Knauf Knauf

Glaistymas

VSKAS, KĄ TURITE ŽINOTI: GLAISTYMAS

Bet kokia sienų ar lubų apdaila atrodys puikiai, jeigu bus pasirūpinta tinkamu paviršiaus paruošimu. Nesvarbu, ar planuojate sienas dažyti ar tapetuoti – glaistymo žingsnio neišvengsite. Tai vienas svarbiausių paviršiaus paruošimo etapas, nuo kurio priklauso tiek galutinis vaizdas, tiek apdailos ilgalaikiškumas ir tolimesnių darbų kokybė.

Weiter

Glaistų rūšys

Glaistas - tai specialus mišinys, skirtas sienų paviršiui išlyginti, paslėpti griovelius, įtrūkimus, skyles ir kitus netobulumus. Tokiu būdu paviršius paruošiamas galutinei apdailai. Glaistas ant glaistomo paviršiaus įprastai užtepamas 0-3 mm storio sluoksniu ir dengiamas su glaistymo mentele. Glaistu galima vadinti ir sandarinamąsias medžiagas, skirtas siūlėms užpildyti (naudojant siūlių armavimo juostą; arba skirtas gipso kartono plokščių briaunų siūlėms glaistyti nenaudojant siūlių armavimo juostos). Išskiriami 3 esminiai glaistų tipai:

  • Ore džiūstantis polimerinis glaistas – tinka tinkuotiems, betono ar gipso kartono paviršiams glaistyti.
  • Chemiškai besirišantis (kietėjantis) gipsinis glaistas – tinka tinkuotiems ar gipso kartono paviršiams glaistyti
  • Cementinis glaistas – juo glaistomos tik cementinės plokštės, jis tinkamas naudoti ypač drėgnose patalpose, pavyzdžiui, baseinuose.

Knauf gamina kelių rūšių glaistus, kurie skirstomi pagal paskirtį į gipso kartono plokščių siūlių (su armavimo juosta ir be jos) glaistus ir baigiamojo sluoksnio prieš dažymą ar tapetavimą glaistus. Grubaus paviršiaus plokštumos įprastai glaistomos storesniu lyginamuoju sluoksniu. Tam tinkantys produktai dar vadinami plonasluoksniais tinkais, kaip, pavyzdžiui, Multi-Finish gipsinis glaistas.

Paviršiaus paruošimo kokybės lygiai

Kas yra kokybiškai paruoštas paviršius?

Kokybiškai paruošto paviršiaus sąvoka dažnai suprantama skirtingai. Ruošiant paviršius galutinei apdailai dažniausiai sutartyse ir techninėse specifikacijose nėra įvardijama aiški paruošimo kokybė, pateikiamos tik abstrakčios frazės, tokios kaip „paruoštas dažyti“, „paruoštas tapetams klijuoti“, „lygus“, „tinka esant šoniniam apšvietimui“ ir t. t. Iš tokių aprašų, kuriais neapibrėžiami jokie kokybės kriterijai, neįmanoma nusakyti kokybinių paviršiaus savybių. Tuo tarpu praktiškai tenka vadovautis įvairiais ir dažnai subjektyviais kriterijais, kai kartu su paviršiaus lygumu vertinamas gipso kartono plokščių optinis vaizdas arba, pavyzdžiui, žymos paviršiuje, siūlės tarp gipso kartono plokščių ir kt.

Siekiant išvengti nesutarimų siūlome naudoti Vokietijos ir Europos gipso gamintojų asociacijų sukurtą paviršiaus paruošimo lygių standartą Q1–Q4, skirtą gipso kartono plokščių ir tinkuotų paviršių apdailos darbams.

Gipso kartono paviršiaus paruošimas Q1 lygiu – bazinis glaistymas

Q1 lygiu ruošiami paviršiai, kuriems nekeliami jokie optiniai lygumo ir dekoratyvumo reikalavimai. Q1 lygis pasiekiamas užglaisčius ir armavus gipso kartono plokščių sandūras bei matomus gipso kartono tvirtinimo elementus (savisriegius).

Taip paruoštas paviršius tinka:

  • Plytelių arba plokščių apdailai.
  • Storam tinko sluoksniui.

Jei gipso kartono konstrukcija susideda iš kelių sluoksnių, būtina užglaistyti pirmųjų sluoksnių plokščių sandūras, taip pat jungčių vietas su kitomis konstrukcijomis. Glaistoma siūlių glaistu nenaudojant armavimo juostos. Šių sluoksnių savisriegių galvutės neglaistomos. Jeigu planuojama plytelių apdaila, užteks tik užglaistyti siūles ir jungtis. Taip pat reikėtų vengti glotninti ir stengtis, kad glaisto nepatektų už siūlės kraštų.

Q1 paruošto paviršiaus lygumas: taip paruošti paviršiai, kuriems nekeliama optinių ir dekoratyvumo reikalavimai.

Gipso kartono paviršiaus paruošimas Q2 lygiu – bazinis glaistymas + platesnė siūlė

Q2 lygiu paruošti paviršiai atitinka standartinius paviršiams keliamus reikalavimus. Taip glaistant siekiama suformuoti tolygų perėjimą iš siūlių zonos į plokštės paviršių. Tai taikoma ir tvirtinimo elementams, vidiniams ir išoriniams kampams bei jungčių vietoms. Q2 lygį sudaro pradinis glaistymas (Q1) ir antro sluoksnio glaistymas (baigiamojo sluoksnio glaistymas, kol perėjimas iš siūlių zonos į plokštės paviršių taps tolygus).

Taip paruoštas paviršius tinka:

  • Apdailos tinko sluoksniui, kurio grūdelių dydis >1,0 mm, jei tinko gamintojas leidžia jį naudoti su konkrečia gipso kartono plokščių sistema.
  • Sienų dangoms, išsiskiriančioms vidutine ir stambia tekstūra, pvz., stambaus pluošto tapetams.
  • Matinių dažų, dažų su užpildu, vidutinės ir stambios struktūros dažų dangai (pvz., dispersiniams dažams), šiam sluoksniui padengti turi būti naudojamas dažams skirtas ilgo plauko avikailio arba reljefinis volelis.
  • Ant Q2 lygiu paruošto paviršiaus negali likti paviršiaus apdorojimo žymių arba glaisto likučių. Jei reikia, nuglaistytos vietos nušlifuojamos. Jei Q2 lygiu paruoštas paviršius naudojamas apdailai, kokybiškesnį rezultatą galima pasiekti, jei antro darbo etapo metu paviršius siūlių vietoje yra papildomai padengiamas 30 cm pločio glaisto sluoksniu ir išdžiūvus jį nušlifavus.

Svarbu žinoti, kad dažnai ruošiant paviršių Q2 lygiu net ir tinkamai padengus glaistą ant paviršiaus, vis tiek dažnai nudažius ura matomos siūlės. Dažna to priežastis – netinkamai atlikti arba iš viso neatlikti gruntavimo darbai. Skirtingos glaisto ir gipso kartono įgeriamumo savybės lemia sluoksnio struktūros bei storio skirtumus, todėl siūlės ir išryškėja. Būtent dėl to paviršių visada būtina gruntuoti (pavyzdžiui, naudojant Tiefengrund). Knauf glaistų, skirtų gipso kartono siūlėms ir visam paviršiui, savybės dera su gipso kartono įgeriamumo savybėmis, todėl mažėja sluoksnio storių skirtumai ir mažiau išryškėja siūlės.

Q2 paruošto paviršiaus lygumas: glaistymas pagal Q2 antrąjį paviršiaus paruošimo lygį yra standartinis. Jis atitinka sienų ir lubų paviršiams keliamus įprastus reikalavimus. Nėra galimybės pašalinti apdorojimo žymių, ypač esant šoniniam apšvietimui. Jei paviršius sienų apdailai, dažymui ir dengiamiesiems sluoksniams ruošiamas pagal antrąjį paviršiaus paruošimo lygį (standartinis glaistymas), tikėtina, kad jame, ypač esant šoniniam apšvietimui, matysis apdorojimo žymių. Šį efektą galima sumažinti glaistant paviršių pagal trečiąjį lygį (Q3).

Q3
Gipso kartono paviršiaus paruošimas Q3 lygiu – standartinis siūlių glaistymas + viso paviršiaus glaistymas

Q3 lygiu ruošiami paviršiai, kuriems keliami didesni nei standartiniai (Q2) optiniai reikalavimai. Glaistymą, atitinkantį Q3 lygį, sudaro standartinis glaistymas (Q2) + siūlės glaistymas platesne juosta + viso paviršiaus glaistymas (porų užpildymas). Jei reikia (pavyzdžiui, yra glaisto likučių), nuglaistytas paviršius nušlifuojamas.

Taip paruoštas paviršius tinka:

  • Smulkios struktūros sienų apdailai, pvz., pluoštiniams tapetams.
  • Matiniams, smulkios struktūros dažams ir dengiamiesiems sluoksniams.
  • Apdailos tinkams, kurių frakcija ne didesnė nei 1 mm, jei tinko gamintojas leidžia jį naudoti su konkrečia gipso kartono plokščių sistema.

Q3 paruošto paviršiaus lygumas: Q3 lygis taikomas paviršiams, kuriems keliami didesni nei standartiniai (Q2) optiniai reikalavimai. Visgi esant šoniniam apšvietimui, ant Q3 lygiu paruošto paviršiaus gali būti matoma paviršiaus apdorojimo ir siūlių žymių. Tačiau tokios žymės, palyginti su standartiniu glaistymu, yra smulkesnės ir jų yra mažiau.

Gipso kartono paviršiaus paruošimas Q4 lygiu – standartinis siūlių glaistymas + viso paviršiaus glaistymas >1mm glaisto sluoksniu.

Q4 lygiu ruošiami paviršiai, kuriems keliami aukščiausi lygumo reikalavimai. Q4 lygį pasiekti galima atliekant viso paviršiaus glaistymą arba plonasluoksnį tinkavimą. Kitaip nei glaistant Q3 lygiu, čia visas gipso kartono paviršius padengiamas ištisiniu glaisto arba tinko sluoksniu (reikia atkreipti dėmesį į tai, kad plonasluoksnio tinkavimo pagrindas gali būti paruošiamas pagal Q1 lygį). Ištisinį glaistymą pagal Q4 paviršiaus paruošimo lygį sudaro standartinis glaistymas (Q2) ir siūlių glaistymas atliekant platų užleidimą, viso paviršiaus padengimas ir viso paviršiaus nuglotninimas, naudojant tam tinkamą medžiagą (storesniu nei 1 mm sluoksniu). Praktiškai tai reiškia, kad visas paviršius bus padengtas paruoštu naudoti glaistu. Geriausias rezultatas pasiekiamas paviršių dengiant specialiai tam skirtu glaistu, pavyzdžiui, Readyfix Roll & Spray , naudojant beorio purškimo glaistymo techniką PFT Swing airless arba dengiant voleliu. Paviršių išlyginančio sluoksnio storis turi siekti 1–2 mm. Jeigu reikia, paviršius padengiamas antru plonesniu sluoksniu. Po šlifavimo darbų gaunamas optimalus ir lygus paviršius.

Taip paruoštas paviršius tinka:

  • Glotniai arba blizgios struktūros sienų dangai (pavyzdžiui: tapetams su metalo pluoštu arba viniliniams tapetams).
  • Vidutiniškai blizgiems dažams ir dengiamiesiems sluoksniams.

Q4 paruošto paviršiaus lygumas: Q4 lygis taikomas paviršiams, kuriems keliami aukščiausi plokštumo reikalavimai. Paruošus paviršių pagal šį aukštus reikalavimus atitinkantį lygį, iki minimumo sumažėja paviršiaus apdorojimo ir siūlių žymių. Tačiau neįmanoma paviršiaus nuglaistyti taip, kad jis, po atliktų apdailos darbų, pakeitus numatomo šoninio apšvietimo šaltinį ir/ar kryptį atrodytų absoliučiai lygus ir be šešėlių, pvz. paviršius buvo ruošiamas tik su numatytų LED apšvietimu, tačiau neatsižvelgiant į dienos šoninį apšvietimą. Todėl reikėtų iš anksto žinoti apšvietimo sąlygas, būsiančias eksploatuojant objektą. Pageidautina, kad tokios jos būtų jau atliekant glaistymo darbus. Be to, turi būti atsižvelgiama į vietines objekto sąlygas, veikiančias darbo kokybę. Tačiau absoliučiai jų išvengti neįmanoma dėl įvairuojančio apšvietimo, todėl jų suvokimas ir vertinimas negali būti vienareikšmiški (pavyzdžiui, tais atvejais, kai krinta natūrali šviesa).

Q4 PLUS

Gipso kartono paviršiaus paruošimas Q4 plus lygiu – standartinis siūlių glaistymas + viso paviršiaus glaistymas >1mm glaisto sluoksniu + viso paviršiaus glaistymas smulkiagrūdžiu glaistu.

Q4 PLUS tai pats aukščiausias paviršiaus paruošimo lygis, užtikrinantis paviršiaus plokštumo ir glotnumo reikalavimus.

Taip paruoštas paviršius tinka:

  • Vidutiniškai blizgioms glazūroms arba aukščiausios kokybės dažų dangai.
  • Kai paviršius dengiamas dekoratyviuoju glaistu (Stucco Desing, Marble Desing) ar taikant kitas aukštos kokybės paviršiaus glotninimo technologijas.

Q4 PLUS paruošto paviršiaus lygumas: Q4 PLUS atitinka visus Q4 lygio reikalavimus. Glotnumas pasiekiamas papildomai dengiant paviršių smulkiagrūdžiu glaistu (pavyzdžiui, Finitura).

Kaip išsirinkti tinkamą glaistą?

Visų pirma, reikėtų apsispręsti, kokio galutinio efekto siekiama, kokie apdailos darbai planuojami po glaistymo bei kaip bus atliekami darbai: mechanizuotai ar rankiniu būdu. Būtina nustatyti, koks paviršius bus glaistomas ir parinkti tinkamą, su glaistu suderinamą gruntą. Norint išvengti neaiškumų tarp užsakovo ir meistrų įsivaizduojamos kokybės, tiek renkantis medžiagas, tiek statybų aikštelėje, rekomenduojama vengti abstrakčių sąvokų ir lūkesčius kategorizuoti pagal Q1-Q4 paviršiaus paruošimo lygių standartus – jie gerai žinomi ir Knauf konsultantams, ir meistrams.

Paruošti naudoti polimeriniai glaistai

Paruošti naudoti glaistai – vientisos, kreminės konsistencijos, dauguma jų pagaminta vinilo pagrindu. Jie tinkami naudoti tik vidaus apdailos darbams, išsiskiria itin geromis išlyginamosiomis ir sukibimo savybėmis, o glaistyti galima tiek rankiniu, tiek mašininiu būdu. Dėl ypatingos glaisto sudėties paviršiaus dengimo metu iki minimumo sumažėja oro burbulų bei kraterių atsiradimo tikimybė, tačiau dėl jiems būdingo suslūgimo šie glaistai tinkami tik negilioms gipso kartono AK tipo siūlėms glaistyti ir dažniausiai naudojami kaip baigiamieji apdailos sluoksniai. Jų džiūvimo laiką lemia ir aplinkos, ir pagrindo temperatūra bei patalpos drėgnumas.

Tokio tipo glaistai idealiai tinka ruošiant Q3, Q4 ir Q4 PLUS lygių paviršius.

Peržiūrėti produktus

Sausieji gipsiniai glaistai

Sausieji, miltelių pavidalo glaistai yra universalūs – turi įvairią naudojimo paskirtį: tinka siūlėms užpildyti, arba nuglaistyti visą paviršių. Jie mažai suslūgsta, juos lengva užtepti, greitai kietėja, o galutinio rezultato kokybė – nepriekaištinga. Sausieji gipsiniai glaistai yra plastiški, tad atlaiko didelę apkrovą. Naudojami gipso kartono konstrukcijoms glaistyti, jie gali užtikrinti geresnę garso izoliaciją.

Puikiai tinka norint pasiekti Q1 – Q2 paviršiaus paruošimo lygį.

Peržiūrėti produktus

Perfect Surfaces: paprastesnis glaistų pasirinkimas

Tinkamo glaisto pasirinkimas – tai atsakinga užduotis, nuo kurios priklausys tiek galutinis rezultatas, tiek jo ilgaamžiškumas. Siekiant palengvinti pasirinkimą tiek glaistymo naujokams, tiek profesionalams, Knauf visus turimus glaistus suskirstė į tris kategorijas:

Perfect Surfaces Klassik – tai klasikiniai, laiko patikrinti ir kokybiški glaistai, patenkinantys bet kokius poreikius. Klassik glaistais pasitiki profesionalai, nes rezultatas visada nepriekaištingas.

Perfect Surfaces Plus – ši glaistų linija pasižymi dar geresne kokybe bei ekonomiškumu. Tobulą rezultatą pasieksite su dar mažiau pastangų ir laiko.

Perfect Surfaces Top – tai glaistai, kurių pagalba pasieksite aukščiausią paviršiaus paruošimo kokybę ir nepriekaištingą galutinį apdailos darbų rezultatą.

Tam, kad rinktis būtų dar papraščiau, sukūrėme išsamų produktų gidą ir paviršiaus paruošimo simuliatorių .

Mėgstantiems informaciją pasiekti vienu paspaudimu – paruošėmė Knauf Perfect Surfaces išmaniąją programėlę .

Kaip glaistyti?

Glaistyti galima (ir būtina!) bet kokius paviršius: betoninius, tinkuotus, gipso kartono plokštes, netgi medinius. Primename, jog nuo tolimesnių apdailos darbų priklauso paviršiaus paruošimo kokybės lygio, o nuo jo ir tinkamo glaisto bei darbo eigos parinkimas.

Sužinokite, kaip nustatomas reikalingas paviršių paruošimo kokybės lygis: Kaip tinkamai paruošti paviršius apdailai

Svarbu nepamiršti, jog glaistymas padeda pasiekti lygų paviršių tik tuo atveju, jeigu ankstesni statybų ir apdailos darbų etapai atlikti kruopščiai ir kokybiškai: konstrukcijos stabilios ir neįtrūkusios, visi elementai sujungti tvirtai ir lygiai, detalės neatšokusios, o ant paviršių neužsiveisęs pelėsis ar grybelis.

Patarimai

• Labai svarbu stebėti patalpos temperatūrą: darbų metu patalpos ir pagrindo temperatūra negali būti žemesnė nei +10 °C.

• Būtina paisyti džiūvimo trukmės tarp atskirų operacijų, prieš dengiant naują glaisto sluoksnį – įsitikinti, jog apatinis sluoksnis išdžiūvęs.

• Vadovautis instrukcija – atrodo, akivaizdus žingsnis atliekant bet kokio tipo apdailos darbus. Tačiau neretai norima dirbtiniais būdais paspartinti glaisto džiūvimo laiką sudarant skersvėjį, padidinant patalpos temperatūrą ar įmaišant į produktą kitų medžiagų. To daryti griežtai nerekomenduojame – neleidžiant glaistui išdžiūti natūraliai rizikuojame sugadinti galutinį apdailos rezultatą, glaistas gali atšokti ar sutrūkinėti. Geriausios džiūvimo sąlygos sudaromos tinkamai vėdinamoje patalpoje.

• Atsiminkite – pradėjusio kietėti glaisto jokiu būdu negalima skiesti vandeniu! Ruoškite tik tokį mišinio kiekį, kokį spėsite padaudoti prieš jam pradėdant kietėti, maišykite glaistą švariame inde, naudojant kambario temperatūros vandenį.

• Nemaišykite skirtingų medžiagų. Tokiu būdu pakeisite pirmines glaisto savybes, o rezultatas bus nenuspėjamas.

Išsamiau apie glaistymo specifiką skaitykite straipsnyje Kaip pačiam atliki būsto apdailą: glaistymo abėcėlė

  • Prieš pradedant darbus nuvalomi bet kokio tipo pagrindai. Būtina pašalinti sukibimą mažinančias medžiagas, nešvarumus (riebalus, dulkes, ir.t.t.). Gipso kartono konkstrukcijų siūles taip pat turi būti nuvalomos prieš glaistymą. Pagrindas turi būti sausas ir tvirtas, neįtrūkęs, be pelėsio ar grybelio pėdsakų, gipskartonio konstrukcijos stabilios, plokštės turi būti pritvirtintos prie karkaso.
  • Kad glaistas gerai sukibtų su paviršiumi, jį būtina gruntuoti. Tą rekomenduojama daryti iš karto po paviršiaus paruošimo darbų užbaigimo. Gruntą galima dengti dažymo teptuku, voleliu arba purškiant. Perforuotos gipso kartono plokštės gruntuojamos tik teptuku arba voleliu. Giluminiu gruntu užildykite gilias siūles, įtrūkimus.
  • Prieš pradedant glaistyti įsitikinkite, jog gruntas gerai išdžiūvo. Įprastai, jeigu kambario temperatūra siekia +20°C o drėgmė normali, tęsti darbus galima jau po 12 valandų.
  • Jei tvirtinsite sienų kampus, tą būtina padaryti prieš pradedant glaistyti. Kampams sutvirtinti naudojami metaliniai profiliai arba elastinga apsauginė aliuminio juosta.
  • Jeigu glaistote rankiniu būdu, produktą skirstykite atitinkamais įrankiai. Jeigu susidaro perteklius – jį nubraukite.
  • Jeigu armuojate gipso kartono siūlę, priglauskite armavimo juostos galą prie viršutinio siūlės taško ir įplukdykite į siūlę, spausdami glaistykle leiskite žemyn iki siūlės pabaigos. Išlyginkite siūlę ir palaukite, kol glaistas sukietės.
  • Glaistant siūles antras glaisto sluoksnis dengiamas platesne juosta, sulyginant perėjimą iš siūlės į plokštės plokštumą.
  • Leiskite glaistui išdžiūti. Jeigu glaistėte siūles – pašlifuokite kraštus rankiniu būdu, kad siūlė taptų nematoma.

Visa glaistymo metodika ir žingsniai yra išsamiai aprašyti bei iliustruoti buklete Glaistymo metodika

Norint taikyti Q4 paviršiaus paruošimo lygių standartą, glaistymo darbus siūlome atlikti mechanizuotu būdu. Knauf specialistų komanda paruošė išsamią vaizdo klipų seriją, kurioje atskleidžiami mechanizuoto glaistymo patarimai, parodomi darbo etapai bei tinkamiausi įrankiai ir jų naudojimo būdai.

Šiame video klipe pristatome kaip pasiekti Q4 paviršiaus paruošimo lygį ant tinkuotų ir gipso kartono paviršių glaistant mechanizuotu būdu su glaistu Readyfix Roll&Spray .

Susiję produktai

  • SUPER FINISH
    Super Finish Naudoti paruoštas universalus glaistas
  • FILL & FINISH
    Fill & Finish Naudoti paruoštas lengvas glaistas
  • Naujas purškiamasis sienų ir lubų glaistas Readyfix Roll & Spray
    Readyfix Roll & Spray Purškiamas sienų ir lubų glaistas
  • Q-Spray
    Q-Spray Paruoštas naudoti purškiamasis glaistas
  • KNAUF UNIFLOT
    Uniflott Ypač tvirtas gipsinis gipso kartono bei gipso plaušo plokščių siūlių glaistas
  • Mixeraufsatz
    Mixeraufsatz Tiek sausus, tiek paruoštus naudojimui glaistus prieš naudojant reikia išmaišyti. Sausiems mišiniams tiks spiralinis maišytuvas, o paruoštiems naudoti produktams – specialus Mixeraufsatz maišytuvas
  • Spezial-Glätkelle
    Spezial-Glätkelle Siūles užpildyti galite naudodami įvairaus pločio lyginimo menteles. Taip pat galite naudoti ir glaistiklį su įmontuotu rankenoje atsuktuvu
  • Schraub-Griffspachtel
    Schraub-Griffspachtel Siūles užpildyti galite ir naudodami glaistiklį su įmontuotu rankenoje atsuktuvu
  • Traufel Mit Gebogenem Blatt
    Traufel Mit Gebogenem Blatt Mentelė su lenkta geležte naudojama SFK ir VK gipso kartono plokščių briaunų siūlėms išlyginti. Ji patogi tuo, jog paskutinio darbo etapo metu medžiagą galima užtepti vienu judesiu
  • Flächenspachtel
    Flächenspachtel Storesnio glaisto sluoksnį lengvai ir lygiai išlyginsite glaistymo liniuotės pagalba
  • Cleaneo-Kelle
    Cleaneo-Kelle Akustinių plokščių savisriegių galvučių glaistymui naudokite specialią Cleaneo-Kelle mentelę
  • Cleaneo Spachtel
    Cleaneo Spachtel Akustinių plokščių savisriegių galvučių glaisto pertekliui nubraukti tinka Cleaneo-Spachtel glaistiklis
  • Cleaneo Spachtel
    Cleaneo Spachtel Akustinių plokščių savisriegių galvučių glaisto pertekliui nubraukti tinka Cleaneo-Spachtel glaistiklis
  • Eckschutzprofil Dallas 90°
    Eckschutzprofil Dallas 90° Popieriumi dengtas metalinis išorinio kampo profilis
  • Kurt
    Kurt Siūlių armavimo juosta

SUSIJUSI LITERATŪRA

  • Purškiamas sienų ir lubų glaistas Readyfix Roll&Spray

    Purškiamas sienų ir lubų glaistas Readyfix Roll&Spray

    Šiame buklete pristatome paruoštą naudoti purškiamą arba voleliu dengiamą sienų ir lubų glaistą Readyfix Roll&Spray Atsisiųsti
  • Glaisto dozatorius Knauf Hopper

    Glaisto dozatorius Hopper

    Šiame buklete pristatome glaisto dozatorių Hopper - efektyviausią sprendimą gipso kartono plokščių kampų apdailai Atsisiųsti

Straipsniai

  • Universalūs glaistai
    Universalūs glaistai Klientai paprastai ieško universalaus gaminio, tinkamo įvairiems glaistymo paviršiams apdoroti. Tam, kad būtų lengviau suvokti produktų skirtumus, renkantis glaistą konkrečiai paskirčiai, reikėtų žinoti pagrindines glaistymo ypatybes.
  • Tinkamiausias glaistas sienoms: kokį pasirinkti?
  • Kur naudojamas Uniflott glaistas?
  • Universalus glaistas Super Finish: kam naudoti?
    Universalus glaistas Super Finish: kam naudoti? Prekybos lentynoms lūžtant nuo skirtingų glaistų, atsiranda poreikis turėti universalų, lengvai pritaikomą ir kelias problemas iš karto sprendžiantį glaistą. Vienas jų – Q2–Q4 kokybės paviršiaus paruošimo lygiams tinkamas, ant daugybės statybinių pagrindų dengiamas Super Finish glaistas.
  • Kaip pačiam atlikti būsto apdailą: glaistymo abėcėlė
    Kaip pačiam atlikti būsto apdailą: glaistymo abėcėlė Nuglaistyti ir paruošti paviršius galutinei apdailai daugeliui atrodo paprastas darbas. Tačiau statybų specialistai atkreipia dėmesį, kad ruošiantis ar atliekant šiuos darbus bei renkantis tinkamiausią glaistą svarbu vadovautis konkrečiomis taisyklėmis.
  •  Kaip ištaisyti būsto apdailos defektus?
    Į ką atkreipti dėmesį taisant apdailos defektus? Defektas - turbūt baisiausias žodis žmogui, kuris įsikėlė į naują butą arba ką tik atliko remontą. Kaip išvengti arba ištaisyti apdailos darbų defektus, kad jie nevirstų didžiausiu galvos skausmu?
  • Tinkamas glaistas – būtinybė lygiems paviršiams
    Tinkamas glaistas – būtinybė lygiems paviršiams Kas yra lygus paviršius – klausimas, į kurį, atrodo, atsakymą žino visi. Vis dėl to, neretai atlikus sienų ar lubų tinkavimo darbus paaiškėja, jog užsakovas ir vykdytojas paviršiaus lygumą suvokia skirtingai. Kaip to išvengti?
  • Kaip tinkamai paruošti paviršius apdailai
    Kaip tinkamai paruošti paviršius apdailai Imdamiesi vidaus apdailos darbų, visuomet susiduriame su sienų ir lubų paviršių paruošimu dažymui ar klijavimui tapetais. Kartu iškyla ir dar viena problema – kaip meistrui, kuris glaistys minėtus paviršius, tiksliai apibrėžti, kokio konkretaus rezultato norime?

VIDEO

DAUGIAU INFORMACIJOS