Knauf Knauf

Grindų klojimas su AQUAPANEL® Cement Board Floor Tile Underlay

Idealus plonas cementinių plokščių pagrindas plytelėms ant medinių juodgrindžių klijuoti

Ypatingai patvarios, labai lengvos ir tik 6 mm storio AQUAPANEL® Cement Board Floor Tile Underlay cementinės plokštės sudaro idealias sąlygas kloti visų tipų grindų dangas. Puikiai tinka tais atvejais, kai konstrukcijos aukštis yra ribotas, padeda užtikrinti lygią ir vientisą skirtingų dangų sandūrą, tad nereikia keisti ar pritaikyti specialių slenksčių. Net kai grindys turi būti labai žemos, su AQUAPANEL® jas įrengsite greitai ir lengvai.

Pagrindinė sistemos dalis – AQUAPANEL® cementinė grindų plokštė. AQUAPANEL® Cement Board Floor Tile Underlay cementinę grindų plokštę sudaro iš portlandcemenčio su priedais pagamintas pagrindas, kurį iš abiejų pusių dengia stiklo pluošto tinklelis. Kad plokštės laikančioji galia būtų ypač didelė, jos ilgosios briaunos sutvirtintos papildomai (EasyEdge®). Be to, plokštė yra 100 % atspari vandeniui ir bet kokios rūšies pelėsiams. Kartu naudodami kitas sistemos AQUAPANEL® dalis, tokias kaip juosta, gruntas, elastingi plytelių klijai ir savisriegiai, galite neabejoti, kad rezultatas visada bus pats geriausias.

Taikymo sritys

Kaip sistemos dalis, AQUAPANEL® cementinės plokštės yra universalus sprendimas, tinkamas grindims, ant kurių bus klijuojama plytelių danga. Jos suformuoja puikų pagrindą bet kokioje patalpoje ir gali būti naudojamos viso pastato projektui, jei jame planuojama įrengti naujas plytelių grindis ant medinių pagrindų. Nesvarbu, ar tai būtų visuomeninės paskirties pastatai, pvz., biurai, parduotuvės, parodų zonos, viešbučiai, ar privatūs namai.

AQUAPANEL® cementinės plokštės idealiai tiks:

 • vonios kambariuose.
 • Virtuvėse.
 • Miegamuosiuose.
 • Gyvenamuosiuose kambariuose.
 • Įėjimo zonose.

Privalumai

Jei kaip pagrindą naujoms grindims su plytelių danga pasirinkote AQUAPANEL® cementines plokštes, galite būti tikri – saugumas ir patikimumas jau garantuoti. Tačiau šios plokštės turi ir daug kitų privalumų:

 • yra tik 6 mm storio, todėl suformuoja labai nedidelio aukščio grindų konstrukciją.
 • Tinka su visomis įprastomis grindų plytelėms, pvz.: keraminėms, mozaikos ar natūralaus akmens.
 • Gali būti montuojamos ant esamų medinių grindų.
 • Yra stabilios ir ilgalaikės.
 • Atsparios pelėsiui.
 • 100 % atsparios vandens poveikiui.
 • Lengvai pjaunamos, pakanka įpjauti ir nulaužti.
 • Nereikia iš anksto pragręžti.
 • Vienai plokštei pritvirtinti užtenka tik 9 varžtų.

Fizikinės savybės

Savybė Reikšmė
Ilgis (mm) 1200
Plotis (mm) 900
Storis (mm) 6
Svoris (kg/m²) Apie 8,5
Sausos medžiagos tankis (kg/m³) Apie 1250
Degumo klasė pagal EN 13501 A1

Susiję produktai

Cementinio sluoksnio ant medinio pagrindo įrengimasGrindų konstrukcija su AQUAPANEL® cementine grindų plokšte

Grindų konstrukcija su AQUAPANEL® cementine grindų plokšte:

Cementiniam sluoksniui ant medinio pagrindo įrengti prireiks:

Medinis pagrindas turi būti įrengtas iš orientuotų skiedrų plokščių OSB 3 (pagal EN 300), medžio drožlių plokščių MDP (kategorija P5 pagal EN 312) arba faneros (pagal EN 636). Plokščių siūlės turi būti stabilios, t. y. būti ant atramos arba turėti įlaido jungtį. Pagrindo plokštuma turi būti lygi, įlinkis negali viršyti ribinio l/400. Esama medinių sijų konstrukcija turi atitikti pastato statikos reikalavimus. Medinių sijų įlinkis negali viršyti ribinio l/300.

Minimalus juodgrindžių storis priklauso nuo atstumo tarp medinių sijų centrų.

-Minimalus plokščių storis, atsižvelgiant į medinių sijų tarpatramį (atstumą tarp sijų ašių)
Atstumas tarp medinių sijų 40 cm 60 cm 80 cm
OSB 3 pagal EN 300 18 mm 18 mm 22 mm
MDP, kategorija P5 pagal EN 312 19 mm 22 mm -

Medinio pagrindo gruntavimas

Pagrindas gruntuojamas gruntu AQUAPANEL® Putzgrundierung (skiesti vandeniu 1:1). Laukiama bent pusę dienos, kol gruntas išdžius.

Elastingų klijų dengimas

Pagrindas dengiamas elastingų plytelių klijų sluoksniu (min. C2S1 klasė pagal EN 12004 / 12002). Rekomenduojama naudoti plytelių klijus K4 .

Pirmųjų plokščių montavimas

Pirmoji AQUAPANEL® Cement Board Floor Tile Underlay plokštė dedama patalpos kampe.

Svarbu įsitikinti, kad plokščių siūlės nesutaptų su pagrindo plokščių siūlėmis (siūlės turi persikeisti min. 200 mm).

Plokščių tvirtinimas savisriegiais

Sudėtos plokštės iš karto tvirtinamos prie pagrindo savisriegiais AQUAPANEL® Maxi Schraube SN 25 . Tarp plokščių reikia palikti 3–5 mm pločio siūles. Pačios plokštės pradedamos kloti nuo priešais duris esančio tolimiausio patalpos kampo. Dirbant tokiu principu, neteks lipti ant šviežiai sudėtų plokščių. Svarbu atkreipti dėmesį, kad nesusidarytų kryžminių siūlių, siūlės turi persikeisti min. 200 mm.

Vienai plokštei pritvirtinti reikia 9 savisriegių. Minimalus savisriegio atstumas nuo plokštės krašto – 15 mm.

Siūlių armavimas

Siūlės užpildomos elastingais plytelių klijais, pvz., K4 (min. C2S1 pagal EN 12004 / 12002). Į klijų sluoksnį įplukdoma siūlių armavimo juosta (10 cm). Laukiama, kol armuota siūlė išdžius.

Paviršiaus gruntavimas

Visas paviršius gruntuojamas gruntu AQUAPANEL® Putzgrundierung (skiesti vandeniu 1:2). Gruntui išdžiūvus (apie 12 val., atsižvelgiant į aplinkos sąlygas), galima tęsti kitus darbus.

Plytelių klijavimas

Plytelės klijuojamos ant nugruntuotos plokštės. Naudojami elastingi plytelių klijai (min. C2S1 pagal EN 12004 / 12002). Maksimalus plytelių dydis 33 x 33 cm*. Atkreipti dėmesį į plytelių gamintojo rekomendacijas ir toliau pateiktą informaciją.

* Klijuojant didesnio formato ar ne stačiakampio formos plyteles, būtina atsižvelgti į plytelių storį ir lenkimo stiprį.

Susijusi literatūra

Jums taip pat galėtų būti įdomu

Straipsniai

Grindys vonioje: kaip pažaboti nuolatinę drėgmę?

Grindys vonioje: kaip pažaboti nuolatinę drėgmę?

Įrengiant vonios kambarį svarbu yra pasirinkti medžiagas, kurias paprasta prižiūrėti ir valyti, kurios yra atsparios vandeniui, nėra palanki terpė pėlesiui ar grybeliui vystytis, neskleidžia į orą pavojingų lakiųjų junginių bei nepakeičia savo pagrindinių savybių veikiamos drėgmės.

Skaityti visą straipsnį

DAUGIAU INFORMACIJOS