Knauf Knauf

Vidaus patalpų tinkavimas

Tinkavimas Knauf tinkais

Ieškote idealiai visiems vidaus darbams tinkančio tinko? Knauf jau 50 metų kuria aukščiausios kokybės universalius, ekonomiškus ir patikimus tinko mišinius. Tai patikimos medžiagos su kuriomis galima sėkmingai atlikti įvairių patalpų tinkavimo užduotis, lengvai išgaunamas lygus paviršius, netrupa ir neskilinėja.

Weiter

TINKAVIMAS VIDAUS PATALPOSE

Ant vidaus patalpų sienų ir lubų padengtas tinkas sudaro didelį plotą, todėl turi reikšmingą įtaką jų mikroklimatui, architektūrai ir pobūdžiui. Tinkai ne tik išlygina sienų paviršių, sudaro sienų apdailos pagrindą, bet ir patys gali būti naudojami kaip apdailos medžiaga. Sienos ar lubos yra sudėtinė konstrukcija, kurios dalys turi derėti tarpusavyje ir atlikti numatytas funkcijas. Šiais laikais atliekant statybos ir renovacijos darbus pasitaiko pačių įvairiausių pagrindų: naujas plytų ir įvairių blokelių ar senas mūras, polistireno ar medžio skiedrų ir cemento liktiniai klojiniai, seniai tinkuotas paviršius ar dažų danga. Akytbetonio su pagerinta šilumine varža, keramzito, tuštuminių keramikos ir kitų lengvųjų statybinių blokelių tankis, atsparumas gniuždymui, elastingumo (tamprumo) modulis yra gerokai mažesni, palyginti su pilnavidurių plytų ar betono, t. y. šių blokelių mūras „minkštesnis“. Tai reiškia, kad, norint pasiekti geriausią rezultatą, kiekvienai tinkavimo darbų užduočiai atlikti būtina turėti kompleksinių profesionalių žinių. Jei pagrindo paruošimas ir tinkavimo sistemos pasirinkimas bus techniškai pagrįsti, tinkuoti paviršiai atitiks aukštą kokybę, bus patikimi, funkcionalūs, ilgaamžiai ir estetiški. Yra daugybė skirtingų sienų statybos medžiagų ir tinko rūšių. Tačiau kuris tinkas kokiam pagrindui tinka? Reikėtų atkreipti dėmesį, kad ant „minkštesnio“ pagrindo neturėtų būti dengiamas „kietesnio“ tinko sluoksnis. Projektuotojai, užsakovai ir rangovai gali remtis profesionaliai pateiktomis „Mūro ir betono tinkavimo rekomendacijomis“ („Leitlinien für das Verputzen von Mauerwerk und Beton“). Leidinyje vadovaujamasi pagrindiniu principu – kad tinko arba tinko sistemos savybės turi atitikti pagrindo reikalavimus. Pvz.: tinko tankis, palyginti su mūro statybinių plytų ar blokelių tankiu, turi būti toks pat arba artimas, bet negali būti stipriai didesnis.

TINKŲ RŪŠYS

Tinką sudaro užpildas ir rišiklis, kurie kartu suformuoja patikimą ir stiprų ryšį tinko struktūroje. Rišiklis lemia fizines tinko savybes. Dažniausiai naudojami tinkai su mineraliniais rišikliais: gipsas, kalkės, cementas ir jų deriniai.

Gipsiniai tinkai

Gipsinis tinkas, kaip vidaus patalpų sienų ir lubų tinkas, tinka ir sausoms, ir drėgnoms patalpoms. Jis turi atitikti DIN EN 13279-1 standartą. Sienų ir lubų tinkai su gipso rišikliu jau naudojami šimtmečius, todėl juos galima nesunkiai integruoti į esamus statinius. Rekonstruojant pastatus, labai dažnai pasitaiko itin nelygių arba nevisiškai išlygintų ir vertikalių plotų. Kad šie sienų ir lubų paviršiai taptų lygūs ir estetiški, gali prireikti juos tinkuoti storesniu nei įprasta 10 mm tinko sluoksniu. Dirbant su gipsiniais tinkais, tai nesudaro jokių problemų. Kadangi gipsinis tinkas labai gerai sukimba su pagrindu, kietėja ir džiūsta nesitraukdamas, tiek mašininiu, tiek rankiniu būdu dengiamą gipsinį tinką galima tepti vienu storesniu sluoksniu ir taip sumažinti darbo sąnaudas. Be to, naudojant gipsinį tinką, galima įgyvendinti visas paviršiaus apdailos galimybes. Gipsas gali labai greitai sugerti ir išskirti patalpos drėgmę, todėl jis puikiai užtikrina gerą gyvenamųjų patalpų mikroklimatą ir naujos statybos, ir modernizuotuose senuose pastatuose. Be to, sienas, padengtas gipsiniu tinku, visada malonu liesti – jaučiama maloni šiluma. Mažesnis gipsinio tinko šilumos laidumas apsaugo nuo šilumos nuostolių, o tai padeda taupyti energiją. Kitas svarbus privalumas: gipsiniai tinkai taip pat užtikrina ir priešgaisrinę apsaugą, nes gipso kristalų struktūroje yra vandens. Kilus gaisrui, vanduo išsiskiria ir sudaro ugnį slopinančią garų užuolaidą. Gipsinis tinkas tinka visoms vidaus patalpoms: gyvenamosioms, biurų, klasių ir kt. Net namų virtuvėse, voniose ar panašios paskirties patalpose, pvz.: sanitarinėse viešbučių, ligoninių arba slaugos namų patalpose, nedvejojant galima rinktis gipsinį tinką. Daugiau apie gipsinių tinkų privalumus skaitykite čia .

Produktai mašininiam tinkavimui:

Produktai rankiniam tinkavimui:

Kalkiniai bei kalkių ir cemento tinkai

Savybes lemianti, pagrindinė kalkinio bei kalkių ir cemento vidaus patalpoms skirto tinko rišamoji medžiaga yra hidraulinės kalkės, gebančios kietėti ir ore, ir vandenyje, ir (arba) orinės kalkės, kietėjančios tik ore. Kalkės gaminamos iš kalcio karbonato ir gamtoje pasitaiko gana dažnai. 800–1400 °C temperatūroje deginant kalkakmenį, susiformuoja vadinamosios negesintosios kalkės. Jas sumaišius su vandeniu įvyksta reakcija ir susidaro gesintosios kalkės, kurias jau galima naudoti tinko mišiniams. Gesintosios kalkės džiūsta ore ir vėl tampa kalcio karbonatu.

Tiek gesintosios, tiek negesintosios kalkės yra labai korozinės, todėl kalkių bei kalkių ir cemento tinkai turi būti apdirbami itin atsargiai. Tačiau sukietėjusios kalkės yra visiškai nekenksmingos nei žmonėms, nei gyvūnams.

Kalkinis tinkas tinka patalpoms, kurių oro drėgmė normali, taip pat gyvenamųjų namų virtuvėms ir vonios kambariams. Naudojamas ten, kur keliami aukšti gyvenamųjų patalpų mikroklimato kokybės reikalavimai. Kaip tradicinė apdailos medžiaga tinka istoriniams pastatams restauruoti. Kalkiniai tinkai gali būti naudojami tiek viduje, tiek išorėje. Jie yra stipriai šarminiai, o tai reiškia, kad prevenciškai saugo nuo pelėsių.

Kalkių ir cemento tinkai yra iš anksto gamykloje sumaišyti sausieji skiediniai, kuriuose teigiamos kalkinio tinko savybės sujungiamos su teigiamomis cemento savybėmis.

Produktai:

Lengvojo tinko sistemos

Lengvuoju tinku (santrumpa „LW“; angl. lightweight rendering / plastering mortar) pagal DIN EN 998-1 vadinamas specifinių savybių turintis tinko skiedinys. Sausasis tankis ≤ 1300 kg/m³.

Dėl mažo tankio, riboto atsparumo (atsparumo klasė CS I ir CS II) ir mažesnės deformacijos traukimosi metu lengvasis tinkas ypač tinka lengvoms sienų statybinėms medžiagoms (lengvoms akytosioms plytoms, akytbetoniui arba lengvajam betonui, kurių šilumos laidumo koeficientas nuo 0,055 iki 0,19 W/m·K). Tyrimai įrodė, kad šiems tinkams būdingas palankus < 1 E modulio (tinko) / E modulio (pagrindo) santykis, todėl jie optimaliai tinka silpniems pagrindams ir pagrindams iš šilumą izoliuojančių blokelių.

Produktai:

Plonasluoksniai tinkai

Didelio formato, plonu sluoksniu sumūrytų blokelių, ypač iš akytbetonio arba kalkakmenio, tinko pagrindams vidaus patalpose galima naudoti plonasluoksnius tinkus. Tai specialūs vidaus darbams skirti tinkai gipso, gipso ir kalkių arba kalkių ir cemento pagrindu. Kitaip nei įprastas vienasluoksnis vidaus darbams skirtas tinkas, dažniausiai dengiamas 10 mm storio sluoksniu, šis tinkas gali būti formuojamas iki 6 mm storio sluoksniu, pavienėse vietose – min. iki 3 mm. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad pagrindo lygumo nuokrypiai, leidžiami, tinkuojant plonasluoksniu tinku, neturi viršyti 2 mm per 2 metrus.

Produktai:

Sanuojantys tinkai

Tinkuojant sanuojančiais tinkais, reikia laikytis WTA atmintinės 2-9-04/D „Sanuojančių tinkų sistemos“ ir gamintojo nurodymų.

Sanuojantys tinkai (pagal EN 998-1 santrumpa „R“; angl. renovation mortar) – tai specialūs akyti tinkai (poringumas > 40 % tūrio), turintys labai gerą vandens garų laidumo koeficientą ir mažesnį kapiliarinį laidumą. Jie naudojami drėgnam ir (arba) druskų pažeistam mūrui tinkuoti.

Produktai:

Termoizoliaciniai tinkai

Tinkai, turintys daugiau lengvųjų priedų, dažniausiai išpūsto polistireninio putplasčio grūdelių ir šilumos laidumo koeficientą ≤ 0,2 W/(m·K), vadinami termoizoliaciniais tinkais (santrumpa „T“). Tinkas atitinka šiuos reikalavimus, jei jo sausasis tankis ≤ 600 kg/m³. Pagal DIN EN 998-1 išskiriamos šios šilumos laidumo grupės:

  • T 1 ≤ 0,1 W/(m·K)
  • T 2 ≤ 0,2 W/(m·K)

Vokietijoje dažniausiai naudojami termoizoliaciniai tinkai, kurių šilumos laidumo koeficientas yra nuo 0,06 arba 0,07 W/(m·K).

Produktai:

VIDAUS DARBAMS SKIRTO TINKO SISTEMOS PASIRINKIMAS

Parinkimas pagal naudojimo sritį

Paprastai išskiriamos trys naudojimo sritys:

1) Sausos patalpos.

2) W0-I ir W1-I vandens poveikio klasės paviršiai drėgnose patalpose, tokiose kaip vonių kambariai butuose, joms prilygstančios viešbučių ir ligoninių patalpos, gyvenamųjų namų virtuvės ir tualetai.

3) W2-l ir W3-l vandens poveikio klasės paviršiai šlapiose patalpose, tokiose kaip viešosios pirtys, bendrai naudojami dušai, komercinės virtuvės, alaus daryklos, skerdyklos ir t. t.

Naudinga žinoti Gipsinius tinkus pagal DIN 18534-1 galima naudoti W0-I ir W1-I srityse.

  • W0-I yra paviršiai, kuriuos kartais veikia vandens purslai.
  • W1-I yra paviršiai, kuriuos dažnai veikia vandens purslai arba kartais veikia tekantis buitinis vanduo, t. y. nėra pastovaus vandens slėgio poveikio.

Paprastai patalpose, kuriose bus didelė ir labai didelė drėgmės apkrova, naudojami specialūs kalkių ir cemento arba cemento tinkai.

Daugiau informacijos apie gipsinio tinko naudojimą drėgnose ir šlapiose patalpose skaitykite čia

Pasirinkimas pagal pagrindo rūšį ir savybes

Renkantis tinko rūšį, reikia atsižvelgti į pagrindo savybes. Pagrindinis taikomas principas – tinko arba tinko sistemos savybės turi atitikti pagrindo reikalavimus. Pvz., tinko tankis, palyginti su mūro statybinių plytų ar blokelių tankiu, turi būti panašus, geriausia, kad būtų mažesnis, bet negali būti stipriai didesnis. Nors toks taikymo principas skirtas renkantis išorės tinko sistemas, jis puikiai tinka ir vidaus patalpų tinkui.

Tinkų savybės Įprastas kalkių ir cemento tinkas Lengvasis kalkių ir cemento tinkas Gipsinis tinkas Termoizoliacinis tinkas
Tipas - I tipas II tipas - -
Klasė / atsparumas gniuždymui, N/mm² CS II / CS III
3–7
CS II
2,5–5
CS I / CS II
1–3
B1-B7
2–6
CS I
0,5–1,5
Sausasis tankis, kg/m³ 1300–1800 1000–1300 600–1100 950–1100 250–500
Silikatinės, keraminės pilnavidurės plytos ✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔
Tuštuminiai keraminiai blokeliai, plytos, tankio klasė ≥ 800 kg/m³ ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔
Lengvieji, tuštuminiai blokeliai (su integruota šilumos izoliacija), tankio klasė < 800 kg/m³ ✔✔c) ✔✔✔ ✔✔ ✔✔✔
Akytbetonio blokeliai, tankio klasė 300–600 kg/m³ Šilumos laidumas λR > 0,11 ✔✔ ✔✔✔ ✔✔ ✔✔✔
Šilumos laidumas λR ≤ 0,11 ✔✔✔ ✔✔ ✔✔✔
Keramzito blokeliai, tankio klasė apie 650–880 kg/m³ ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔
Lengvojo betono tuštuminiai blokeliai Tankio klasė 950–1050 kg/m3 ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔
Su izoliacinės medžiagos užpildu šilumos laidumas λR < 0,10 ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔
Įprastas betonas, tankio klasė ≥ 2000 kg/m³ ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔ ✔✔✔

Pasirinkimas pagal planuojamą apdailos rūšį

Optimalus tinko pasirinkimas, esant įprastoms apdailos dangoms, tokioms kaip matiniai arba pusiau blizgūs dažai, tapetai ar blizgi venecijietiška apdaila, yra tinkas, kurio paviršių galima glotninti. Labiausiai Lietuvoje paplitusi tokio tipo tinko rūšis – gipsinis tinkas. Jis taip pat puikiai tinka sienų dangoms iš keraminių, natūralaus akmens ar dirbtinio akmens plytelių ar plokščių.

Paaiškinimai: ¹ - Aptariant paviršiaus paruošimo lygius, visuomet reikia paminėti tinko paviršiaus paruošimo būdą (nubrauktas, užglotnintas, užtrintas arba veltas), pvz.: Q2 – užglotnintas.

² - Patariama tinkuoti naudojant tinko sluoksnio žymenis.

³ - Praktiškai visada naudojami tinko sluoksnio žymenys.Daugiau informacijos apie tinkų paviršiaus apdailą skaitykite čia

Paviršiaus paruošimo lygis¹ Nubrauktas tinko paviršius / išlyginta tinkuota plokštuma Užglotnintas tinko paviršius
- Paviršiaus tinkamumas Matmenų paklaida Paviršiaus tinkamumas Matmenų paklaida
Q1 Techninis tinkavimas Tinka, pvz.:
  • Sienų dangos iš keraminių, natūralaus akmens ar dirbtinio akmens plytelių ar plokščių.
  • Dekoratyvusis tinkas, kurio grūdelių dydis ≥ 2,0 mm.
Standartiniai paviršiaus lygumo reikalavimai Techninis tinkavimas
-
Q2 Tinka, pvz.:
  • Dekoratyvusis tinkas, kurio grūdelių dydis > 1,0 mm.
Standartiniai paviršiaus lygumo reikalavimai Tinka, pvz.:
  • Vidutinės ir stambios struktūros sienų danga, pvz., drožliniai tapetai.
  • Matiniai dažai, dažai su užpildais (pvz., kvarciniai dispersiniai dažai), dengiami ilgaplaukiais arba struktūriniais voleliais.
Standartiniai paviršiaus lygumo reikalavimai
Q3 Tinka, pvz.:
Sienų danga iš didelio formato plytelių, stiklo, natūralaus akmens plytelės ir pan.²
Aukštesni paviršiaus lygumo reikalavimai Tinka, pvz.:
  • Dekoratyvusis tinkas, kurio grūdelių dydis ≤ 1,0 mm.
  • Smulkios struktūros sienų danga, pvz., flizelino tapetai.
  • Matiniai smulkios struktūros dažai / dangos.
Aukštesni paviršiaus lygumo reikalavimai
Q4 - - Tinka, pvz.:
  • Metalo, vinilo arba šilko tapetai.
  • Dažyvės arba vidutinio blizgumo dažai.
  • Glaistymo ir glotninimo technikos.
Aukštesni paviršiaus lygumo reikalavimai³

TINKAVIMO SPRENDIMO PASIRINKIMAS PAGAL PATALPŲ TIPĄ

Gipsinio tinko fizinės savybės puikiai dera su naujoje statyboje naudojamais įvairiausių tipų pagrindais. Kad ir kokie skirtingi būtų keliami reikalavimai, su Knauf gipsiniais tinkais galima įgyvendinti bene visus projektus ir patenkinti įmantriausius užsakovų lūkesčius. Daugiau apie gipsinių tinkų privalumus rasite čia .

Lubos. Betono pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 8 mm

Betono pagrindai yra tinkami tinkuoti, kai maks. jų likutinė drėgmė ≤ 3 % (CM metodas), naudojant gruntą Spraykontakt ≤ 4 %. Ant betoninio paviršiaus negali būti vandens (pvz., kritulių, kondensato).Prieš dengiant tinką, naudojamas tinkamą sukibimą užtikrinantis Betokontakt gruntas.Lygūs betoniniai pagrindai tinkuojami plonasluoksniu tinku Multi-Finish M (sluoksnio storis 2–4 mm) ir Rotband Plus (sluoksnio storis 2–8 mm).

Lubos. Betono pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 15 mm

Betono pagrindai yra tinkami tinkuoti, kai maks. jų likutinė drėgmė ≤ 3 % (CM metodas), naudojant gruntą Spraykontakt ≤ 4 %. Ant betoninio paviršiaus negali būti vandens (pvz., kritulių, kondensato).Prieš dengiant tinką, naudojamas tinkamą sukibimą užtikrinantis Betokontakt gruntas.Betoninėms luboms tinkuoti ypač tinkamas MP 75 L lengvas ir produktyvus tinkas su lengvaisiais mineraliniais užpildais. Tinkuojama tik vienu sluoksniu, maks. sluoksnio storis – 15 mm.

Lubos. Betono pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 28 mm

Naudojant tinko sluoksnį laikančias smeiges PutzPin 8, likutinė betoninio pagrindo drėgmė gali siekti ≤ 6 %, o pagrindo temperatūra ≥ +2 °C. Kai tinko sluoksnio storis viršija 15 mm, būtina naudoti papildomas tinko apkrovą perimančias PutzPin detales. PutzPin 8 skirtos 11–16 mm storio tinko sluoksniui, PutzPin 18 – kai tinko sluoksnio storis 21–28 mm. Ant betoninio paviršiaus negali būti vandens (pvz., kritulių, kondensato). Betoninėms luboms tinkuoti ypač tinkamas MP 75 L lengvas ir produktyvus tinkas su lengvaisiais mineraliniais užpildais. Tinkuojama tik vienu sluoksniu.

Sienos. Betono pagrindas. Tinko sluoksnio storis 2–4 mm

Betoniniai sienų pagrindai yra tinkami tinkuoti, kai maks. jų likutinė drėgmė ≤ 3 % (CM metodas), naudojant gruntą Spraykontakt ≤ 4 %. Ant betoninio paviršiaus negali būti vandens (pvz., kritulių, kondensato).Prieš dengiant tinką, naudojamas tinkamą sukibimą užtikrinantis Betokontakt gruntas.Lygūs betoniniai pagrindai tinkuojami plonasluoksniu tinku Multi-Finish M (sluoksnio storis 2–4 mm).

Sienos. Betono pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 50 mm

Betoniniai sienų pagrindai yra tinkami tinkuoti, kai maks. jų likutinė drėgmė ≤ 3 % (CM metodas), naudojant gruntą Spraykontakt ≤ 4 %. Ant betoninio paviršiaus negali būti vandens (pvz., kritulių, kondensato).Prieš dengiant tinką, naudojamas tinkamą sukibimą užtikrinantis Betokontakt gruntas.Betoninėms sienoms tinkuoti ypač tinkami mašininiai gipsiniai tinko mišiniai MP 75 ir MP 75 L. MP 75 tinko paviršius išsiskiria dideliu atsparumu smūgiams ir įbrėžimams. MP 75 L lengvajam gipsiniam tinkui su lengvaisiais priedais būdinga labai gera išeiga.Gipsinis tinkas MP 75 arba MP 75 L dengiamas vienu arba dviem sluoksniais – sluoksnio storis 8–50 mm.

Sienos. Plytų, keramzitbetonio ir keraminių blokelių pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 50 mm

Stipriai įgeriantys pagrindai gruntuojami Stuc-Primer gruntu, kuris įgeriamumą ir sumažina, ir suvienodina. Tipiniai tokių pagrindų pavyzdžiai: plytos, keramzitbetonio, keraminiai ar silikatiniai blokeliai.MP 75 tinko paviršius išsiskiria dideliu atsparumu smūgiams ir įbrėžimams. MP 75 L lengvajam gipsiniam tinkui su lengvaisiais priedais būdinga labai gera išeiga.Gipsinis tinkas MP 75 arba MP 75 L dengiamas vienu arba dviem sluoksniais – sluoksnio storis 8–50 mm.

Sienos. Dujų silikato (akytbetonio) blokelių pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 50 mm

Pateiktose Izoliacinių sistemų, tinko ir skiedinių asociacijos „Mūro ir betono tinkavimo rekomendacijose“ nurodyta, kad mažo tankio ir atsparumo gniuždymui blokelių pagrindų negalima tinkuoti CS III, CS IV gniuždymo klasės kalkių ir cemento bei cemento tinko mišiniais. Tokie mišiniai yra per standūs dujų silikato blokelių pagrindams. Jiems geriau tinka mažesnio tankio plonasluoksniai, 5–6 mm sluoksniu dengiami tinkai. Vis dėlto naudojant šiuos tinkus Lietuvoje neįmanoma įgyvendinti užsakovų keliamų didesnių tinko paviršiaus plokštumo reikalavimų. Optimaliausias pasirinkimas – mažesnio tankio MP 75 L lengvasis gipsinio tinko mišinys. Stipriai įgeriantys dujų silikato blokelių (akytbetonio) pagrindai gruntuojami Stuc-Primer gruntu, kuris įgeriamumą ir sumažina, ir suvienodina. Gipsinis tinkas MP 75 L dengiamas vienu arba dviem sluoksniais – sluoksnio storis 8–50 mm.Būtina atkreipti dėmesį, kad drėgnuoju metų laiku dujų silikato blokeliai gali įgerti daugiau drėgmės, todėl dėl galimo pagrindo judėjimo blokeliams džiūstant jau padengtas tinko sluoksnis gali sutrūkinėti. Kad to būtų galima išvengti, tinko sluoksnį rekomenduojama armuoti. Tokiu atveju gipsinio tinko MP 75 L sluoksnio storis turi būti min. 15 mm.

Sienos. EPS liktinių klojinių pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 35 mm

Polistireninio putplasčio ar ekstruzinio polistireno plokštės, pvz., Styropor, Styrodur, arba betonu užpildyti kietojo putplasčio liktinių klojinių blokeliai gruntuojami Betokontakt gruntu. MP 75 tinko paviršius išsiskiria dideliu atsparumu smūgiams ir įbrėžimams. MP 75 L lengvajam gipsiniam tinkui su lengvaisiais priedais būdinga labai gera išeiga.Vidutinis gipsinio tinko sluoksnio storis – ne mažiau kaip 15 mm, be to, į viršutinę tinko sluoksnio dalį įterpiamas armavimo tinklas, kurio akučių dydis 5×5 mm. Tinkuoti paviršiai atskiriami nuo besiribojančių konstrukcinių elementų deformacine siūle.Gipsinis tinkas MP 75 arba MP 75 L dengiamas vienu sluoksniu – sluoksnio storis iki 35 mm.

Sienos. Medžio drožlių – cemento liktinių klojinių pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 35 mm

Tinkavimo sprendimai ant medžio drožlių ir cemento statybinių elementų pateikti šių medžiagų gamintojų asociacijos rekomendacijose „VÖB-Richtlinie“: „Verarbeitungsrichtlinie für das Verputzen von zementgebundenen Holzspan-Mantelsteinen und Holzspan- Bau- und Dämmplatten“. Dažniausiai pagrindų iš medžio drožlių ir cemento statybinių elementų paruošti nereikia.Tinkavimo darbai galimi ne anksčiau kaip po 5 savaičių užpylus konstrukcijas betonu. Būtina, kad betono rišimosi metu pastatas būtų apsaugotas nuo drėgmės poveikio. Betono užpildo likutinė drėgmės dalis – ne daugiau kaip 5 % masės, matavimai atliekami su CM prietaisu. Langų ir durų angų kampuose į viršutinę tinko sluoksnio dalį įterpiamas armavimo tinklas, kurio akučių dydis 5×5 mm. Armuojama įstrižai, mažiausi papildomo armavimo tinklo matmenys – 20x30 cm, rekomenduojami matmenys – 25x50 cm.MP 75 tinko paviršius išsiskiria dideliu atsparumu smūgiams ir įbrėžimams. MP 75 L lengvajam gipsiniam tinkui su lengvaisiais priedais būdinga labai gera išeiga.Gipsinis tinkas MP 75 arba MP 75 L dengiamas vienu sluoksniu – sluoksnio storis iki 35 mm.

Sienos. Skirtingų medžiagų pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 50 mm

Prieš tinkuojant stipriai įgeriantys pagrindai gruntuojami Stuc-Primer gruntu, betoniniai – Betokontakt gruntu.MP 75 tinko paviršius išsiskiria dideliu atsparumu smūgiams ir įbrėžimams. MP 75 L lengvajam gipsiniam tinkui su lengvaisiais priedais būdinga labai gera išeiga.Esant skirtingų medžiagų pagrindams, tinko sluoksnį būtina armuoti. Armuojama tinklu, kurio akučių dydis 5×5 mm. Tinklo juostų siūlės perdengiamos 100 mm pločiu, ant besiribojančių skirtingų pagrindų tinkas užleidžiamas min. 200 mm. Tinklas įterpiamas į viršutinį tinko sluoksnio trečdalį. Armuojant tinkuojama dviem sluoksniais metodu „šlapias į drėgną“, reikėtų žiūrėti, kad ant pirmojo sluoksnio paviršiaus nesusidarytų sustingęs sluoksnis (plėvelė).Gipsinis tinkas MP 75 arba MP 75 L dengiamas vienu arba dviem sluoksniais – sluoksnio storis 15–50 mm.

Sienos. Instaliacinių kanalų sienose užtaisymas. Tinko sluoksnio storis iki 50 mm

Prieš tinkuojant stipriai įgeriantys pagrindai gruntuojami Stuc-Primer gruntu.Kanalus sienose galima užtaisyti gipsiniu tinku, jei užtikrinama, kad vamzdynai pakankamai izoliuoti ir užtenka sukibimo ploto. Būtina naudoti armavimo tinklą. Kitaip kanalai perdengiami dirbtiniais tinko pagrindais, pvz., Rippenstreckmetall. Naudojant šio tipo dirbtinio tinko pagrindus, būtina atsižvelgti į briaunų laikančiąją kryptį. Atviras griovelis turi būti atsuktas į tinko pusę.MP 75 tinko paviršius išsiskiria dideliu atsparumu smūgiams ir įbrėžimams. MP 75 L lengvajam gipsiniam tinkui su lengvaisiais priedais būdinga labai gera išeiga.Gipsinis tinkas MP 75 arba MP 75 L dengiamas vienu arba dviem sluoksniais – sluoksnio storis 15–50 mm.

Esamų pastatų renovacija ar rekonstrukcijos darbai laikomi sudėtingiausiais iššūkiais. Sienų ir lubų tinkai su gipsu, kaip rišikliu, naudojami jau šimtmečius, todėl juos galima nesunkiai integruoti į esamus statinius. Pažeistam mūrui, negražiems paviršiams arba senam tinkui sutvarkyti geriausiai tinka universalūs mineraliniai gipsiniai tinkai, skirti tinkuoti rankiniu būdu. Šio tipo Knauf tinkų grupė, pvz., Rotband arba Goldband, suteikia būtino lankstumo, kai reikia skirtingo storio tinko sluoksnių arba trumpesnės rišimosi trukmės. Specialūs sukibimo priedai sukuria idealias darbo sąlygas, net esant sudėtingiausiems pagrindams.Be to, su gipsiniu tinku galima įgyvendinti visas paviršiaus apdailos galimybes.

Lubos. Betono pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 8 mm

Betono pagrindai turi būti be senų apdailos sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių. Prieš dengiant tinką, naudojamas tinkamą sukibimą užtikrinantis Betokontakt gruntas.Lygūs betoniniai pagrindai tinkuojami plonasluoksniu tinku Multi-Finish, Multi-Finish M, Multi-Finish Universal (sluoksnio storis 2–4 mm) arba Rotband Plus (sluoksnio storis 2–8 mm).

Lubos. Betono pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 15 mm

Betono pagrindai turi būti be senų apdailos sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių. Prieš dengiant tinką, naudojamas tinkamą sukibimą užtikrinantis Betokontakt gruntas. Betoninėms luboms tinkuoti ypač tinkami rankiniu būdu dengiami tinkai, pvz., Rotband arba Goldband su specialiais sukibimo priedais. Tinkuojama tik vienu sluoksniu, maks. sluoksnio storis – 15 mm.

Lubos. Betono pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 28 mm

Kai tinko sluoksnio storis viršija 15 mm, būtina naudoti papildomas tinko apkrovą perimančias PutzPin detales. PutzPin 8 skirtos 11–16 mm storio tinko sluoksniui, PutzPin 18 – kai tinko sluoksnio storis 21–28 mm. Betono pagrindai turi būti be senų apdailos sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių.Tinkuojama gipsiniu tinku Rotband arba Goldband, tik vienu sluoksniu.

Sienos. Betono pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 8 mm

Betono pagrindai turi būti be senų apdailos sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių. Prieš dengiant tinką, naudojamas tinkamą sukibimą užtikrinantis Betokontakt gruntas.Lygūs betoniniai pagrindai tinkuojami plonasluoksniu tinku Multi-Finish, Multi-Finish M, Multi-Finish Universal (sluoksnio storis 2–4 mm) arba Rotband Plus (sluoksnio storis 2–8 mm).

Sienos. Betono pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 50 mm

Betono pagrindai turi būti be senų apdailos sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių. Prieš dengiant tinką, naudojamas tinkamą sukibimą užtikrinantis Betokontakt gruntas.Rankiniu būdu dengiami tinkai, pvz., Rotband arba Goldband, suteikia būtino lankstumo, kai reikia skirtingo storio tinko sluoksnių arba trumpesnės rišimosi trukmės. Specialūs sukibimo priedai sukuria idealias darbo sąlygas, ypač tinkamas betoninėms sienoms tinkuoti.Gipsinis tinkas Goldband patogesnis dengiant storesniais sluoksniais. Tiek Rotband, tiek Goldband dengiami vienu arba dviem sluoksniais – sluoksnio storis 8–50 mm.

Sienos. Senas plytų mūras. Tinko sluoksnio storis iki 50 mm

Senas plytų mūras turi būti laikantis apkrovas, sausas, nedulkėtas, be riebalinių sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių.Prieš tinkuojant plytų mūras gruntuojamas Stuc-Primer gruntu.Rankiniu būdu dengiami gipsiniai tinkai, pvz., Rotband ir Goldband, suteikia būtino lankstumo, kai reikia skirtingo storio tinko sluoksnių arba trumpesnės rišimosi trukmės. Specialūs sukibimo priedai sukuria idealias darbo sąlygas, net esant sudėtingiausiems pagrindams.Mechanizuotam darbui naudojami MP 75 ir MP 75 L gipsiniai tinko mišiniai.Gipsinis tinkas Goldband patogesnis dengiant storesniais sluoksniais.Gipsinis tinkas rankiniu arba mechanizuotu būdu dengiamas vienu arba dviem sluoksniais – sluoksnio storis 8–50 mm.

Sienos. Seni gipsiniai, gipso ir kalkių, kalkių ir cemento tinkai. Tinko sluoksnio storis iki 8 mm

Prieš pradedant darbus, pašalinami seni apdailos sluoksniai ir viršutinis tinko užtrynimo sluoksnis, pagrindai turi laikyti apkrovas, būti sausi, lygūs, nedulkėti, be riebalinių sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių. Paviršius gruntuojamas Tiefengrund gruntu.Seno tinko pagrindai tinkuojami plonasluoksniu tinku Multi-Finish, Multi-Finish M, Multi-Finish Universal (sluoksnio storis 2–4 mm) arba Rotband Plus (sluoksnio storis 2–8 mm).

Sienos. Seni gipsiniai, gipso ir kalkių, kalkių ir cemento tinkai. Tinko sluoksnio storis iki 50 mm

Prieš pradedant darbus, pašalinami seni apdailos sluoksniai ir viršutinis tinko užtrynimo sluoksnis, pagrindai turi laikyti apkrovas, būti sausi, lygūs, nedulkėti, be riebalinių sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių. Paviršius gruntuojamas Tiefengrund gruntu.Rankiniu būdu dengiami gipsiniai tinkai, pvz., Rotband ir Goldband, suteikia būtino lankstumo, kai reikia skirtingo storio tinko sluoksnių arba trumpesnės rišimosi trukmės. Specialūs sukibimo priedai sukuria idealias darbo sąlygas, net esant sudėtingiausiems pagrindams.Gipsinis tinkas Goldband patogesnis dengiant storesniais sluoksniais. Tiek Rotband, tiek Goldband dengiami vienu arba dviem sluoksniais – sluoksnio storis 8–50 mm.

Sienos. Vandeniui atsparūs seni dažai. Tinko sluoksnio storis iki 8 mm

Pagrindas turi būti atlaikantis apkrovas, atsparus lenkimui, sausas, tvirtas, švarus, nedulkėtas, be tepalo dėmių. Prieš pradedant gruntuoti būtina pašalinti vandeniui neatsparius dažus ir kitų sukibimą mažinančių medžiagų likučius. Vandeniui atsparių dažų sluoksnis stipriai sušiurkštinamas. Paviršius gruntuojamas Putzgrund arba Betokontakt gruntu.Tinkuojama plonasluoksniu tinku Multi-Finish, Multi-Finish M, Multi-Finish Universal (sluoksnio storis 2–4 mm) arba Rotband Plus (sluoksnio storis 2–8 mm).

Sienos. Elektros laidų ir dėžučių įrengimas

Pagrindas turi būti lygus, švarus, sausas, atlaikantis apkrovas, be riebalų dėmių, nedulkėtas.Prieš pradedant darbus, būtina pašalinti atplaišas, teršalus, dulkes. Įgeriantys pagrindai gruntuojami Tiefengrund giluminiu gruntu.Elektrikergips idealiai tinka elektros instaliacijos dėžutėms įstatyti ir laidams tvirtinti. Baugips – labai tvirtas statybinis gipsas, puikiai užpildantis, stabilus. Tinka visiems įrengimo ir remonto darbams vidaus patalpose.

Skirtingų medžiagų pagrindas. Tinko sluoksnis iki 50 mm

Senas plytų mūras turi būti laikantis apkrovas, sausas, nedulkėtas, be riebalinių sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių. Prieš tinkuojant plytų mūras gruntuojamas Stuc-Primer gruntu. Betono pagrindai turi būti be senų apdailos sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių. Prieš dengiant tinką, naudojamas tinkamą sukibimą užtikrinantis Betokontakt gruntas. Rankiniu būdu dengiami tinkai, pvz., Rotband arba Goldband, suteikia būtino lankstumo, kai reikia skirtingo storio tinko sluoksnių arba trumpesnės rišimosi trukmės. Specialūs sukibimo priedai sukuria idealias darbo sąlygas, ypač tinkamas betoninėms sienoms tinkuoti. Gipsinis tinkas Goldband patogesnis dengiant storesniais sluoksniais.

Esant skirtingų medžiagų pagrindams, tinko sluoksnį būtina armuoti. Armuojama tinklu, kurio akučių dydis 5×5 mm. Tinklo juostų siūlės perdengiamos 100 mm pločiu, ant besiribojančių skirtingų pagrindų tinkas užleidžiamas min. 200 mm. Tinklas įterpiamas į viršutinį tinko sluoksnio trečdalį. Armuojant tinkuojama dviem sluoksniais metodu „šlapias į drėgną“, reikėtų žiūrėti, kad ant pirmojo sluoksnio paviršiaus nesusidarytų sustingęs sluoksnis (plėvelė). Tiek Rotband, tiek Goldband dengiami vienu arba dviem sluoksniais – sluoksnio storis 15-50 mm.

Sienų ir lubų paviršių šildymo sistemos, taikant modernių pastatų technologijas, darosi vis svarbesnės. Dėl spinduliuojamos šilumos šios sistemos sukuria malonų patalpų mikroklimatą, net esant žemai šilumnešio temperatūrai, todėl ypač taupo energiją.

Tokio tipo šildymo sistemos gali būti naudojamos kaip sieninės sistemos patalpoms šildyti arba kaip lubinės vėsinimo sistemos, kurios aukščiausioje ir kartu šilčiausioje patalpų vietoje efektyviai jas aušina.Knauf gipsinis tinkas bei gipso ir kalkių tinkas yra idealūs tokių šildymo sistemų komponentai. Be vargo galima suformuoti reikiamo storio tinko sluoksnį – iki 30 mm. Dėl plastiškos mišinio konsistencijos ir galimybės dengti mašininiu būdu galima ypač greitai ir racionaliai tinkuoti ant šildymo sistemų – nelieka jokių tuštumų. Šio tipo tinkai susiriša nesuslūgdami, todėl šildymo sistemas galima be jokių problemų padengti vienu sluoksniu, net ir tuo atveju, kai vamzdžių skersmuo didesnis.

Lubos. Vėsinimo sistema ant betoninio pagrindo

Apkrovas laikantys betoniniai lubų pagrindai gruntuojami Betokontakt gruntu. Kapiliarinių vamzdžių tinkleliai mechaniškai pritvirtinami prie lubų pagal vėsinimo sistemos gamintojo pateiktą informaciją: tvirtai prispaudžiant, nepaliekant laisvai kabančių sistemos vietų ir neperkeičiant.Lubos ir kapiliarinių vamzdžių tinkleliai padengiami vienu skystos konsistencijos tinko MP 75 G/F-Leicht sluoksniu arba tokiu sluoksniu, kurio storis 10–15 mm. Tinko plotai atskiriami nuo greta esančių konstrukcinių elementų Trenn-Fix skiriamąja juosta.

Lubos. Vėsinimo sistema ant betoninio pagrindo su PutzPin detalėmis

Sistemos PutzPin 8 ir PutzPin 18 tinka, kai pagrindas pripažįstamas netinkamu tiesiogiai tinkuoti. Naudojant šias detales, pagrindo galima negruntuoti Betokontakt gruntu. Šiuo atveju PutzPin detalės gali būti mechaniškai tvirtinamos kartu su kapiliarinių vamzdžių tinkleliais.Lubos ir kapiliarinių vamzdžių tinkleliai padengiami vienu skystos konsistencijos tinko MP 75 G/F-Leicht sluoksniu, kurio storis 11–16 mm. Tinko plotai atskiriami nuo greta esančių konstrukcinių elementų Trenn-Fix skiriamąja juosta.

Lubos. Vėsinimo sistema ant gipso kartono plokščių

Gipso kartono lubų karkasas konstruojamas taip, kad būtų pakankamai standus, atsparus gniuždymui ir laikytų papildomą šlapio tinko apkrovą. Atstumai tarp karkaso profilių ašių parenkami pagal apkrovos klasę 0,30 < p ≤ 0,50 kN/m² (žr. techninių duomenų lapą D11.lt „KNAUF plokščių lubos“). Lubų paviršius atskiriamas nuo visų besiribojančių konstrukcijų. Gipso kartono plokščių siūlės glaistomos Uniflott glaistu, naudojant Kurt siūlių armavimo juostas. Po to visas gipso kartono plokštės paviršius gruntuojamas Putzgrund gruntu, siekiant apsaugoti nuo drėgmės poveikio ir užtikrinti tinkamą sukibimą. Vėsinimo tinkleliai išvyniojami, ištiesiami ir standžiai pritvirtinami ant gipso kartono plokščių paviršiaus Niro arba cinkuotais tvirtinimo elementais.Lubos ir kapiliarinių vamzdžių tinkleliai padengiami vienu skystos konsistencijos tinko MP 75 G/F-Leicht sluoksniu, kurio storis 10–13 mm.

Sienos. Šildymo sistemos ant betono pagrindo

Betono pagrindai turi būti be senų apdailos sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių. Prieš dengiant tinką, naudojamas tinkamą sukibimą užtikrinantis Betokontakt gruntas.Gipsinio tinko konsistencija parenkama tokia, kad šildymo vamzdeliai būtų užtinkuoti visa plokštuma, nepaliekant tuštumų. Šilumnešio temperatūrai viršijant +45 ºC, įplukdomas armavimo tinklas. MP 75 G/F, MP 75 Diamant arba MP 75 gipsinis tinkas dengiamas vienu sluoksniu dviem etapais, metodu „šlapias į drėgną“. Įplukdant armavimo tinklą, reikėtų atkreipti dėmesį, kad perėjimas nuo šildomo ploto ant nešildomo siektų mažiausiai 20 cm, o paties armavimo tinklo juostų užlaida būtų 10 cm. Prieš tinkuojant sienų paviršiai nuo kitų besiribojančių statybinių konstrukcijų atskiriami Trenn-Fix skiriamąja juosta.

Sienos. Šildymo sistemos ant plytų ir įvairių blokelių pagrindo

Pagrindas turi būti nedulkėtas, sausas, pakankamai įgeriantis ir be sukibti trukdančių sluoksnių. Prieš tinkuojant stipriai įgeriantį, pvz., plytų ar keraminių blokelių, pagrindą, reikia gruntuoti Stuc-Primer gruntu.Gipsinio tinko konsistencija parenkama tokia, kad šildymo vamzdeliai būtų užtinkuoti visa plokštuma, nepaliekant tuštumų. Šilumnešio temperatūrai viršijant +45 ºC, įplukdomas armavimo tinklas. MP 75 G/F, MP 75 Diamant arba MP 75 gipsinis tinkas dengiamas vienu sluoksniu dviem etapais, metodu „šlapias į drėgną“. Įplukdant armavimo tinklą, reikėtų atkreipti dėmesį, kad perėjimas nuo šildomo ploto ant nešildomo siektų mažiausiai 20 cm, o paties armavimo tinklo juostų užlaida būtų 10 cm. Prieš tinkuojant sienų paviršiai nuo kitų besiribojančių statybinių konstrukcijų atskiriami Trenn-Fix skiriamąja juosta.

Žmonės vidutiniškai 90 % laiko praleidžia uždarose patalpose. Tad malonus patalpos mikroklimatas labai svarbus. Jis būna ypač komfortiškas, kai santykinė oro drėgmė siekia 40–60 %.MP 75 L Raumklima dėl sudėtyje esančio aktyvintosios anglies priedo atiduoda daugiau drėgmės nei vidutiniškai, t. y. per 50 % daugiau nei įprasti standartiniai gipsiniai tinkai, ir vėl ją išskiria į patalpą. Taip sumažėja pelėsių susidarymo rizika. MP 75 L Raumklima iš patalpos oro pašalina kenksmingas medžiagas, ypač lakiuosius organinius junginius (LOJ), kurie į patalpos orą patenka per išmetamosiomis dujomis užterštą lauko orą, įrangą ir valymo priemones bei neekologiškas apdailos medžiagas bei apyvokos daiktus. Tinkas taip pat efektyviai skaido kvapus ir formaldehidą, kurių atsiranda ruošiant maistą arba laikant naminius gyvūnus.

Lubos. Mikroklimatą gerinanti sistema ant betono pagrindo. Tinko sluoksnio storis iki 28 mm

Betono pagrindai yra tinkami tinkuoti, kai maks. jų likutinė drėgmė ≤ 3 % (CM metodas), naudojant gruntą Spraykontakt ≤ 4 %. Ant betoninio paviršiaus negali būti vandens (pvz., kritulių, kondensato).Prieš dengiant tinką, naudojamas tinkamą sukibimą užtikrinantis Betokontakt gruntas.Gipsinis tinkas MP 75 L Raumklima dengiamas tik vienu sluoksniu, maks. sluoksnio storis – 15 mm.Naudojant tinko sluoksnį laikančias PutzPin 8 detales, likutinė betoninio pagrindo drėgmė gali siekti ≤ 6 %, o pagrindo temperatūra ≥ +2 °C. Kai tinko sluoksnio storis viršija 15 mm, būtina naudoti papildomas tinko apkrovą perimančias PutzPin detales. PutzPin 8 skirtos 11–16 mm storio tinko sluoksniui, PutzPin 18 – kai tinko sluoksnio storis 21–28 mm. Tinkuojama tik vienu sluoksniu.

Sienos. Mikroklimatą gerinanti sistema ant betono pagrindo. Tinko sluoksnio storis iki 50 mm

Betono pagrindai yra tinkami tinkuoti, kai maks. jų likutinė drėgmė ≤ 3 % (CM metodas), naudojant gruntą Spraykontakt ≤ 4 %. Ant betoninio paviršiaus negali būti vandens (pvz., kritulių, kondensato).Prieš dengiant tinką, naudojamas tinkamą sukibimą užtikrinantis Betokontakt gruntas.Gipsinis tinkas MP 75 L Raumklima dengiamas vienu arba dviem sluoksniais – sluoksnio storis 8–50 mm.

Sienos. Mikroklimatą gerinanti sistema ant plytų ir įvairių blokelių pagrindo. Tinko sluoksnio storis iki 50 mm

Stipriai įgeriantys pagrindai gruntuojami Stuc-Primer gruntu, kuris įgeriamumą ir sumažina, ir suvienodina. Tipiniai tokių pagrindų pavyzdžiai: plytos, keramzitbetonio, keraminiai ar silikatiniai blokeliai.Gipsinis tinkas MP 75 L Raumklima dengiamas vienu arba dviem sluoksniais – sluoksnio storis 8–50 mm.

Žmonės stato nuo neatmenamų laikų. Jie kuria ir įrengia gyvenamąsias patalpas pagal savo norus, atsižvelgdami į paskirtį ir individualumą. Kokybiškos Knauf tinko sistemos gali patenkinti daugybę pageidavimų, nes: yra ypatingos naudojimo kokybės, ilgalaikės ir turi puikių ekologinių bei ekonominių savybių.

Vidaus patalpoms Knauf kalkiniai tinkai suteikia individualumo ir susieja funkcionalumą su estetika. Savaime suprantama, prie to prisideda puikiai tarpusavyje suderinti ir iš anksto paruošti gaminiai bei paprastas suderinamumas su seniau įrengta apdaila.Mineralinį tinką sudaro kokybiškos mineralinės žaliavos ir rišikliai, kurių pagrindas – kalkės arba kalkės ir cementas. Jie yra ilgalaikiai, turi idealią drėgmės pusiausvyrą, kurią užtikrina smulkių porų kapiliarų sistema. Vandens įgeriamumo ir džiūvimo savybės bei mineralinių rišiklių šarmingumas geriausiai apsaugo nuo pelėsinio grybelio.

Naudinga žinoti!Kalk-Grundputz ir Kalk-Feinputz – vidaus darbams skirto natūralių medžiagų tinko sistema, ilgam užtikrinanti geros savijautos mikroklimatą. Grynai mineralinis vidaus darbams skirtas tinkas reguliuoja patalpos drėgmę ir kartu iš oro pašalina kenksmingąsias medžiagas.

Sienos. Seno kalkių arba kalkių ir cemento tinko pagrindas. Tinko sluoksnio storis 2–4 mm

Prieš pradedant darbus, pašalinami seni apdailos sluoksniai ir viršutinis tinko užtrynimo sluoksnis, pagrindai turi laikyti apkrovas, būti sausi, lygūs, nedulkėti, be riebalinių sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių. Jeigu tinko paviršius lieka birus, gruntuojamas Tiefengrund gruntu.Lygus seno kalkinio tinko paviršius rankiniu arba mašininiu būdu dengiamas 2–3 mm storio Kalk-Feinputz tinko sluoksniu. Padengtas sluoksnis užtrinamas ir gaunama velta struktūra. Kuriant laisvos struktūros paviršių, tinkas dengiamas maždaug 3–4 mm sluoksniu.

Sienos. Seno kalkių arba kalkių ir cemento tinko pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 14 mm

Prieš pradedant darbus, pašalinami seni apdailos sluoksniai ir viršutinis tinko užtrynimo sluoksnis, pagrindai turi laikyti apkrovas, būti sausi, lygūs, nedulkėti, be riebalinių sluoksnių ir kitų sukibti su pagrindu trukdančių sluoksnių bei dalelių. Jeigu tinko paviršius lieka birus, gruntuojamas Tiefengrund gruntu.Kalk-Feinputz tinkas dengiamas rankiniu arba mašininiu būdu vidutiniu 5–10 mm sluoksniu. Prireikus tinko sluoksnis armuojamas 4x4 mm arba 5x5 mm tinklu.Tinko paviršius subraukomas šluota standžiais šeriais.Ant anksčiau padengto ir sukietėjusio Kalk-Feinputz tinko kitą dieną galima dengti papildomą Kalk-Feinputz sluoksnį, kurio storis – maždaug 2–3 mm. Padengtas sluoksnis užtrinamas ir gaunama velta struktūra. Kuriant laisvos struktūros paviršių, tinkas dengiamas maždaug 3–4 mm sluoksniu.

Sienos. Seno mūro pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 44 mm

Prieš pradedant darbus, nuvalomos nuo pagrindo dulkės ir palaidos dalys, pašalinami didesni nelygumai. Esant stipriai įgeriantiems pagrindams arba atliekant darbus karštuoju metų laiku, tinkuojama dviem sluoksniais metodu „šlapias ant drėgno“.Ant paruošto pagrindo Kalk-Grundputz tinkas dengiamas min. 10 mm storio sluoksniu. Padengtas tinko sluoksnis išlyginamas, t. y. suformuojamos lygios plokštumos, o paviršius subraukomas šluota standžiais šeriais. Prireikus tinkas gali būti armuojamas tinkamu armavimo tinklu, pvz., Unterputzgewebe (8x8 mm).Kitą dieną galima dengti papildomą apie 3 mm Kalk-Grundputz sluoksnį ir paviršių užtrinti.Jei reikalinga smulkesnė velta arba laisvai formuojama struktūra, vietoje Kalk-Grundputz užtrinamojo sluoksnio galima dengti papildomą Kalk-Feinputz sluoksnį, kurio storis – maždaug 2–3 mm. Padengtas sluoksnis užtrinamas ir gaunama velta struktūra. Kuriant laisvos struktūros paviršių, tinkas dengiamas maždaug 3–4 mm sluoksniu.

Sienos. Seno plytų, akmenų arba mišraus mūro pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 44 mm

Prieš pradedant darbus, nuvalomos nuo pagrindo dulkės ir palaidos dalys, pašalinami didesni nelygumai. Plytų mūras, akmenų mūras, mišrus mūras turi būti padengtas gruntiniu tinko sluoksniu Vorspritzer.Ant paruošto pagrindo Kalk-Grundputz tinkas dengiamas min. 10 mm storio sluoksniu. Padengtas tinko sluoksnis išlyginamas, t. y. suformuojamos lygios plokštumos, o paviršius subraukomas šluota standžiais šeriais. Prireikus tinkas gali būti armuojamas tinkamu armavimo tinklu, pvz., Unterputzgewebe (8x8 mm).Kitą dieną galima padengti papildomą apie 3 mm Kalk-Grundputz sluoksnį ir paviršių užtrinti. Jei reikalinga smulkesnė velta arba laisvai formuojama struktūra, vietoje Kalk-Grundputz užtrinamojo sluoksnio galima dengti papildomą Kalk-Feinputz sluoksnį, kurio storis – maždaug 2–3 mm. Padengtas sluoksnis užtrinamas ir gaunama velta struktūra. Kuriant laisvos struktūros paviršių, tinkas dengiamas maždaug 3–4 mm sluoksniu.

Sienos. Nestabilaus mūro pagrindas. Tinko sluoksnio storis iki 44 mm.

Ant vertikaliai pritvirtintų tinko pagrindų, pvz., Rippenstreckmetall, Kalk-Grundputz tinkas dengiamas maždaug 10 mm storio sluoksniu. Tinkas tiesiogiai įspaudžiamas į pagrindą, o paviršius sušiurkštinamas standžia šluota. Kai pirmasis sluoksnis sukietėja, dengiamas dar vienas 10–15 mm storio tinko sluoksnis ir armuojamas tinkamu armavimo tinklu, pvz., Unterputzgewebe (8x8 mm). Padengtas tinko sluoksnis išlyginamas, t. y. suformuojamos lygios plokštumos, o paviršius subraukomas šluota standžiais šeriais.

Ant anksčiau padengto ir sukietėjusio Kalk-Grundputz tinko kitą dieną galima dengti papildomą Kalk-Feinputz sluoksnį, kurio storis – maždaug 2–3 mm. Padengtas sluoksnis užtrinamas ir gaunama velta struktūra. Kuriant laisvos struktūros paviršių, tinkas dengiamas maždaug 3–4 mm sluoksniu.

Sienos. Medinės konstrukcijos. Tinko sluoksnio storis iki 44 mm

Ant patikimai pritvirtintų tinko pagrindų, pvz., medžio lystelių arba tinko pagrindo iš pinto metalo lakštų Rippenstreckmetall, Kalk-Grundputz tinkas dengiamas maždaug 10 mm storio sluoksniu. Tinkas tiesiogiai įspaudžiamas į pagrindą, o paviršius sušiurkštinamas standžia šluota. Kai pirmasis sluoksnis sukietėja, dengiamas dar vienas 10–15 mm storio tinko sluoksnis ir armuojamas tinkamu armavimo tinklu, pvz., Unterputzgewebe (8x8 mm). Padengtas tinko sluoksnis išlyginamas, t. y. suformuojamos lygios plokštumos, o paviršius subraukomas šluota standžiais šeriais.Ant anksčiau padengto ir sukietėjusio Kalk-Grundputz tinko kitą dieną galima dengti papildomą Kalk-Feinputz sluoksnį, kurio storis – maždaug 2–3 mm. Padengtas sluoksnis užtrinamas ir gaunama velta struktūra. Kuriant laisvos struktūros paviršių, tinkas dengiamas maždaug 3–4 mm sluoksniu.

Specifinės struktūros sanuojamieji tinkai geba gerai įgerti drėgmę kartu su ištirpusiomis druskomis ir jas sulaikyti savo porose. Taip tinko paviršius ilgą laiką atskiriamas nuo jų žalingo poveikio.

Džiūvimo metu druskos kristalizuojasi, o drėgmė garuodama pasišalina iš tinko sluoksnio. Pagrindinė tokių tinkų skiriamoji savybė – oro poros tinko sluoksnyje. Šiose porose vykstant druskų kristalizavimosi procesui, druskos nukenksminamos, o tinko paviršius ilgą laiką išlieka sausas, švarus ir nepažeistas. Didelę sanuojamųjų tinkų dalį sudaro oro poros (daugiau nei 25 %), be to, jiems būdingas ypač porėtas susirišusio tinko užpildas (per 40 %).

Kiekvienu atveju reikia specifinio, pritaikyto konkrečiam objektui sanavimo metodo, kuriam reikalingi specialūs ir suderinti Knauf sanavimo produktai. Mūsų strategija – sanavimas, pasitelkiant sistemą. Visų pirma tinkamas situacijos įvertinimas, jei reikia atliekant pažeidimų analizę ir identifikuojant druskas. Po to parenkamas priemonių paketas ir realizuojamas objekte. Visa tai – kokybiškas ir ilgaamžis sanavimas.

Sienos. Nedidelis mūro užteršimas druskomis. Sanuojančio tinko sluoksnio storis iki 20 mm

Paviršius turi būti laikantis apkrovas, sausas, lygus, neriebaluotas, be dulkių ir be palaidų dalelių ar sukibti trukdančių sluoksnių. Mūro skiedinys šalinamas iki maždaug 2 cm gylio. Stens Haft gruntinis tinkas dengiamas tinkliniu būdu, padengiant maždaug 50 % ploto, sluoksnio storis – apie 5 mm. Mūro siūlės neužpildomos. Palaukiama, kol gruntinis tinkas sukietės ir visiškai išdžius.Popo sanuojantis tinkas dengiamas vienu sluoksniu. Sluoksnio storis turi sudaryti ne mažiau kaip 20 mm virš mūro paviršiaus. Padengtam sluoksniui pradėjus kietėti, šluota standžiais šeriais paviršius subraukomas horizontalia kryptimi. Džiūvimo laikas – ne mažiau kaip 1 diena 1 mm sluoksnio storio.Ant anksčiau padengto ir sukietėjusio Popo tinko dengiamas apdailinis Noblo Filz arba Kalk-Feinputz tinko sluoksnis. Padengtas sluoksnis užtrinamas ir gaunama velta struktūra arba formuojama laisva paviršiaus struktūra.

Sienos. Vidutinis mūro užteršimas druskomis. Sanuojančio tinko sluoksnio storis iki 55 mm

Paviršius turi būti laikantis apkrovas, sausas, lygus, neriebaluotas, be dulkių ir be palaidų dalelių ar sukibti trukdančių sluoksnių. Mūro skiedinys šalinamas iki maždaug 2 cm gylio. Stens Haft gruntinis tinkas dengiamas tinkliniu būdu, padengiant maždaug 50 % ploto, sluoksnio storis – apie 5 mm. Mūro siūlės neužpildomos. Palaukiama, kol gruntinis tinkas sukietės ir visiškai išdžius.

Pirmas Stens Hell sanuojančio tinko sluoksnis turi sudaryti ne mažiau kaip 10 mm virš mūro paviršiaus. Padengtam sluoksniui pradėjus kietėti, šluota standžiais šeriais paviršius subraukomas horizontalia kryptimi. Kiti Stens Hell sanuojančio tinko sluoksniai turi būti 10–20 mm storio. Paviršių visada reikia subraukyti horizontalia kryptimi. Džiūvimo laikas – ne mažiau kaip 1 diena 1 mm sluoksnio storio. Visas tinko sluoksnis negali viršyti 40 mm.

Ant anksčiau padengto ir sukietėjusio Stens Hell tinko dengiamas apdailinis Noblo Filz arba Kalk-Feinputz tinko sluoksnis. Padengtas sluoksnis užtrinamas ir gaunama velta struktūra arba formuojama laisva paviršiaus struktūra.

Sienos. Stiprus mūro užteršimas druskomis. Sanuojančio tinko sluoksnio storis iki 95 mm

Paviršius turi būti laikantis apkrovas, sausas, lygus, neriebaluotas, be dulkių ir be palaidų dalelių ar sukibti trukdančių sluoksnių. Mūro skiedinys šalinamas iki maždaug 2 cm gylio. Stens Haft gruntinis tinkas dengiamas tinkliniu būdu, padengiant maždaug 50 % ploto, sluoksnio storis – apie 5 mm. Mūro siūlės neužpildomos. Palaukiama, kol gruntinis tinkas sukietės ir visiškai išdžius.

Pirmas Stens Grund sanuojančio tinko sluoksnis turi sudaryti ne mažiau kaip 10 mm ir visiškai uždengti mūrą. Padengtam sluoksniui pradėjus kietėti, šluota standžiais šeriais paviršius subraukomas horizontalia kryptimi.

Kiti Stens Grund tinko sluoksniai turi būti 20–30 mm storio. Paviršių visada reikia subraukyti horizontalia kryptimi. Džiūvimo laikas – ne mažiau kaip 1 diena 1 mm sluoksnio storio. Visas tinko sluoksnis negali viršyti 80 mm. Baigiamasis funkcinis sluoksnis dengiamas Stens Hell tinku, šio sluoksnio storis – ne mažiau kaip 15 mm.

Ant anksčiau padengto ir sukietėjusio Stens Hell tinko dengiamas apdailinis Noblo Filz arba Kalk-Feinputz tinko sluoksnis. Padengtas sluoksnis užtrinamas ir gaunama velta struktūra arba formuojama laisva paviršiaus struktūra.

LITERATŪRA

STRAIPSNIAI

  • Kalkiniai tinkai - greitiems ir kokybiškiems restauravimo darbams

    Kalkiniai tinkai - greitiems ir kokybiškiems restauravimo darbams

    Tinkų rinkoje gausu mišinių, pagamintų kalkių ar gipso pagrindu. Kurį iš daugybės produktų rinktis naujam objektui išbaigti, o kurį – restauravimo darbams? Ar kalkių tinkas savybėmis nenusileidžia cementiniams arba gipsiniams tinkavimo mišiniams? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Knauf specialistai. Skaityti visą straipsnį
  • Gipsinis tinkas Knauf: kurį pasirinkti?

    Gipsinis tinkas Knauf: kurį pasirinkti?

    Knauf gipsinių tinkų istorijos pradžia – XX a. vidurys, kai buvo pagamintas dabar jau klasika tapęs Rotband sausasis tinko mišinys. Šiandien Knauf gipsinių tinkų šeima gerokai išaugusi: kiekvienoje šalyje asortimentas varijuoja, o iš viso galima suskaičiuoti iki keliolikos skirtingų savybių turinčių šios kategorijos produktų. Sužinokite daugiau apie Knauf gipsinius tinkus. Skaityti visą straipsnį
  • Sužinokite daugiau apie plytelių klijavimą ant fasado.

    Kaip išlaikyti drėgmės balansą naujame būste?

    Šiuolaikinis žmogus net iki 90 % paros laiko praleidžia įvairios paskirties patalpose: ar tai būtų namai, ar mokykla, ar darbas, ar grožio salonas. Labai svarbu pasirūpinti vidaus patalpų mikroklimato kokybe – nuo jos tiesiogiai priklauso žmonių savijauta ir sveikata. Sužinokite daugiau apie drėgmės balanso palaikymą patalpose. Skaityti visą straipsnį
  • Kokį tinką pasirinkti gyvenamojo būsto drėgnoms patalpoms?

    Kokį tinką pasirinkti gyvenamojo būsto drėgnoms patalpoms?

    Drėgmė – vienas iš veiksnių, formuojančių patalpos vidinį mikroklimatą, nuo kurio tiesiogiai priklauso patalpose laiką leidžiančių žmonių komfortas ir sveikata. Perteklinė drėgmė, lygiai kaip ir pernelyg išsausėjęs oras, – problema, kuriai reikia skirti ypatingą dėmesį ir imtis greitų sprendimų. Sužinokite daugiau apie drėgmės balanso palaikymą drėgnose patalpose. Skaityti visą straipsnį
  • Sužinokite daugiau apie drėgmės balanso palaikymą patalpose.

    Remonto darbai vonioje: kodėl verta rinktis gipsinius tinkus?

    Niekam nepatinka, kai remonto darbai užsitęsia per ilgai. Kad darbas vyktų sklandžiai, o rezultatas džiugintų, būtina rinktis tinkamiausius produktus. Sužinokite daugiau apie remonto darbų atlikima drėgnose patalpose. Skaityti visą straipsnį
  • Tinkamas Rotband tinko paruošimas

    Tinkamas Rotband tinko paruošimas

    Praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje sukurtas Rotband gipsinis tinkas iki šiol nepraranda populiarumo. Tinką galima dengti tik rankiniu būdu, todėl tinkamas jo paruošimas yra ypač svarbus veiksnys, galintis nulemti tiek darbo eigą, tiek galutinį rezultatą. Sužinokite daugiau apie Rotband tinką. Skaityti visą straipsnį
  • 12 gipsinio tinko privalumų

    12 gipsinio tinko privalumų

    Kad ir kokią galinę sienų apdailą pasirinktumėte, geram rezultatui visada reikės tinkamai paruošto paviršiaus, o tam didelę įtaką daro tinkamai pasirinktas tinkas. Siūlome rinktis gipsinį tinką ir pateikiame 12 priežasčių kodėl. Skaityti visą straipsnį
  • Nepakeičiama klasika – MP75 gipsiniai tinkai

    Nepakeičiama klasika – MP75 gipsiniai tinkai

    Šešto dešimtmečio gale, Vakarų Europoje kilus statybų bumui, buvo sukurtas pramoninis gipsinio tinko variantas - Knauf MP75. Produktas buvo pirmasis gipsinis tinkas, iš kurio išsirutuliojo visa gipsinių tinkų Knauf MP75 šeima. Skaityti visą straipsnį
  • Gipsinis tinkas – visiems užsakovo sumanymams

    Gipsinis tinkas – visiems užsakovo sumanymams

    Modernūs būstai neretai iškelia aibę klausimų: kokią vidaus apdailą pasirinkti, kad ji būtų ne tik kokybiška, bet ir draugiška žmogui, o svarbiausia – leidžianti įgyvendinti net ir sudėtingiausius architektūrinius sumanymus.
    Skaityti visą straipsnį
  • Kuo išskirtinis kalkinis tinkas?

    Kuo išskirtinis kalkinis tinkas?

    Kalkiniai tinkai ir mūro mišiniai, yra žinomi ir naudojami nuo seniausių laikų. Pakanka prisiminti antikinius Romos, Graikijos ar kitų senovės civilizacijų pastatus, kur kalkės buvo naudojamos, kaip viena iš pagrindinių statybinių medžiagų. Skaityti visą straipsnį

JUMS TAIP PAT GALĖTŲ BŪTI ĮDOMU

Kaip atlikti darbus: tinkavimas

Kaip atlikti darbus: tinkavimas

Sužinokite Knauf rekomendacijas apie tinkavimą gipsiniais tinkais

Skaityti daugiau

DAUGIAU INFORMACIJOS