Knauf Knauf
Weiter

1 žingsnis

Pagrindo paruošimas

Prieš pradėdami plytelių siūlių glaistymą, įsitikinkte ar klijai, kuriais priklijuotos plytelės, visiškai išdžiūvo, taip pat ar siūlėse nėra klijų likučių. Tai atlikę, visą plytelių plotą nuplaukite kempine, kad paviršius būtų švarus.

2 žingsnis

Siūlių glaisto paruošimas

Sutvarkę pagrindą, paruoškite siūlių glaisto skiedinį. Į indą, pavyzdžiui, kibirą, įpilkite reikiamą kiekį vandens ir suberkite siūlių glaisto miltelius. Lėtai besisukančiu maišytuvu mišinį maišykite tol, kol susidarys vienalytė, tolygios spalvos masė. Ruošiant masę svarbu įsidėmėti tikslią vandens ir siūlių glaisto proporciją. Tai padės išgauti tokią pačią spalvą jei mišinio nepakaktų padengti visam plytelių plotui ir skiedinį tektų ruošti dar kartą.

3 žingsnis

Plytelių siūlių ant sienų glaistymas

Siūlių glaistymo darbus visuomet pradėkite nuo sienų. Užpildą tepkite specialia gumine mentele stačiai ir įstrižai plytelių kraštams, glaistą giliai įterpdami į plytelių tarpus. Glaisto perteklių nubraukite siūlių glaistymo mentele. Užpildę visas siūles palaukite, kol skiedinys taps matinis. Tuomet siūles palyginkite ir paviršių nuvalykite su drėgna, gerai vandenyje išskalauta ir stipriai išspausta kempine. Siūlių glaistui apstingus, paviršių dar kartą nuvalykite sudrėkinta minkšta kempine. Taip siūles dar geriau išlyginsite ir papildomai nupoliruosite jų paviršių.

4 žingsnis

Plytelių siūlių ant grindų glaistymas

Baigę glaistyti sienų plytelių siūles galite pradėti glaistyti grindų plytelių siūles. Atlikite tuos pačius veiksmus, kuriuos atlikote glaistydami plytelių siūles ant sienų: sutvarkykite pagrindą, paruoškite glaisto skiedinį, užglaistykite siūles, išdžiūvus jas nuvalykite ir išlygkinkite.

5 žingsnis

Plytelių sandarinimas naudojant silikoninį hermetiką: pagrindo paruošimas

Nuglaistę siūles galite pereiti prie kito darbų etapo – plytelių sandarinimo silikoniniu hermetiku. Silikonu sandarinamos sienų ir grindų jungtys, taip pat sandūros ir plyšiai prie sanitarinių įrenginių. Panašiai kaip ir prieš užpildant siūles, prieš sandarinimą paviršiai turi būti sausi ir švarūs. Tam, kad paviršius apsaugotumėte nuo ištepimo silikonu, siūles apklijuokite lipnia juosta.

6 žingsnis

Plytelių sandarinimas naudojant silikoninį hermetiką: silikono paruošimas

Nukirpkite tūtos antgalį nepažeisdami sriegio. Užsukite dozavimo antgalį ir nukirpkite jį pagal užpildomų siūlių plotį. Norėdami išspausti silikoną, silikoninio hermetiko tūtą įstatykite į specialų pistoletą.

7 žingsnis

Plytelių sandarinimas silikoniniu hermetiku

Sandūras užpildykite vientisu hermetiko sluoksniu, nepalikdami tuščių vietų. Svarbu prisiminti tai, kad per penkias minutes nuo sandūrų padengimo paviršių reikia išlyginti, kad jose nesikauptų vanduo ir pasišalintų silikono perteklius. Silikono vulkanizacija vyksta 1-2 mm per dieną greičiu.

SUSIJĘ PRODUKTAI

SUSIJUSI LITERATŪRA

 • Plytelių klijų bukletas

  Plytelių klijų bukletas

  Šiame buklete pristatome Knauf plytelių klijus ir jų panaudojimo sritis. Atsisiųsti bukletą
 • Kompleksinis balkonų ir tersų įrengimas

  Kompleksinis balkonų ir tersų įrengimas

  Šiame buklete pristatome lietaus nuvedimo sistemas su latakais (ZR) ir be latakų (BR), jų komponentus bei įrengimo procesą. Atsisiųsti bukletą

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

PLYTELIŲ SIŪLIŲ GLAISTYMAS: 9 SVARBIAUSI KLAUSIMAI

Šiame tekste apžvelgiame svarbiausius klausimus, susijusius su siūlių užtaisymu. Čia sužinosite, kokiais kriterijais remtis renkantis medžiagas ir į ką atkreipti dėmesį atliekant baigiamuosius plytelių dangos įrengimo darbus. Skaityti straipsnį.

Jums taip pat galėtų būti įdomu

 • atnaujintas_plyteliu_klojimo_produktu_asortimentas

  Atnaujintas plytelių klojimo produktų asortimentas

  Rūpindamiesi, kad mūsų asortimentas būtų dar aiškesnis, intuityvesnis ir lengviau naudojamas, atnaujinome savo siūlomas plytelių klojimo produktų linijas, patobulindami ir pačius produktus, ir jų dizainą. Skaityti straipsnį
 • Plytelių siūlių glaistai

  Plytelių siūlių glaistai

  Plytelių siūlės ir jas užpildantis glaistas atlieka labai svarbią dekoravimo funkciją bei papildo bendrą plytelių dangos vaizdą. Pasirinkus panašią į plytelių užpildo spalvą, siūlės bendrame plytelių dangos vaizde beveik nebus matomos. Tai klasikinis saugus derinys, kuris visada pasiteisina ir puikiai atrodo. Tuo tarpu pasirinkus kontrastingą plytelėms užpildo spalvą, siūlė taps dekoro elementu ir turės stiprios įtakos galutiniam vizualiam efektui. Su Knauf elastingais siūlų glaistais galite pasirinkti tokį plytelių ir siūlių užpildų derinį, kuris labiausiai tiks jūsų kuriamam interjerui. Skaityti daugiau
 • Plytelių klijavimas - pagrindinės žinios

  Plytelių klijavimas - pagrindinės žinios

  Plytelės būna įvairiausių spalvų ir formatų. Jos ypač traukia akį ir daro didelę įtaką patalpos stiliui. Jei norite, kad naujos plytelės džiugintų ilgai, reikia atsižvelgti į keletą dalykų: plytelių tipą ir kokybę, naudojamų produktų tinkamumą, pagrindo būklę ir taisyklingą darbų eigą. Sužinokite daugiau

DAUGIAU INFORMACIJOS