Knauf Knauf

Fasado šiltinimas su sertifikuotais sprendimais

Fasadas yra viena iš stambesnių investicijų

Planuojamas privataus namo įrengimas dažnai priverčia susimąstyti apie tai, ar jis bus estetiškas, ilgaamžis, ar jame gerai jausimės, ar pastato eksploatacija bus ekonomiška. Tačiau neretai pamirštame užduoti klausimą, ar patalpų mikroklimatas leis gerai jaustis jo gyventojams ištisus metus: išsaugos šilumą žiemą, o vasarą leis džiaugtis malonia vėsa. Tačiau visi šie faktoriai tiesiogiai priklauso nuo fasado apšiltinimui pasirinktų medžiagų.

Weiter

Medžiagų pasirinkimas

Nepriklausomai nuo to, ar statomas naujas privatus namas ar renovuojamas jau esamas, įrengiant fasadą neišvengiamai tenka susidurti su didžiule jo apšiltinimui ir apdailai skirtų medžiagų pasiūla. Net ir patyrusiam rangovui nelengva teisingai pasirinkti, ką jau kalbėti, jei su nuosavo namo statyba ir fasado įrengimu tenka susidurti pirmą kartą. Tuomet norint išanalizuoti įvairių gamintojų siūlomus produktus, jų technines charakteristikas, montavimo ypatumus ir kitas svarbias savybes, tenka įdėti gausybę pastangų ir laiko.

Tačiau net ir puikiai atlikus namų darbus ir išsirinkus geros kokybės, bet skirtingų gamintojų produktus, gali paaiškėti, jog pasirinkti gaminiai tiesiog nedera tarpusavyje. Deja, šių klaidų kaina yra pakankamai didelė, nes problemos išryškėja tik po darbų atlikimo ir tenka antrąkart sumokėti ne tik už medžiagas, bet ir statybos darbus.

Norintys išvengti panašaus pobūdžio nesklandumų, renkasi sertifikuotas tinkuoto fasado šiltinimo sistemas, kurias sudaro išbandytos ir tarpusavyje derančios statybinės medžiagos. Vis dėlto, būtent galimybė išgauti didesnį energetinį efektyvumą, dažnu atveju, tampa lemiančiu veiksniu, pasirenkant būtent tinkuojamas šiltinimo sistemas.

Fasado šiltinimo sistemų sandara

Daugelį tinkuojamų fasado šiltinimo sistemų sudaro panašūs elementai: klijavimo ir armavimo medžiagos, armavimo tinklai, polistireno putplasčio plokštės arba mineralinė vata, smeigės, gruntas, dekoratyviniai tinkai ir dažai.

Didžiausias tokių sistemų privalumas yra tas, kad gamintojas gali užtikrinti „sumuštinyje“ naudojamų medžiagų savybių tarpusavio suderinamumą. Tinkuojamose šiltinimo sistemose visi naudojami gaminiai yra išbandomi pagal specialias reglamentuotas metodikas, tokiu būdu užtikrinant, kad naudojamos medžiagos tolygiai reaguoja į drėgmę, lauko oro temperatūrų kaitą, UV spindulius ir kitus fasadą įtakojančius aplinkos veiksnius. To pasekoje fasadas tampa patvarus, ilgaamžis ir atitinkantis aukščiausius energetinio efektyvumo reikalavimus. Be to, šis pasirinkimas padeda išvengti gana dažnai net ir naujos statybos nuosavuose ar daugiabučiuose namuose pasitaikančio defekto – suskilinėjusio ar atšokusio dekoratyvinio tinko. Ši problema nėra lengvai ištaisoma ir užsakovui neretai tenka susitaikyti su neplanuotomis išlaidomis ir papildomų darbų, skirtų defektų šalinimui organizavimu.

Žinoma, šios ir kitos problemos, tokios kaip drėkstančios sienos, šilumos tiltai, ant fasado besikaupiantis purvas ar „žaliavimas“ gali kilti ir dėl kitų priežasčių, tai ir neteisingų medžiagų pasirinkimas bei įrengimo instrukcijų ar technologijų nesilaikymas. Vis dėlto daugelio šių bėdų galima nesunkiai išvengti pasirinkus patikimo gamintojo sertifikuotą šiltinimo sistemą.

Knauf fasadų šiltinimo sprendimai

Vienos geriausiai žinomų Lietuvoje yra fasado šiltinimo sistema su mineraline vata Knauf Termo Plus M ir sistema su polistireno putplasčiu Knauf Termo Plus P. Šios sistemos yra sertifikuotos jau nuo 2010 metų ir nuolatos yra papildomos pažangiausiais produktais, skirtais pastatų apšiltinimui ir apdailai.

Populiariausia naujiena - tai Mineralaktiv tinko ir dažų sistema. Ji buvo sukurta, siekiant išspręsti drėkstančių ir žaliuojančių sienų klausimą, nenaudojant biocidų, kurie yra stiprus aplinkos teršėjas, ypač didelę žalą darantis gruntiniams vandenims ir reikalaujantys periodiško atnaujinimo.

Kita naujovė, itin aktuali architektams ir užsakovams, mėgstantiems išskirtinumą ir ieškantiems, kuo pakeisti pabodusios „samanėlės“ ar „lietučio“ faktūras – tai klijavimo ir armavimo mišinys bei galutinis sluoksnio tinkas SM 700 Pro , leidžiantis pasireikšti fantazijai ir išgauti „sušukuotą“, betoninį ar medinių lentų vaizdą. Tiek senovinių, tiek ir labai modernių pastatų fasadams unikalumo suteikia MAK3 draskomo paviršiaus tinkas su žėručiu, o Noblo Filz plaušu armuoto tinko pagalba galima išgauti „veliamo“ paviršiaus struktūrą.

Nemažiau svarbi ir išskirtinio dėmesio reikalaujanti yra pastato cokolinė dalis, nes būtent jai tenka kur kas didesnis vandens ir purvo kiekis. Siekiantiems išvengti cokolio atnaujinimo dėl ant jo atsiradusių tamsių dėmių ar įtrūkimų, gamintojas sukūrė klijavimo ir armavimo mišinį bei galutinio sluoksnio tinką su integruota apsauga nuo drėgmės Sockel - SM Pro.

Kitas inovatyvus produktas, ypač gelbstintis situacijose, kuomet fasadą išvagoja stabilių, bet smulkių, iki 0,2 mm trūkių tinklas - fasadiniai silikoniniai armuojantys dažai Faserfarbe. Jo dėka, atsiradus tokio tipo įtrūkimams, nebūtina atnaujinti viso tinko sluoksnio, užtenka padengti sieną šiais dažais ir įsitikinti armuojančio plaušo technologijos privalumais.

Kaip pasirinkti šiltinimo sistemą?

Galutinai įvertinus, kokie uždaviniai keliami tinkuotai fasado šiltinimo sistemai, galima nesunkiai išsirinkti ir jos tipą. Knauf Termo Plus M sistemą rekomenduojama rinktis pastatams, kuriems aktualus ypač aukštas degumo klasės rodiklis, tai daugiaaukščiai ir specialios paskirties pastatai: mokyklos, ligoninės, prekybos ir pramogų centrai bei daugelis viešųjų objektų. Negana to, mineralinė vata yra nepakeičiamas apšiltinimo sprendimas prie triukšmingų gatvių, vaikų darželių ar sporto aikštelių esantiems namams, nes ji yra puikus garso izoliatorius. Jei dalis pastato sienų yra lenktos - šį sprendimą įgyvendinti bus kur kas paprasčiau su lanksčiomis apšiltinimo vatos lamelėmis nei polistireno putplasčiu.

Tačiau putplastis turi savus privalumus – jis puikiai išlaiko formą, todėl sistema Knauf Termo Plus P meistrų ypač mėgstama tais atvejais, kai reikia užtikrinti sienos lygumą dideliems plotams. Be to, putplastis yra pigesnė medžiaga, o tvirtinimo darbai gerokai lengvesni. Dėl šių priežasčių negalima vienareikšmiškai pasakyti, kuri medžiaga yra geresnė. Kilus dvejonėms, optimalų sprendimą konkrečiai situacijai tinkamiausiai gali parinkti Knauf techniniai konsultantai, nemokamai teikiantys konsultacijas visoje Lietuvoje tel. numeriu +37052132222 arba el. paštu [email protected]

Nuo fasado šiltinimo ir apdailos sistemos pasirinkimo tiesiogiai priklausys, ar bus galima pastatą ramiai eksploatuoti ne vieną dešimtmetį, tik reguliariai atnaujinant dekoratyvinį sluoksnį, ar reikės nepaliaujamai taisyti įvairiausius defektus, atsirandančius dėl netinkamai parinktų ar sumontuotų medžiagų, bei susitaikyti su papildomomis išlaidomis, skirtoms šių problemų šalinimui.

DAUGIAU INFORMACIJOS