Knauf Knauf

Akustinės plokštės

Weiter

VISKAS KĄ TURITE ŽINOTI: AKUSTINĖS PLOKŠTĖS

Akustinės gipskartonio plokštės Cleaneo arba Designpanel yra didelio formato garsą absorbuojančios perforuotos plokštės pasižyminčios oro valymo efektu. Akustinių plokščių antroji pusė gali būti padengta juodu arba baltu akustiniu plaušu, priklausomai nuo dizaino ir akustikos poreikių.

Plokštės naudojamos pakabinamoms luboms, sienų apkaloms ir pertvaroms montuoti, siekiant pagerinti patalpos akustines savybes ar dekoratyvinę apdailą. Paviršiai dengti akustinėmis plokštėmis leidžia patalpoje atsikratyti aido efekto ir pagerina garso suvokimą.

Pakabinamų lubų naudojant akustines plokštes montavimas atliekamas dviem etapais:

1. Lubų profilų karkaso montavimas.

2. Akustinių plokščių montavimas.

Besiūliai akustiniai paviršiai padeda sukurti stilingą patalpos dizainą bei kiekvienai patalpai suteikia individualumo. Akustinių lubų sistemos pasižymi estetiška išvaizda ir kartu tenkina funkcinius reikalavimus.

AKUSTINIŲ PLOKŠČIŲ PRIVALUMAI

 • STABILUMAS

  AKUSTINIS PATALPŲ KOMFORTAS

 • GARSO IZOLIACIA

  ORO VALYMO EFEKTAS

 • ELEGANTIŠKAS DIZAINAS

  ELEGANTIŠKAS DIZAINAS

 • DRAUGIŠKOS APLINKAI

  DRAUGIŠKAS APLINKAI

 • PAPRASTAS MONTAVIMAS

  PAPRASTAS MONTAVIMAS

Akustinių plokščių perforacijų tipai

AKUSTINIŲ PLOKŠČIŲ BRIAUNŲ TIPAI

 • 4SK – stačiakampės briaunos keturiose plokštės pusėse

  4SK – stačiakampės briaunos keturiose plokštės pusėse

  Cleaneo SK yra perforuotos akustinės gipskartonio plokštės su ištisine perforacija ir standartinėmis stačiakampėmis 4SK briaunomis. Montuojant šias plokštes įrengiama 3 mm siūlė, kuri užglaistoma Uniflott glaistu. Briaunos pažymėtos raudonai ir mėlynai. Montuojant raudonai pažymėtą plokštės briauną visada reikia glausti prie mėlynai pažymėtos plokštės briaunos (skersinė ir išilginė kraštinės).
 • 4AK – nuožulni briauna keturiose pusėse

  4AK – nuožulni briauna keturiose pusėse

  Designpanel yra perforuotos gipskartonio plokštės su blokuota perforacija. Esant visoms keturioms AK tipo nuožulnioms briaunoms, glaistant gaunamas puikus lygus paviršius, išsiskiriantis dideliu atsparumu plyšių susidarymui. Visos siūlės glaistomos Uniflott glaistu ir armuojamos Kurt siūlių armavimo juosta.

 • UFF – laiptuotos briaunos keturiose plokštės pusėse

  UFF – laiptuotos briaunos keturiose plokštės pusėse

  Cleaneo UFF yra perforuotos akustinės gipskartonio plokštės su ištisine perforacija. Dėl keturiose pusėse esančių specialių UFF laiptuotų briaunų galima paprastai tiksliai montuoti. Itin tikslūs plokščių matmenys padeda išlaikyti reikiamą atstumą tarp perforacijos kiaurymių kai plokštės montuojamos sudurtinai. Montuojant visada raudonai pažymėtą plokštės briauną reikia glausti prie mėlynai pažymėtos plokštės briaunos (skersinė ir išilginė kraštinės).
 • Linear – laiptuota špunto briauna per visa plokštės perimetrą

  Linear – laiptuota špunto briauna per visa plokštės perimetrą

  Cleaneo Linear yra perforuotos akustinės gipskartonio plokštės su ištisine perforacija ir laiptuota špunto briauna. Plokštės montuojamos preciziškai tiksliai, jų siūlės neglaistomos. Itin tikslūs plokščių matmenys padeda išlaikyti reikiamą atstumą tarp perforacijos kiaurymių ir gauti nepriekaištingai tikslų perforacijos vaizdą.

Cleaneo UFF siūlių glaistymas

Visos Cleaneo UFF akustinės plokštės yra gruntuotos gamykloje ir jungiamos suduriant, t. y. klojamos glaustai, nepaliekant tarpų. Cleaneo UFF plokštės briaunos padeda paprastai ir tiksliai sumontuoti ištisinės perforacijos plokštes.

Ypač tikslūs plokščių matmenys padeda automatiškai išlaikyti reikiamą atstumą tarp perforacijos kiaurymių ir gauti nepriekaištingai tikslų perforacijos vaizdą.

Baigus montuoti Cleaneo plokštes iš siūlių išsiuriamos arba teptuku pašalinamos dulkes. Jei reikia, jos dar kartą gruntuojamos Tiefengrund giluminiu gruntu. Dulkių nevalyti vandeniu, nes tai didina galimybes susidaryti siūlių trūkiams.

Uniflott gipsinį glaistą išmaišyti iki stabilios konsistencijos ir supilti į tūtos vidų, įkišti antgalį ir įstatyti į purškimo pistoletą. Pneumatiniai arba elektriniai pistoletai yra ne tik patogesni, bet ir leidžia tolygiai dozuoti ir optimaliai pripildyti siūles. Tūtos antgalį nupjauti pagal siūlės plotį. Purškimo tūtą įžambiai įstatyti į siūlę ir, tolygiai braukiant, visiškai pripildyti siūlę, kad susidarytų 3–4 mm iškilimas. Glaistui pradėjus stingti (maždaug po 45 min. nuo išmaišymo), perteklius nubraukiamas Cleaneo-Spachtel glaistikliu iki 1–2 mm virš plokštės paviršiaus. Glaistui išdžiūvus, vėliausiai kitą dieną, siūlę lygiai nušlifuoti Abranet® šlifuotuvu su tinkleliu. Jei dar yra nedidelių nelygumų, juos galima užglaistyti tik toje vietoje. Jei reikia, antro darbo etapo metu siūles ir savisriegių galvutes plonu sluoksniu užglaistyti, pavyzdžiui, Uniflott gipsiniu glaistu arba Finitura glaistu. Jei atsitiktinai pripildomos akustinės plokštės skylės, jas galima nesunkiai išvalyti skylių valymo ratuku (Lochplatenrad). Baigiant išdžiūvęs glaistytas paviršius lygiai nušlifuojamas.

Savisriegių galvutėms užglaistyti rekomenduojama naudoti specialų glaistymo įrankį, kad glaistu nebūtų užterštos gretimos skylės. Cleaneo-Kelle glaistiklį su skyle tiksliai ir plokščiai nustatyti virš savisriegio galvutės. Tada per glaistiklio skylę užglaistyti savisriegio galvutę Uniflott gipsiniu glaistu ir Cleaneo-Kelle glaistiklį pakelti statmenai nuo paviršiaus. Kyšančiam glaisto sluoksniui leisti sukietėti, tuomet nušlifuoti.

Produktai

Straipsniai

 • Garso izoliacija namie: ką daryti, kad netektų klausytis kaimynų ginčų?

  Garso izoliacija namie

  Kaip įsirengti būstą, kurio sienos, grindys ir lubos nepraleistų kaimynų trepsėjimo, ginčų ar muzikos garsų? Skaityti visą straipsnį
 • Komfortą namuose lemia ir akustika

  Komfortą namuose lemia ir akustika

  Net šiuolaikiškai įrengtame būste gali tekti kęsti neigiamą garso poveikį sveikatai ir gyvenimo kokybei. Kaip užtikrinti gerą akustiką savo namuose? Skaityti visą straipsnį
 • Mokyklų renovacija – svarbi ir akustika

  Mokyklų renovacija – svarbi ir akustika

  Mokyklose rezultatai tiesiogiai susiję ne tik su mokslo kokybe, bet ir su klasių bei auditorijų patalpų dizainu. Skaityti visą straipsnį
 • Akustika ir ligoninių statyba

  Akustika ir ligoninių statyba

  Jauki bei maloni ligoninės aplinka pagerina ir pagreitina ligonių sveikimą. Skaityti visą straipsnį
 • Inovatyvios „Knauf“ apsaugos nuo triukšmo sistemos

  Inovatyvios „Knauf“ apsaugos nuo triukšmo sistemos

  Statant A ar dar aukštesnės energetinio efektyvumo klasės pastatus siekiama geresnės gyvenimo kokybės bei kiek įmanoma daugiau komforto. Skaityti visą straipsnį
 • Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipskartonio plokštės

  Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipskartonio plokštės

  Kruopščiai kuriamą jaukių namų atmosferą ir puoselėjamą gyvenimo kokybę gali sugriauti plika akimi nematomi trūkumai. Skaityti visą straipsnį
 • Naujosios akustinės lubų burės

  Naujosios akustinės lubų burės

  Naujosios lubų burės „Knauf“ Cleaneo Up užtikrina ne tik gerą akustiką. Naudojant parengto paviršiaus, patraukliai atrodančią komplekto sistemą galima labai greitai ir švariai ją sumontuoti. Skaityti visą straipsnį

VIDEO

Įgyvendinti projektai

DAUGIAU INFORMACIJOS