Knauf Knauf

Viešbutis „Europa City Aurora“

Klaipėda, Lietuva

Weiter

Ant Kuršių marių kranto šalia Naujosios Smiltynės perkėlos 2013 pavasarį uostamiestyje duris atvėrė naujas 4 žvaigždučių ekonominės klasės viešbutis „Europa City Aurora“.

Ant Kuršių marių kranto šalia Naujosios Smiltynės perkėlos 2013 pavasarį uostamiestyje duris atvėrė naujas 4 žvaigždučių ekonominės klasės viešbutis „Europa City Aurora“. Dalis viešbučio patalpų įsikūrė rekonstruotame 1953 m. statyto kino teatro „Aurora“ pastate. Aštuoniuose viešbučio aukštuose įrengti 144 šiuolaikiški ir jaukiai įrengti kambariai, keturių salių konferencijų centras, restoranas. Požeminis „Europa City Aurora“ aukštas skirtas automobilių stovėjimo aikštelei.

Aurora

Pastato funkcija

Viešbutis skirtas Klaipėdos miesto svečių ir užsienio turistų apgyvendinimui, konferencijų ar mokymų organizavimui. Komfortiškam poilsiui viešbutyje įrengtos pramogų zonos, pritaikytos skirtingiems gyventojų pomėgiams.

Statybos užduotis

Naujasis viešbučio pastatas buvo sujungtas su senuoju kino teatro „Aurora“ pastatu, tad statybininkams teko nemenka užduotis – istorinį pastatą prikelti naujam gyvenimui ir integruoti į šiuolaikinio miesto gyvenimą. Statybos darbus vykdžiusi komanda privalėjo dirbti kruopščiai ir istorijos paveldą derinti su moderniu viešbučio interjeru.

Sprendimas

Norint sukurti šiltą ir jaukią atmosferą, buvo panaudotos profesionalios kokybiškos medžiagos, skirtos kultūros paveldo darbų restauracijai. Pasitelkus profesionalų pagalbą, įgyvendinti sprendimai pasižymi ne tik dailumu, bet ir funkcionalumu. Statybos darbų metu naudoti tokie Knauf produktai: gruntas KNAUF Stuc-Primer, tinkai KZ Universalputz ir MP 75, gipskartonio plokštės White ir Green, šiltinimo sistema KNAUF TecTem.

Papildoma informacija

Klaipėdoje įsikūrusiame „Europa City Aurora“ viešbutyje vienu metu gali apsistoti per 300 svečių. Viešbučio patalpose ir konferencijų centre veikia bevielis internetas, gyventojų patogumui įrengti du modernūs liftai, priėmimo tarnyba dirba 24 val. per parą. Viešbučio administracija nepamiršo ir aktyvų poilsį mėgstančių svečių – „Europa City Aurora“ veikia dviračių nuomos ir ekskursijų informacinis punktai, siūloma taxi iškvietimo paslauga.

Adresas
Nemuno g. 51., Klaipėda.

Statybų metai
2012–2013 m.

Informacija parengta
2015 m. vasario 17 d.

Informacija apie naudotus produktus

Prieš tinkuojant sienas pagrindui sukurti pasirinktas įgeriantiems paviršiams skirtas gruntas Stuc-Primer . Tai puikus pagalbininkas norint užtikrinti aukštos kokybės tinkavimo darbus. Jis padidina įsigeriamumą, yra atsparus šarminiam poveikiui.

Fasadui naudotas KZ Universalputz universalus kalkių cemento tinkas. Vidutinio drėgnumo vidaus patalpų sienų tinkavimui skirtas gaminys pasižymi laidumu vandens garams ir atsparumu mechaniniam poveikiui. Pramoniniu būdu gaminamas tinkas užima gana ilgą darbo su paruoštu skiediniu laiką, tačiau vėliau galima džiaugtis nepriekaištingu rezultatu.

Vidinių sienų šiltinimui panaudotos mineralinės perlito plokštės TecTem® Insulation Board Indoor. Kartu su šiuo gaminiu buvo derinamas ir MP 75 gipsinis tinkas, lengvai pritaikomas bet kokių patalpų sienoms ir luboms.

White ir Green gipskartonio plokštės padėjo užbaigti apdailos darbui. Šie abu gaminiai pritaikyti vidaus darbams, dažnai naudojami projektuose, kuriuose reikia sukurti išskirtinį dizainą, netradicinius reljefo sprendimus.

Statybos kompanijos „Mitnija“ statybos vadovo Arnoldo Murausko komentaras

Pasak statybos kompanijos „Mitnija“ statybos vadovo Arnoldo Murausko, viešbučio projektas nėra lengvas darbas: „Pradžioje ateini į tuščią sklypą, o iš jo išeini tik jame apsigyvenus pirmiesiems svečiams. Viešbutis „Europa City Aurora“ Klaipėdoje buvo statomas kaip 3 žvaigždučių viešbutis, tačiau įvertinus viešbučiams keliamus statybos reikalavimus, kokybę ir naudotas medžiagas, viešbutis gavo 4 žvaigždutes.

Kaip ir daugelyje objektų, taip ir šiame, didžiausias iššūkis buvo darbų terminai ir nestandartinių architektūrinių sprendimų įgyvendinimas. „Džiaugiamės, jog pavyko įgyvendinti visus sumanymus ir mūsų klientas liko patenkintas. Statant šį objektą, Lietuvoje pirmą kartą buvo atliekami kultūros paveldo objekto vidaus šiltinimo darbai, kuriems buvo naudojama nauja Knauf TecTem šiltinimo sistema. Kadangi anksčiau neturėjome panašios patirties, konsultavomės su kolegomis iš Vokietijos ir išmokome tinkamai dirbti su nauja medžiaga. Ankstesnėse kino teatro „Aurora“ patalpose įsikūrusiame konferencijų centre taip pat šilta, kaip ir bet kokiame šiuolaikiniame pastate“, - komentuoja A. Murauskas.

Didelę statybos vadovo patirtį turintis A. Murauskas pažymėjo, jog medžiagos buvo kokybiškos, jų naudojimas patogus ir aiškus, tad ir rezultatai džiuginantys.

DAUGIAU INFORMACIJOS