Knauf Knauf

Ilgametė patirtis – daug pokyčių

Weiter

Mūsų istorija

„Knauf“ turi ilgą ir įdomią istoriją. Per daugelį dešimtmečių „Knauf“ iš mažo šeimos verslo Vokietijoje sėkmingai virto pasauliniu mastu veikiančia įmonių šeima ir išlaikė savo pagrindines vertybes – bendradarbiavimą, bendrumą ir partnerystę. Tradicijų ir inovacijų kombinacija šią kompaniją, kuri vis dar priklauso vienai šeimai, padarė tokia, kokia ji yra šiandien: sėkminga tarptautinės rinkos žaidėja, kuri atspindi modernumą, aukštą produktų kokybę ir įvairovę bei ištikimybę ir solidarumą.

 • 1932 m.

  Viskas prasidėjo 1932 metais, kai kasybos inžinieriai broliai Alfonsas ir Karlas Knaufai Šengene įsigijo gipso telkinių kasybos teises ir įkūrė šeimos bendrovę. Nepraėjus metams, broliai Perle prie Mozelio (Vokietija) įsteigė pirmąją savo gipso gamyklą.

 • 1949 m.

  Federacinės Vokietijos Respublikos įkūrimas 1949 metais taip pat tapo nauja pradžia Knaufams – šis istorinis faktas sutapo su naujo kompanijos etapo pradžia, kurią žymėjo persikėlimas iš Perlo į Iphofeną, Šiaurinėje Bavarijoje.

 • 1958 m.

  Šeimos kompanijos, kaip inovatyvios įmonės, augimas statybų medžiagų industrijoje paspartėjo. 1958 m. „Knauf“ sukūrė pirmąją gipso plokščių gamybos liniją, o po kelių metų ir pirmąjį mašininį tinką bei tam reikalingas maišymo ir transportavimo mašinas. „Knauf“ nuolat didino gipskartonio sistemų galimybes įtraukdama specialius įrankius, metalo profilius sienoms ir lubų konstrukcijas.

 • 1970 m.

  1970 metais, „Knauf“ pradėjo perlito ir kitų statybų chemijos produktų gamyba. Vėliau ir toliau buvo plėtojamas gaminių portfelis, įtraukiant naujus cheminius produktus, kalkių ir cemento tinkus, medžiagas izoliacijai, ir cemento plokštės „Aquapanel“ ir kitas inovatyvias sistemas.

 • 1978 m.

  1978 metais „Knauf“ užtikrino ir šiandien labai svarbią veiklos sritį – perėmė stiklo vatos gaminimo gamyklą Šelbivilyje, JAV ir tapo izoliacinių medžiagų rinkos lydere.

 • 1980 m.

  1980–ieji prasidėjo dar vienu svarbiu pokyčiu: „Knauf“ valdymą perėmė įkūrėjų sūnūs Nikolojus ir Baldvinas Knaufai, kurie išlaikė tėvų darbo filosofiją ir tęsė pradėtas tradicijas, o tai turėjo didelę teigiamą įtaką „Knauf“ įmonių grupės augimui. 2011 metais „Knauf“ turėjo 150 produkcijos gamybos įrenginių daugiau nei 60 šalių ir 24 000 darbuotojų visame pasaulyje.

 • 2008 m.

  2008 metais Nikolojus ir Baldvinas Knaufai įmonės valdymą perdavė kompanijos akcininkų komitetui. Komitete jie užėmė pirmininko ir vicepirmininko pareigas.

 • Šiandien

  Šiandien „Knauf“ valdo Manfredas Grundkė ir Aleksandras Knaufas, kurie yra lygiaverčiai partneriai.