Knauf Knauf

Profiliai

Knauf metaliniai profiliai gaminami pagal LVS EN 14195:2014 ir yra skirti apkrovų nelaikančioms lubų, pertvarų, šachtų, sienų apkalų konstrukcijoms. Knauf gamina profilius tinkamus beveik kiekvienai naujos statybos ar renovacijos užduočiai. Taikymo sritis apima administracinius ir pramoninius pastatus, taip pat prekybos ir verslo patalpas, viešbučius, mokyklas, gydymo paskirties ir gyvenamuosius pastatus.

Weiter

Dėl nuolatinio Knauf produktų asortimento tobulinimo ir pritaikymo sausos statybos sistemoms mūsų klientai gali lengvai įrengi norimas konstrukcijas. Mūsų gaminami profiliai užtikrina maksimalų stabilumą, su jais sumontuotos konstrukcijos atitinka aukštus garso izoliacijos ir priešgaisrinės saugos reikalavimus. Knauf pažangios gamybos technologijos leidžia gaminti profilius atitinkančius aukščiausius kokybės ir saugumo reikalavimus. Tai garantuoja mūsų kokybės valdymo sistema sertifikuota pagal EN ISO 9001.

Knauf daugiau nei 50 metų yra specializuojasi metalinių profilių ir detalių, skirtų gipso kartono konstrukcijoms, gamyboje. Mūsų apgalvotų sistemų saugumas ir funkcionalumas visada buvo visko priešakyje. Tuo pačiu metu mes ne kartą pristatėme visiškai naujas gipso kartono konstrukcijų sistemas, kurios prisidėjo prie to, kad šiuolaikinės statybos iš gipso kartono konstrukcijų turi užsitarnautą statusą, kurio jos nusipelnė.

Per ateinančius metus toliau intensyviai dirbsime, kad išliktume vienu iš lyderių lyderių profilių ir detalių, skirtų gipso kartono konstrukcijoms, gamybos ir technologijų srityje. Tuo pačiu metu, nuosekliai toliau plėtosime ir optimizuosime savo gamybos technologijas, norime užtikrinti, kad klientams ir toliau galėtume siūlyti pažangiausias sistemas su patraukliu kainos ir kokybės santykiu. Be to, darysime viską, kas įmanoma, kad toliau sustiprintume savo, kaip patikimo ir kompetentingo produktų gamintojo, reputaciją. Mūsų klientai visada turi jausti, kad jie yra mūsų veiksmų centre.

KNAUF PROFILIŲ PRIVALUMAI

 • Gaminami iš cinkuoto 0,6 mm plieno
 • Antikorozinis padengimas: Z140
 • Degumo klasė: A1
 • Kiekvienas profilis turi spalvotą žymėjimą
 • Speciali geometrija leidžia tvirtai sujungti profilius
 • Specialios standumo briaunos
 • Gamykliškai suformuotos H formos išėmos, kurios naudojamos elektros instaliacijai išvedioti

Kokybiškas profilis - konstrukcijos patikimumo garantas

Vienas iš svarbiausių kriterijų, pagal kuriuos atsirenkami kokybiški profiliai, yra plieno storis. Jis tiesiogiai įtakoja tiek profilio, tiek visos konstrukcijos standumą ir stabilumą.

Svarbu pasirinkti tokio metalo storio profilį, kuris nelinktų nei atliekant montavimo darbus (gręžiant ar kerpant), nei nuo gipso kartono svorio ir kitokių apkrovų. Plieno storis turi įtakos savisriegio įsigręžimo į profilį kokybei bei nulemia kaip stipriai savisriegis laikysis profilyje - tai labai svarbus parametras, užtikrinantis patikimą gipso kartono plokščių pritvirtinimą prie karkaso. Taigi, siekiant geriausio rezultato, profilio plieno storis turi būti ne mažesnis negu 0,6 mm.

Žaliava, iš kurios pagamintas profilis turi būti kokybiška, be apčiuopiamų defektų, vientiso storio. „Knauf“ įmonė, remdamasi ilgamete patirtimi projektuojant ir eksploatuojant šias konstrukcijas, kelia aiškius ir aukštus metalo profilio kokybės reikalavimus. Visi profiliai yra padengiami cinko ar dažų sluoksniu, kuris apsaugo plieną nuo korozijos.

Platus asortimentas

 • CD profilis
 • UD profilis
  UD profilis Šaltai valcuoti plieniniai U formos profiliai, naudojami kaip perimetriniai profiliai sausosios statybos lubų bei sienų apkalų sistemose
 • CW profilis
  CW profilis Šaltai valcuoti plieniniai C formos skerspjūvio profiliai, naudojamas pertvarų statramsčiams, sienų apkaloms, šachtoms ir bepakabių lubų karkasui įrengti. Profilis turi H formos išėmas, kurios naudojamos elektros instaliacijai nuvesti
 • Flexibles Eckenprofil
  Flexibles Eckenprofil Perforuotas lankstus profilis rulonuose ypač tinkamas įvairių konstrukcijų jungimui ne stačiu kampu
 • Hutprofil
  Hutprofil OMEGA tipo profilis, naudojamas kaip montavimo profilis, kai konstrukcijai skiriama ypač nedaug vietos
 • RiSyWAVE UW profilis
  RiSyWAVE UW profilis Šaltojo valcavimo būdu pagamintas lankstus plieninis perimetrinis U formos profilis, skirtas lenktoms konstrukcijoms įrengti. Profilis gali būti lenkiamas tiek horizontalia, tiek vertikalia kryptimis
 • UA profilis
  UA profilis Šaltai valcuoti plieniniai, 2 mm storio, C formos skerspjūvio profiliai. Prie perdangų UA profiliai tvirtinami specialiais UA kampuočiais
 • UW profilis
  UW profilis Šaltai valcuotas plieninis U formos profilis, naudojamas pertvaroms, sienų apkaloms, šachtoms ir bepakabių lubų karkasui įrengti
 • MW profilis
  MW profilis Šaltai valcuoti specialios formos plieniniai profiliai, naudojami kaip pertvarų, sienų apkalų, šachtų, lubų sistemų profiliai, siekiant aukštų garso izoliacinių savybių
 • Sinus profilis
  Sinus profilis Šaltai valcuoti perimetriniai U formos plieniniai lankstūs profiliai lenktų konstrukcių įrengimui
 • Federschiene
  Federschiene OMEGA tipo profilis naudojamas kaip montavimo profilis, kai konstrukcijai skiriama ypač nedaug vietos
 • CW profilis C3
  CW profilis C3 Šaltojo valcavimo būdu pagamintas plieninis C formos skerspjūvio profilis, naudojamas pertvarų statramsčiams, sienų apkaloms, šachtoms ir bepakabių lubų karkasui įrengti. Profilis turi H formos išėmas, kurios naudojamos elektros laidams nuvesti. Naudojamas sistemose, kurioms taikomi apsaugos nuo korozijos reikalavimai C3
 • UW profilis C3
  UW profilis C3 Šaltojo valcavimo būdu pagamintas plieninis U formos profilis, naudojamas pertvaroms, sienų apkaloms, šachtoms ir bepakabių lubų karkasui įrengti. Naudojamas sistemose, kurioms taikomi apsaugos nuo korozijos reikalavimai C3
 • Eckschutzschiene Alu
  Eckschutzschiene Alu Kampinis glaistymo profilis
 • CW profilis C5M
  CW profilis C5M Šaltojo valcavimo būdu pagamintas plieninis C formos skerspjūvio profilis, naudojamas pertvarų statramsčiams, sienų apkaloms, šachtoms ir bepakabių lubų karkasui įrengti. Profilis turi H formos išėmas, kurios naudojamos elektros laidams nuvesti. Naudojamas sistemose, kurioms taikomi apsaugos nuo korozijos reikalavimai C5M.
 • UW-Profilis 50/40/06 C5M
  UW profilis C5M Šaltojo valcavimo būdu pagamintas plieninis U formos profilis, naudojamas pertvaroms, sienų apkaloms, šachtoms ir bepakabių lubų karkasui įrengti. Naudojamas sistemose, kurioms taikomi apsaugos nuo korozijos reikalavimai C5M.
 • CD profilis C5M
  CD profilis C5M Šaltojo valcavimo būdu pagamintas plieninis U formos profilis, naudojamas pertvaroms, sienų apkaloms, šachtoms ir bepakabių lubų karkasui įrengti. Naudojamas sistemose, kurioms taikomi apsaugos nuo korozijos reikalavimai C5M.
 • UD profilis C5M
  UD profilis C5M Šaltojo valcavimo būdu pagamintas plieninis U formos profilis, naudojamas kaip perimetrinis profilis sausosios statybos lubų bei sienų apkalų sistemose. Naudojamas sistemose, kurioms taikomi apsaugos nuo korozijos reikalavimai C5M.
 • UA profilis C3-C5M
  UA profilis C3-C5M Šaltojo valcavimo būdu pagamintas plieninis 2 mm storio, C formos skerspjūvio profilis, prie perdangų tvirtinamas specialiais UA kampuočiais. Naudojamas sistemose, kurioms taikomi apsaugos nuo korozijos reikalavimai C3–C5M.

Profilio žymuo Eskizas Matmenys, mm
L A H

Statramsčiai

CW 50/50 2600
3000
4000
50 50
CW 75/50 75 50
CW 100/50 100 50
CW 125/50 125 50
CW 150/50 150 50

Gulekšniai

UW 50 / 40 3000
4000
50 40
UW 75 / 40 75 40
UW 100 / 40 100 40
UW 125 / 40 125 40
UW 150 / 40 150 40

Lubų karkaso

UD 28/27 3000 28 27
UD 60/27 2600
3000
4000
60 27

Specialūs angokraščiams

UA 50 / 40 3000
4000
50 40
UA 75 / 40 75 40
UA 100 / 40 100 40

LANKSTŪS PROFILIAI

Idealus išlinkimas su maksimaliu lankstumu ir tuo pačiu metu maksimaliu stabilumu – žmonių ir gyvūnų evoliucija sukūrė puikų tam skirtą sprendimą- stuburą.

Įkvėpti šio natūralaus modelio, buvo sukurti RiSyWAVE lankstūs profiliai gipso kartono konstrukcijoms. Tvirtų segmentų ir lanksčių formų derinys profiliui suteikia plastišką ir stabilų lankstumą, kuris su dar o tvirtos lenktų sienų ir lubų karkaso konstrukcijos „stuburą“.

„RiSyWAVE“ pagal poreikį lenkiamų profiliai pagalba atveria visiškai naujas galimybes gipso kartono konstrukcijų projektuotojams ir montuotojams. Lenktos formos konstrukcijos dabar gali būti realizuojamos tiesiogiai statybų aikštelėje.

RiSyWAVE, patentuota lanksčių profilių sistema skirta viskam, ką reikia suapvalinti, leidžia lengvai ir paprastai sumontuoti išskirtinio dizaino konstrukcijas: apvalias, ovalias ar pagal poreikį išlenktas.

„RiSyWAVE UW“ lenkstų profilį rankiniu būdu labai lengva sulenkti iki norimos formos ir jis išlaiko savo formą be papildomo sutvirtinimo. Patentuota lanksti profilio segmentų struktūra palaiko ir užtikrina optimalų lenkimo rezultatą.

Naudojant „RiSyWAVE“, objekte galima greitai įrengti išlenktas arba banguotas lubas, arkas, kupolus ir įvairias skliautų formas. Įgaubtų formų atveju „RiSyWAVE CD“ lenkimo profilių segmentus galima įgaubti, paspaudus nykščiu, o tada tiesiog rankiniu būdu sureguliuoti pagal arkos formą. Taigi, jie suformuoja visiškai apvalią formą gipso kartono dangai. Tuo pačiu principu sukuriamos išgaubtos formos.

Profiliai drėgnoms ir šlapioms patalpomsAntikoroziniai profiliai ir priedai C3 ir C5 klasė

Viešojo maitinimo įstaigos, virtuvė, sveikatinimo zona arba svečių WC – drėgnoms ir šlapioms patalpoms keliami specialūs, iš dalies labai skirtingi su planavimu ir montavimu susiję reikalavimai. Pagal Vokietijos statybos reglamento (MBO) 13 paragrafą statybinės konstrukcijos turi būti įrengtos taip, kad vanduo ir drėgmė nekeltų pavojų ir nedarytų neleistinos įtakos.„Knauf“ profiliai tenkina tiksliai pritaikyti konkrečiai konstrukcijai ir konkrečiam naudojimo atvejui padidina saugumą ir eksploatacijos komfortą.

Patalpose, kuriose dienos metu santykinė oro drėgmė tik trumpam viršija 60 % ir nevyksta kondensacija bei nesikaupia koroziją sukeliančios medžiagos, sienų ir lubų sistemoms naudojami standartiniai profiliai, pavyzdžiui, namuose.

Patalpose, kuriose yra didelė oro drėgmė ir ypatingos oro sąlygos (druskų ir chloro poveikis), reikia specialios apsaugos nuo korozijos. „Knauf“ drėgnų patalpų profiliai tenkina C3 ir C5-M atsparumo korozijai klasių reikalavimus.

Siekiant jų nesupainioti, C3 klasės profiliai yra juodos spalvos, o C5-M – mėlynos. Profilių pjūvio briaunų arba smulkių dalių padengimui rekomenduojame naudotipilką apsauginį antikorozinį dažą C3 / C5-M.

Korozija

Korozija yra cheminė metalų reakcija su aplinkos medžiagomis, kai metalų paviršiai netenka savo gerųjų savybių ir statinio stabilumo. Diagrama rodo cinko nusidėvėjimą, remiantis DIN EN ISO 9224, esant koroziškumo kategorijoms: C1, C3 ir C5.

Korozijos apibrėžimas pagal DIN EN 12944-1: fizikinė-cheminė metalo sąveika su aplinka, pakeičianti metalo savybes ir dažniausiai pabloginanti metalo, aplinkos arba techninės sistemos, kurių dalį jie sudaro, funkcijas. [ISO 8044].

Norint nustatyti būtiną apsaugą nuo korozijos ir (arba) koroziškumo kategoriją, galima pasinaudoti lentele „Apytikrė atmosferinės aplinkos klasifikacija pagal DIN EN ISO 12944“.

Daugiau apie vandens ir drėgmės veikiamų patalpų įrengimą skaitykite čia

Koroziškumo kategorija - korozinis poveikis Koroziškumas Saugos trukmė Vandens garų kondensavimasis Druskos rūko poveikis Tipiškos aplinkos pavyzdžiai
Klasė Metai Valandos Valandos Vidus
C1 nereikšmingas labai mažas
mažai agresyvus
vidus
žema
vidutinė
aukšta
2 - 5
5 - 15
> 15
-
-
-
-
-
-
Šildomi pastatai su neutraliaatmosfera, pvz., biurai, parduotuvės,mokyklos, viešbučiai
C2 mažas labai mažas
vidutiniškai agresyvus
išorė / vidus
žema
vidutinė
aukšta
2 - 5
5 - 15
> 15
48
48
120
-
-
-
Nešildomi pastatai, kuriuose gali susidarytikondensato, pvz., sandėliai, sportosalės
C3 vidutinis vidutinis
mažai agresyvus
išorė / vidus
žema
vidutinė
aukšta
2 - 5
5 - 15
> 15
48
120
240
48
120
240
Gamybinės patalpos, kuriose didelėdrėgmė ir nedidelis oro užterštumas, pvz.,maisto pramonės įmonės, skalbyklos,alaus daryklos, pieninės
C4 stiprus didelis
vidutiniškai agresyvus
išorė / vidus
žema
vidutinė
aukšta
2 - 5
5 - 15
> 15
120
240
480
240
480
720
Chemijos pramonės įmonės, baseinai,laivų elingai virš jūros vandens lygio
C5-M labai stiprus (jūrinis) labai didelis
jūrinis
išorė / vidus
žema
vidutinė
aukšta
2 - 5
5 - 15
> 15
240
480
720
480
720
1440
Pastatai ar zonos, kuriuose beveik visadayra kondensato ir stiprus oro užterštumas

DAUGIAU APIE DRĖGMĖS IR VANDENS VEIKIAMŲ PATALPŲ ĖRENGIMĄ

Drėgnos ir šlapios patalpos

Drėgnos ir šlapios patalpos

Drėgnoms ir šlapioms patalpoms keliami specialūs, iš dalies labai skirtingi su planavimu ir montavimu susiję reikalavimai. Pagal visus statybos reglamentus, statybinės konstrukcijos turi būti įrengtos taip, kad vanduo ir drėgmė nekeltų pavojaus ir nedarytų neigiamos įtakos patalpoms.

Skaityti daugiau

LITERATŪRA

STRAIPSNIAI

 • Profiliai - kodėl juos rinktis reikia ypač atsakingai?

  Profiliai - kodėl juos rinktis reikia ypač atsakingai?

  Profilis – šiame žodyje slypi daugybė reikšmių ir kontekstų, ypač atsiskleidžiančių statybų aikštelėje. Ne išimtis ir gipso kartono konstrukcijos, kur gipso kartono plokštės montuojamos ant metalinių profilių karkaso. Knauf – vienas didžiausių sausosios statybos sistemų gamintojų, tiekiantis didžiulį metalinių profilių, skirtų karkasinėms sausosios statybos konstrukcijoms, asortimentą. Skaityti visą straipsnį
 • Lubų montavimo profiliai

  Lubų montavimo profiliai

  Gipso kartono plokščių lubos – ypač populiarus šiuolaikinės vidaus apdailos darbų pasirinkimas. Joms būdingos puikios garso izoliacijos, akustikos ir ugniaatsparumo savybės, jomis galima sėkmingai paslėpti komunikacijas (ortakius, laidus ar vamzdžius), o prireikus – lengvai juos pasiekti per revizinius liukus. Be to, gipso kartono plokščių lubos suteikia plačias patrauklaus dizaino įgyvendinimo galimybes. Skaityti visą straipsnį
 • Profiliai sienoms ir pertvaroms

  Profiliai sienoms ir pertvaroms

  Surinkti gipso kartono pertvarą ar sienų apkalą – gana paprasta užduotis, jeigu naudojami tinkami produktai ir laikomasi visų darbo eigos žingsnių. Pradėti visada reikia nuo karkaso: tai konstrukcijos „stuburas“, prie kurio bus tvirtinamos gipso kartono plokštės. Dažniausiai naudojami plieniniai, cinko sluoksniu dengti profiliai. Juos labai paprasta montuoti, tvirtinti tarpusavyje, pagal poreikius pailginti ar patrumpinti. Skaityti visą straipsnį
 • Bepakabs_lubos_

  Knauf profilių naudojimas

  Skaityti visą straipsnį
 • Detalės lubų karkase - tai ne smulkmena

  Detalės lubų karkase - tai ne smulkmena

  Lubų karkaso konstrukcija susideda iš trijų pagrindinių produktų grupių: tai profiliai, tvirtinimo ir sujungimo detalės bei pakabos. Būtina suprasti – kiekviena iš jų gaminama būtent tam, kad atliktų specifinę funkciją ir prisidėtų prie bendro karkaso ilgalaikiškumo, patvarumo ir kokybės. Skaityti visą straipsnį
 • Įrankiai gipso kartono montavimo darbams: rinkitės atsakingai

  Įrankiai gipso kartono montavimo darbams: rinkitės atsakingai

  Prastos kokybės įrankiai neretai būna vienkartiniai. Tam, kad nereikėtų nutraukti atliekamų darbų ir mokėti dvigubai, atsižvelkite į specialistų patarimus, kaip iš pirmo karto išsirinkti tinkamiausius įrankius gipso kartono plokščių montavimo darbams. Skaityti visą straipsnį

VIDEO

 • Gipso kartono plokščių tvirtinimas ant konstrukcijos karkaso

  Gipso kartono plokščių tvirtinimas ant konstrukcijos karkaso

  Žiūrėti
 • Metalinio karkaso pertvaros įrengimas su Knauf profiliais

  Metalinio karkaso pertvaros įrengimas su Knauf profiliais

  Žiūrėti
 • Gipso kartono pertvaros - karkaso įrengimas

  Gipso kartono pertvaros - karkaso įrengimas

  Žiūrėti

ĮGYVENDINTI PROJEKTAI

JUMS TAIP PAT GALĖTŲ BŪTI ĮDOMU

 • Gipso kartono plokščtė

  Gipso kartono plokščių lubos

  Susipažinkite su gipso kartono plokščių lubų montavimo procesu Skaityti daugiau
 • Gipso kartono plokščių pertvarų montavimas

  Gipso kartono plokščių pertvarų montavimas

  Susipažinkite su gipso kartono plokščių pertvarų montavimo procesu Skaityti daugiau

DAUGIAU INFORMACIJOS