Knauf Knauf

Profiliai – kodėl juos rinktis reikia ypač atsakingai?

Profilis – šiame žodyje slypi daugybė reikšmių ir kontekstų, ypač atsiskleidžiančių statybų aikštelėje. Ne išimtis ir gipso kartono konstrukcijos, kur gipso kartono plokštės montuojamos ant metalinių profilių karkaso. Knauf – vienas didžiausių sausosios statybos sistemų gamintojų, tiekiantis didžiulį metalinių profilių, skirtų karkasinėms sausosios statybos konstrukcijoms, asortimentą.

Weiter

Trumpai apie sausosios statybos sistemas

Nors sausosios statybos sąvoka dar gana nauja, ji sparčiai populiarėja, o pačios sausosios sistemos yra be galo universalios. Karkasinės sistemos, montuojamos iš gipso kartono plokščių ir metalo profilių, tinka bet kokios paskirties pastatams: gyvenamiesiems ir negyvenamiesiems, visuomeniniams, administraciniams, gydymo ar ugdymo funkciją atliekantiems.

Labiausiai aptariamas sausosios statybos sistemų elementas yra gipso kartono plokštės. Jos universalios, greitai montuojamos, ilgaamžės, prieinamos bet kuriai piniginei, be to – puikiai ir lengvai apdorojamos. Jas pasitelkiant galima gerinti garso izoliaciją, montuoti ir drėgnose, ir šlapiose patalpose. Trumpai tariant – tai vienas prieinamiausių šiuolaikinių statybų sprendimų. Tačiau, norint užtikrinti iš tikrųjų patrauklų ir ilgaamžį rezultatą, dėmesį atkreipti verta ne vien tik į gipso kartono plokščių kokybę ar tipą. Ne mažiau svarbus ir pats konstrukcinis karkasas, ant kurio tokios plokštės montuojamos.

Profiliai yra neatsiejamas sausosios statybos karkasinių sistemų elementas. Jie naudojami montuojant pertvarų, sienų apkalų ar lubų, šachtų karkasus. Nors gipso kartono plokštes galima tvirtinti ir prie medinių tašų karkaso, dažniau naudojami metaliniai profiliai. Tokie profiliai yra patvarūs, ilgaamžiai ir paprastai montuojami. Deja, parduotuvių lentynose galima rasti ir daugybę nekokybiškų profilių, kurių naudoti statybose nepatartina. Kad būtų paprasčiau suprasti, kodėl abejotinų produktų geriau vengti, pasidomėkite, kokį svarbų vaidmenį karkasinėje sistemoje atlieka profiliai.

Kokį darbą atlieka profiliai?

Tam, kad būtų galima sumontuoti tvirtą ir patikimą pertvarą, šachtą ar lubų konstrukciją, plokštėms būtinas stabilus ir patvarus pagrindas – kitaip tariant, karkasas. Akivaizdu, kad profiliai, iš kurių tą karkasą montuosime, privalo būti aukščiausios kokybės ir tinkamos rūšies.

Nuo profilių ir darbo atlikimo kokybės priklauso visos konstrukcijos tvirtumas: jeigu karkasas nestabilus, nelieka abejonių, kad baigiamosios apdailos sluoksniuose atsiras plyšių, trūkių ar kitų nepageidaujamų defektų. Jei norite apsisaugoti nuo galvos skausmo ateityje, kiekvieną darbą statybų aikštelėje atlikite kruopščiai ir atsakingai. Tas pat taikoma ir renkantis produktus, pvz., profilius.

Visų pasirinkimų pradžia – planavimas

Kokių profilių reikės, nusako konstrukcijos paskirtis ir tipas. Akivaizdu, kad lubų karkasas skirsis nuo pertvaros karkaso. Tokius skirtumus reikia išsinagrinėti dar prieš pradedant darbus, o profilius ir atitinkamas detales rinktis atsižvelgiant į konkrečią konstrukcijai priskirtą užduotį.

Ar tankiai reikės išdėstyti laikančiuosius profilius konstrukcijoje, priklauso nuo būsimos konstrukcijos aukščio. Prieš pradėdami montavimo darbus, pasidomėkite, kiek ir kokių angų numatyta, ar karkasas bus dvigubas, ar viengubas, kokios plokštės bus naudojamos. Šis žingsnis ypač svarbus, nes blogai apskaičiavę karkaso elementų kiekius ir atstumus rizikuojate, kad būsima konstrukcija nebus pakankamai stabili.

Taigi, montuojant gipso kartono konstrukcijas, būtina rinktis ir joms tinkamus profilius. Knauf yra lyderiaujantis sausosios statybos sistemų gamintojas, o visi šios įmonės gamyklose paruošti profiliai atitinka Knauf sisteminėms konstrukcijoms keliamus tvirtumo reikalavimus.

Montuojant gipso kartono konstrukcijas, svarbu kartu su profiliais pasirinkti ir jiems tinkamas papildomas montavimo ar pakabinimo detales. Apie tai ypač reikėtų pagalvoti montuojant lubų konstrukcijas. Naudodami atsitiktines detales ir instrumentus, vargu ar pasieksite norimos kokybės rezultatą.

Kokybiškos žaliavos – patvarumo garantas

Kiekvienam pastatui reikia tvirto pamato, o karkasinei gipso kartono konstrukcijai – aukštos kokybės profilio. Vienas svarbiausių kriterijų, pagal kuriuos atsirenkami kokybiški profiliai, yra plieno storis. Jis turi tiesioginę įtaką tiek profilio, tiek visos konstrukcijos standumui bei stabilumui.

Svarbu pasirinkti tokio storio profilį, kad jis nelinktų atliekant montavimo darbus (gręžiant ar kerpant) ir atlaikytų gipso kartono svorį bei kitas apkrovas. Plieno storis turi įtakos savisriegio įsigręžimo į profilį kokybei ir lemia, kaip stipriai savisriegis laikysis profilyje. Tai labai svarbus parametras, užtikrinantis patikimą gipso kartono plokščių pritvirtinimą prie karkaso. Taigi, norint, kad rezultatas būtų geriausias, profilio plieno storis turi būti ne mažesnis negu 0,6 mm.

Žaliava, iš kurios pagamintas profilis, turi būti kokybiška, be apčiuopiamų defektų, vientiso storio. Įmonė Knauf, remdamasi ilgamete šių konstrukcijų projektavimo ir eksploatavimo patirtimi, kelia aiškius ir aukštus metalo profilio kokybės reikalavimus. Visi profiliai padengiami cinko ar dažų sluoksniu, kuris apsaugo plieną nuo korozijos.

Skaudžios neatsakingų pasirinkimų pasekmės

Parduotuvių lentynose galima aptikti profilių, pagamintų iš 0,4–0,45 mm (ar dar plonesnio) storio plieno. Labai plono metalo profiliai netinkami naudoti, norint įrengti kokybiškas, saugumo reikalavimus atitinkančias konstrukcijas. Maža kaina vilioja pirkėją – jis arba tiki, kad problemos liks nematomos, prisukus plokštes, arba nėra girdėjęs apie tokių profilių naudojimo pasekmes. Dažniausia bėda – dėl nekokybiškai pritvirtintų plokščių ir nestabilaus karkaso gipso kartono siūlėse atsirandantys trūkiai. Beje, jie gali atsikartoti ir baigiamojoje apdailoje, pvz., keraminių plytelių siūlėse. Kokybiški profiliai ypač svarbūs ir montuojant lubų karkasus: tai kabanti konstrukcija, kuri gali nukristi, jeigu jai įrengti bus naudojamos netinkamos medžiagos.

Tinkamos statybinės medžiagos – tai didelis žingsnis norimo rezultato link. Jos ne mažiau svarbios už paties darbo atlikimo kokybę, statybvietės sąlygas ar galutinio produkto eksploatavimą. Todėl, kuriant saugų, ilgaamžį ir estetišką pastatą, pasirūpinti reikia net ir akiai nematomais elementais.

DAUGIAU INFORMACIJOS