Knauf Knauf

Kristaus bažnyčia Tucinge

Weiter

Šviesos geometrija. Po kapitalinio remonto XX a. ketvirtajame dešimtmetyje įrengta Kristaus bažnyčia Tucinge daro įspūdį savo naujai suformuota erdve. Netiesioginis apšvietimas ir moderni Knauf sausosios statybos sistemų technologija turėjo tam didelę reikšmę.

Statybos užduotis Pasirenkant medžiagas ir išdėstant plokštes, ypač stengtasi išlaikyti ir optimizuoti patalpos akustinę kokybę. Nurodytosios 1,8 sek. aidėjimo trukmės buvo siekiama atsižvelgiant į išankstinius duomenis – literatūrą apie bažnytinę muziką ir DIN 18041, taip pat patalpos tūrį.

Sprendimas Apdaila leido išlaikyti net vidutinę aidėjimo trukmę. Dėl šio sprendimo buvo galima labai pagerinti iki šiol trūkstamą akustiką 2500–500 Hz dažnio srityje. Kad būtų galima tai atlikti, prieš pradedant statybos darbus, 8 m aukščio vidurinėje navoje ir 5,50 m aukščio šoninėse navose reikėjo įrengti stabilius pastolius.

Užsakovas: Evangelikų liuteronų bažnyčios bendruomenė Tucinge

Architektai: „Guggenbichler und Netzer“, „Akustikbüro Schwartzenberger und Burkhart“

Rangovas: „TM Ausbau GmbH“, Miunchenas

Statybos užduotis: Lubų dizainas, akustika

Produktai:Danoline Tectopanel plokštės su 8/15 perforacija

Konstrukciją statybininkai padengė vieno sluoksnio danga iš 12,5 mm White plokščių, kurios buvo sumontuotos naudojant tiesiogines ir Nonius pakabas. Šią apdailą jie pratęsė žemyn per santvarą ir perdangos sijas, o baigdami nuglaistė ją Q3 kokybės lygiu. Atsižvelgiant į atstumus tarp pagrindinių sijų ir pakabų bei laikomąją galią, apatinė konstrukcija buvo suprojektuota taip, kad ant jos būtų galima pakabinti iš bažnyčios vidaus matomus lubų elementus.

Elementų konstrukciją sudaro 12,5 mm Danoline Tectopanel plokštės su 8/15 perforacija, pritvirtintos prie vieno lygio konstrukcijos. Sumontavus apatinę konstrukciją, buvo išpjautos tinkamų matmenų ertmės ir dėl akustinių priežasčių taip pat iš perforuotų plokščių pagaminti šoniniai skydai. Kartu išpjautos ir lubų apšvietimui skirtos išpjovos. Akustinių elementų kraštines Knauf pristatė kaip iš anksto gamykloje pagamintas fasonines dalis. Statybų aikštelėje jie buvo priklijuoti prie plokščių ir nuglaistyti.

„Atlikdami statybos darbus, pirmiausia vertikaliai ir horizontaliai apšiltinome masyvių medinių sijų lubų sijas 160 arba 200 mm storio mineraline vata, priklausančia 035 šilumos laidumo grupei, ir įrengėme garų izoliaciją“, – aiškino „TM Ausbau GmbH“ vyresnysis montuotojas Joao Lima, vykdęs sausosios statybos darbus.

DAUGIAU INFORMACIJOS