Knauf Knauf

Splito oro uostas Kroatijoje

Weiter

Splito oro uostas Kroatijoje

Pakeliui į naujus horizontus. 2019 m. Splito oro uostas (dar žinomas Resniko oro uosto vardu) buvo antras pagal užimtumą Kroatijos oro uostas, aptarnaujantis maždaug 3,3 mln. keleivių per metus, o intensyviausiais savaitgaliais – daugiau kaip 200 skrydžių bei 50 tūkst. keleivių. Tai dažna poilsinių skrydžių kryptis Europoje vasaros atostogų metu ir svarbus Kroatijos oro linijų centras.

Nuotraukos: „Ballota - Own work“, CC BY-SA 4.0

Statybos užduotis

2017 m. pradėta naujo oro uosto terminalo statyba. Pirmasis projekto etapas, kurio metu buvo statomas naujas terminalo pastatas ir stovėjimo aikštelė, užbaigtas 2019 m liepą. Projekto, kurį įgyvendinant atnaujintas ir senasis terminalas, investicijų suma siekia 60 mln. eurų.

Sprendimas

Stovėjimo aikštelę ir terminalą skiria viešasis kelias. Todėl planuotojai nusprendė pastatyti uždarą pėsčiųjų tiltą, kuris apsaugotų eismą nuo kliūčių, o keleivius – nuo blogo oro bei lėktuvų keliamo triukšmo. Svarstant, kokia konstrukcija būtų tinkamiausia, pasirinktas plokščio stogo dizainas – jis patikimai apsaugo pastatą nuo sklindančio triukšmo.

Daug dėmesio skirta ne tik garso izoliacijai, bet ir priešgaisrinei apsaugai. Atsižvelgdami į tai, oro uosto planuotojai taip pat pagrįstai pasirinko izoliacinės akmens vatos ir AQUAPANEL® Cement Board Rooftop derinį, nes šios medžiagos nedegios ir labai padidina tvarios žmonių bei turto apsaugos lygį.

Architektai: Ivanas Vulićius, „VV Projekt Arhitekti“

Statybų metai: 2018 m.

Produktai: AQUAPANEL® Cement Board Rooftop

Statybos užduotis: 2200 m2 padengti plokštėmis AQUAPANEL® Cement Board Rooftop

Pastato funkcija: oro uostas

Informacija apie naudotus produktus

Iš visų įprastų izoliacinių medžiagų garso izoliuojai geriausiai tika mineralinė vata. Todėl nuspręsta sumontuoti sistemą iš 2200 m2 AQUAPANEL® Cement Board Rooftop cementinių plokščių ir Knauf Insulation akmens vatos izoliacijos.

Pasirinkti AQUAPANEL® Cement Board Rooftop nuspręsta dėl kelių dalykų: šios plokštės ne tik sustiprina garso izoliacijos poveikį, sudarydamos papildomą stogo konstrukcijos masę, bet ir užtikrina ilgalaikį izoliacijos veiksmingumą bei visos stogo konstrukcijos funkcionalumą. Padengtomis plokštėmis galima saugiai patekti ant stogo statybų metu, o užbaigus darbus jos paskirsto taškines apkrovas didesniame plote. Taip užtikrinama, kad izoliacija neišsikraipytų ir nesuslūgtų, o membraninės jungtys nebūtų pradurtos ar nesutrūkinėtų (panaudota TPO membrana).

DAUGIAU INFORMACIJOS