Knauf Knauf

Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ TAISANT APDAILOS DEFEKTUS?

Defektas – turbūt baisiausias žodis žmogui, kuris įsikėlė į naują butą arba ką tik atliko remontą. Kaip išvengti arba ištaisyti apdailos darbų defektą, kad jis nevirstų didžiausiu galvos skausmu? Statybų specialistai nuolat primena, kad siena yra lyg drobė, ant kurios „tapoma“. Ji padengiama dažais arba apklijuojama tapetais. Kad ši „drobė“ būtų tinkamai paruošta ir būtų užkirstas kelias defekto galimybei, svarbu nepamiršti kelių pagrindinių žingsnių.

Weiter

Įvertinkite kokybės lygį

Užsakovas ir meistras dažnai skirtingai interpretuoja sąvoką „lygi siena“. Todėl būtinas kompromisas ir bendra abiejų vizija. Svarbu tinkamai įvertinti, kokį kokybės lygį norima pasiekti. Nuo to priklausys, koks glaistas bus naudojamas apdailoje. Tam siūlome vadovautis Q1-Q4 sienų ir lubų paviršiaus paruošimo lygių standartu.

Q1 paviršiaus paruošimo lygio užteks, jei planuojate ant sienos klijuoti plyteles ar natūralius akmenis. Nieko bloga, jei ant tokios sienos matysis darbinės tinko žymės, plyšeliai bei tinko siūlės. Jei sieną planuojama dekoruoti tinku ar gruoblėtais pluoštiniais tapetais, reikės Q2 paviršiaus paruošimo lygio. Tokia siena gali turėti nelygumų ir įrankių paliktų žymių.

Norint sieną dažyti matiniais dažais arba ant jos klijuoti įvairaus storio tapetus, privaloma, kad sienos paruošimo lygis siektų Q3. O pats aukščiausias paviršiaus paruošimo lygis – Q4 – turėtų būti pasiektas, jei planuojama naudoti blizgius dažus. Tokiu atveju ant sienos gali likti minimalūs nelygumai, matomi tik esant šoniniam apšvietimui.

Žinokite tikslą

Naujakurys ar remontą pradedantis buto šeimininkas turi aiškiai žinoti, kokios galutinės apdailos nori. Dažnai darbai puolami daryti nesuplanavus galutinio rezultato. Būtent tada iškyla defekto grėsmė. Glaisto rūšių pasirinkimas platus, tačiau jei nežinosi, kokį, kaip ir kada naudoti, apdaila bus pasmerkta nesekmei. Kad taip neįvyktų, reikia atidžiai ir kryptingai susiplanuoti visą apdailos darbo eigą, pasidomėti glaistų rūšimis ir privalumais.

Nemaišykite medžiagų

Jei norite pataisyti meistrų paliktą „broką“, sužinokite, koks glaistas buvo naudojamas paskutiniame darbų etape. Pavyzdžiui, jei darbai buvo atlikti su gipsiniu glaistu, tokį būtina naudoti ir vėliau. Praktikoje daroma nemažai klaidų. Pvz., ant gipso kartono plokščių pagrindo dengiamas polimerinis elastingas baltas glaistas. Iš pradžių atrodo lygu, tačiau glaistui išdžiūvus, jį nudažius, pasimato jungimai, įvairios skylės. Tinkamai taisyti defektus – tai lyg lopyti kelnes, pvz., džinsinių kelnių nelopysime veltiniu.

Kad nereiktų sukti galvos, kokį glaistą pasirinkti, geriausia pasikliauti universaliu gipsiniu glaistu Q-Filler. Juo galima ištisai padengti tiek gipso kartono plokštes, tiek gipsinį, tiek betoninį pagrindą. Be to, jis išsiskiria ir mažomis sąnaudomis. Vieną kvadratinį metrą padengti 1 mm storio sluoksniu reiks 0,83 kg glaisto.

Pasirūpinkite įrankiais

Tvarkingas ir kokybiškas darbo įrankis – kiekvieno meistro būtinybė. Jei garsiausi paveikslai pasaulyje nebuvo nutapyti nešvariu ir sudžiūvusiu teptuku, tai ir sienos neturėtų būti glaistomos nudilusiomis ir aprūdijusiomis kreivomis mentelėmis.

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į KNAUF informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite [email protected]

DAUGIAU INFORMACIJOS