Knauf Knauf

Kongresų rūmai Leipcige

Weiter

Gipso kartono plokštės – trimatei formai. Naudojant kompleksines lenkiamas gipso kartono plokštes, buvo renovuoti Kongresų rūmai prie Leipcigo zoologijos sodo. Karnizai, arkos ir kolonų struktūros įrengti iš lankstymo technika pagamintų konstrukcinių dalių, ant kurių gamykloje klijuojami lipdiniai, kurių rezultatas kuo puikiausiai išpildo erdvines formas.

2015 m. gegužės 29 d. Leipcigo kongresų rūmai buvo pradėti eksploatuoti kaip modernus konferencijų centras.

Nuotraukos: Gerardas Halama

Apie objektą. 1899 m. architektas Heinrichas Rustas jugendo stiliumi įrengė Kongresų rūmus kaip bendruomenės namus ir 1900 m. juos atidarė tiesiai prie Leipcigo zoologijos sodo. Salių tipo pastatas apėmė Didžiąją salę bei daug mažų salių ir puikiai tiko šokiams ir koncertams rengti. 1945 m. bombos sprogimas apgadino pastatą, o 1947 m. jis buvo rekonstruotas be jugendo stiliaus elementų, perstatytas ir išplėstas. 1989 m. po gaisro vienoje pastatų komplekso dalyje Kongresų rūmai buvo uždaryti.

Statybos užduotis. Vykstant Vokietijos susivienijimui, objektas buvo pamirštas, jam grėsė pavojus sugriūti. 2001 m. buvo sukurta piliečių iniciatyva „Leipcigo kongresų rūmai“. Iš šios iniciatyvos susiformavusi draugija nuo 2006 m. rūpinasi pastato atnaujinimu. Statinio dalys žingsnis po žingsnio atgijo. 2009 m. buvo nuspręsta vėl visiškai suremontuoti Kongresų rūmus.

Sprendimas. Trimatės gipsinės fasoninės dalys tiesiai iš gamyklos visiškai atnaujintuose Kongreso rūmuose papildo klasikinę gispo kartono konstrukciją. Su Knauf specialiomis konstrukcijomis gipso kartono konstrukcijų montuotojas jaučiasi daug užtikrinčiau išpildydamas trijų dimensijų erdvės reikalavimus.

Iki šiol su gipso kartono lankstymo technika buvo galima sukurti du matmenis, o su kombinuotomis lankstymo technikos konstrukcinėmis dalimis netgi trečiąjį matmenį. Bet visada likdavo aštrių briaunų, nebuvo jokio trimačio suapvalinimo. Tai pavyko tik suderinus lankstymo techniką su gipso lipdiniais. Rezultatas yra gamykloje pagamintos kokybiškos, lygios ir užbaigtos formos trimatės gipsinės fasoninės dalys.

Prieš imdamiesi statybinių priemonių, projektuojantys architektai iš „HPP“ pasitarė su Knauf lubų sistemų projektų vadovu Ekkehardu Scholzu. Be puošnių tinko darbų scenos srityje ir tinko, supančio balkonų parapetus, Knauf įmonė galėjo tiekti daugumą kitų istorinių karnizų ir dekoratyvinių elementų, gaminamų gamykloje. Šiuos Komponentus statybvietėje liko tik surinkti, nuglaistyti ir nudažyti.

Užsakovas: „Zoo Leipzig GmbH“

Architektas: „HPP Hentrich-Petschnigg & Partner GmbH + Co. KG“

Techniniai konsultantai: Ekkehardas Scholzas, Knauf Gips KG ir Specialaus apskaičiavimo ir objektų skyriaus (SOKO) lubų sistemų projektų vadovas, Michaelas Thorwartas, Knauf Gips KG, Iphofenas

Rangovas: „Bilfinger R&M Ausbau GmbH“, Miunchenas, filialas Leipcige, statybos darbų vadovas Lutzas Scholzas

Statybų metai: 2015 m.

Statybos užduotis: lubų dizainas, garso izoliacija

Produktai: lenkiamos plokštės, lankstymo ir lenkimo technika, Cleaneo Akustik

Knauf specialios konstrukcijos (lankstymo technika, gipsinės fasoninės dalys), Cleaneo plokštės su linijine kvadratėlių perforaciją 8/18 Q.

Prie specialių konstrukcijų taip pat priskiriama galinės sienos danga Didžiojoje salėje. Apkala su atramų imitacijomis ir uždėtomis arkomis pagaminta taikant lankstymo techniką bei naudojant CNC frezavimo stakles ir tarp kolonų konstrukcijų uždengta akustinėmis plokštėmis su linijine kvadratėlių perforaciją 8/18 Q.

Visa Didžiosios salės galinė siena iki pat lenktų lubų įrengta kaip garsą absorbuojanti siena. Lenktas lubas taip pat sudaro speciali garsą sugerianti mineralinės vatos ir tinko konstrukcija iki šoninių kolonų karnizų. Toks didelis akustinių plokščių plotas užtikrina visų pripažintą labai gerą garsą perstatytoje Didžiojoje salėje. Todėl patalpa tinka ir viešiesiems renginiams, ir koncertams.

Gausiai taikant šiuolaikiškas gipso kartono technologijas ir naudojant iš anksto gamykloje pagamintas specialias konstrukcijas, statybos darbus buvo galima atlikti greitai net istoriniame pastatų komplekse. Didžioji salė, kurioje gali susirinkti beveik 1200 asmenų, vėl naudojama nuo 2015 m. birželio. Šiuolaikiškos sausosios statybos technologijos svariai prisidėjo prie šio statybos projekto sėkmės.

DAUGIAU INFORMACIJOS