Knauf Knauf

K4 plytelių klijai: naudojimas ir savybės

Profesionalių plytelių klojėjų ypač pamėgti, aukščiausią atliktų darbų kokybę garantuojantys K4 plytelių klijai tinka naudoti beveik visada. Dėl gero kainos ir kokybės santykio šie klijai džiugina ir pirkėją, todėl yra labai populiarūs. Nieko keista – tai ypatingas, įvairiai pritaikomas produktas, rekomenduojamas naudoti, norint išvengti rizikos faktorių net ir galimai probleminėse vietose.

Weiter

Pagrindinės K4 plytelių klijų savybės

K4 plytelių klijai atitinka C2TES1 klasę: tai cementiniai, didesnius reikalavimus išpildantys, mažesniu slysmu ir ilgesne klojimo trukme išsiskiriantys ir deformuotis nuo 2,5 iki 5 mm gebantys (S1 elastingumo klasė) klijai.

Šis produktas atsparus temperatūros svyravimams (nuo –20 iki +80 °C), šalčio ir vandens poveikiui, be to, nesuslūgsta ir nepatiria vidinių įtempių. Mažesnis slysmas reiškia, kad, prispaudus plytelę prie sienos pagrindo, ji nepasislinks daugiau nei 0,5 mm. Ši savybė gerokai palengvina plytelių klojimo procesą, jei pradedame plyteles kloti nenaudodami atramos.

Palaikant 5–25 °C darbinę temperatūrą, dirbti su paruoštais naudoti klijais galima net apie 3 val., kloti plyteles – apie 30 min., o koreguoti potencialius netobulumus – apie 10 min.

Naudojimo sritys

Puikių savybių ir didelio elastingumo plytelių klijus K4 galima naudoti beveik visada tiek vidaus patalpose, tiek išorėje. Jie puikai tiks ir probleminėse vietose – ant nestabilių ar elastingų pagrindų, tokių kaip sausosios Knauf grindys, atsparūs drėgmei mediniai paviršiai (jeigu laikomasi būtinų reikalavimų), staigių temperatūros pokyčių veikiami paviršiai. K4 tinkami naudoti ir lauke – balkonuose, terasose, ant fasadų ir kitų paviršių, kuriuos galimai stipriai veikia tiesioginė saulė ar krituliai. K4 plytelių klijai tinkami naudoti visų tipų šildomosioms grindims.

Dar viena ypatinga K4 klijų naudojimo sritis – galimybė klijuoti naujas plyteles ant senų plytelių pagrindo. Puikios sudėties klijai su pagrindu sukimba ne tik mineraliniu, bet ir cheminiu būdu, tačiau, siekiant geriausio rezultato, darbo metu būtina laikytis papildomų gamintojo nurodytų reikalavimų.

Vienintelis atvejis, kai šių plytelių klijų naudoti nerekomenduojama – klojant labai šviesaus ar stipriai įgeriančio natūralaus akmens plokštes, marmuro ar stiklo plyteles. K4 plytelių klijai yra pilkos spalvos, todėl ji gali matytis per šias medžiagas ir sugadinti estetinį galutinio rezultato vaizdą.

Naudojimo ypatumai

Kaip ir visus kitus plytelių klijus, K4 galima naudoti tik ant lygių, tvirtų, neįšalusių ir nedulkėtų paviršių. Dažų ar tepalų likučius, kitokio pobūdžio nešvarumus būtina kruopščiai nuvalyti. Jeigu plytelės klojamos ant tinkuotų paviršių, tinko sluoksnis turi būti ne mažesnis nei 10 mm ir neglotnus, kad plytelės geriau sukibtų su pagrindu. Prieš klijuojant plyteles, paviršių rekomenduojama gruntuoti produktais, parinktais pagal pagrindo tipą. Taip pat reikėtų vengti skersvėjo ir tiesioginių saulės spindulių, nelaikyti klijų pakuotės atidarytos ilgai, žiūrėti, kad ant užteptų klijų sluoksnio nesusidarytų plėvelė. Būtina laikytis gamintojo nurodymų, o, plyteles klijuojant potencialiai probleminėse vietose, laikytis ir papildomų, su konkrečia situacija susijusių reikalavimų.

DAUGIAU INFORMACIJOS