Knauf Knauf

Akustinės lubos ligoninėse sprendžia ne tik triukšmo problemas

Žmonės visais laikais kūrė savo aplinką taip, kad ji atitiktų tam tikrą paskirtį. Mes visi norime, kad namie būtų patogu gyventi, kad darbo vieta skatintų našumą, o ligoninės padėtų sveikti. Tyrimai rodo, kad jauki bei maloni ligoninės aplinka iš tiesų pagerina ir pagreitina ligonių sveikimą, be to, palankiai veikia ligoninės darbuotojų savijautą.

Weiter

Holistinis požiūris į sveikatą ir gijimą

Jei norime, kad sveikatos priežiūros įstaigų aplinka tausotų ligonių ir darbuotojų sveikatą, tiksliai atspindėtų gydytojų teikiamą pagalbą ir priežiūrą, turime pasitelkti holistinį požiūrį į gijimą ir sveikatos priežiūrą. Holistinis požiūris reikalauja reiškinį vertinti kaip tam tikrą vientisą visumą. Todėl įrengiant aplinką, kurioje ligoniai, gydytojai ir lankytojai praleidžia daugiausia laiko, svarbu parinkti tinkamas statybines medžiagas, atsižvelgiant ne tik į funkcines galimybes, bet ir į estetinį patrauklumą bei dizainą.

Specialistai sako, kad didelis triukšmo lygis sveikatos priežiūros įstaigoje, ligoninėje gali dažninti širdies ritmą, didinti kraujospūdį, greitinti kvėpavimą ir pakelti cholesterolio lygį, ko pasejoje gijimas gali apsunkti. Net ir menkai negaluodamas, žmogus tampa jautresnis garsui, o sveikatos susigrąžinimas yra tiesiogiai susijęs su ramiu miegu. Tai yra paprastos tiesos, kurias žinome visi.

Suvaldytas triukšmas

Nereikia nė įrodinėti, kad triukšminga darbo aplinka kelia įtampą ir blaško. Tad suvaldytas triukšmas – tai viena iš svarbių dedamųjų, įrengiant sveikatos priežiūros įstaigas bei ligonines.

Norint sumažinti triukšmą, reikia atsižvelgti į du veiksnius: triukšmo šaltinį ir šiuo metu populiarias, garsą atspindinčias paviršiaus įrengimo medžiagas – jos higieniškos, tačiau didina triukšmą. Smarkiai sumažinti triukšmo šaltinių skaičių yra neįmanoma. Taip pat neatrodo, kad artimiausiu metu bus naudojama mažiau kietų paviršių medžiagų. Bet yra kita išeitis. Naudojant garsą sugeriančias medžiagas, pavyzdžiui, Knauf Danoline produktus, galima geriau suvaldyti triukšmą ir sukurti palankią sveikatai aplinką.

Danoline yra sistema, kurią sudaro tvirtos, garsą sugeriančios bei higieniškos lubų ir sienų plokštės ir kurioms yra suteikiama 50 metų garantija. Tyrimais nustatyta, kad Knauf akustinės gipso plokštės sugeria iki 90 proc. garso, atsimušančio į jų paviršių. Jos atitinka nacionalinius akustikos reikalavimus dėl konkrečių aidėjimo trukmių ir gali būti tiksliai pritaikyti pagal skirtingų patalpų poreikius, kad būtų sukurta tylesnė ir ramesnė aplinka.

Tam, kad patalpose būtų tylu, kad būtų galima suvaldyti triukšmą, būtina aiškiai žinoti, kokie reikalavimai keliami statiniui, kokia bus pastato paskirtis, tai yra, kokie yra funkciniai ir dizaino reikalavimai. Renkantis lubų medžiagas, labai svarbu išsiaiškinti, kokia bus patalpų paskirtis. Įrengiant lubas paprastai reikalaujama, kad jos atitiktų tam tikrus akustinius reikalavimus, kad jas būtų lengva išmontuoti bei valyti ir kad jose būtų paprasčiau įrengti apšvietimą.

Ne tik suvaldo garsą, bet ir padeda palaikyti švarą.

Kuriant Knauf produktus, formuojant jų sistemas, skirtas ligoninėms bei sveikatos priežiūros įstaigoms, įvertinami šie pagrindiniai reikalavimai. Kaip tik dėl to statybinės medžiagos turi būti ne tik ypač funkcionalios bei patrauklios, bet ir higieniškos bei lengvai valomos. Taip pat privalu, kad jos neturėtų žalingo poveikio oro švarumui. Tai ypač svarbu, kad neplistų infekcijos.

Dauguma lubų paviršių turi mažyčius plyšelius, kuriuose kaupiasi dulkės ir kitos dalelės, todėl lubas sunkiau gerai išvalyti. Visos Danoline akustinės lubų ir sienų plokštės padengiamos mažai polimerų turinčiais, didelio tankio dažais, ant kurių nusėda labai mažai dulkių. Dulkės ne kaupiasi plyšiuose ir įtrūkiuose, bet nusėda ant paviršiaus, todėl lubas galima paprastai ir veiksmingai nuvalyti sausa šluoste arba nusiurbti dulkių siurbliu. Be to, kadangi dažai patvarūs, didesnes dėmes galima nuvalyti įprastomis arba neutraliomis valymo priemonėmis.

Lubų išvaizdą ir kokybę veikia nuolatinė aukšta oro temperatūra ir didelė drėgmė, o agresyviųjų dujų veikiamoje patalpoje įrengtos lubos gali labai pelyti, ant jų kaupiasi bakterijos. Įprastomis sąlygomis, kai oro temperatūra reguliuojama, mažai tikėtina, kad ant lubų kaupsis pelėsis ir bakterijos. Siekiant dar labiau sumažinti pelėsio ir bakterijų riziką, Danoline produktai gaminami naudojant veikliąsias medžiagas, saugančias nuo pelėsio ir bakterijų.

Visų Danoline produktų atsparumas mikrobams tikrinamas pagal DIN EN 1104 („Antibakterinių medžiagų judėjimo nustatymo“) 3 lygio metodiką.

Laboratorijos ir operacinės – kai reikia idealios švaros

Didelę infekcijų ir mikrobų riziką turinčiose mokslinių ir klinikinių tyrimų laboratorijose bei operacinėse būtina nepriekaištinga higiena ir švara, todėl labai svarbu šias patalpas nepriekaištingai valyti – Knauf Danoline turi sprendimą ir čia. Specialia danga padengtos Danotile lubos atlaiko stiprų valymą koncentruotomis dezinfekcinėmis priemonėmis ir valikliais, turinčiais tiek aukštą, tiek žemą pH rodiklį (2,5–13). Net po 120 valymų peroksiacto rūgšties ir H₂O₂ mišiniu, įprastai naudojamu ligoninėse, Danotile lubos ir toliau atitiko ISO 5 normas bei išsaugojo aukštą „Excell“ ir „Céra-Labo“ klasifikaciją.

Kai kuriose ligoninių patalpose skirtingose vietose sukuriami oro slėgio svyravimai, kad darbuotojai, lankytojai ir ligoniai būtų apsaugoti nuo oru sklindančių teršalų. Danotile lubos labai praverčia tokiose patalpose, nes jos atlaiko slėgio svyravimus iki +/–30 Pa.

Paprasta prieiti taisyti ir atlikti techninę priežiūrą

Minėtiems produktams būdingas ne tik estetiškas tvirtumas ir inovatyvi konstrukcija – jie gaminami taip, kad padėtų pastate vykdomai veiklai. Sveikatos priežiūros įstaigų lubų ertmėse montuojami svarbūs inžineriniai įrenginiai, kuriuos būtina gana dažnai tikrinti ir keisti, ypač koridoriuose. Knauf Danotile plokštes paprasta sumontuoti ir išmontuoti, todėl lengva prieiti prie instaliacijų, taisant ir atliekant techninę priežiūrą.

Oras – ne tik išsaugota, bet ir pagerinta kokybė

Danotile produktai ne tik padeda išsaugoti vidaus patalpų oro kokybę, bet ir smarkiai ją pagerina.

Būtina pasirūpinti ligoninių ir sveikatos priežiūros įstaigų vidaus patalpų oro kokybe, nes prastas vidaus patalpų klimatas gali lėtinti ligonių sveikimą ir netgi platinti infekcijas. Oro kokybę kasdien veikia tokios medžiagos kaip dažai, lakai, valymo ir audinių priežiūros priemonės, kvepalai, valikliai ir net elektroniniai prietaisai. Tarp šių galbūt žalingų emisijų gali būti lakiųjų organinių junginių (LOJ), sukeliančių alergiją, astmą ir net vėžines ligas.

„Visuose mūsų akustiniuose produktuose naudojama unikali oro gryninimo technologija „Cleaneo Technology®“, – pasakoja „Knauf“ rinkodaros vadovė Vilda Bojarūnė – Įrodyta, kad ji pagerina vidaus patalpų oro kokybę sumažindama LOJ, tokių kaip alkoholis, aldehidai, ketonai ir esteriai, koncentraciją.“

„Cleaneo“ produktų efektyvumas buvo pademonstruotas, atlikus nepriklausomus laboratorinius tyrimus Vokietijoje įsikūrusiame Fraunhofo statybinės fizikos institute.

Taigi Knauf Danotile produktai ne tik turi išskirtinių akustinių savybių, elegantišką, šiuolaikišką dizainą, bet ir papildomą pranašumą – veiksmingai grynina orą.

Gera žinia rangovams

Gipso konstrukcijos gali būti projektuojamos pagal užsakymą. Tai reiškia, kad galima suteikti joms tiek savitumo ir originalumo, kiek tik pageidauja klientas. Knauf Danotile gipsinės akustinės lubų ir sienų medžiagos leidžia architektams, projektuotojams bei rangovams kurti sveikatos priežiūros aplinką, gerinančią ligonių savijautą ir skatinančią gijimą, taip pat prisidedančią prie darbuotojų gerovės.

DAUGIAU INFORMACIJOS