Knauf Knauf

Tinkamas Rotband tinko paruošimas

Weiter

Dar praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje sukurtas Rotband gipsinis tinkas iki šiol džiaugiasi nemažėjančiu populiarumu. Tai klasikinis, laiko patikrintas, nepaprastai universalus produktas, tinkamas tinkuoti įvairios paskirties vidaus patalpas, ypač dažnai naudojamas remonto darbams. Rotband – produktas, parduodamas kaip sausi milteliai, jį galima dengti tik rankiniu būdu, todėl tinkamas jo paruošimas yra ypač svarbus veiksnys, galintis nulemti tiek darbo eigą, tiek galutinį rezultatą.

Norint išvengti klaidų, dėl kurių produktas taps nebetinkamas naudoti, padidės jo sąnaudos ar darbo procesas smarkiai susikomplikuos, užtenka nuosekliai vadovautis paruošimo instrukcijoje nurodytais žingsniais ir atsižvelgti į kelis praktinius specialistų patarimus.

1. Pasirinkite tinkamas vandens ir mišinio proporcijas

Kad konsistencija būtų tinkama darbui, būtina produktą ruošti pagal instrukcijoje nurodytas proporcijas. Svarbu atsižvelgti į gipsinio tinko pagaminimo šalį: Vokietijoje gaminamas Rotband tinkas ruošiamas išmaišant 30 kg sausojo mišinio su maždaug 20 litrų vandens; tokiam pačiam kiekiui Latvijoje gaminto tinko paruošti prireiks 17 litrų vandens. Vanduo, be abejo, turi būti švarus. Tinką maišyti sraigtiniu maišytuvu patartina tol, kol neliks gumuliukų.

2. Paruoškite adekvatų produkto kiekį

Gipsinis tinkas Rotband gana greitai stingsta, tad labai svarbu jo pasiruošti tik tiek, kiek galima sunaudoti per maždaug 20 minučių. Paruoštam tinkui pradėjus stingti, jokiu būdu negalima jo „gaivinti“ permaišant ar įpilant daugiau vandens – tai gresia drastišku produkto savybių pakitimu ir suprastėjusia kokybe. Be to, skiedžiant sukietėjusį tinką, beveik niekada neįmanoma pasiekti, kad produkto konsistencija būtų tolygi, todėl labai svarbu nuo pat pradžių įsivertinti darbo greitį ir reikalingą kiekį. Paruošę tinko per daug, rizikuojame sunaudoti daugiau produkto, nes nesunaudotą medžiagą teks mesti lauk (neretai su visu indu), paruošus per mažai – darbo procesas pailgės, nes daugiau laiko bus skiriama naujam tinkui sumaišyti.

3. Naudokite tinkamą įrangą

Sklandžiam ir ekonomiškam darbo procesui užtikrinti bei tinkamai tinko mišinio konsistencijai pasiekti būtina naudoti tinkamą įrangą. Jei tinkuojami didesni plotai, ruošiant produktą patartina rinktis adekvačius ruošiamam kiekiui maišymo indus ir galingą, tačiau nedidelių apsukų maišytuvą. Maišyti tinką rankomis mentele galima tik labai mažais kiekiais – nedideliam remontui, tinkuojant nedidelį plotą. Čia labai svarbu preciziškumas, tad būtina įsitikinti, kad mišinyje nebeliko gumuliukų. Visi maišymo įrankiai ir indai turi būti ypač švarūs.

4. Užtikrinkite palankias darbo sąlygas

Patalpose reikėtų užtikrinti tinkamas darbo sąlygas: tiek patalpos oro, tiek tinkuojamo pagrindo temperatūra darbo ir tinko ruošimo metu negali būti žemesnė nei +5 °C, tačiau ne aukštesnė kaip +30 °C (tai itin svarbu dirbant vasarą). Taip pat būtinas tinkamas patalpų vėdinimas. Vis dėlto reikėtų vengti skersvėjų ar tiesioginių saulės spindulių, krentančių ant tinkuojamų plotų, kurie galėtų pakeisti tinko džiūvimo laiką.

5. Laikykitės produkto sandėliavimo nurodymų

Kaip ir kitos apdailos medžiagos, gipsinis tinkas Rotband turi galiojimo laiką. Produktas savo geriausias savybes išlaiko ribotą laiką, tad tinką reikia sunaudoti per 6 mėnesius nuo jo pagaminimo datos. Prieš pradedant darbus, maišus reikia laikyti sausoje patalpoje, pažeistus – užsandarinti ir sunaudoti pirmiausia.

DAUGIAU INFORMACIJOS