Knauf Knauf

Kam dažniausiai naudojami universalūs K2 plytelių klijai?

Universaliais vadinamus K2 plytelių klijus galima drąsiai naudoti dažniausiais plytelių klijavimo atvejais. Įvertinus klijų savybes, didelį pritaikymo galimybių spektrą ir adekvačią kaina, galima teigti, kad tai vieni labiausiai optimalių plytelių klijų Knauf pasiūloje.

Weiter

Pagrindinės K2 plytelių klijų savybės

Plonasluoksniai K2 plytelių klijai priskiriami C2TE klijų klasei: tai cementiniai, aukštesnius reikalavimus atitinkantys klijai, užtikrinantys mažesnį slysmą ir ilgesnę klojimo trukmę. Jie yra elastingi, atsparūs šalčiui, vandeniui ir apkrovoms, nesuslūgsta, nepatiria vidinių įtempių, be to, juos galima drąsiai naudoti esant šildomosioms grindims. K2 plytelių klijai taip pat atsparūs temperatūros nuo –20 iki +80 °C poveikiui.

Didelis K2 plytelių klijų pranašumas – patogus ir paprastas darbo procesas. Dirbti su jais galima net apie 3 val., dėl ilgesnės klojimo trukmės plyteles kloti – apie pusvalandį, o koreguoti – apie 10 min. Dėl būdingo mažesnio slysmo plyteles patogu kloti ir pradedant nuo sienos viršaus ar vidurio. Vaikščioti šviežiai plytelėmis išklotu paviršiumi galima praėjus vos parai po klijavimo darbų.

Naudojimo sritys

Universalūs K2 plytelių klijai tinka beveik visų populiariausių tipų keraminėms plytelėms, plokštėms ir neriebioms, nepermatomoms natūralaus akmens plokštėms klijuoti, išskyrus beveik neįgeriančias didelio formato plyteles, peršviečiamas ar natūralaus, įgeriančio akmens plokštes. Klijus galima naudoti sienoms ir grindims, stabiliems tinkuotiems paviršiams ir gipso kartono plokštėms. K2 tinkami ir vandeniu šildomoms (dažniausioms) grindims.

Su klijais galima dirbti tiek viduje, tiek išorėje – juos dažnai renkasi profesionalūs plytelių klijavimo meistrai vidaus darbams. Norint klijus naudoti lauke, reikėtų ypatingą dėmesį atkreipti į sąlygas, kuriomis paviršius, išklotas plytelėmis, bus eksploatuojamas. Toks paviršius neturėtų patirti didelių temperatūrinių ar drėgmės apkrovų: patartina vengti naudoti tiesioginių saulės spindulių ar kritulių veikiamose vietose. Tačiau K2 plytelių klijai puikiai tiks garažuose, pastogėse, pavėsinėse ir pan.

Naudojimo apribojimai

Nors K2 plytelių klijai gali būti naudojami itin įvairiai, jų nerekomenduojama rinktis tais atvejais, kai reikia užtikrinti ypatingą S1 klasės lygio elastingumą. K2 plytelių klijai netinkami tose vietose, kur galimos didelės temperatūrinės deformacijos: balkonuose, terasose, ant kitų stipriai saulės ar kritulių veikiamų paviršių. Jų nepatartina rinktis ir esant deformatyviems pagrindams, pvz.: MDP (medžio drožlių plokštės), OSB ir panašioms plokštėms ar elektra šildomoms grindims, kur galimi staigūs temperatūriniai šuoliai. Taip pat šie klijai netinka didelio formato neįgeriančioms plytelėms klijuoti.

Naudojimo ypatumai

Šio produkto naudojimas smarkiai nesiskiria nuo darbo su kitais plytelių klijais. Visų pirma, prieš pradedant darbus, reikėtų atidžiai susipažinti su gamintojo nurodymais ir jų laikytis. Kaip ir kitų, šių klijų negalima palikti ilgą laiką atidarytų, naudojant juos reikėtų vengti skersvėjo ir tiesioginių saulės spindulių, klijuojant grindis stengtis, kad po plytele neliktų tuštumų (dėl didesnių apkrovų plytelė gali skilti). Ant užteptų klijų susidarius plėvelei, juos reikėtų nuvalyti ir užtepti iš naujo. Tik tada plytelės gerai sukibs su pagrindu.

DAUGIAU INFORMACIJOS