Knauf Knauf

Lubų montavimo profiliai

Weiter

Gipso kartono plokščių lubos – ypač populiarus pasirinkimas, atliekant šiuolaikinės vidaus apdailos darbus. Joms būdingos puikios garso izoliacijos, akustikos ir ugniaatsparumo savybės, jomis galima sėkmingai paslėpti komunikacijas (ortakius, laidus ar vamzdžius), o prireikus – juos lengva pasiekti ir revizuoti per revizinius liukus. Be to, gipso kartono plokščių lubos suteikia plačias patrauklaus dizaino įgyvendinimo galimybes. Tokios lubos nenuvils ir norint įrengti taškinį ar įdomesnį patalpos apšvietimą bei vizualiai pagerinti patalpos proporcijas žaidžiant su skirtingais lubų aukščiais.

Kaip ir dirbant su kitomis sausosios statybos konstrukcijomis, įrengiant lubas gipso kartono plokštės montuojamos prie metalinių profilių karkaso – karkaso tipas, naudojami profiliai ir detalės priklauso nuo pasirinktos lubų sistemos bei gipso kartono plokščių svorio ir luboms keliamų reikalavimų. Tiek reikiamų produktų pasirinkimas, tiek lubų sistemos montavimas yra be galo atsakingas darbas. Būtina suprasti, kad montuojama konstrukcija kabės virš patalpoje esančių žmonių galvų ir nuo jos kokybės bei tvirtumo tiesiogiai priklausys jų sveikata ar net gyvybė. Todėl eksperimentuoti neverta, bet ir nereikia: visos įmanomos sistemos yra detaliai aprašytos gamintojų puslapiuose, o kvalifikuoti specialistai noriai dalinasi patarimais ir instrukcijomis.

Lubų profiliai CD ir UD

Nors variacijų daug, vieno ar dviejų lygių lubų karkasui kaip pagrindiniai ir montavimo profiliai naudojami CD ir perimetriniai UD profiliai.

Panašiai kaip ir formuojant pertvarų karkasus, konstrukcijos lygis pažymimas ir perimetras kuriamas naudojant U raide pažymėtus profilius. Kruopščiai išmatavus ir pasižymėjus reikiamą aukštį, UD profiliai sukarpomi reikalingo ilgio atkarpomis ir tvirtinami prie esamų lygių sienų pagrindui tinkamomis tvirtinimo priemonėmis. Atstumai tarp tvirtinimo priemonių (mūrvinių, betonvinių ir t. t.) parenkami atsižvelgus į konstrukcijai keliamus reikalavimus ir numatomas apkrovas. Svarbu žinoti, kad UD profiliais suformuotas perimetras nėra atraminis, t. y. neatlaiko apkrovų.

Sėkmingai suformavus UD profilių perimetrą, galima tvirtinti pakabas. Dažniausiai naudojamos standžios, lubas nuo trūkinėjimo ir slankiojimo apsaugančios detalės, pvz.: tiesioginė tvirtinimo detalė Direktabhänger arba Nonius pakaba. Jos, atsižvelgiant į pagrindo tipą, prie lubų prikalamos metaliniais tvirtinimo elementais. Pakaboms tvirtinti negalima naudoti mūrvinių su polimeriniais kaiščiais. Tada prie pakabų tvirtinami pagrindiniai laikantieji CD profiliai.

Baigus tvirtinti laikančiuosius profilius, galima montuoti apatinius montavimo profilius. Jie su pagrindiniais jungiami naudojant kryžmines jungtis, pvz., Kreuzverbinder, o tarpusavyje, kai reikia pailginti profilius, – naudojama prailginimo detalė Längsverbinder.

CD profilių galai įstatomi į UD profilių perimetrą. Baigtas montuoti karkasas turi būti panašūs į tinklą – pagrindiniai ir apatiniai profiliai vieni kitų atžvilgiu sumontuoti stačiu kampu. Plokštėms tvirtini tinkamas karkasas turi būti stabilus ir lygus, o pagal pasirinktą lubų tipą bei lubų konstrukcijos svorį pasirenkami pakabų ir profilių tvirtinimo atstumai.

UA profilio naudojimas lubų karkaso konstrukcijoje

Kad būtų užtikrintas karkaso stabilumas ir tvirtumas, būtina laikytis sistemai taikomų minimalių ir maksimalių atstumų nurodymų. Kai tarp pakabų planuojami dideli tarpatramiai, vietoje laikančiųjų CD profilių reikėtų naudoti kone trigubai storesnius 2 mm storio UA profilius.

UA profiliai naudojami ir bepakabių lubų sistemose. Tokios sistemos įprastai pasirenkamos esant didesniam patalpos pločiui ir tada, kai dėl kokios nors priežasties neįmanoma konstrukcijos tvirtinti prie lubų, pvz., patalpose, kurių perdangos nėra tinkamos konstrukciją laikančioms pakaboms pritvirtinti ar kai palubėse sumontuota inžinerinė įranga (pvz., vėdinimo sistemos). Bepakabių lubų konstrukcija tvirtinama tiesiai prie sienų, be sąlyčio su esamomis lubomis.

DAUGIAU INFORMACIJOS