Knauf Knauf

Tinkamiausias glaistas sienoms: kokį pasirinkti?

Atsižvelgiant į tai, kokią įtaką vidaus apdailos darbų sėkmei turi glaistymas, šis paviršių paruošimo etapas laikomas vienu sudėtingiausių. Proceso metu išlyginami sienų paviršiai, paslepiami grioveliai, įtrūkimai, skylės ir kiti paviršių netobulumai. Tvarkingai atlikus glaistymo darbus, paviršiai būna paruošti baigiamiesiems apdailos darbams ir garantuoja estetišką bei ilgalaikį rezultatą, todėl kruopštumo ir žinių prireiks ne vien darbams atlikti, bet ir renkantis tinkamus produktus.

Weiter

Knauf glaistų asortimentas išsiskiria didele produktų įvairove: pasiūloje rasite gipsinių gipso kartono siūlių glaistų, gipsinių glaistų visam paviršiui glaistyti arba tinkuoti plonasluoksniu būdu, taip pat polimerinių naudoti paruoštų glaistų, kurie dar skirstomi į lengvuosius ir įprastus. Glaistų įvairovė tokia plati ne veltui – visi produktai turi skirtingų savybių ir yra tinkami skirtingoms užduotims atlikti. Vienos pagrindinių savybių, kurias reikėtų įsivertinti prieš įsigyjant glaistą, yra:

  • Glaisto susitraukimas (dar vadinamas „susėdimu“) džiūvimo metu.
  • Tinkamumas dengti storesniu sluoksniu.
  • Tinkamumas dengti pačiu ploniausiu (vadinamuoju „nuliniu“) sluoksniu.
  • Glaisto kietumas ar minkštumas.
  • Šlifavimo ypatybės.
  • Tinkamumas dengti rankiniu ar mašininiu būdu.

Net visiškai gerai suprantant šiuos produktų skirtumus, reikia mokėti juos tinkamai pritaikyti. Nežinant kai kurių su glaistomais paviršiais susijusių sąlygų, keblu išrinkti gaminį, kuris padėtų pasiekti geriausią rezultatą. Knauf technikai turi net kelis būdus, padėsiančius atrasti tinkamiausią glaistą lentynoje. Tačiau pradėti reikėtų nuo trijų pagrindinių sprendimų.

1. Nuspręsti, kokio galutinio rezultato bus siekiama

Tai, kokio tipo bus paviršių apdaila, reikėtų planuoti iš anksto. Nuo to, ar paviršius dažysime matiniais ar pusiau blizgiais dažais, ar tapetuosime reljefiniais, stambios faktūros ar plonais ir lygiais tapetais, ar dengsime dekoratyviojo tinko sluoksniu, klosime plyteles ar pasirinksime ypatingąją apdailą (pvz., marmuro imitaciją), priklausys ir paviršių paruošimo būdas. Jeigu galutinis apdailos sluoksnis bus plonas, paviršiai turėtų būti ypač lygūs – kitaip glaistymo trūkumai bus matomi plika akimi, o dirbtinis apšvietimas dar labiau juos išryškins.

Renkantis glaistą rekomenduojame vadovautis Knauf Q1–Q4 paviršiaus paruošimo metodika. Tai lyg apdailos darbus atliekančių meistrų biblija. Ši metodika sudaryta remiantis ilgamete sienų ir lubų paviršių apdailos įrengimo patirtimi bei Vokietijos gipso gamintojų asociacijos ir Europos gipso gamintojų asociacijos „Eurogypsum“ techninėmis atmintinėmis bei rekomendacijomis. Trumpai tariant, atsižvelgdami į optinius paviršiaus reikalavimus, profesionalai taiko keturis paviršiaus paruošimo lygius Q1–Q4, kur Q1 standartą atitinkantys paviršiai yra tinkami plytelėms kloti, o aukščiausias Q4 lygis apibrėžia ypač lygius paviršius, paruoštus dažyti blizgiais dažais ir klijuoti tapetus.

Daugiau informacijos apie paviršiaus paruošimo lygius rasite informaciniame buklete Knauf Q1–Q4 paviršiaus paruošimo metodika , skirsnyje „Knauf Q1–Q4 paviršiaus paruošimo lygių standartas“.

2. Įvertinti glaistomo pagrindo rūšį

Q1–Q4 Plus paviršiaus paruošimo metodika skaidoma ir pagal pagrindo rūšį: viena taikoma gipso kartono, kita – įvairių rūšių tinko, betono paviršiams. Glaistą reikia rinktis tokį, kad tiktų esamo pagrindo problemoms spręsti: vienokį visam paviršiui glaistyti, kitokį gilioms ar paviršinėms siūlėms užpildyti.

Skirtingų pagrindų glaistymo metodika aprašyta informacinio leidinio Knauf Q1–Q4 paviršiaus paruošimo metodika skirsniuose: „Q1–Q4 Plus gipso kartono paviršių paruošimo lygiai“ (žr. 7 psl.) ir „Q1–Q4 Plus tinkuotų paviršių paruošimo lygiai“ (žr. 5 psl.).

3. Pasirinkti rankinį arba mechanizuotą glaistymo būdą

Glaistymo darbai Lietuvoje atliekami skirtingai: vieni glaisto rankiniu būdu, kiti glaistą dengia mechanizuotai. Norint pasiekti aukščiausią Q4 ar Q4 Plus paviršiaus paruošimo lygį, Knauf technikai vienareikšmiškai rekomenduoja rinktis mechanizuotą darbų atlikimo būdą. Tam puikiai tiks paruošti naudoti polimeriniai glaistai. Žemesnės kategorijos paruošimo lygiams pasiekti užteks darbus atlikti rankomis, naudojant sausuosius gipsinius glaistus.

Kiti renkantis glaistą taikomi kriterijai

Konkretų glaistą galima išsirinkti ir paprasčiau – pasitelkiant Knauf Perfect Surfaces glaistų asortimento aprašą. Kad tai padaryti būtų lengviau, visa Knauf glaistų pasiūla suskirstyta į tris pagrindines produktų grupes:

  • Siūlių glaistai (gipso kartono siūlių glaistai, tinkami Q1 paviršiaus paruošimo lygiui).
  • Paviršių išlyginantys ir baigiamojo sluoksnio glaistai (> 1 mm) (geriausiai tinka, kai paviršiai yra grubūs, nelygūs arba paviršius turi atitikti Q4 paruošimo lygį).
  • Baigiamojo sluoksnio glaistai (< 1 mm) (šie glaistai tinka lygesniems paviršiams formuoti, geras pasirinkimas ir paviršius ruošiant Q2–Q3 lygiu).

Taip pat glaistų pasirinkimo vadovas padeda išsirinkti glaistą pagal septynias fizines glaistų savybes:

  • Ar paprasta dengti.
  • Ar lengva šlifuoti.
  • Kokia bus paviršiaus kokybė.
  • Darbo laikas.
  • Kokio storio sluoksnį formuoti tinka geriausiai.
  • Atsparumas įtrūkiams.
  • Atsparumas susitraukimui.

Įsivertinus esamą situaciją ir turint aiškią galutinio rezultato viziją, glaisto pasirinkimas nebeturėtų gąsdinti. Kilus klausimų, atsakymą į juos mielai pateiks Knauf infocentro konsultantai.

Daugiau informacijos apie glaistų pasirinkimą rasite išsamiame informaciniame leidinyje Glaistymas – Knauf Q1–Q4 paviršiaus paruošimo metodika ir internetiniame Knauf puslapyje Glaistymas

DAUGIAU INFORMACIJOS