Knauf Knauf

Delfinų lagūna Niurnberge

Weiter

Delfinų lagūna Niurnberge

Oro burbulai gipso kartono plokštėse. Kai vanduo burbuliuoja baseine, aplinka neturi likti abejinga. Naujajame Niurnbergo delfinariume akustinių lubų dizaino motyvu tapo oro burbulai jūros vandenyje.

Nuotraukos: Stefanas Ernstas

Apie objektą

Moby ir Jenni, Noah ir Sunny, Ella, Tiffy, Soda, Fosteris, Hazel, Blue, Salomonas ir Scottas: keturi delfinai ir šešios jūrų liūtų patelės bei du jūrų liūtų patinai surado savo naujuosius namus Niurnbergo zoologijos sodo delfinų lagūnoje. Kai jie drauge šėlsta, vanduo ima putoti nuo jų energijos. Zoologijos sodo lankytojai gali stebėti šį gyvą šurmulį ne tik lauke, bet ir per milžinišką panoraminį langą, kuris atskiria 5500 m3 jūros vandens baseiną nuo požeminės lankytojų zonos, vadinamosios Mėlynosios svetainės.

Statybos užduotis

Oro burbulai, einantys lenktynių su baseine žaidžiančiais delfinais, jūrų liūtais ir žuvimis, truputį aprimę ir toliau gali suktis ant patalpos lubų. Didelės apskritos angos, kurių skersmuo siekia 350–800 mm, sukuria oro burbulų akcentus pakabinamose akustinėse perforuotose lubose.

Sprendimas

Siekdama kokybiškai ir optimaliai įrengti lubas inkstų formos patalpoje, įmonė „Merkel Trockenbau GmbH“, kuri buvo įgaliota atlikti gipso kartono moontavimo darbus, patikėjo Knauf gamyklai Iphofene iš anksto pagaminti lubų ruošinius. Gipso kartono plokščių gamintojas sukūrė dėlionės tipo montavimo schemą, ją sunumeravo ir paruošė montavimui pagal architektų biuro „Haushoch“ iš Niurnbergo projektuotojo pateiktus duomenis.

Užsakovas: Niurnbergo miestas

Architektai: „Haushoch GmbH“, Niurnbergas

Techniniai konsultantai: Ervinas Wellneris, Knauf Gips KG

Rangovas: „Merkel Trockenbau GmbH“, Bajersdorfas

Statybų metai: 2014 m.

Statybos užduotis: lubų dizainas

Produktai: Cleaneo perforuotos akustinės gipso kartono plokštės, lenkti elementai iš gipso kartono

Informacija apie naudotus produktus

Montuotojai sumontavo lubų karkaso konstrukciją kuriai pakabinti ant perdangos buvo naudodamos Nonius pakabos. Siekiant išgauti tikslias apskritas formas, įvairūs apskritimai buvo suprojektuoti ir iš anksto pagaminti naudojant CNC lenkimo techniką. Lubų jungtis lenkto stiklo srityje žiūrovų zonoje prisitaiko prie šios formos. Lubų ir kolonų sandūroje įrengiamos šešėlinės siūlės, kurios padeda išvengti trūkių. Šiuo atveju šešėlinės siūlės taip pat panaudotos kaip ventiliacinės sistemos angos.

Gipsp kartono konstrukcijų montuotojai skyrė daug dėmesio, siekdami kokybiškai įrengti laiptuotą arba lenktą išorinį frizą. „Merkel Trockenbau“ iš viso sumontavo 390 m2 pakabinamų perforuotų akustinių lubų su šešėlinėmis siūlėmis bei 330 m2 pakabinamų gipso kartono lubų ir įrengė konstrukciją su 410 apskritimo formos angų su apskritais aprėminimais.

„Ypatingą dėmesį skyrėme tam, kad lubų karkaso konstrukcija būtų nematoma per dideles suformuotas angas“, – pasakojo „Merkel Trockenbau“ techninių reikalų vadovas Christianas Kempe, kuris buvo atsakingas už darbus.

DAUGIAU INFORMACIJOS