Knauf Knauf

Patalpų garso izoliacija

Tyla ir ramybė patalpose

Weiter

Kiekvienas į garsą reaguoja skirtingai. Tai, ar skleidžiamas garsas bus suvoktas kaip triukšmas, priklauso nuo daugelio skirtingų veiksnių. Pavyzdžiui, jei muzika groja privačiame vakarėlyje, šis garsas yra vertinamas kaip malonus ir priimtinas. Tačiau, kai tokia pati muzika vidury nakties sklinda iš gretimo buto ir yra girdima miegamajame, dauguma žmonių ją suvokia kaip triukšmą.

Triukšmas mus pasiekia ir neigiamai mūsų sveikatą veikia visur: gatvėje, darbe, mokykloje, namuose. Tuo tarpu tylos ir ramybės mums reikia ne tik miego ar poilsio, bet ir darbo metu. Tai suvokia vis daugiau investuotojų, todėl lūkesčiai akustiniam ir garso izoliacijos komfortui auga. Potencialius užsakovus domina ne tik namų plotas ir kambarių skaičius, bet ir garso izoliacijos būste lygis. Vieniems rūpi ar viršuje nebus girdėti kaimynų ar gretimame bute gyvenančio šuns lojimo, kiti nerimauja ar galės netrukdydami kitiems šeimos nariams namie mėgautis kokybiško garso muzika.

Projektų vystytojai vis dažniau įsitikina, kad užsakovų nebetenkina standartiniai, normas atitinkantys, reikalavimai. Jie reikalauja didesnio nei numato normos garso komforto ir saugumo, todėl šiuolaikiniams pastatams yra keliami vis aukštesni garso izoliacijos ir akustikos reikalavimai.

Tavo namai - tylos ir akustinio komforto zona

 • Vieta, kur leidžiate laiką su artimaisiais ir joks pašalinis garsas netrukdo jūsų brangioms akimirkoms

 • Vieta, į kurią kviečiate draugus nebijodami trukdyti kaimynų

 • Vieta, kurioje jaučiatės saugūs

 • Vieta, kur visada malonu sugrįžti

KAS YRA GARSO IZOLIACIJA?

Garso suvaldymas aktualus tiek gyvenamųjų, tiek komercinių tipų patalpose. Šis 6 minučių video yra parpastas ir aiškus įvadas į garsą ir jo reiškinius.

KAS YRA TRIUKŠMAS?

Kas yra triukšmas?

Triukšmas yra nepageidaujamas, trikdantis, netvarkingas įvairaus intersyvumo garsas. Jis neįprastas žmogaus klausai, sukelia nemalonius pojūčius, o tai neigiamai veikia gyvenimo komfortą, savijautą ir, kraštutiniais atvejais, gali kelti pavojų sveikatai. Pastatų statyboje gali būti daugybė triukšmo šaltinių, o priežastis, dėl kurios šis triukšmas pasiekia mūsų ausis, yra bloga atitvarų garso izoliacija. Tai dažniausiai lemia netinkamų medžiagų pasirinkimas iš kurių montuojamos konstrukcijos arba blogas jų įrengimas. Triukšmas arba faktinis garsas, nustatomas naudojant vienetus, vadinamus decibelais (dB).

Garsas sklindantis per sienas su kaimynais

Kaimynų skleidžiamas triukšmas sklindantis per sienas yra turbūt viena iš labiausiai paplitusių garso problemų gyvenamųjų namų statyboje. Su tuo kovoja tiek senų, tiek naujų butų, daugiabučių ar individualių namų gyventojai. Triukšmas sklindantis iš kaimynininių butų, toks kaip vaiko verkimas, garsūs pokalbiai, televizorius ar muzika, gali padaryti mūsų namus ne ramybės ir tylos oaze, o atvirkščiai, paversti namus erzulį kelenčia vieta, kurioje neįmanoma laiko leisti be ausų kimštukų. Dažniausiai triukšmo, sklindančio iš už sienos, problema asocijuojama su triukšmingu kaimynu, tačiau atminkite, kad individualiuose namuose šeimos nariai taip pat gali vienas kitam trukdyti.

Triukšmas, sklindantis per perdangas

Triukšmas į mūsų patalpas gali patekti ne tik iš už sienos, bet ir iš viršaus, per lubas. Iš viršutinių aukštų sklindantys garsai taip pat gali apsunkinti jūsų gyvenimą. Per lubas, taip pat kaip ir per sienas, mus gali pasiekti garsūs pokalbiai, juokas ar verksmas. Šio tipo triukšmą taip pat galima valdyti naudojant specializuotus sprendimus.

Triukšmas, kurį skleidžiame patys

Netinkama garso izoliacija reiškia ne tik tai, kad mus veikia kaimynų keliamas triukšmas, bet ir tai, kad trukdome ir savo kaimynams. Štai kodėl dažnai norėdami išvengti ginčų ar nemalonių situacijų su kaimynais turime kiekviename žingsnyje kontroliuoti mūsų skleidžiamo garso lygį, nuleisti savo balso toną iki šnabždesio, apriboti laisvą vaikų žaidimą, išjungti arba patylinti televizoriaus ar muzikos garsus. Tačiau tai nėra geriausi problemų sprendimo būdai. Retrospektyviai tai gali sukelti didėjantį nusivylimą mūsų būstu arba sukelti konfliktus su kaimynais.

Tiurkšmas, kurį sukelia namų ūkio įrenginiai, pavyzdžiui liftai

Visų rūšių įranga ir instaliacija pastato viduje yra dar vienas nemalonių garsų šaltinis. Šio tipo triukšmas ypač vargina naktį - tuo metu mes ypatigai jautriai reaguojame į tokius garsus, kaip triukšmas sklindantis iš liffo šachtos, centrinio šildymo įrenginių, vėdinimo ir oro kondicionavimo prietaisų ar paprasčiausio šaldytuvo. Vidinis triukšmas kyla visų tipų pastatuose - individualiuose namuose, daugiabučiuose ir visuomeninio tipo pastatuose.

Triukšmas palėpėje

Nepakankamai garso izoliuotos palėpės yra dar viena problema, su kuria susiduriame gyvenamųjų namų statyboje. Tai aktualu tiek daugiabučiams, tiek individualiems namams. Gyvendami palėpėje galime susidurti su dviejų rūšių nemaloniais garsais: pirmasis yra smūgio triukšmas, kurį sukelia, pavyzdžiui, lietus, smogiantis į stogo dangą. Antrasis triukšmo tipas, su kuriuo kovoja gyventojai, turintys palėpę, yra garsai, kurie pasiekia bustą iš išorės, tokie kaip eismas, aplinkos garsai ar kaimyno šuns lojimas.

SAUSOSIOS STATYBOS KONSTRUKCIJOS KOVOJANT SU ORU SKLINDANČIU TRIUKŠMU

Oru sklindančio garso izoliacija yra viena dažniausiai vertinamų verčių, konkrečių tipų pastatams ir patalpoms. Ji žymima trumpiniu "Rw" ir matuojama decibelais. Kuo Rw decibelais yra aukštesnė, tuo kitoje konstrukcijos pusėje yra tyliau. Kitaip tariant, neturėtumėte girdėti už sienos gyvenančių kaimynų barnių ar gretimame kambaryje veikiančio televizoriaus. Oru sklindančio garso izoliacijos kokybė priklauso nuo naudojamos konstrukcijos rūšies, jos masės ir lankstumo. Knauf sausosios statybos sistemos idealiai tinka kovoti su oru sklindančio ir kito tipo triukšmu. Knauf gipso kartono konstrukcijos leidžia įvairiai kombinuoti gipso kartono plokštes Red, Blue ir Silentboard bei pasirinkti iš kelių profilio pločio variantų taip pasiekiant jūsų lūkesčius, reikalavimus ir finansines galimybes atitinkantį rezultatą. Knauf sprendimų efektyvumas yra patvirtinas laboratoriniai tyrimais, atliktais specialioje sertifikuotoje akustinėje patalpoje, naudojant specializuotą matavimo įrangą.

Svarbu žinoti, kad ore sklindančio garso izoliacija skirstoma į laboratorinę (Rw – idealioje aplinkoje) ir statybinę R‘w (siena, įskaitant grindų ir lubų jungtis, gaunamas natūriniais matavimais). Statybinė ore sklindančio garso izoliacija R‘w, būna 4–8 dB mažesnė (t. y. prastesnė) nei laboratorinė Rw!

Triukšmo rūšis Sprendimas
Iš už sienos sklindantis kaimynų triukšmas Sienos apkalos montavimas, t.y., esamos sienos, besiribojančios su kaimynais, garso izoliacijos gerinimas įrengiant sienos apkalą naudojant metalinius profilius ir gipso kartono plokštes.
Triukšmas, sklindantis iš viršuje esančio kaimynų buto gGipso kartono plokščių lubų su mineralinės vatos sluoksniu įrengimas.
Aplinkos ar lietaus lašų sukelto triukšmo sklidimas palėpėje Garsą izoliuojančių lubų įrengimas naudojant pakabas su guminėmis tarpinėmis bei Blue arba Silentboard plokštėmis.
Neizoliuota palėpė, neatitinkanti garso izoliavimo reikalavimų Garso izoliacijos gerinimas įrengiant apkalą iš Blue ir Silentboard gipso kartono plokščių.
Triukšmas kambaryje, kurį skleidžia elektros ar namų ūkio prietaisai ir įrenginiai Triukšmo tipas, kurio vengti reikėtų jau projektuojant būstą. Veiksmingiausias būdas atsiriboti nuo triukšmo patalpų viduje - vidinių konstrukcijų iš gipso kartono plokščių įrengimas.

Iki 74 DB mažiau triukšmo

Gipso kartono konstrukcijos puikiai tinka aukščiausios klasės garso izoliacijai. Plonos sienų konstrukcijos, pagamintos pagal “masės-spyruoklinės-masės” principą, gali pasiekti akivaizdžiai aukštas garso izoliacijos vertes. Tam, kad efektyviai užtikrintumėte gerą garso izoliaciją, storos sienos nebėra reikalingos. Sausos statybos konstrukcijos su Blue gipso kartono plokščių pertvara padeda sumažinti triukšmo sklidimą iki 74 dB. Be to, konstrukcijos su Blue plokštėmis gali būti naudojamos ir esamų sienų garso izoliacijos pagerinimui.

GARSĄ IZOLIUOJANČIŲ PERTVARŲ SAVYBIŲ PALYGINIMAS

Padidinus sienos ar lubų garo izoliaciją nuo 6 iki 10 dB, sklindačius garsus mes girdime dvigubai tyliau. Bet kuri pasiekta didesnė izoliavimo vertė yra pridėtinė vertė ir dar didesnis akustinis komfortas.

 • Gipso kartono plokščių pertvara

  Gipso kartono pertvara

  - Maksimali garso izoliacija, esant mažam pertvaros storiui ir svoriui
  - Beveik nėra struktūrinio garso perdavimo į kitas pastato konstrukcijas
  - Apilankinio garso kelių sumažininmas
  - Sistema: W112
  - Pertvaros svoris: 55 kg/m²
  - Pertvaros plotis: 100 mm
  - Garso izoliacija: Rw = 59 dB
  - Konstrukcija: profiliai CW50, gipso kartono plokštės Blue (2x12,5 mm)
  - Izoliacija: 50 mm mineralinė vata
 • Masyvi siena

  Masyvi siena

  - Garai garsą izoliuojantys sprendimai pasiekiami naudojant daugiasluoksnę konstrukciją su dideliu storiu ir svoriu
  - Montavimo kokybė tampa labai svarbi dėl didelio struktūrinio garso perdavimo į kitas pastato konstrukcijas
  - Nežiūrint į tai, kad sienos storis didėja apie 30%, garso izoliacija ryškiai mažesnė
  - Keramis tuštumėtas blokelis
  - Pertvaros svoris: 122 kg/m²
  - Pertvaros plotis:130mm
  - Garso izoliacija: Rw = 42dB

Metalinio karkaso pertvara W111
Metalinio karkaso pertvara W112
Metalinio karkaso pertvara W115
 • Gipso kartono plokštė Silentboard – Rw: 59 dB
 • Standartinė plokštė – Rw: 47 dB


 • Gipso kartono plokštė Silentboard – Rw: 61 dB
 • Standartinė plokštė Rw: 55 dB

 • Gipso kartono plokštė Blue – Rw: 71 dB
 • Standartinė plokštė Rw: 62 dB


Garso izoliacijos sprendimai vidinėms pastato sienoms

 • Metalinio karkaso pertvaros

  Metalinio karkaso pertvaros

  Gipso kartono konstrukcijų pranašumą apibūdina keturi pagrindiai faktoriai:
  - Kuo labiau konstrukcijos yra atsietos akustiškai, tuo geresnė sistemos garso izoliacija.
  - Naudojant didesnės masės gipso kartono plokštes garso izoliacinės savybės gerėja.
  - Konstrukcijos ertmės užpildymas atvirų porų izoliacine medžiaga, pavyzdžiui mineraline vata.
  - Kuo didesnis atstumas tarp gipso kartono apkalų,t.y. atstumas tarp statramsčių, tuo mažesnis rezonanso dažnis, tuo geresnė garso izoliacija.

  Daugiau metalinio karkaso pertvarų su gipso kartono apkala iš abiejų pusių detalių ir mazgų rasite buklete W11.lt
  Bukletas W11.lt
 • Masyvių sienų apkalos

  Masyvių sienų apkalos

  - Iš esmės tie patys keturi faktoriai, taikomi ir esamų sienų apkaloms, ir gipso kartono pertvarų konstrukcijoms.
  - Vienasluoksnių masyviųjų ir panašių (pvz., fachverkinių) sienų garso izoliacijai gerinti ypač efektyvios karkasinės konstrukcijos su akustiškai nestandžiomis apkalomis. Tokios konstrukcijos efektyvios tiek kalbant apie tiesioginio garso perdavimo pagerinimo rodiklį (ΔR), tiek apie garso perdavimo šoniniais aplinkkeliais pagerinimo rodiklį (ΔRij).
  - Esamų sienų garso izoliaciai pagerinti puikiai tinka laisvai stovinti apkala sudaryta iš metalinių statramsčių konstrukcijos su 2x12,5 mm Silentboard plokščių sluoksniais. Apskaičiuotas garso izoliacijos pagerėjimo dydis ΔRw,heavy 25 dB kai pagrindinės sienos ploto masė yra 340 kg/m². 

  Daugiau esamų sienų su gipso kartono apkala iš abiejų pusių detalių ir mazgų rasite buklete W61.lt
  Bukletas W61.lt

Laboratorijos patvirtinta konstrukcijų kokybė

Visi garso izoliacijai skirti Knauf produktai ir sistemos yra tikrinami laboratorinėmis sąlygomis. Skirtingos pertvarų sistemaos yra įrengiamos specialioje, izoliuotoje akustinėje kameroje, kurioje yra atliekami bandymai naudojant specializuotą įrangą. Pertvarų garso izoliacijos padidinimo poveikis su Blue ir Silentboard gipso kartono plokštes buvo patikrintas laboratorijoje naudojant „NORSONIC“ specialią matavimo įrangą NOR 104.

Lubų garso izoliacija

Svertinė normuotojo akustinio smūginio garso slėgio lygio vertė (arba smūginis garsas Ln,w) taip pat yra standartizuota ir matuojama decibelais. Geriausia, kad smūginio garso vertė matavimo metu būtų kuo mažesnė. Kuo ji bus mažesnė, tuo tyliau girdėsite kaimynų žingsnius ir bildesį. Veiksmingiausias ir taupiausias variantas, gerinant gelžbetonio, surenkamų plokščių arba medinių perdangų garso izoliaciją, yra gipso kartono lubų ir sausųjų gipso kartono grindų derinys.

 • Masyvių konstrukcijų perdangos- garso izoliacijos gerinimas įrengiant grindis iš viršaus ir pakabinamas lubas iš apačios

  Masyvių konstrukcijų perdangos

  - Norėdami pagerinti masyvios perdangos smūgio garso izoliaciją iš viršaus, įrenkite akustiškai atsietas liejamas arba surenkamas plūdriasas sausasias grindis su izoliaciniu sluoksniu. Tokios grindys padės apsisaugoti ne tik nuo smūginio garso, bet ir pagerins perdangos oru sklindančio garso izoliavimą.
  - Iš apačios įrenkite akustiškai atsietas gipso kartono plokščių lubas, naudodami pakabas su guminėmis tarpinėmis pvz. Direktschwingabhänger.
  - Atstumas tarp perdangos ir pakabinamų lubų turėtų būti ne mažiau kaip 40 mm.
  - Patys geriausi garso izoliaciniai reikalavimai gaunami įrengiant bepakabes lubas.
  - Tarpas tarp perdangos ir pakabinamų lubų turi būti užpildytas ne mažesniu kaip 30 mm izoliaciniu sluoksniu.
  - Pakabinamų lubų sandarumas yra būtina geros garso izoliacijos sąlyga. Būtina užglaistyti kiekvieno sluoksnio siūles ir jungtis su kitomis konstrukcijomis. Lubose negali būti atvirų angų ar neužsandarintų įvadų.
 • Medinių konstrukcijų perdangos

  Medinių konstrukcijų perdangos

  - Nepaisant nedidelės masės, tinkamai suprojektuotos medinių sijų perdangos gali turėti geras garso izoliacijos savybes.
  - Venkite garso tiltelių – tvirtų jungčių tarp atskirų standžių sluoksnių.
  - Gerinant medinių sijų perdangų garso izoliaciją, sunkiau įvykdyti reikalavimus, keliamus smūginei garso izoliacijai, nei užtikrinti oru sklindančią garso izoliaciją. Esant pakankamai smūginei garso izoliacijai, dažniausiai taip pat pasiekiama reikiama oru sklindanti garso izoliacija.
  - Medinių sijų perdangos, kurių apačioje paliekamos neizoliuotos sijos, yra ypač problemiškos. Neįrengus pakabinamų lubų paprastai net įrengus labai geras liejamasias grindis nepavyksta pasiekti pakankamos garso izoliacijos.
  - Pludriosios liejamos grindys (masė apie 75 kg/m²) pagerina medinių sijų perdangų smūginę garso izoliaciją ΔLw iki 15 dB, surenkamosios (masė apie 30 kg/m²) iki 10 dB.
  - Liejamų grindų ir bepakabių lubų derinys užtikrina geriausią garso izoliaciją.
  - Kuo didesnė lubų ertmė, tuo geresnė garso izoliacija.
  - Lyginant su standartinėmis, storesnės ar specialios gipso kartono plokštės (Blue, Silentboard) pagerina smūgio garso izoliaciją iki 11 dB.

„Patalpa patalpoje“ – nepriklausoma, save laikanti atskira patalpa su gera garso izoliacija

Sistema "Patalpa-Patalpoje"

Atskira patalpa modulinėje konstrukcijoje „Cubo" arba „Patalpa-Patalpoje“ suteikia aukštą garso izoliaciją bei privačios patalpos privalumus. Greitai ir lengvai sumontuojama, ekonomiška, funkcionali ir suteikianti daug dizaino galimybių.

 • Cubo Basis

  Cubo Basis

  • Vienguba statramsčių konstrukcija MW/CW 100.
  • Dvigubas profilis UA/CW 100.
  • Dviejų sluoksnių gipso kartono plokščių apkala.
  • Su izoliaciniu sluoksniu užtikrinančiu garso izoliaciją.
  • Svertinis standartizuotojo garso lygio skirtumas DnT,w,R: 37–55 dB

  Cubo Basis sistema be jokių papildomų apkrovų gali būti naudojama šių patalpų įrengimui:
  • Sanitariniams mazgams.
  • Garsą izoliuojančioms patalpoms.
  • Pasitarimų ar poilsio kambariams.
  • Biurų patalpoms fabrikuose ar gamyklose.
  • Muzikos klasių ar repeticijų patalpoms.
 • Cubo Empore

  Cubo Empore

  • Viengubų statramsčių konstrukcija MW/CW 100.
  • Dvigubas profilis UA 100.
  • Dviejų sluoksnių gipso kartono plokščių apkala.
  • Su izoliaciniu sluoksniu užtikrinančiu garso izoliaciją.
  • Svertinis standartizuotojo garso lygio skirtumas DnT,w,R: 31–59 dB
  • Svertinis normuotasis smūgio garso slėgio lygis Ln,w,R: 87–49 dB

  Cubo Empore sistema galinti atlaikyti papildomas apkrovas be jau minėtų patalpų (Cubo Basis) taip pat gali būti naudojama šių patalpų įrengimui:
  • Gyvenamosioms patalpoms.
  • Saugojimo patalpoms.
  • Sandėliavimo patalpomos.

Plokštės visiems garso izoliacijos reikalavimams

 • White

  White

  Ekonomiška ir lengvai panaudojama gipso kartono plokštė. Ttipas A. Skirta bazinėms konstrukcijoms su žemais garso izoliacijos reikalavimais, skirtoms patalpų atskyrimui, pavyzdžiui sandėliavimo patalpoms. Daugiau
 • Red

  Red

  Ekonomiška gipso kartono plokštė. Tipas DF. Skirta bazinėms konstrukcijoms su gaisrinės saugos ir neaukštais garso izoliacijos reikalavimais, pavyzdžiui, gyvenamosios ir visuomeninės paskirties pastatams. Daugiau
 • Blue

  Blue

  Speciali universali gipso kartono plokštė. Tipas DFH2IR. Skirta gerai garsą izoliuojančioms konstrukcijoms su gaisrinės saugos, atsparumo drėgmei ir atsparumo mechaniniam poveikiui reikalavimais, pavyzdžiui, visų tipų naujai statomiems ir rekonstruojamiems pastatams. Daugiau
 • Silentboard

  Silentboard

  Ypač gerai garsą izoliuojanti plokštė. Tipas DFR. Skirta konstrukcijoms su pačiais aukščiausiais garso izoliacijos ir priešgaisrinės saugos reikalavimais, pavyzdžiui, visų tipų naujai statomiems ir rekonstruojamiems pastatams, ypač ten kur reikalingas mažas konstrukcijos plotis. Daugiau

Literatūra

Straipsniai

 • Metalinio karkaso pertvara W115+

  Gyvenamojo būsto pertvaros

  Šiuolikinių būstai keičiasi priklausomai nuo mūsų miestų evoliucijos: plečiasi, tankėja, neaktualias funkcijas keičia tos, kurios geriausiai išpildo miesto gyventojo poreikius. Būtent taip atsirado lofto tipo būtai, o individualių namų srityje įsipatogino ir loftų principą atkartojančios antresolės. Skaityti visą straipsnį
 • Garso izoliacija namie: ką daryti, kad netektų klausytis kaimynų ginčų?

  Garso izoliacija namie

  Kaip įsirengti būstą, kurio sienos, grindys ir lubos nepraleistų kaimynų trepsėjimo, ginčų ar muzikos garsų? Skaityti visą straipsnį
 • Komfortą namuose lemia ir akustika

  Komfortą namuose lemia ir akustika

  Net šiuolaikiškai įrengtame būste gali tekti kęsti neigiamą garso poveikį sveikatai ir gyvenimo kokybei. Kaip užtikrinti gerą akustiką savo namuose? Skaityti visą straipsnį
 • Akustinis komfortas - viena esminių

  Akustinis komfortas - viena esminių sveikos aplinkos sąlygų

  Kasdieniame gyvenime žmogų nuolat supa garsai. Absoliuti tyla nėra nei įprasta, nei naudinga. Ir vis dėlto garsą patalpose būtina suvaldyti, nes lydimi triukšmo visą dieną rizikuojame savo sveikata ir psichiniu komfortu. Daugiau
 • 7 svarbiausi klausimai apie akustinį komfortą namuose

  7 svarbiausi klausimai apie akustinį komfortą namuose

  Jaukūs namai – tai šeimyninė šiluma, saugi aplinka, komfortiškas dizainas ir širdžiai mielos detalės. Tobulą namų paveikslą gali sugriauti iš pirmo žvilgsnio nekaltas piktadarys... tirukšmas! Skaityti visą straipsnį
 • Inovatyvios „Knauf“ apsaugos nuo triukšmo sistemos

  Inovatyvios „Knauf“ apsaugos nuo triukšmo sistemos

  Statant A ar dar aukštesnės energetinio efektyvumo klasės pastatus siekiama geresnės gyvenimo kokybės bei kiek įmanoma daugiau komforto. Skaityti visą straipsnį
 • Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipso kartono plokštės

  Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipso kartono plokštės

  Kruopščiai kuriamą jaukių namų atmosferą ir puoselėjamą gyvenimo kokybę gali sugriauti plika akimi nematomi trūkumai. Skaityti visą straipsnį

JUMS TAIP PAT GALĖTŲ BŪTI ĮDOMU

Tarpbutinė garso izoliacija

Vienasluoksnių ir daugiasluoksnių tarpbutinių masyviųjų sienų garso izoliacijai gerinti ypač efektyvios yra karkasinės konstrukcijos su akustiškai nestandžiomis apkalomis. Tokios konstrukcijos efektyvios tiek tiesioginio garso, tiek garso perdavimo šoniniais aplinkkeliais mažinimui. Sužinokite daugiau.

DAUGIAU INFORMACIJOS