Knauf Knauf

Detalės lubų karkase – tai ne smulkmena

Weiter

Vienas svarbiausių modernizmo architektų Ludwigas Miesas van der Rohe yra pasakęs, kad Dievas slypi detalėse. Šią paprastą, bet genialią mintį reikėtų taikyti kone visose kūrybos ir gamybos srityse, pradedant nuo architektūros, apie kurią ir gimė posakis, baigiant smulkiausiais elementais statybų aikštelėje.

Bet kokios didesnės sistemos neįsivaizduojamos be mažesnių detalių – taip pat yra ir lubų karkaso atveju. Visi elementai, neatsižvelgiant į jų dydį, yra svarbūs ir vienodai prisideda prie bendro rezultato. Jeigu ruošiatės atlikti karkaso montavimo darbus, iš anksto pasidomėkite, kokių priemonių, prietaisų ir medžiagų prireiks, susiplanuokite darbo eigą ir pasirūpinkite tinkamiausiais produktais. Pirmenybę visada teikite detalės kokybei, o ne jos kainai.

Tinkamos detalės – gero rezultato garantas

Lubų karkaso konstrukcija susideda iš trijų pagrindinių produktų grupių: tai profiliai, tvirtinimo ir sujungimo detalės bei pakabos. Būtina suprasti – kiekviena iš jų gaminama būtent tam, kad atliktų specifinę funkciją ir prisidėtų prie bendro karkaso ilgalaikiškumo, patvarumo ir kokybės.

Dirbti su netinkamai pasirinktomis detalėmis įmanoma, tačiau labai neefektyvu – sugaišite daug jėgų ir laiko, yra tikimybė, kad tam tikrus darbo etapus reikės kartoti ir perdaryti, nes nekokybiškos detalės deformuosis, lūžinės, jas bus sunku ar neįmanoma įstatyti į vietą, pritvirtinti. Ilgai kovojant su netinkamomis detalėmis, montavimą bus kur kas sunkiau atlikti kokybiškai, o tai gali paveikti galutinį rezultatą.

Ilgainiui netinkamų detalių naudojimas gali turėti fatališkų pasekmių: konstrukcijos praras patvarumą, suprastės lubų garso izoliacija, lubų plokštuma gali išsibanguoti, tarp plokščių gali atsirasti įtrūkimų ir kitų matomų defektų. Blogai sumontavus lubas, gali būti sunkiau pasiekti jose paslėptas inžinerines instaliacijas. Ypač pakabinimo ir tvirtinimo detalių naudojimas netinkamais kiekiais (pvz., norint sutaupyti pinigų) gresia rimtais karkaso defektais, tam tikrais atvejais lubos gali net nukristi.

Kas lemia detalių pasirinkimą?

Kaip ir kiekvieno darbo eigą, karkaso surinkimą reikėtų pradėti nuo planavimo. Gerai aptarkite su specialistu arba klientu, kokio tipo ir aukščio lubas montuosite, ar bus naudojamos gipso kartono, akustinės, gipso kartono ar cementinės plokštės, išsiaiškinkite, ar karkasas turėtų būti dviejų, ar vieno lygio. Pagal lubų specifikacijas parinkite medžiagas, produktus ir atitinkamas detales, o pagal schemą ir atstumų lentelę apskaičiuokite reikiamą jų kiekį.

Skaičiuodami, kiek tvirtinimo detalių reikės, būtinai pasitikrinkite reikalavimus: atstumai tarp jų skirsis, atsižvelgiant į konstrukcijos tipą, naudojamų plokščių masę ir kt. Svarbu visko panaudoti tiek, kiek reikia, nei per mažai, nei per daug: jeigu persistengsite, pvz., su savisriegiais, gali būti sunkiau pasiekti estetišką lubų vaizdą, o jeigu jų pagailėsite, konstrukcija gali prarasti stabilumą.

Atkreipkite dėmesį į planuojamų lubų svorį, pakabinimo detales pasirinkite pagal apkrovą. Tai atsakinga užduotis, nes klaidos gali suprastinti konstrukcijų saugumą.

Dažniausiai naudojamų detalių ABC: profilių tvirtinimas

Lubų karkasui įrengti naudojami dviejų tipų profiliai: UD profiliai pažymi būsimų lubų perimetrą ir lygį, bet neatlieka laikomosios funkcijos; CD profiliai naudojami kaip pagrindiniai laikantieji ir montavimo profiliai pakabinamų lubų sistemose. UD profiliams prie paviršiaus tvirtinti galima naudoti skirtingas tvirtinimo priemones, kurios parenkamos pagal paviršiaus (sienos), prie kurio tvirtinama, medžiagos tipą. Prie esamos mūrinės sienos profilį tvirtinsite mūrvinėmis iki 1 m atstumu, prie gipso kartono sienos – savisriegiais į kiekvieną pertvaros profilį, atstumas – iki 600 mm.

CD profiliai prie lubų tvirtinami naudojant pakabas. Jos būna skirtingų tipų:

Spyruoklinės inkarinės pakabos

Spyruoklinės inkarinės pakabos Ankerfix-Schnellabhänger naudojamos vidutiniam nuleidimo aukščiui ir normaliam lubų svoriui. Knauf asortimente esančios spyruoklinės inkarinės pakabos Ankerfix-Schnellabhänger užtikrina tikslų nuleidimo aukščio reguliavimą. Jas naudojant paprasta išlyginti karkasą, be to, tai greičiausiai montuojamos pakabos – pakanka tiesiog užspausti spyruoklinę pakabą.

Nonius pakabos

Tokio tipo pakabos yra skirtos didesnio nuleidimo aukščio ir didesnio svorio lubų konstrukcijoms. Jeigu įrengiate dekoratyvias lubas, lubas su nuolydžiu ar kitokias lubas su specialiomis konstrukcijomis, taip pat rekomenduojama naudoti būtent Nonius pakabas. Jos būna trijų dalių, kurios tvirtai susijungia tarpusavyje, o tankus perforacijos tinklas leidžia tiksliai reguliuoti nuleidimo aukštį.

Tiesioginio tvirtinimo pakabos

Su detalėmis Direktabhänger galimas lubų konstrukcijos nuleidimo aukštis yra iki 20 cm. Prie jų itin paprasta skardvaržčiais arba įspraudžiamomis detalėmis tvirtinti profilius, o prireikus galimas minimalus nuleidimo aukštis. Detalės taip pat gali būti su guminėmis tarpinėmis Direktschwingabhänger, naudojamomis garsą izoliuojančioms luboms įrengti.

Karkaso tvirtinimas tiesiogiai prie medžio

Jeigu karkasą norite tvirtinti tiesiogiai prie medžio, siūlome naudoti pakabas Justier-Clip. Jos tvirtinamos greitai ir paprastai – užtenka įsukti varžtą į medinį pagrindą. Šių pakabų pranašumas – neprarandamas konstrukcijos oro srauto sandarumas.

Dažniausiai naudojamų detalių ABC: profilių jungimas

Kad lubų konstrukcija būtų stabili, profilius būtina tvirtai sujungti tarpusavyje. Atsižvelgdami į sistemos pagrindinius ir montavimo CD profilius, jiems jungti naudokite arba dviejų lygių susikirtimo detalę su fiksatoriumi Kreuzverbinder, arba inkarinę dviejų lygių susikirtimo detalę Ankerwinkel. Montuojant vieno lygio lubas, CD profilius patogu sujungti naudojant vieno lygio CD profilių jungtį Niveauverbinder. CD profiliams pailginti naudojama profilių išilginio jungimo detalė CD-Längsverbinder – detalės užapvalinti kampai palengvina montavimą. Jeigu norite be didesnio vargo įrengti įvairiausių kampų profilių jungtis, tai padarysite su profilių jungimo detale Multiverbinder.

Tuo atveju, kai montuojant dviejų lygių lubų karkasą reikia pakeisti profilių montavimo kryptį, sujungiant juos ne stačiu kampu, šią užduotį atliksite panaudodami Drehankerwinkel.

Išsamiau apie karkaso detales rašoma informaciniame leidinyje Lubų karkaso detalės

Rinkitės kokybę

Išsiaiškinus, kokių detalių reikės ir kiek jų bus sunaudota, neretai puolama skaičiuoti sąmatą. Specialistai įspėja: ne kaina turėtų nulemti jūsų pasirinkimą – netgi brangesnė detalė, lygiai taip pat kaip ir pigesnė, negarantuoja aukščiausios kokybės. Juk ji gali netikti pasirinkto tipo luboms ar nederėti prie kitų karkaso elementų, tad būtina išsianalizuoti ir detalės pagaminimo, ir žaliavų kokybę, ir tikslumą, ir naudojimo paprastumą.

Atsakykite sau į klausimus: ar ši detalė tinka prie esamos lubų ir sienų konstrukcijos, ar tinka prie profilių, naudojamų plokščių, ar gerai apskaičiavote reikiamus dydžius ir kiekius? Svarbu užtikrinti, kad, panaudojus pasirinktas detales, karkasas atliktų jam numatytą funkciją dar daug metų, o lubos atrodytų tvarkingai ir estetiškai. „Knauf“ detalės išsiskiria aukšta kokybe ir dideliu pasirinkimu, jas paprasta ir greita montuoti, o tinkamiausius jūsų projektui produktus pasirinkti padės „Knauf“ Infocentro konsultantai.

 • Ankerfix-Schnellabhänger - spyruoklinės inkarinės pakabos
  Ankerfix-Schnellabhänger - spyruoklinės inkarinės pakabos Spyruoklinės inkarinės pakabos naudojamos vidutiniam nuleidimo aukščiui ir normaliam lubų svoriui. Knauf asortimente esančios spyruoklinės inkarinės pakabos Ankerfix-Schnellabhänger užtikrina tikslų nuleidimo aukščio reguliavimą. Jas naudojant paprasta išlyginti karkasą, be to, tai greičiausiai montuojamos pakabos – pakanka tiesiog užspausti spyruoklinę pakabą.
 • Nonius - pakabos apatinė dalis
  Nonius - pakabos apatinė dalis Iš plieno pagaminta Nonius pakabos apatinė dalis yra Nonius pakabos sisteminė dalis. Sujungiant Nonius pakabos viršutinę ir apatinę dalis, suformuojama pakaba. Dėl didelio viršutinių daliu ilgio pasirinkimo galima sumontuoti įvairaus ilgio pakabas.
 • Direktabhänger
  Direktabhänger - tiesioginio tvirtinimo detalė CD profiliui Su detalėmis Direktabhänger galimas lubų konstrukcijos nuleidimo aukštis yra iki 20 cm. Prie jų itin paprasta skardvaržčiais arba įspraudžiamomis detalėmis tvirtinti profilius, o prireikus galimas minimalus nuleidimo aukštis. Detalės taip pat gali būti su guminėmis tarpinėmis Direktschwingabhänger, naudojamomis garsą izoliuojančioms luboms įrengti.
 • Direktschwingabhänger,
  Direktschwingabhänger - tiesioginio tvirtinimo elementas su gumine tarpine Tiesioginio tvirtinimo elementas su gumine tarpine (kietiems elementams atskirti) naudojamas su aukštos vertės sausosios statybose konstrukcijomis, norint pasiekti ypač gerus garso izoliacijos rezultatus. Taip pat esant konstrukcijoms kartu su CD 60/27 profiliais, Knauf pakabinamų lubų sistemoms bei Knauf masyviųjų sienų apkalų sistemoms. Laikomoji geba – 40 kg.
 • Justier-Clip
  Justier-Clip - reguliuojamo aukščio tiesioginė CD profilio tvirtinimo detalė Jeigu karkasą norite tvirtinti tiesiogiai prie medžio, siūlome naudoti pakabas Justier-Clip. Jos tvirtinamos greitai ir paprastai – užtenka įsukti varžtą į medinį pagrindą. Šių pakabų pranašumas – neprarandamas konstrukcijos oro srauto sandarumas.

JUMS TAIP PAT GALĖTŲ BŪTI ĮDOMU

 • Lubų sistemos

  Lubų sistemos

  Sužinokite apie Knauf lubų sistemas.

  Skaityti daugiau
 • Gipso kartono lubų montavimas

  Gipso kartono lubų montavimas

  Sužinokite, kaip montuoti lubas D112 – dviejų lygių CD profilių karkaso lubas.

  Skaityti daugiau

DAUGIAU INFORMACIJOS