Knauf Knauf

Gipso kartono plokštės

Weiter

VISKAS KĄ TURITE ŽINOTI: GIPSO KARTONO PLOKŠTĖS

Gipso kartono plokščių populiarumą ir platų naudojimą lemia unikalus derinys: prieinama kaina, montavimo paprastumas ir puikios eksploatacinės savybės. Svarbūs privalumai yra ir nedidelis konstrukcijos svoris, galimybė pasirinkti reikiamo dydžio ir savybių plokštes, patvarumas, garso izoliacija bei patogus ir paprastas komunikacijų įrengimas gipso kartono sistemose.

KNAUF gipso kartono plokštes sudaro tarp kartono sluoksnių esanti gipso šerdis su specialiomis priemaišomis ir armavimo komponentais. Kartono apvalkalas dengiantis gipso šerdį yra nekenksmingas aplinkai ir tinkamas naudoti gyvenamosiose patalpose. Priekinėje plokštės pusėje esantis kartonas yra padidintos gramatūros, dėl to gipso kartono plokštės puikiai tinka aukštos kokybės dekoratyvinei apdailai. Plokštės viduje esanti gipso šerdis yra atspari ugniai ir į aplinką neišskiria jokių kenksmingų medžiagų. Priedai, sumaišyti su gipso rišikliu, padidina bendrą plokštės stiprumą, tankį ir kitas eksploatacines savybes. Be to, specialūs lipnūs komponentai užtikrina tvirtą gipso ir kartono sukibimą.

 • Gipso kartono plokščių istorija

  1881 - 1910

  Pirmąjį modernaus gipso kartono analogą išrado amerikiečių inžinierius Augustinas Secketas (Augustine Sackett), kuris pagamino 5 mm storio medžiagą, susidedančią iš 10 kartono sluoksnių, suklijuotų gipso skiediniu. Naujos technologijos patentas buvo išduotas amžiaus pabaigoje - 1881 metais. Labiau pažįstamą šiuolaikiniam žmogui išvaizdą gipso kartonas įgijo XX amžiaus pradžioje Stefan Kelly pastangomis. Jis užpatentavo gipso šerdį tarp kartono sluoksniu iš abiejų pusių. Taip gimė moderni gipso plokštė. Europoje pirmoji moderni gipso kartono plokščių gamykla pradėjo veikti Jungtinėje karalystėje, Liverpulyje, 1917 m.

 • 1932 - 1958

  Pagrindinį vaidmenį sparčiai didėjant gipso kartono populiarumui turėjo 1932 m. Vokietijoje įsteigta įmonė, gaminanti įvairias statybines medžiagas ir konstrukcijas. Kadangi verslą pradėjo du broliai, Alfonsas ir Karlas Knaufai, įmonė pavadinta KNAUF. 1958 m. „Knauf“ tiesiogiai dalyvaujant Alfonsui Knaufui sukūrė pirmąją gipso plokščių gamybos liniją. Bendrovės specialistai nuolat dirbo tobulindami gipso kartono plokščių dizainą, siekdami dar labiau pagerinti eksploatacines savybes, išplėsti panaudojimo galimybes.

 • 1958 - dabar

  Metai iš metų medžiaga užkariavo viso išsivysčiusio pasaulio statybų rinkas. Dėl labai palačių panaudojimo galimybių bei paprasto ir greito montavimo gipso kartono plokštės tapo nepakeičiamas vidaus apdailos elementas.

GIPSO KARTONO PLOKŠČIŲ PRIVALUMAI

 • STABILUMAS

  STABILUMAS

 • GARSO IZOLIACIJA

  GARSO IZOLIACIJA

 • GREITAS ĮRENGIMAS

  GREITAS ĮRENGIMAS

 • MAŽAS SVORIS

  MAŽAS SVORIS

 • ATSPARUMAS DRĖGMEI

  ATSPARUMAS DRĖGMEI

POPULIARIAUSIOS GIPSO KARTONO PLOKŠTĖS

Gipso kartono plokštė Blue - patiems reikliausiems klientams

Išsiskiria unikaliu savybių deriniu ir puikiai tinka patiems įvairiausiems statybos uždaviniams: aukštos kokybės apdaila, didesnė garso izoliacija, atsparumas smūgiams ir drėgmei, galimybė įrengti konstrukcijas, atitinkančias gaisrinės saugos reikalavimus. Plokštė naudojama įrengiant pertvaras, lubas, sienų aptaisymus ir šachtas sausose arba normalios drėgmės patalpose, pvz., namų voniose.Plokštė geriau išlaiko tvirtinimo elementų apkrovas, todėl kabinti sunkius daiktus daug paprasčiau. Blue plokštes galima tvirtinti prie metalinių ar medinių profilių karkaso, taip pat klijuoti tiesiai prie pagrindo.

 • Universali.
 • Stipresnė, todėl su ja leistini didesni pertvarų aukščiai.
 • Paprastai ir lengvai montuojama.
 • Atspari smūgiams, impregnuota.
 • Armuota plaušu, naudojama ugniaatspariose konstrukcijose.
 • Užtikrina labai gerą garso izoliaciją.
 • Leidžia įgyvendinti sudėtingus lenktų paviršių sprendimus.
 • Kuria žmonėms palankų patalpų mikroklimatą.

Gipso kartono plokštė White - paprastai, bet ne prastai

Tai pati populiariausia ir dažniausiai naudojama gipso kartono plokštė, naudojama visose vidaus patalpų įrengimo srityse. Ji taikoma sistemoms, kurioms nekeliama jokių specifinių reikalavimų, pvz.: didesnė garso izoliacija, atsparumas drėgmei ar aukšti priešgaisriniai reikalavimai. Plokštė naudojama įrengiant lubas ir pertvaras, mansardas, sienų aptaisymus ir šachtas. White plokštes galima tvirtinti prie metalinių profilių karkaso arba klijuoti tiesiai prie pagrindo.

 • Paprastai ir lengvai montuojama.
 • Leidžia įgyvendinti sudėtingus lenktų paviršių sprendimus.
 • Kuria žmonėms palankų patalpų mikroklimatą.

Gipso kartono plokštė Green - ten, kur reikalingas atsparumas drėgmei

Ši gipso kartono plokštė naudojama normalios drėgmės veikiamose vidaus patalpose, kuriose ilgalaikė santykinė drėgmė neviršija 70 %. Plokštės šerdis impregnuota, todėl jai būdingas mažesnis vandens įgeriamumas.Reikia nepamiršti, kad Green plokštė naudojama tik įprastos drėgmės patalpose, pvz.: gyvenamųjų namų vonios kambariuose, tualetuose ar virtuvėse. Šlapiai terpei (pvz., baseinams ar viešojo naudojimo dušinėms) reikėtų rinktis didesnį atsparumą vandeniui turinčias plokštes, pvz., AQUAPANEL® . Gipso kartono plokštė Green tinka įrengiant lubas ir pertvaras, mansardas, sienų aptaisymus, šachtas. Šias plokštes galima tvirtinti prie metalinių profilių karkaso arba klijuoti tiesiai prie pagrindo.

 • Impregnuota, t. y. būdingas mažesnis vandens įgeriamumas.
 • Paprastai ir lengvai montuojama.
 • Leidžia įgyvendinti sudėtingus lenktų paviršių sprendimus.
 • Kuria žmonėms palankų patalpų mikroklimatą.

Gipso kartono plokštė Red - ten, kur saugumas svarbiausia

Red plokštė – tai specializuota priešgaisrinė gipso kartono plokštė, naudojama konstrukcijoms, kurioms keliami gaisrinės saugos reikalavimai. Plokštė tinka įrengiant lubas ir pertvaras, mansardas, sienų aptaisymus, šachtas. Red plokštes galima tvirtinti prie metalinių profilių karkaso arba klijuoti tiesiai prie pagrindo.

 • Armuota plaušu, naudojama ugniaatspariose konstrukcijose.
 • Paprastai ir lengvai montuojama.
 • Leidžia įgyvendinti sudėtingus lenktų paviršių sprendimus.
 • Kuria žmonėms palankų patalpų mikroklimatą.

Gipso kartono plokštė Brown - lengvas pagrindas grindų dangai

Speciali 12,5 mm storio ir ypač storu kartono sluoksniu dengta gipso kartono plokštė, skirta sausosioms grindims įrengti. Brown plokštes galima naudoti tik vidaus darbams ant išlygintų pagrindų, pvz.: keramzito, perlito, mineralinės ar medžio plaušo vatos sluoksnių. Puikiai tinka gyvenamųjų pastatų kambariams, koridoriams, virtuvėms. Galima naudoti sprendimams tiek naujos statybos, tiek renovuojamose patalpose, ypač jeigu norima sutaupyti laiko: darbo metu neatliekami jokie šlapieji procesai, todėl galima dirbti be pertraukų, nereikia laukti, kol medžiagos išdžius. Norimą baigiamąją dangą galima kloti jau kitą dieną – tai gali būti plūdriojo tipo laminatai ir parketlentės, kiliminė danga ar netgi plytelės. Dar vienas sausųjų grindų privalumas – mažas svoris ir nedidelis konstrukcijos aukštis. Tai ypač aktualu įrengiant grindų pagrindą individualių namų antruose aukštuose arba senos statybos butuose ant medinių perdangų.

 • Paprastai ir greitai montuojama.
 • Ypač stiprus kartono sluoksnis.
 • Montuojama dviem sluoksniais.
 • Mažas konstrukcijos svoris ir aukštis.
 • Sausasis, greitas ir paprastas įrengimo būdas.
 • Gera garso izoliacija.

POPULIARIAUSIOS BRIAUNŲ RŪŠYS

Kadangi gipso kartono plokščių gamybos procesas yra nepertraukiamas, gipso kartono plokštės turi gamykloje suformuotas ištisines išilgines briaunas ir pjūvio briaunas trumpojoje kraštinėje, nes nuo konvejerio nuimamą plokštę galima supjaustytinorimo ilgio. Gamykloje paruošta išilginė briauna gali būti kartonu dengta ištisinė išilginė briauna (VK), pusapvalė išilginė briauna (HRK), pusapvalė nuožulni išilginė briauna (HRAK), nuožulni nusklembtoji briauna (AFK) arba nuožulni išilginė briauna (AK). Skersinėbriauna gali būti briauna su atviru gipso branduoliu (SK arba SFK tipo). Sausosios statybos rinkoje dažniausios išilginės briaunos yra HRAK ir АK.Esant briaunai HRAK ir naudojant Uniflott gipsinį glaistą, jeigu gipso kartono sienos konstrukcija yra su dvisluoksne apkala ir yra ne aukštesnė kaip 2,5 m, o jos neveikia jokios apkrovos, antro (paskutinio) gipso kartono plokščių sluoksnio siūlę galima glaistyti ir nenaudojant siūlių armavimo juostos. Luboms naudojamo gipso kartono siūles būtina armuoti. Esant visų kitų tipų briaunoms, kad ir kokia būtų glaisto medžiaga, visada reikalinga siūlių armavimo juosta. O esant HRAK briaunoms ir naudojant Uniflott glaistą bei armavimo juostą Kurt , suformuojamos tvirčiausios siūlės. Statybų objektuose dažnai pasitaiko mišriųjų siūlių, kurios atsiranda taikant atpjautus gipso kartono elementus, todėl tokiais atvejais visada būtinanaudoti siūlių armavimo juostas. Mišriosios siūlės – tai siūlės, kurias sudaro dvi skirtingo tipo briaunos, pavyzdžiui, HRAK su SK arba SFK.

 • HRK – išilginė briauna, pusapvalė

  HRK – išilginė briauna, pusapvalė

 • VK – ištisinė briauna, stačiakampė, dengta kartonu

  VK – ištisinė briauna, stačiakampė, dengta kartonu

 • HRAK – išilginė briauna, pusapvalė, nuožulni

  HRAK – išilginė briauna, pusapvalė, nuožulni

 • SFK – skersinė briauna, nusklembtoji

  SFK – skersinė briauna, nusklembtoji

 • AK – išilginė briauna, nuožulni

  AK – išilginė briauna, nuožulni

 • SK – išilginė briauna, stačiakampė

  SK – išilginė briauna, stačiakampė

 • AFK – išilginė briauna, nuožulni nusklembtoji

  AFK – išilginė briauna, nuožulni nusklembtoji

Gipso kartono ir gipso plokščių nomenklatūra

Plokščių tipas Knauf plokštė Matmenys,
mm
Trumpas žymėjimas pagal: Reikšmė Briaunų tipai
Storis Plotis DIN LST EN Išilginės kraštinės
Gipso kartono plokštės pagal standartus DIN 18180 ir LST EN 520
Standartinė gipso kartono plokštė White 12,5 1200 GKB A A = standartinė gipso kartono plokštė HRAK
Impregnuota gipso kartono plokštė Green 12,5 1200 GKBI H2 H2 = mažesnio vandens įgeriamumo ≤10% HRAK
Priešgaisrinė gipso kartono plokštė Red 12,5 1200 GKF DF D = apibrėžto tankio, ne mažesnio kaip 800 kg/m³

F = pagerintas šerdies struktūrinis tvirtumas, esant aukštai temperatūrai (gaisro atveju)
HRAK
15 1200 AK
Universali gipso kartono plokštė, skirta aukštos vertės sistemoms Blue 12,5 1200 GKFI DFH2IR D = apibrėžto tankio, ne mažesnio kaip 800 kg/m³

F = pagerintas šerdies struktūrinis tvirtumas, esant aukštai temperatūrai (gaisro atveju)

H2 = mažesnio vandensįgeriamumo ≤10%

I = didesnis paviršiaus kietumas

R = didesnis atsparumas (tempimostipris lenkiant)
HRAK
15 1200 AK
Gipso kartono plokštė sausųjų grindų sistemoms Brown 12,5 900 GKF DFIR D = apibrėžto tankio, ne mažesnio kaip 800 kg/m³

F = pagerintas šerdies struktūrinis tvirtumas, esant aukštai temperatūrai (gaisro atveju)

I = didesnis paviršiaus kietumas

R = didesnis atsparumas (tempimostipris lenkiant)
VK

Gipso kartono plokštė, atitinkanti pačius aukščiausius garso izoliacijos reikalavimus Silentboard 12,5 625 GKF DFR D = apibrėžto tankio, ne mažesnio kaip 800 kg/m³

F = pagerintas šerdies struktūrinis tvirtumas, esant aukštai temperatūrai (gaisro atveju)

R = didesnis atsparumas (tempimostipris lenkiant)
HRAK

Reikalavimai statybinėms aikštelėms, atliekant atliekant gipso kartono sistemų montavimo darbus

Tam, kad būtų išvengta atlikimo klaidų, montuojant gipso kartono plokščių sistemas ir užtikrintos bendros sąlygos statybvietėse, yra sukurtos taisyklės ir reikalavimai, skirti architektams, techninės priežiūros specialistams ir statybininkams, atliekantiems montavimo darbus:

 • Sandėliavimas
 • Plokštės ir visi priedai turi būti saugomi nuo žalingo drėgmės poveikio.
 • Gipso produktai visada turi būti laikomi tik sausoje aplinkoje.
 • Gipso plokštės laikomos tik horizontalioje padėtyje, ant lygios plokštumos, pvz., ant medinių palečių arba ant medinių tašelių, išdėstytų 35 cm tarpais. Toks sandėliavimas padeda išvengti plokščių deformacijų ir lūžių.
 • Netinkamas sandėliavimas (pvz., nevienodo dydžio tašeliai, drėgmės poveikis) sukelia deformacijas, kurios stipriai apsunkina kokybiškus ir greitus montavimo darbus.
 • Sudrėkusias plokštes prieš montavimą būtina išdžiovinti, laikant jas ant lygaus pagrindo.
 • Plokštes sandėliuojant pastatuose, atkreipti dėmesį į perdangų laikomąją gebą.

Literatūra

Straipsniai

 • Bepakabs_lubos_

  Knauf profilių naudojimas

  Skaityti visą straipsnį
 • Armavimo juosta „Knauf” Kurt - kai reikia itin tvirto sukibimo

  Armavimo juosta „Knauf” Kurt - kai reikia itin tvirto sukibimo

  Skaityti visą straipsnį
 • Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipso kartono plokštės

  Efektyviausia būsto apsauga nuo triukšmo – sunkesnės gipso kartono plokštės

  Kruopščiai kuriamą jaukių namų atmosferą ir puoselėjamą gyvenimo kokybę gali sugriauti plika akimi nematomi trūkumai. Skaityti visą straipsnį
 • Garso izoliacija namie: ką daryti, kad netektų klausytis kaimynų ginčų?

  Garso izoliacija namie

  Kaip įsirengti būstą, kurio sienos, grindys ir lubos nepraleistų kaimynų trepsėjimo, ginčų ar muzikos garsų? Skaityti visą straipsnį

VIDEO

 • Gipso plokščių paviršiaus paruošimas apdailai: sistema Q1 - Q4 - YouTube

  Gipso plokščių paviršiaus paruošimas apdailai: Q1 - Q4

  Žiūrėti
 • Gipso kartono plokščių tvirtinimas ant konstrukcijos karkaso

  Gipso kartono plokščių tvirtinimas ant konstrukcijos karkaso

  Žiūrėti
 • Metalinio karkaso pertvaros įrengimas su Knauf profiliais

  Metalinio karkaso pertvaros įrengimas su Knauf profiliais

  Žiūrėti
 • Gipso kartono pertvaros - karkaso įrengimas

  Gipso kartono pertvaros - karkaso įrengimas

  Žiūrėti
 • Daiktų kabinimas ant apkalų ir pertvarų iš Knauf plokščių

  Daiktų kabinimas ant apkalų ir pertvarų iš Knauf plokščių

  Žiūrėti

Jums taip pat galėtų būti įdomu

 • Gipso kartono lubų montavimas

  Gipso kartono lubų montavimas

  Sužinokite, kaip montuoti lubas D112 – dviejų lygių CD profilių karkaso lubas.
  Skaityti daugiau
 • Gipso kartono plokščių pertvarų montavimas

  Gipso kartono plokščių pertvarų montavimas

  Pristatome kaip montuoti pertvarą W112 – viengubo metalinio karkaso pertvarą su dviguba gipso kartono plokščių danga.
  Skaityti daugiau

DAUGIAU INFORMACIJOS