Knauf Knauf

FASADO ŠILTINIMAS

Šiltam būstui

KNAUF fasado šiltinimo sistemos

Fasadus apšiltinus su KNAUF sistemomis, pastatų patalpų klimatas būna geresnis ir žiemą, ir vasarą. Patalpose pasidaro šilčiau ir jaukiau, temperatūra viduje išlieka vienoda, nepaisant lauko temperatūros pokyčių. Be to, fasado šiltinimas yra patikimas būdas taupyti – taupoma energija, skirta patalpoms šildyti, pailgėja pastato eksploatacijos trukmė ir padidėja nekilnojamojo turto vertė. Fasado šiltinimas pagerina ir pastatų išvaizdą. Apdaila apsaugoma nuo neigiamo oro sąlygų poveikio, fasadas ilgą laiką atrodo naujas ir estetiškas – netrūkinėja, nepelija, nežaliuoja.

Weiter

„KNAUF“ PATARIMAI: FASADO ŠILTINIMAS

Pristatome kaip tinkamai izoliuoti fasadą

Šiame vaizdo klipe pamatysite, kaip tinkamai montuoti dviejų skirtingų tipų šilumos izoliaciją – šilumos izoliaciją iš polistireninio putplasčio plokščių ir šilumos izoliaciją iš mineralinės vatos. Daugiau apie fasado šiltinimo darbų atlikimą skaitykite čia

VISKAS, KĄ TURITE ŽINOTI: FASADO ŠILTINIMAS SU KNAUF SISTEMOMIS

Sisteminiai sprendimai

Sisteminiai sprendimai

KNAUF tinkuojamos fasadų šiltinimo sistemos yra išbandytos gamintojo ir sudarytos iš tarpusavyje derančių ir aplinkai nekenksmingų medžiagų, užtikrinančių malonų patalpų mikroklimatą ir ilgaamžį fasadą. KNAUF fasadų šiltinimo sistemos užtikrina energinio efektyvumo reikalavimus bei padeda taupyti lėšas išleidžiamas pastatų šildymui. Tinkamai izoliuotas fasadas gerokai padidina gyvenimo patogumą net ir vasarą, nes neleidžia per fasadą į pastatą patekti per dideliam šilumos kiekiui.

KNAUF šiltinimo medžiagų sistemoms suteikti Europos techniniai liudijimai – ETL (angl. EuropeanTechnical Approval arba ETA):

Sertifikuota fasadų šiltinimo sistema su mineraline vata

Knauf Termo Plus M
Knauf Termo Plus M

Sertifikuota tinkuojama fasadų šiltinimo sistema su mineraline vata Knauf Termo Plus M suteikia pastatui puikią išorinę šilumos izoliaciją ir atitinka aukščiausius garso ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimus. Mineralinės vatos izoliacija sistemai padeda pasiekti A2-s1,d0 degumo klasę (tinkuojant dekoratyviais tinkais Strukturputz, Dekorputz, Kati S, Mak3, Noblo Filz, MineralAktiv), todėl sistema įvardijama kaip „nedegi“. Papildomas šios sistemos pranašumas – geresnė orinio garso izoliacija (iki +16 dB). Ši savybė ypač svarbi didmiesčių pastatams, esantiems šalia triukšmingų, intensyvaus eismo gatvių.

 • Naujų pastatų statyba.
 • Renovacija.

Sertifikuota fasadų šiltinimo sistema su putų polistirenu

Knauf Termo Plus P
Knauf Termo Plus P

Sertifikuota tinkuojama išorinė sudėtinė termoizoliacinė fasadų šiltinimo sistema su putų polistirenu Knauf Termo Plus P suteikia pastatui puikią išorinę šilumos izoliaciją. Putų polistireno izoliacija sistemai padeda pasiekti B-s1,d0 degumo klasę, kuri atitinka reikalavimus keliamus šio tipo sistemoms.

 • Naujų pastatų statyba.
 • Renovacija.

Fasadų šiltinimo sistema su keramine apdailos danga

Knauf Warm Wand Keramik
Knauf Warm Wand Keramik

Fasadų šiltinimo sistema su keramine apdailos danga Knauf Warm Wand Keramik suteikia pastatui puikią šilumos izoliaciją ir atitinka aukščiausius reikalavimus. Sistema tinkama įvairių tipų šilumos izoliacijai: tiek naudojant putų polistireno (EPS) tiek ir mineralinės vatos izoliaciją. Maksimalus izoliacinio sluoksnio storis – 200 mm. Keraminė fasado danga sukuria pastatui masyvumo įspūdį bei praplečia fasadų architektūrinių sprendimų įvairovę. Sistema sertifikuota nacionaliniu (Vokietijos) techniniu liudijimu (Z-33.46-424).

 • Naujų pastatų statyba.
 • Renovacija.

Bukletas Fasadų šiltinimo sistema su plytelėmis

Visokeriopa apsauga!

Fasadų šiltinimo sistemos su KNAUF mineraliniais tinkais – visokeriopa apsauga!

Jau daug metų KNAUF jungia funkcionalumą, estetiką ir ekonomiškumą. Tai atsispindi ir KNAUF fasadų šiltinimo sistemose, įrengtose su mineraliniais tinkais – ilgaamžis ir tvirtas fasadas, be kieto paviršiaus, suteikia ir daug kitų privalumų: efektyvią apsaugą nuo mechaninių pažeidimų ir kenksmingų oro sąlygų, unikalų dizainą, geresnę garso izoliaciją bei malonią gyvenamąją aplinką. Be to, mineralinis fasadų tinkas savo sudėtyje neturi kenksmingų medžiagų tad teršalų kiekis, patenkantis į aplinką yra ypatingai mažas. Tai naudinga ne tik sveikatai, bet ir aplinkai!

Fasadų šiltinimo sistemų su mineraliniais tinkais privalumai

KNAUF fasadų šiltinimo sistemos įrengtos su mineraliniais tinkais: gera garso izoliacija, tvirtumas, apsauga nuo nepalankių oro sąlygų, plačios dizaino galimybės, stabili vertė, ir, žinoma, puiki šilumos izoliacija.

Šilumos izoliacija

Šilumos izoliacija
Geresnis mikroklimatas

Fasadas įrengtas su KNAUF fasadų šiltinimo sistemomis užtikrina optimalią pastatų šilumos izoliaciją ir malonų patalpų klimatą žiemą ir vasarą. Gaunamas tvarus rezultatas, padedantis sumažinati išlaidas šildymui bei kurti geresnę gyvenamąją aplinką.

Priešgaisrinė sauga

Priešgaisrinė sauga
Saugumas

Mineralinių tinkų sistemos yra nedegios ir veiksmingai apsaugo visą sienų konstrukciją nuo galimos išorinio gaisro žalos, taip suteikdamos pastatų savininkams visokeriopą apsaugą.

Atsparumas mechaniniams pažeidimams

Atsparumas mechaniniams pažeidimams
Tvirtumas ir atsparumas

Su KNAUF fasadų šiltinimo sistemomis įrengtas fasadas yra tvirtas ir atsparus mechaniniams pažeidimams. Fasadai yra veiksmingai apsaugoti nuo neišvengiamos mechaninės žalos, pvz., kamuolio ar dviračio smūgio.

Apsauga nuo atmosferos poveikio

Apsauga nuo atmosferos poveikio
Švara ir estetika

Atmosferos poveikis kenkia fasadui, tačiau su mineraliniais fasadų tinkais (pvz.: MineralAktiv) įrengtos fasadų šiltinimo sistemos yra atsparios šiam poveikiui. Tokios sistemos kontroliuoja vandens įgėrimą bei išskyrimą, ilgam užtikrina fasado šarmingumą, ženkliai sumažina vandens kondesato susidarimo galimybę ant paviršiaus ir taip sukuria mikroorganizmams (dumbliams, samanoms ir kerpėms) nepalankią aplinką. Be to, sistemos su mineraliniais tinkais pasižymi didesne mase – tai lėtina fasado įkaitimą ir atvėsimą, ko pasekoje fasadą veikia mažesnės įvaržos, jis tampa atsparesnis plyšių susidarymui, be to pailgėja jo spalvos ilgaamžiškumas.

Dizaino galimybės

Dizaino galimybės
Dizaino įvairovė

Draskomo tinkas Mak 3, veltos tekstūros tinkas Noblo ar dekoratyvi fasado apdailos technologija SM700 Pro – fasado dekoratyvios dizaino galimybės su KNAUF beveik neturi ribų.

Garso izoliacija

Garso izoliacija
Komfortas

Optimali garso izoliacija pagerina gyvenimo kokybę. Su KNAUF fasadų šiltinimo sistemomis įrengtas fasadas čia demonstruoja savo stipriąsias puses. Didesnė masė izoliuoja aplinkos keliamą triukšmą - storas bendras armuojančio ir dekoratyvaus mineralinio tinko sluoksnis su mineraline vata gali pagerinti garso izoliaciją net iki 16 dB.

Stabili vertė

Fasado kuriama vertė
Ilgalaikė nauda

Fasado apdaila su KNAUF fasadų šiltinimo sistemomis yra visokeriopai naudinga. Viena svarbiausių priežasčių – ilgalaikė tokio fasado kuriama vertė. Dėl itin patvaraus ir patikimo mineralinio tinko paviršiaus ilgai turėsite gražų ir visapusišką apsaugotą namo fasadą. Namų savininkams tai investicija, kuri apsimoka!

3 kartus greičiau nei rankiniu būdu

3 kartus greičiau nei rankiniu būdu

Fasadų šiltinimo sistemų įrengimas su PFT G 4 ar PFT RITMO XL mašinomis padeda pagreitinti ir supaprastinti darbo eigą ir taupyti energiją, pinigus bei laiką. Mašinos gali būti naudojamos:

 • Klijų maišymui ir pumpavimui.
 • Klijų ir armavimo mišinio purškimui.
 • Visiems interjero ir išorės tinkavimo darbams.

Darbai mažuose objektuose
Darbai mažuose objektuose

Atliekant fasado šiltinimo darbus ypač dažnai naudojamos 230 voltų galingumo PFT RITMO L plus mašinos. Dėl jų ypač lengvo svorio jos puikiai pasitarnauja mažuose statybų objektuose.

 • Klijų maišymui ir pumpavimui.
 • Klijų ir armavimo mišinio purškimui.
 • Tinka mineraliniems ir paruoštiems naudoti tinkams.

Sisteminiai sprendimai didesniems objektams
Sisteminiai sprendimai didesniems objektams

Sistema kurią sudaro PFT LOTUS XS horizantalus maišytuvas ir PFT SWING siurblys:

 • Gali būti naudojami ir atskirai.
 • Reguliojamas našumas, galimas didelis pumpavimo atstumas nuo paviršių.
 • Tinka klijų maišymui ir pumpavimui.

Plonasluoksnis tinkavimas
Plonasluoksnis tinkavimas

Fasadų šiltinimo srityje PFT SWING L ir PFT SAMBA mašinos yra ypač vertinami įrankiai.

PFT SWING L naudojama dekoratyvaus tinko purškimui, o PFT SAMBA mašinos priklauso "Airless" technologijos šeimai, kuri yra pritaikyta beveik visiems mechanizuoto gruntavimo ir dažymo darbams.

PFT pjovimo įrankiai izoliacinėms plokštėms – greitai, patogiai, milimetro tikslumu
PFT pjovimo įrankiai izoliacinėms plokštėms – greitai, patogiai, milimetro tikslumu

Fasadų šiltinimui skirtų plokščių apdirbimas su PFT mašinomis yra itin lengvas. PFT CUTMASTER greitai ir lengvai pjauna šiltinimo plokštes iki maksimalaus 310 mm storio. Tai reiškia trumpiausią pjovimo laiką. Galima pjauti stačiakampes maksimalaus 1350 mm ilgio plokštes. Vietoj pjovimo nuo viršaus iki apačios atliekamas trumpas rankos judesys pirmyn. Mažas, patogus profesionalus prietaisas PFT MINICUT tinka plokštėms iki 140 arba 230 mm storio. Švarus, tikslus ir greitas darbas su minimaliomis atliekomis!

TINKŲ STRUKTŪROS

Dekoratyviųjų tinkų struktūros

Dėl plačių paviršiaus dizaino galimybių Knauf dekoratyvieji tinkai kiekvienam projektui suteikia individualumo, be to, apsaugo pastato konstrukciją ir ilgam išlaiko jo vertę.

Mineraliniai fasado tinkai suteikia planuotojams, architektams ir statybininkams plačias galimybes įgyvendinti savo vizijas. Skirtingos spalvos, struktūros ir apdirbimo technikos leidžia sukurti individualius akcentus, suteikiančius laikui nepavaldų ir estetišką vaizdą. Tą patį galima pasakyti ir apie mineralinius tinkus, skirtus patalpų vidui. Platus jų struktūrų ir spalvų pasirinkimas leidžia sukurti ypatingą vidaus patalpų atmosferą.

Pastos konsistencijos Knauf silikatiniai ir silikoniniai dekoratyvieji tinkai yra gaminami organinių medžiagų pagrindu ir turi mikroporinį paviršių. Dėl šios priežasties net mažiausias vandens lašelis negali prasiskverbti pro tinką, nes jis yra 10 000 kartų didesnis nei tinko mikroporos, o viduje susidariusi drėgmė lengvai patenka į lauką, nes garų molekulės yra 2 500 kartų mažesnės nei mikroporos.

„Samanėlė“ - kuklūs ir kartu prašmatnūs paviršiai

Norint išgauti „samanėlės” tipo paviršiaus struktūrą ant paruošto pagrindo mentele padengiamas skiedinys su skaldytos struktūros grūdeliais (sluoksnio storis atitinka grūdelių storį), vėliau paviršius užtrinamas. Rezultatas – nešvarumams atspari, aiški struktūra. Priklausomai nuo grūdelių dydžio gaunamas skirtingas paviršiaus vaizdas.

Produktai:

„Lietutis“ - įspūdingai įvairūs paviršiai

„Lietučio“ tinko struktūrai išgauti naudojamas tinko skiedinys su apvaliais grūdeliais. Jis dengiamas mentele, išlyginamas ir aštriais, išreikštais judesiais užtrinamas su trintuve. Taip susidaro daugiau ar mažiau išreikšta griovelių struktūra, ji gali iš esmės skirtis, atsižvelgiant į grūdelių dydį. Trinant vertikaliais, horizontaliais arba klasikiniais apskritais judesiais, kiekvieną kartą pasiekiamas vis kitoks rezultatas.

Produktai:

Draskytas - grūdelis prie grūdelio

Draskytos tekstūros tinkas yra klasikinis dekoratyvusis tinkas, kurio kampuoti skaldyti grūdeliai gali varijuoti nuo mažų iki didelių. Tokie grūdeliai yra tinkami „grūdelis prie grūdelio“ struktūros suformavimui. Sukietėjęs paviršius tolygiai ir nenutrūkstamai apdirbamas specialiu įrankiu – trintuve su daugybe vinių. Taip suformuojama tipiška, kokybiškai atrodanti draskytos tekstūros tinko struktūra. Standartiškai į draskytos tekstūros tinką pridedama žėručio, taip išgaunant išskirtinį spindesio efektai.

Produktai:

Veltas - estetiškai patrauklūs

Tiems, kas pageidauja kuklaus vaizdo, rekomenduojama rinktis velto paviršiaus tinką. Toks tinkas sukuria praktiškai glotnaus paviršiaus išvaizdą su neryškia paviršiaus struktūra. Velto paviršiaus tinkas dengiamas mentele arba glaistykle, o paviršius užtrinamas kempine. To pasekoje tinko paviršiuje matomi smulkūs struktūros grūdeliai.

Produktai:

Modeliuojamas - apdaila su individualiu charakteriu

Mėgstantys išskirtinumą ir ypatingas struktūras renkasi modeliuojamąjį tinką. Jis dengiamas norimo storio sluoksniu, po to jo paviršiaus struktūra laisvai formuojama mentele arba glaistikliu. Pasitelkus fantaziją ir eksperimentuojant galima sukurti visiškai individualiai atrodančius paviršius arba net meno kūrinius.

Produktai:

Dekoratyvieji mozaikiniai tinkai - tvirti ir gražūs

Dekoratyvusis mozaikinis tinkas yra šiek tiek kitoks nei kiti tinkai. Jis yra itin atsparus aplinkoje esančioms žalingoms medžiagoms ir mikroorganizmams. Užtepus grūdo storio tinko sluoksnį ir išlyginus jį mentele, dėl natūralios uolienos grūdėtumo gaunamas išraiškingas paviršius.

Dekoratyvusis mozaikinis tinkas yra atsparus atmosferos poveikiams, yra laidus garams, atsparus įbrėžimams ir smūgiams. Jis idealiai tinka cokoliams, laiptinėms ir fasado vietoms prie įėjimo į pastatus.

Produktai:

 • Butz

Purškiami tinkai - dekoratyviai harmoningi

Purškiamas tinkas yra dekoratyvaus tinko tipas dengiamas su specialia purškimo įranga. Dėl to galimas plastiškesnis pritaikymas, nei naudojant rankiniu būdu dengiamus tinkus. Purškiamu tinku įrengtam paviršiui būdinga tolygi struktūra, kuri gali būti tiek grubi, tiek ir smulki. (pabrezti,kad tinka tik viduje)

Produktai:

Glotnaus paviršiaus tinkai - elegantiška klasika

Glotnaus paviršiaus tinkai yra dekoratyviųjų tinkų klasika. Juos pasirinkus sukuriami ypač lygūs, labai smulkios struktūros, į smulkų šlifavimo popierių panašūs paviršiai. Glotnus dekoratyvusis tinkas susideda iš smulkiagrūdžio skiedinio ir dengiamas ant pagrindo nesudaro beveik jokios struktūros. Dėl to jis idealiai tinka nepriekaištingai lygiems paviršiams. (pabrezti,kad tinka tik viduje)

Produktai:

 • Pico der Feine

STRAIPSNIAI

 • Fasado šiltinimas su sertifikuotais sprendimais

  Fasado šiltinimas su sertifikuotais sprendimais

  Planuojamas privataus namo įrengimas dažnai priverčia susimąstyti apie tai, ar jis bus estetiškas, ilgaamžis, ar jame gerai jausimės, ar pastato eksploatacija bus ekonomiška. Tačiau neretai pamirštame užduoti klausimą, ar patalpų mikroklimatas leis gerai jaustis jo gyventojams ištisus metus: išsaugos šilumą žiemą, o vasarą leis džiaugtis malonia vėsa. Tačiau visi šie faktoriai tiesiogiai priklauso nuo fasado apšiltinimui pasirinktų medžiagų. Fasado šiltinimas su sertifikuotais sprendimais
 • Fasado gelbėjimo planas: kokias priemones rinktis remontui?

  Fasado gelbėjimo planas: kokias priemones rinktis remontui?

  Viskas, pradedant daiktais ir baigiant žmogaus sveikata, sensta ir dėvisi. Lygiai taip pat ir pastatai – remontas, deja, yra neišvengiama jų eksploatavimo dalis. Net reguliariai prižiūrimus fasadus kartkartėmis būtina atnaujinti. Fasado apdaila – tai didelė investicija, todėl, ją remontuojant, svarbu priimti teisingus sprendimus. Skaityti daugiau

Literatūra

 • ISTS montavimo vadovas

  ISTS montavimo vadovas

  Daugiau
 • Fasadų šiltinimo sistemos WARM-WAND Basis - P321.lt

  Fasadų šiltinimo sistemos WARM-WAND Basis - P321.lt

  Daugiau
 • Fasadų įrengimas su MineralAktiv

  Fasadų įrengimas su MineralAktiv

  Daugiau
 • Fasadų šiltinimo sistema su plytelėmis

  Fasadų šiltinimo sistema su plytelėmis

  Daugiau
 • Cokolio įrengimo sistemos

  Cokolio įrengimo sistemos

  Daugiau
 • Fasadų dekoratyvūs tinkai

  Fasadų dekoratyvūs tinkai

  Daugiau
 • Fasadų sanavimo sistemos

  Fasadų sanavimo sistemos

  Daugiau

JUMS TAIP PAT GALĖTŲ BŪTI ĮDOMU

Fasado šiltinimas

Sužinokite, kaip apšiltinti fasadą žingsnis po žingsnio.

Daugiau

DAUGIAU INFORMACIJOS