Knauf Knauf

Kur naudojamas Uniflott glaistas?

Dirbant su įvairiomis sausosios statybos konstrukcijomis, neišvengiamai teks susidurti su siūlių glaistymu. Šiai užduočiai atlikti įprastai naudojami sausi milteliniai glaistai: jie plastiški ir tvirti, greitai kietėja, mažai suslūgsta, juos lengva užtepti. Vienas jų – klasikinis, laiko patikrintas ir ypač kokybiškas Uniflott glaistas. Naudodami jį paruošite paviršius būsimiems vidaus apdailos darbams – ar tai būtų plytelių klojimas, ar tolesnis glaistymas, siekiant, kad paviršius atitiktų Q4 paruošimo lygį.

Weiter

Pagrindinės savybės

Uniflott – ypač aukštos kokybės miltelinis gipsinis glaistas, kurio sudėtis papildyta specialiais polimerais ir priedais. Tai itin tvirtas produktas, išsiskiriantis dideliu atsparumu trūkiams ir labai nežymiomis džiūvimo deformacijomis, be to, jį lengva paruošti, glaistyti ir šlifuoti. Darbas su šiuo glaistu yra sklandus ir švarus – pirminis stipris pasiekiamas santykinai greitai, glaistas gerai ir neilgai džiūsta, o naudojamus įrankius bei indus lengva nuvalyti ir paruošti naudoti vėl.

Naudojimo sritys

Uniflott glaistas tinkamas naudoti tik vidaus patalpų sienoms ir luboms. Pasitelkiant šį miltelinį glaistą, galima suformuoti Q1–Q2 paruošimo lygius atitinkančius paviršius, užtaisyti siūles, nelygumus, įtrūkimus ir įbrėžimus.

Glaistas tinka įvairioms gipskartonio bei gipso plaušo plokščių siūlėms:

  • Gipskartonio plokščių su HRAK ir HRK briaunomis siūlėms glaistyti armuojant Kurt juosta: esant briaunai HRAK (suapvalinti nuožulnūs išilginiai kraštai), jeigu gipskartonio sienos konstrukcija, montuojama ant metalinio karkaso, yra su dvisluoksne apkala ir ne aukštesnė kaip 2,5 m, be to, jos neveikia jokios apkrovos, antro (paskutinio) gipskartonio plokščių sluoksnio siūlę galima glaistyti ir nenaudojant siūlių armavimo juostos. Vis dėlto pasirinkus Uniflott glaistą kartu su Kurt armavimo juosta, suformuojamos tvirčiausios siūlės. Svarbu: lubų konstrukcijų gipskartonio plokščių siūles rekomenduojama glaistyti išskirtinai su Uniflott glaistu. Lubų plokščių siūlėms taip pat būtina naudoti armavimo juostą.
  • Perforuotų gipso plokščių su SK ir UFF briaunomis siūlėms glaistyti: daugiau informacijos apie perforuotų gipso plokščių siūlių glaistymą rasite Cleaneo plokščių montavimo instrukcijoje.
  • Gipskartonio plokščių su AK, SFK (skersinė nusklembta) briaunoms arba mišrioms siūlėms glaistyti: būtina naudoti popierines siūlių armavimo juostas (pvz., Kurt ).
  • Sausųjų grindų plokščių ir gipso plaušo plokščių siūlėms glaistyti: daugiau informacijos apie Brio , Brown , Vidifloor ir Vidiwall siūlių glaistymą rasite šių sistemų techninių duomenų lapuose.

Naudojimo ypatumai

Kadangi Uniflott glaistas skirtas Q1–Q2 paviršiaus paruošimo lygiams pasiekti, jį galima dengti tik rankiniu būdu – naudojant stačiakampę mentelę ar plačią glaistyklę. Glaistas paruošiamas išmaišant miltelius su švariu, kambario temperatūros vandeniu iki vientisos, tirštos grietinės konsistencijos masės. Paruoštą glaistą galima naudoti apie 45 minutes. Kietėjantis glaistas naudoti netinkamas, tad į jį pilti vandens ar kitaip bandyti skiesti negalima.

Reikalavimai taikomi glaistomiems gipskartonio paviršiams yra tokie patys, kaip ir naudojant kitus gipsinius glaistus: plokštės turi būti stipriai pritvirtintos prie stabilaus karkaso, pieš glaistant būtina nuvalyti visus nešvarumus, pašalinti dulkes. Svarbu, kad plokštės būtų sausos, nepaveiktos drėgmės ar temperatūros svyravimų. Skersines (su nusklembta briauna) gipskartonio plokščių siūles prieš glaistant reikia nugruntuoti giluminiu Tiefengrund gruntu. Siūles rekomenduojama padengti bent dviem produkto sluoksniais, kad būtų pasiektas pageidaujamas lygumas. Medžiagos perteklių galima pašalinti jau po 50 min., o dengti antrą sluoksnį – tik ankstesniam gerai išdžiūvus. Visiškai išdžiūvusio glaisto paviršių galima šlifuoti rankine šlifavimo trintuve arba mechanizuotai su ilgakočiu elektriniu šlifuotuvu, turinčiu dulkių nusiurbimo funkciją.

DAUGIAU INFORMACIJOS