Knauf Knauf

Įrankiai gipso kartono montavimo darbams: rinkitės atsakingai

Weiter

Sakoma, kad geras meistras ir plikomis rankomis sugebės puikiai atlikti skirtą užduotį. Tačiau statybose taip rizikuoti neverta – kokybiški ir tinkami įrankiai gipso kartono montavimo darbams padės daug greičiau pasiekti gerą rezultatą ir sumažins klaidų riziką.

Pastaraisiais dešimtmečiais sparčiai išpopuliarėjusių gipso kartono konstrukcijų įrengimas iki šiol išlieka vienu populiariausių vidaus apdailos įrengimo darbų. Procese naudojama nemažai nišinių įrankių, kurie pagreitina ir palengvina darbus. Tiems, kurie mėgsta taupyti bei neplanuoja gipso kartono montavimo darbų vykdyti profesionaliai, kyla noras įsigyti pigesnę alternatyvą.

Deja, prastos kokybės įrankiai neretai būna vienkartiniai: lūžta ar nustoja veikti darbams net neįpusėjus, todėl tenka ieškoti naujų prietaisų už didesnę kainą. Kad nereikėtų nutraukti atliekamų darbų ir mokėti dvigubai, atsižvelkite į specialistų patarimus, kaip iš pirmo karto išsirinkti tinkamiausius įrankius gipso kartono plokščių montavimo darbams.

Įvertinkite situaciją

Prieš vykdami į parduotuvę, gerai apgalvokite būsimus pirkinius. Protingiausia būtų iš anksto apskaičiuoti medžiagas, įvertinti konstrukcijos tipą, sudėtingumą ir pagal tai apsispręsti, kokių įrankių reikės.

Susiplanuokite visus darbo etapus, pasidomėkite, kokius įrankius turėtumėte naudoti konkretiems darbams atlikti. Pagal tai išskirkite būsimus pirkinius į kategorijas. Gali paaiškėti, kad tam tikrus prietaisus (pvz., suktuvą ar metalo žirkles) jau turite namuose – jeigu išbandėte juos anksčiau ir buvote patenkinti kokybe, galite naudoti ir plokštėms montuoti.

Kokių įrankių reikės?

Elektrinis suktuvas

Kaip ir daugeliui kitų statybos ir vidaus apdailos darbų, gipso kartono plokštėms montuoti prireiks elektrinio suktuvo. Gerą, profesionalų suktuvą nuo mėgėjiško skiria visų pirma akumuliatoriaus talpa ir įkrovimo laikas. Tokiu įrankiu galima naudotis ir visą dieną be įkrovimo pertraukų. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į galią: mažesnės galios suktuvai gali būti taip pat kokybiški kaip ir galingesni, bet netiks jūsų darbo specifikai. Kalbant apie suktuvus, vienareikšmiškai verta investuoti į kokybišką ir patvarų prietaisą – tai universalus įrankis, naudojamas bet kokiems apdailos ar remonto darbams atlikti.

Gipso kartono plokštės tvirtinamos savisriegiais prie metalinio karkaso. Savisriegių ilgis parenkamas atsižvelgiant į tvirtinamų plokščių sluoksnių skaičių ir plokštės storį. Visi savisriegiai į plokštę sukami statmenai ir įveržiami tiek, kad glaistiklis glaistant nekliūtų už savisriegių galvučių, kita vertus, savisriegio galvutė neturi įplėšti kartono. Tam, kad savisriegius gerai įsuktumėte iš pirmo karto, pasirūpinkite tinkamais antgaliais turimam suktuvui. Tam puikiai pravers antgalis Schraubvorsatz.

Replės, žnyplės, kniedikliai

Pačiai karkasinei konstrukcijai surinkti jums prireiks specifinių ir nišinių įrankių. Atsižvelgdami į karkaso tipą ir jo elementų jungimo būdą, naudosite įvairias reples ir žnyples profiliams sujungti, kniediklį Stanzzange.

Perkant šiuos įrankius, svarbu atkreipti dėmesį į medžiagų, iš kurių jie pagaminti, kokybę. Įrankiai turi būti patvarūs, nelūžtantys, neturėtų klibėti. Svarbu suprasti, kad metaliniams profiliams sujungti reikalingų įrankių negalima pakeisti įprastoje instrumentų dėžėje rastais prietaisais – būtina pasirūpinti specialiai tai užduočiai skirtais instrumentais. Profilius dažnu atveju reikės padalinti į tinkamo ilgio atkarpas, tam naudosite žirkles metalui karpyti. Tokios žirklės turi būti aštrios, ypač patvarios ir patogios naudoti, kad metalą pavyktų kirpti be didesnės jėgos.

Pjaustyklė

Sėkmingai surinkus metalinį profilių karkasą, pats laikas montuoti gipso kartono plokštes. Šiame darbo etape naudojamų įrankių asortimentas gali skirtis, atsižvelgiant į projektą ir naudojamas plokštes. Nors pageidautina naudoti vientisas gipso kartono plokštes, esant poreikiui leidžiama naudoti ir mažesnių matmenų plokščių gabalus – tokiu atveju reikės pasirūpinti tinkamu prietaisu plokštėms nupjauti. Tam puikiai tinka gipso kartono juostų pjaustyklė Plattenschneider, skirta juostoms nuo 30 iki 630 mm pjauti.

Trintuvė

Nupjautus kraštus būtina išlyginti – tai galima padaryti su trintuve Raspelhobel. Šį šlifuoklį paprasta ir saugu naudoti, jis kompaktiškas ir kokybiškas.

Oblius

Skersinėms siūlėms nusklembti naudokite specialų oblių Kantenhobel. Juo greitai suformuosite SK tipo briauną.

Dantytas volelis

Ypatingais atvejais gipso kartono plokštę tenka išlenkti. Prieš lenkiant šlapiuoju būdu, plokštę reikia sudygiuoti specialiu dantytų voleliu, pvz., Stachelwalze. Daugybė ritinėlio adatų perforuoja plokštės paviršių, kad drėkinamasis vanduo geriau įsiskverbtų į plokštės gipso šerdį ir ji suminkštėtų. Tokią vandens prisotinta gipso kartono plokštę toliau galima lenkti ant paruošto šablono.

Glaistikliai ir lyginimo mentelės

Sumontavus ir pirmą, ir antrą gipso kartono plokščių sluoksnį, reikia užglaistyti susiformavusias siūles. Glaistomos ir gamyklinės, ir pjautinės siūlės, ir jungtys su kitomis konstrukcijomis ar savisriegių galvutės. Siūlėms užpildyti galima naudoti įvairaus pločio lyginimo menteles arba glaistiklius, pvz., Schraubgriffspachtel. Tinkama mentelė, tokia kaip Spezial-Glättkelle, turėtų turėti ilgą, vertikalią standžią briauną, einančią beveik per visą geležtės ilgį. Glaistant mentelė nesideformuoja išilgine kryptimi. Taip siūlė neglaistoma per giliai, be to, paprasčiau pjautines SFK briaunas užglaistyti vienu etapu. Mentelės geležtė turi būti santykinai siaura ir ilga, pagaminta iš plono spyruoklinio nerūdijančiojo plieno.

Siekiant kokybiškai atlikti glaistymo darbus, būtina naudoti ypač kokybiškus ir patvarius įrankius. Mentelės ir glaistikliai turėtų būti iš kokybiškų medžiagų, jų paviršius turi būti vientisas, o kraštai lygūs. Įrankiai neturėtų lengvai deformuotis, nes įlenkti, kreivi prietaisai neužtikrins lygaus tepamo glaisto sluoksnio. Atkreipkite dėmesį į rankenų ergonomiškumą – įrankiai privalo būti patogūs naudoti net ir ilgą laiką.

Peiliukas

Gipso kartono konstrukcijos montavimas yra kruopštus ir atsakingas darbas, kurio metu sunaudosite daug įvairių medžiagų – tarp jų atsiras ir sandarinimo, armavimo ar skiriamųjų juostų. Kad darbas būtų atliktas tvarkingai ir estetiškai, juostas reikės tvarkingai nupjauti aštriu peiliuku. Net jeigu naudojate pigesnį variantą, kurio karkasas pagamintas iš mažiau kokybiško plastiko, verta pasirūpinti aštriomis keičiamomis geležtėmis. Tai nedidelė investicija, kuri pakelia darbų kokybę į aukštesnį lygį.

Papildomi įrankiai darbui palengvinti

Jeigu karkasines gipso kartono konstrukcijas planuojate montuoti profesionaliai, jums, be abejo, užteks ir pagrindinių įrankių krepšelio, tačiau verta pagalvoti apie papildomus prietaisus, kurie gerokai palengvins darbą. Tai ypač aktualu vertinantiesiems savo bei savo užsakovų laiką – kartais net nedidelis daiktas gali smarkiai paspartinti visą darbų procesą.

Plokščių pernešimo instrumentas

Jeigu montuojamas plokštes reikia nuolat perkelti iš vietos į vietą, pernešti didelius jų kiekius, verta įsigyti pagalbinę priemonę, palengvinančią gipso kartono plokščių nešimą. Tai rankenos principu veikiantis instrumentas, leidžiantis patogiai įtvirtinti plokštę iš vienos pusės ir pakelti iš kitos. Rinkdamiesi tokias rankenas, atkreipkite dėmesį į medžiagų tvirtumą, patikrinkite, ar patogu jas laikyti rankose. Knauf asortimente rasite ypač kokybiškas ir patogias rankenas Plattenträger, parduodamas iš karto po dvi.

Plokščių keltuvas

Jeigu dirbate su dideliais kiekiais sunkių plokščių, ypač jeigu montuojate jas prie lubų karkaso, verta patausoti sveikatą ir įsigyti specialų plokščių keltuvą. Tai brangesnis prietaisas, kuris visų pirma turėtų atitikti visus saugumo reikalavimus. Keltuvas turėtų atlikti savo funkciją greitai ir sklandžiai, be trikdžių, užsikirtimų ar gedimų. Rinkitės patikrinto gamintojo produktą, pasikliaukite kitų profesionalų rekomendacijomis ir atsiliepimais.

Tikrinkite gamintojo pateiktą informaciją

Daugelis rinkoje žinomų gamintojų pateikia išsamią informaciją apie savo produkciją ir ant pakuočių, ir interneto puslapiuose. Prieš pirkdami įrankius įsitikinkite, kad jie tinka naudoti montuojant gipso kartono konstrukcijas. Prieš pradėdami darbus, atidžiai skaitykite naudojimo instrukciją – net kokybiškiausias instrumentas gali neatlaikyti netinkamų veiksmų.

Ir svarbiausia – neskubėkite rinktis ir atlikti darbų. Skubėjimas yra daugelio klaidų priežastis, o tvarkingai, kokybiškai ir taisyklingai atlikti visi darbų etapai ir yra akį džiuginančio rezultato garantas. Pasirinkę kokybiškus ir tinkamus įrankius, patys įsitikinsite, kad gipso kartono konstrukcijų montavimas neturi būti sudėtingas ir fiziškai varginantis darbas.

DAUGIAU INFORMACIJOS