Knauf Knauf

Knauf plytelių klijai lauko darbams

Plytelių klijų pasirinkimas – tai neabejotinai labai atsakinga užduotis. Tačiau, pasak Knauf specialistų, šis uždavinys nėra toks jau sudėtingas – užtenka gerai įvertinti produktų tipą, pagrindą, jį veikiančius faktorius, lauko sąlygas ir, be abejo, būsimam plytelėmis išklotam paviršiui taikomus lūkesčius.

Weiter

Didžiulė keraminių, akmens masės ar net stiklinių plytelių, natūralaus akmens plokščių ar klinkerio pasiūla leidžia įgyvendinti kone kiekvieną architekto ar kliento svajonę, įkvepia kurti poilsiui viliojančias lauko erdves ir charakteringus, akį traukiančius fasadus. Tačiau dažnai pamirštama, kad plytelės – ypač lauko – tai viena rečiausiai atnaujinamų vidaus ar išorės apdailos medžiagų. Todėl, siekiant kuo ilgiau išliekančio rezultato, dėmesį kreipti vertėtų ne vien į pačių plytelių ar plokščių kokybę. Tai, ar ilgai džiugins lauko terasos, balkono, garažo ar pavėsinės danga, kaip ilgai akį malonins įmantrūs fasadai, priklauso ir nuo klijuojant naudojamų produktų.

Plytelių klijų pasirinkimas – tai neabejotinai labai atsakinga užduotis. Tačiau, pasak Knauf specialistų, šis uždavinys nėra toks jau sudėtingas – užtenka gerai įvertinti produktų tipą, pagrindą, jį veikiančius faktorius, lauko sąlygas ir, be abejo, būsimam plytelėmis išklotam paviršiui taikomus lūkesčius.

Kaip išsirinkti tinkamiausius plytelių klijus lauko darbams?

Knauf plytelių klijų liniją sudaro šeši aukščiausius standartus ir griežčiausias statybos normas atitinkantys produktai, turintys skirtingų savybių ir sukurti turint tikslą prisitaikyti prie kuo įvairesnių klientų poreikių. Visi Knauf asortimente esantys plytelių klijai – nuo K1 iki K6 – pagaminti cemento pagrindu, tad tinka ir vidaus, ir lauko darbams. Tačiau tai nereiškia, kad visi produktai vienodi ir universalūs. Jums tinkamiausių klijų pasirinkimą turėtų lemti daugybės veiksmų įvertinimas: paviršių eksploatacijos sąlygos, atmosferinis poveikis, pagrindo tipas, plytelių formatas, dydis ir medžiagiškumas.

Standartinės kokybės K1 plytelių klijai

Pats paprasčiausias, ekonomiškas sprendimas – standartinės kokybės K1 plytelių klijai. Jie atsparūs šalčio ir vandens poveikiui, tinka gerai įgeriančioms keraminėms ir akmens masės plytelėms klijuoti. Tačiau šių plonasluoksnių klijų naudojimo galimybės lauke gana ribotos: kadangi produktas tinkamas tik stabiliems ir nejudantiems paviršiams, jo negalima rinktis plytelėms klijuoti ant pagrindų, kurie yra nuolat veikiami temperatūrinių svyravimų ar drėgmės, kaip dažnai nutinka lauko sąlygomis. K1 plytelių klijai dažniausiai naudojami patalpų viduje, o rinktis lauko darbams šiuos klijus galima tada, jeigu plytelės bus klojamos nedideliais plotais pastogėje ar lauko sandėliuke, kurio paviršiai nepatiria didesnių apkrovų. Visais kitais atvejais, galvojant apie plytelių klojimo darbus lauke, reikia rinktis aukštesnius reikalavimus atitinkančius klijus.

Elastingi plytelių klijai K2

K2 plytelių klijai atitinka aukštesnius reikalavimus ir yra dažniausiai pasirenkami meistrų vidaus apdailos darbams. Jie tinka ir lauke esantiems paviršiams, nes yra atsparūs vandeniui, šalčiui ir apkrovoms, nesuslūgsta, nepatiria vidinių įtempių. Tačiau, kaip ir K1 atveju, nusprendus šiuos klijus naudoti lauko sąlygomis, reikėtų vengti jais klijuoti plyteles tose vietose, kurias tiesiogiai veikia saulės spinduliai ar krituliai. Nors ir gana universalūs, K2 plytelių klijai nėra pakankamai elastingi, kad užtikrintų ilgą plytelių ant pastato fasado, atviroje terasoje ar balkone gyvavimo laiką. Šiuos klijus galima naudoti garažų, pastogių ir panašių nuo atmosferinių svyravimų apsaugotų erdvių grindų ir sienų plytelėms klijuoti.

K3 grindų plytelių klijai

Jeigu klijuojate didelio formato (60 x 60 cm ir didesnes) keramines plyteles ar nepermatomo natūralaus akmens plokštes, rinkitės elastingus C2FES1 klasės grindų plytelių klijus K3 . Jie puikiai tinka tiek vidaus šildomiems, tiek lauke esantiems horizontaliems paviršiams. Klijai yra skystesnės konsistencijos, gerai pasklinda, tad plytelės kontaktas su produktu siekia iki 100 %. Kadangi po plytele nelieka tuščių ertmių, kuriose galėtų kauptis drėgmė, plytelės gali atlaikyti ypač dideles apkrovas ir, klijuojant lauke, pvz., balkonus ar terasas, bus išvengta pažeidimų dėl šalčio poveikio.

K3 plytelių klijams būdingas labai geras pradinis sukibimas, jie greitai kietėja ir tvarkingai padengia plytelės antrą pusę, tad darbas vyksta greitai ir sklandžiai, o naujai išklotomis grindimis vaikščioti galima praėjus vos 6 val. po darbo užbaigimo. Šių klijų tinkamumo dirbti trukmė trumpesnė, nes jie greičiau stingsta, tačiau klojimo ir koregavimo darbams skirtas laikas yra šiek tiek ilgesnis, o tai ypač svarbu dirbant su didelio formato plytelėmis ir plokštėmis.

K4 ypač elastingi plytelių klijai

K4 plytelių klijai yra vieni dažniausiai naudojamų plytelėms lauke klijuoti. Tai S1 elastingumo klasės plonasluoksniai cementiniai klijai, tinkantys plytelėms kloti plotuose, kuriuos gali veikti staigios temperatūrinės ar drėgmės apkrovos, pvz., terasoje ar balkone, ant fasado ar visų tipų šildomųjų grindų. Šis produktas tinka ir plytelėms ant nestabilaus pagrindo klijuoti, yra atsparus vandeniui, šalčiui ir karščiui, nesuslūgsta, nepatiria vidinių įtempių, yra mažesnio slysmo.

K4 plytelių klijai pelnė ypač gerą reputaciją profesionalų gretose. Jų pranašumas – ne tik puikus kainos ir kokybės santykis, bet ir universalios naudojimo galimybės. Šis gaminys tinka plytelėms ant įvairiausių viduje ar išorėje esančių paviršių klijuoti, garantuoja puikų ir ilgalaikį sukibimą. K4 – tai puikus sprendimas taupantiesiems laiką ir energiją remonto metu. Jeigu norite atnaujinti pabodusiomis plytelėmis išklijuotą paviršių, nėra reikalo lupti jų lauk: šie klijai su senu pagrindu sukimba ne tik mineraliniu, bet ir cheminiu būdu, tad naują dangą galima drąsiai klijuoti ant viršaus.

Vienas iš nedaugelio atvejų, kai kone universalūs K4 plytelių klijai gali būti netinkami naudoti – jeigu renkatės labai šviesias, iš dalies permatomas plyteles ar plokštes. Pilkšva klijų spalva gali persišviesti ir sugadinti plytelių išvaizdą.

K5 ypač elastingi baltos spalvos plytelių klijai

Šie ypač elastingi baltos spalvos plytelių klijai dėl patobulintos sudėties pakilo į aukštesnį lygį ir atitinka C2TE S1 klasės reikalavimus. Pasiekę S1 elastingumo klasę ir turėdami savybę deformuotis nuo 2,5 iki 5 mm K5 plytelių klijai bus ypač naudingi klijuojant plyteles ant nestabilių pagrindų, SPA šlapio režimo vietose bei terasose, balkonuose ir kitose lauko erdvėse. Jie atsparūs šalčio, vandens poveikiui, apkrovoms, temperatūros svyravimams. Kadangi yra labai įvairiai pritaikomi, puikios sudėties ir savybių, K5 pretenduoja į optimaliausių Knauf plytelių klijų titulą.

K5 plytelių klijais galima klijuoti grindų ir sienų marmuro, granito, įgeriančias ir blogai įgeriančias keramines plyteles, iš dalies permatomo natūralaus akmens plyteles, keraminę ir stiklo mozaiką. Kadangi yra balti, nepersišviečia, padeda išsaugoti estetiškai švarų vaizdą. Tokios didelės pritaikymo galimybės padės išpildyti net įmantriausias dizaino vizijas, sukurti ypatingas ir ilgalaikes lauko erdves. Baigus lauko darbus, klijų likučius galima sunaudoti ir interjere – jie tiks elastingiems paviršiams, tokiems kaip sausosios Knauf grindys, atsparūs drėgmei mediniai ar staigių temperatūrinių pokyčių veikiami paviršiai, įvairių tipų šildomosios grindys.

Greitai kietėjantys elastingi plytelių klijai K6

Idealiai remonto darbams tinkantys, užtikrinantys gerą pradinį sukibimą ir eksploatuoti dangą vos po 4 val. leidžiantys K6 plytelių klijai dažniausiai naudojami stabiliems pagrindams, kuriuos veikia didelės apkrovos. Tai tokios erdvės, kurių paviršiai turi būti pradedami greitai eksploatuoti, pvz.: laiptai, koridoriai, sanitarinės patalpos ir pan. K6 ypač efektyvūs atliekant remonto darbus, kuriems skirti trumpi terminai. Juos, be abejo, galima naudoti ir lauke keraminėms plytelėms ir plokštėms, neriebioms, nepermatomoms, natūralaus akmens plokštėms klijuoti. Kadangi šie cementiniai plonasluoksniai klijai skirti stabiliems paviršiams, nereikėtų jų naudoti pagrindams, kurie patiria didelių temperatūrų svyravimus ar kitus galimas deformacijas sukeliančius veiksnius.

Knauf pataria: nors kartais išsisukti iš padėties galima ir naudojant standartinius produktus, ilgametę patirtį ir žinių bagažą sukaupę Knauf specialistai siūlo nerizikuoti ir lauko darbams visuomet rinktis didesnius reikalavimus atitinkančius plytelių klijus, turinčius S1 elastingumo klasę. Šiai produktų kategorijai priskiriami K3 , K4 ir patobulintos sudėties K5 plytelių klijai.

Dažniausios plytelių klijavimo klaidos

Svarbiausias dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį klijuojant plyteles ant tinkamai paruošto pagrindo tiek vidaus, tiek lauko erdvėse – pasirinkti glaistyklę su tinkamo dydžio dantukais, gerai paskirstyti klijus ir vengti tuščių ertmių po plytele. Ypač grindų zonose (terasos, atviri balkonai) klijais neužpildytose ertmėse gali kauptis drėgmė, o orų sąlygoms keičiantis (pvz., atšalus) temperatūros apkrovų veikiamos plytelės atšoks. Šios klaidos išvengti galima tepant klijus mišriu būdu: ir ant plytelės, ir ant pagrindo.

Kita dažnai pasitaikanti plytelių klijavimo lauke klaida – tarp plytelių paliekami netinkamo pločio tarpai. Tarpų dydį reikia rinktis pagal plytelės tipą ir formą, taip pat pagal lauke vyraujančias sąlygas, naudojamus produktus. Kartais apie tarpus iš viso pamirštama, tad dėl to net kokybiškiausios plytelės pradeda skilinėti ir atšoka nuo pagrindo. Norint to išvengti, reikėtų įrengti tinkamas deformacines siūles, kad, vykstant įvairaus pobūdžio deformacijoms, plytelės nepradėtų kelti viena kitos.

Klijuojant plyteles lauke labai svarbu atsižvelgti ir į oro sąlygas: klijavimo darbams reikėtų rinktis nelietingą, bet ir ne itin saulėtą ar vėjuotą dieną, nes skersvėjis ar tiesioginiai saulės spinduliai džiovina klijus per greitai. Kad galutinis rezultatas būtų ilgalaikis, reikėtų sudaryti sąlygas klijams išdžiūti natūraliai, gamintojo numatytu laiku.

DAUGIAU INFORMACIJOS