Knauf Knauf

Kokius Knauf plytelių klijus rinktis terasoje ar balkone?

Nuosava terasa ar erdvus balkonas, kur, gurkšnojant rytinę kavą, galima džiaugtis šiltais saulės spinduliais, leisti ilgus vasaros vakarus ar lesinti zyles žiemą – tai ne taip jau sunkiai įgyvendinama svajonė. Įrengiant naujas lauko erdves arba nusprendus atnaujinti senus paviršius, dažniausiu pasirinkimu tampa keraminės ar akmens masės plytelės bei įvairios natūralaus akmens plokštės. Išsirinkus labiausiai patinkančias plyteles, antras pagal svarbą pirkinys turėtų būti jų klijai. Būtent nuo jų kokybės ir tinkamumo priklausys, ar ilgai jums tarnaus būsimos balkono ar lauko terasos dangos.

Weiter

Ieškant tinkamiausių plytelių klijų išorės apdailos darbams, reikėtų turėti omenyje, kad horizontalūs paviršiai yra nuolat veikiami įvairių, kartais radikaliai kintančių faktorių. Šilta vasaros saulė ar pirmas sniegas kelia daug džiugesio tik mums – plytelėms tai nemenka apkrova. Lauko erdvių paviršiai aktyviai reaguoja į temperatūrinius svyravimus ir, nors plika akimi tokios deformacijos įprastai nėra matomos, netinkamai parinkti klijai ar klijavimo būdas gali nulemti, kad visai greitai išryškės to pasekmės.

Paprasčiausias būdas išvengti tokių bėdų – nuo pat pradžių išsirinkti konkrečiu atveju tinkamus, kokybiškus ir laiko patikrintus plytelių klijus. Knauf asortimente galima rasti bent tris produktus, kurie galėtų susidoroti su šia užduotimi.

K3 grindų plytelių klijai

Jeigu nusprendėte klijuoti didelio formato (60 x 60 cm ir didesnes) keramines, akmens masės ar natūralaus akmens grindų plyteles bei plokštes, rinkitės K3 grindų plytelių klijus. Tai cementiniai, plonasluoksniai, nepaprastai elastingi klijai, kurie dėl skystesnės konsistencijos ypač gerai pasklinda po plytele ir nepalieka tuščių ertmių. Kodėl tai svarbu? Terasų ir balkonų plytelės patiria dideles atmosferines apkrovas ir temperatūros svyravimus: veikiamos šilumos medžiagos nežymiai plečiasi, o patirdamos šaltį – susitraukia. Tokios plika akimi nematomos deformacijos gali būti pražūtingos plytelėms, kurios buvo priklijuotos prie pagrindo nepakankamai elastingais, ne itin gerai paskirstytais klijais. Skaudžių pasekmių ilgai laukti nereikės – tikėtina, kad plytelės pradės atšokinėti vos sulaukus šalčių ar pirmų rimtesnių orų pokyčių.

Knauf pataria: jei naudojate kito tipo klijus, pvz., K4 arba K5 , kad klijai pasiskirstytų tolygiai, o plytelė tvirtai prikibtų prie pagrindo, rekomenduojama taikyti mišrų klijų paskirstymo būdą – padengti plytelės apačią klijų sluoksniu ir prispausti prie tais pačiais klijais sušukuoto pagrindo. Taip suformuosite vientisą, visu plotu su pagrindu sukibusią ir apkrovas puikiais atlaikančią plytelių dangą.

K4 YPAČ ELASTINGI PLYTELIŲ KLIJAI

Jeigu ieškote laiko patikrinto, universalaus varianto – rinkitės ypač elastingus K4 plytelių klijus. Tai C2TES1 klasę atitinkantis produktas, puikiai tiksiantis net potencialiai probleminėse vietose: ant nestabilių ir elastingų pagrindų, staigių temperatūros pokyčių veikiamų paviršių. Tai nei tiesioginių saulės spindulių, nei šalčių, nei kritulių nebijantys klijai, kuriais plyteles pritvirtinsite ne tik prie terasos ar balkono grindų, bet ir prie fasado, jei tik to panorėsite.

K4 plytelių klijai taip pat puikai tiks remontams ir kitiems lauko erdvių atnaujinimo darbams: pabodusią plytelių ar plokščių dangą, tinkamai nuvalius ir įsitikinus, kad ji atitinka visus reikalavimus, galima padengti klijų sluoksniu ir kloti naujas plyteles tiesiai ant viršaus. Šie klijai stipriai ir patikimai pritvirtins naujas plyteles prie seno pagrindo ne vien mineraliniu, bet ir cheminiu būdu.

Knauf pataria: turėkite omenyje, kad K4 plytelių klijai yra pilkos spalvos, tad, jeigu jums rūpi patraukli plytelių dangos išvaizda, nenaudokite šio produkto ypač šviesioms, marmuro ar stiklo plytelėms, taip pat stipriai įgeriančioms natūralaus akmens plokštėms klijuoti.

Ypač elastingi balti plytelių klijai K5

Jeigu ieškote optimaliausio varianto visais gyvenimo atvejais, rinkitės ypač elastingus baltos spalvos K5 plytelių klijus. Šie klijai įveikė tikrą metamorfozę ir grįžta patobulintos sudėties bei atitinkantys naujai pasiektą S1 elastingumo klasę. Be jokių abejonių – tai didžiausią naudojimo sritį apimantys plytelių klijai iš viso šiuo metu siūlomo Knauf asortimento. Savybėmis jie labai panašūs į populiarius K4 plytelių klijus, tačiau dėl baltos spalvos užpildo tam tikrą spragą – šį produktą galima drąsiai naudoti klijuojant šviesų, natūralų, stipriai įgeriantį akmenį, marmurą ar mozaiką, nesijaudinant, kad kaip nors nukentės estetinės šių medžiagų savybės. K5 puikiai tinka intensyviai terminių deformacijų ir drėgmės veikiamoms, vadinamosioms „šlapio režimo“, erdvėms (dušinės, pirtys, erdvės prie baseinų ir pan.). Jei svarstote, kokius klijus įsigyti ir ar galėsite juos panaudoti ir kitose erdvėse, – rinkitės K5 ir būkite ramūs: tai universaliausias šiuo metu pasiūloje esantis produktas.

Knauf pataria: jei siekiate ilgalaikio, akis džiuginančio rezultato, būtini kompleksiniai, sisteminiai plytelių dangos įrengimo sprendimai – nuo atsakingo pagrindo paruošimo iki kruopštaus plytelių siūlių sandarinimo. Tinkamas plytelių klijų parinkimas labai svarbus momentas, bet tai tik dalis sprendimo.

DAUGIAU INFORMACIJOS