Knauf Knauf
Weiter

PAGRINDINĖS PLYTELIŲ KLIJŲ PASIRINKIMO TAISYKLĖS

Prieš renkantis tinkamus plytelių klijus, verta sau atsakyti į kelis klausimus:

 • Kokias plyteles klijuosime – mažas keramines plyteles, didelio formato akmens masės plyteles, šviesų marmurą, o gal stiklo mozaiką?
 • Kokioje vietoje – ant sienos ar ant grindų, vidaus patalpoje ar pastato išorėje, o gal ant šildomųjų grindų?
 • Ant kokio pagrindo – ant smėlbetonio ar betono, tinko, gipso kartono plokščių ar OSB plokščių?

Niekada nepamirškite perskaityti aprašymų ant klijų pakuočių. Rekomenduojama atidžiai išstudijuoti klijų aprašymą ir susipažinti su simboliais, esančiais ant pakuotės, nes jie nurodo klijų savybes ir tikslią paskirtį.

Kaip išsirinkti tinkamus plytelių klijus? Toliau rasite keletą praktinių patarimų, kurie padės tai padaryti.

Klijai normalaus formato plytelėms

Dažnai susimąstome, kokius klijus reikėtų naudoti klijuojant nedideles (iki 40 x 40 cm) glazūruotas, keramines ar įgeriančias akmens masės plyteles, klojamas virtuvėse, prieškambariuose ar sanitariniuose mazguose.

Klijuojant tradicines nedidelio formato gerai įgeriančias plyteles ant stabilių paviršių, pvz., tinko ar smėlbetonio pagrindo, nebūtina naudoti brangių klijų, kad priklijuota danga būtų patvari, tarnautų ilgai ir džiugintų mus. Tam visiškai užtenka C1 klasės klijavimo mišinių, atitinkančių normą EN 12004 ir turinčių įprastus sukibimo su pagrindu rodiklius, pvz., K1 plytelių klijų .

Klijai akmens masės plytelėms ir klinkeriui

Mažiau įgeriančios plytelės, tokios kaip akmens masės plytelės arba klinkeris, yra bene populiariausios apdailos medžiagos. Akmens masės plytelės labai universalios. Jas galima naudoti ant įvairių pagrindų tiek vidaus patalpose, tiek išorėje. Tačiau dėl riboto įgeriamumo jų klojimas nėra toks paprastas, kaip galima įsivaizduoti. Šioms plytelėms reikia tokio klijavimo mišinio, kuriam būtų būdingi didesni sukibimo rodikliai, t. y. jis atitiktų bent C2 klasę pagal normą EN 12004. Vidaus patalpose, kur reikalingas atsparumas gniuždymui, klijuojama ant vandeniu šildomų grindų ar gipso kartono plokščių, puikiai tiks K2- Elastingi plytelių klijai .

Deja, dažniausiai pasitaikanti klaida ir yra ta, kad šio tipo dangoms naudojami mažesnius sukibimo rodiklius atitinkantys klijai. Neretai norint sutaupyti pasirenkami žemesnės C1 klasės klijai. Praėjus keleriems dangos eksploatavimo metams, tai gali tapti nedovanotina klaida, o jums gali tekti atlikti neplanuotą remontą.

Klijai didelio formato plytelėms

Dažnas klausimas: kodėl plytelės pradeda trūkinėti arba dalinai ištrupa, ypač suklotos ant grindų – pagrindo, kurį veikia didesnės apkrovos, pvz., garaže arba koridoriuose? Atsakymas paprastas: klojimo darbams buvo naudoti netinkami klijai.

Didesnio formato plytelėms, jau kelerius metus dažnai naudojamoms šiuolaikinėse patalpose, ir plytelėms, klojamoms ant dideles apkrovas patiriančių pagrindų, rekomenduojama naudoti vadinamuosius skystesnės konsistencijos klijus, turinčius didesnius sukibimo rodiklius ir atitinkančius bent C2 sukibimo klasę pagal normą EN 12004, pvz., K3 grindų plytelių klijus . Tokie klijai dėl savo parametrų visiškai padengia pagrindą ir plyteles – puikiai užpildo tuštumas tarp plytelių ir pagrindo (ypač aktualu lauko darbams), todėl danga tampa patvaresnė ir atsparesnė mechaniniams pažeidimams, nelieka tuštumų, kuriose galėtų kauptis drėgmė. Viena būtina sąlyga, naudojant skystesnės konsistencijos klijus, – ypač gerai išsilyginti pagrindą.

Klijai šildomoms grindims, balkonams, terasoms ir fasadams

Klojant plyteles ant šildomųjų grindų, fasado, balkonuose ar terasose, reikia naudoti klijavimo mišinį, kuriam būtų būdingi aukštesni sukibimo rodikliai, jis atitiktų C2 klasę pagal normą EN 12004 ir būtų labiau atsparus deformacijai (S1 elastingumo klasė), pvz., K4 ypač elastingus plytelių klijus . Tik ypač elastingi ir stipriau sukimbantys klijai galės išlaikyti visas apkrovas, susijusias su staigiais ar dažnais temperatūros ir drėgmės svyravimais. Tokio tipo klijais galima klijuoti įvairių rūšių plyteles, įskaitant ir neįgeriančias, taip pat ant neįgeriančių pagrindų.

Klijai plytelėms iš natūralaus akmens – marmuro ir granito ir mozaikos klijavimas

Klijai plytelėms iš natūralaus akmens – marmuro ir granito

Klijuojant natūralaus akmens plyteles (marmurines ar granitines) dėl jų nevienalytės, porėtos struktūros ir galimo vandens poveikio reikėtų rinktis specialų klijavimo mišinį. Dažnai tradicinių klijų pilka spalva „persišviečia“ per plyteles. Taip gali nutikti, jeigu klijuojamos šviesios ir plonos akmens plytelės ar stiklo mozaika.

Kad to nebūtų, rekomenduojama naudoti didesnio sukibimo, C2 klasę pagal normą EN 12004 atitinkančius klijus balto cemento pagrindu, pvz., K5 baltus, ypač elastingus marmuro ir granito plytelių klijus , kurie neleis natūralaus akmens plytelių paviršiuje atsirasti patamsėjimams. K5 plytelių klijai puikiai tinka visiems lauko darbams, šildomosioms grindims, didesnės drėgmės patalpoms bei plotams, kur galimi staigūs ar dažni temperatūriniai ir drėgmės svyravimai, nes šie klijai atitinka S1 elastingumo klasę.

Mozaikos klijavimas

Šiuo metu rinkoje galima rinktis iš daugybės įvairiausių mozaikų. Jei mozaika iš medienos ir metalo, jai negalima naudoti tradicinių cementinių klijavimo mišinių. Tikslias instrukcijas, kokie produktai turi būti naudojami, galima rasti ant plytelių gamintojo pakuotės. Kitų rūšių mozaikai, taip pat ir populiariausiai – iš stiklo ir natūralaus akmens – geriausias sprendimas būtų naudoti klijus balto cemento pagrindu K5 - baltus, ypač elastingus marmuro ir granito plytelių klijus , nes jie nepersišvies ir akivaizdžiai nepakeis spalvos.

Siekiant išvengti nemalonių staigmenų ir papildomų išlaidų, prieš pradedant klijuoti reikėtų atlikti bandymą su keliais mozaikos gabalėliais. Deja, dirbant su mozaika, kartais klijavimo metu gali atsirasti nepageidaujamų efektų, nors ant pakuotės ir nėra jokių nurodymų, draudžiančių naudoti cementinius mišinius. Apatinė mozaikos dalis gali būti neatspari šarminei cemento klijų reakcijai. Jeigu iškyla abejonių, susisiekite su plytelių gamintoju.

Klijai, kai nėra laiko – greitas paviršių paruošimas eksploatuoti

Jei tam tikrų plotų eksploatavimo negalima nutraukti kelioms dienoms, reikia skubiai suklijuoti plytelių dangą tokiose vietose, kaip koridoriai, įėjimai į pastatus, laiptai arba viešojo naudojimo objektai, taip pat reikia produkto greito remonto darbams, rekomenduojama naudoti klijus, kuriems būdingi didesni sukibimo rodikliai ir jie atitinka bent C2 klasę pagal normą EN 12004, pvz., K6 greitai kietėjančius elastingus plytelių klijus . Pasirinkus šiuos klijus, plytelių siūles galima glaistyti ir vaikščioti plytelių paviršiumi praėjus vos 4 val. po klijavimo darbų.

K6 klijus galima naudoti beveik ant bet kokio iš anksto tinkamai paruošto pagrindo: betono, cementinio tinko, kalkių ir cemento, gipso, kalkių, cementinio ir anhidritinio pagrindo, taip pat ant suremontuotų paviršių. Jais galima priklijuoti daugumą rinkoje esančių plytelių: keramines, akmens masės plyteles, klinkerį, atsparų spalvos pakitimui natūralų akmenį.

STRAIPSNIAI

 • atnaujintas_plyteliu_klojimo_produktu_asortimentas

  Atnaujintas plytelių klojimo produktų asortimentas

  Rūpindamiesi, kad mūsų asortimentas būtų dar aiškesnis, intuityvesnis ir lengviau naudojamas, atnaujinome savo siūlomas plytelių klojimo produktų linijas, patobulindami ir pačius produktus, ir jų dizainą. Skaityti straipsnį
 • Kaip neapsirikti renkantis plytelių klijus?

  Kaip neapsirikti renkantis plytelių klijus?

  Plytelių klijavimo darbų kokybė gali džiuginti tik tuo atveju, jei prieš pradėdami darbus atidžiai išsirinksite tinkamiausius jūsų atvejui klijus. Skaitykite visą straipsnį
 • Kokius plytelių klijus rinktis terasoje ar balkone?

  Kokius plytelių klijus rinktis terasoje ar balkone?

  Įrengiant naujas lauko erdves arba nusprendus atnaujinti senus paviršius, dažniausiu pasirinkimu tampa keraminės ar akmens masės plytelės bei įvairios natūralaus akmens plokštės. Išsirinkus labiausiai patinkančias plyteles, antras pagal svarbą pirkinys turėtų būti jų klijai. Būtent nuo jų kokybės ir tinkamumo priklausys, ar ilgai jums tarnaus būsimos balkono ar lauko terasos dangos.

  Skaityti straipsnį
 • Plytelių klijai lauko darbams

  Plytelių klijai lauko darbams

  Plytelių klijų pasirinkimas – tai neabejotinai labai atsakinga užduotis. Tačiau, pasak Knauf specialistų, šis uždavinys nėra toks jau sudėtingas – užtenka gerai įvertinti produktų tipą, pagrindą, jį veikiančius faktorius, lauko sąlygas ir, be abejo, būsimam plytelėmis išklotam paviršiui taikomus lūkesčius.

  Skaityti straipsnį
 • Kam dažniausiai naudojami universalūs K2 plytelių klijai?

  Kam dažniausiai naudojami universalūs K2 plytelių klijai?

  Universaliais vadinamus K2 plytelių klijus galima drąsiai naudoti dažniausiais plytelių klijavimo atvejais. Įvertinus klijų savybes, didelį pritaikymo galimybių spektrą ir adekvačią kaina, galima teigti, kad tai vieni labiausiai optimalių plytelių klijų Knauf pasiūloje.

  Skaityti straipsnį
 • K4 plytelių klijai: naudojimas ir savybės

  K4 plytelių klijai: naudojimas ir savybės

  Profesionalių plytelių klojėjų ypač pamėgti, aukščiausią atliktų darbų kokybę garantuojantys K4 plytelių klijai tinka naudoti beveik visada. Dėl gero kainos ir kokybės santykio šie klijai džiugina ir pirkėją, todėl yra labai populiarūs. Nieko keista – tai ypatingas, įvairiai pritaikomas produktas, rekomenduojamas naudoti, norint išvengti rizikos faktorių net ir galimai probleminėse vietose. Skaityti straipsnį

DAUGIAU INFORMACIJOS