GILUMINIS GRUNTAS
Tai gruntai, kurie skverbiasi į pagrindą gerindami jo savybes. Tokie gruntai sudaryti iš labai smulkių (0,0005 mm) dydžio dispersijos dalelių, kurios gali giliai įsiskverbti į gruntuojamą pagrindą. Šie gruntai neuždaro pagrindo porų, tad pagrindo difuzinės savybės beveik nepasikeičia. Tipinis tokio grunto pavyzdys - populiarus giluminis gruntas Tiefengrund, kuris naudojamas prieš plytelių klijavimo, grindų lyginimo, sienų ir lubų glaistymo, tapetų klijavimo darbus. T-Grund Universal gruntas labiau rekomenduojamas prieš glaistymo, tapetų klijavimo ir dažymo darbus.
Šie gruntai dažniausi naudojamas ant šių įgeriančių paviršių:
- Gipsinis, kalkinis, kalkių cemento tinkas.
- Gipso kartono plokštės.
- Sausųjų grindų pagrindai.
- Gipsinės ir cementinės grindys.
- Glaistu padengti paviršiai.
Prieš glaistymo, dažymo, tapetų ir plytelių klijavimo darbus naudojamas giluminis gruntas T-Grund Universal c. Šis gruntas dažniausiai naudojamas ant šių paviršių:
- Gipsinis, kalkinis, kalkių cemento tinkas.
- Gipso kartono plokštės.
- Glaistu padengti paviršiai.
SUKIBIMO TILTELĮ FORMUOJANTIS GRUNTAS
Tai pagrindo paviršiuje plėvelę suformuojantys gruntai. Šiuos gruntus sudaro santykinai didelės dalelės, kurios negali įsiskverbti į pagrindą, todėl sudaro plėvelę. Priklausomai nuo paskirties, tokių gruntų sudėtyje gali būti kvarcinio smėlio, dėl kurio susidaro kibus ir šiurkštus paviršius. Šio tipo gruntuose taip pat gali būti naudojamos ir kitos labai kibios medžiagos, prie kurių itin stipriai prikimba sekantys apdailos sluoksniai.
Vienas iš žinomiausių ir dažniausiai naudojamų šio tipo betono ir apdailos sukibimą užtikrinančių gruntų - Betokontakt . Šis gruntas dažniausiai naudojamas ant mažą įgertį turinčių paviršių prieš dengiant juos gipsiniu tinku:
- Monolitinis betonas.
- Gelžbetoninių lubų plokštės.
- Betoniniai konstrukcijų elementai.
Prieš plytelių klijavimą ir grindų išlyginamųjų mišinių naudojimą ant mažą įgerti turinčių pagrindų, naudojamas Spezialhaftgrund grunto koncentratas, skiedžiamas pagal pagrindo tipą. Šis gruntas dažniausiai naudojamas ant mažą įgertį ar visai neįgeriančių paviršių prieš plytelių klijavimą ar išlyginamuosius mišinius:
- Tankus betonas (monolitas/plokštės ir t.t.).
- Cementinės plokštės.
- Senos plytelių dangos.
- Mozaikinis betonas.
- Mediniai paviršiai, OSB.
ĮGERIAMUMĄ REGULIUOJANTIS GRUNTAS
Tai gruntai, kurie sumažina ir suvienodiną pagrindo įgeriamumą ir pagerina dengiamos medžiagos sukibimą, užtikrina tinko ar glaisto vienodą džiūvimą, bei apsaugo nuo per greito perdžiūvimo. Tokie gruntai sudaryti iš 0,0015 mm dispersijos dalelių, pagrindo paviršiuje suformuoja plėvelę, neuždaro pagrindo porų, tad pagrindo difuzinės savybės beveik nepasikeičia. Pigmentais dažyti, specialios sudėties gruntai yra naudingi dėl specialaus rišiklio, mažo vandens kiekio ir pigmentų, nes pasiekiamas ne tik vienodas įgeriamumas, bet ir pigmentuotu gruntu padengto paviršiaus spalvos intensyvumas padeda nustatyti gruntavimo kokybę. Tipinis tokio grunto pavyzdys yra plačiai naudojamas pagrindo įgeriamumą suvienodinantis gruntas Stuc-Primer .
Dažniausi naudojami ant šių įgeriančių paviršių:
- Akytbetonio blokelių mūras
- Silikatinių plytų ir blokelių mūras
- Keraminių blokelių mūras
- Gipsinis, kalkinis, kalkių cemento tinkas
BLOKUOJANTIS GRUNTAS
Tai gruntas sumažinantis pagrindo nešvarumų atsiskyrimą ir prasiskverbimą į paviršių, pvz., ligniną, esantį gipso kartono plokštėse. Tam, kad šios medžiagos neprasiskverbtų, gruntas turi sudaryti neporėtą plėvelę. Tipiniai tokių gruntų pavyzdžiai yra Sperrgrund ir Putzgrund. Šie gruntai tarp tinko ir pagrindo sukuria blokuojančią plėvelę bei sukibimą gerinantį tiltelį.