Knauf Knauf

Palangos koncertų salė

Weiter

Moderni Palangos koncertų salė, dar vadinama vasaros estrada, yra istorinėje miesto dalyje, senosios vasaros estrados vietoje iškilęs originalios architektūros kultūros kompleksas. Svarbiausia jo dalis – ištisus metus galinti veikti daugiafunkcė koncertų salė. Objekto techniniai sprendimai yra naujovė visai Lietuvai. Žinant Palangos kurorto reikšmę ne tik Lietuvai, bet ir už šalies ribų, naujoji koncertų salė vertinama kaip svarbus kultūros centras. 2013 metais pradėtas statybas planuojama baigti 2015 m. rugsėjo mėnesį. Fotografijos - Leono Garbačiausko.

Plačiau apie Palangos koncertų salę

test
  • ere
  • rr
  • rr

Apie objektą
Moderni Palangos koncertų salė, dar vadinama vasaros estrada, yra istorinėje miesto dalyje, senosios vasaros estrados vietoje iškilęs originalios architektūros kultūros kompleksas. Svarbiausia jo dalis – ištisus metus galinti veikti daugiafunkcė koncertų salė. Objekto techniniai sprendimai yra naujovė visai Lietuvai. Žinant Palangos kurorto reikšmę ne tik Lietuvai, bet ir už šalies ribų, naujoji koncertų salė vertinama kaip svarbus kultūros centras. 2013 metais pradėtas statybas planuojama baigti 2015 m. rugsėjo mėnesį.

Pastatų funkcija
Vasaros estrada yra daugiafunkcis kultūros centras, užtikrinantis puikią akustiką bei komfortą tiek atlikėjams, tiek žiūrovams. Šiuolaikiškoje maždaug 4 tūkst. kv. metrų ploto skritulio formos koncertų salėje įrengta 2200 sėdimų vietų. 15 metrų aukščio koncertinėje erdvėje sukurta galimybė transformuoti sėdimas vietas, paliekant aikštelę stovimoms vietoms – tuomet žiūrovų vietų skaičius išauga iki 3 tūkstančių. Pirmame aukšte įrengtas holas, kavinės patalpos, tualetai. Požeminiame aukšte – persirengimo kambariai atlikėjams, repeticijų salė, rūbinė. Naujasis kompleksas yra gera vieta nacionaliniams ir tarptautiniams festivaliams.

Statybos užduotis
Statant naująją Palangos koncertų salę, užduotis buvo padovanoti kurorto lankytojams bei palangiškiams šiuolaikišką specializuotą koncertų ir masinių renginių erdvę, kurios nebuvo visoje Vakarų Lietuvoje. Teko įvertinti tiek pastato estetiką, tiek funkcionalumą, tiek specifines statybų aikštelės ypatybes – aukštą gruntinių vandenų lygį. Statybininkams teko suderinti statinio išvaizdai keliamus reikalavimus bei numatytus akustikos ir pastato energinio efektyvumo standartus.

Sprendimas
Pastatui, kurio ypatinga konstrukcija kelia didesnių reikalavimų medžiagų lankstumui, o vietos aplinkybės geresnės nei įprasta garso izoliacija, objekto statybose buvo naudojama AQUAPANEL® Cement Board Outdoor išorei skirta cementinė plokštė. Panašius tikslus padėjo pasiekti ir impregnuota priešgaisrinė gipso kartono plokštė Blue (DFH2IR) . Įgyvendinant išskirtinį projektą, interjero akcentai buvo formuojami iš akustinių savybių turinčios medžiagos. Akustika buvo viena svarbiausių užduočių. Šią užduotį padėjo išspręsti Cleaneo Akustik.

Papildoma informacija
Baigta statyti koncertų salė yra būsimo komplekso sudėtinė dalis. Šalia jau pastatytos vasaros koncertų salės pastato vėliau numatyta statyti du tokios pačios formos mažesnius statinius. Viename iš jų įsikurs miesto muzikos mokykla, kitame – kultūros centras su atviro amfiteatro formos sale. Visi trys pastatai bus sujungti požeminiu perėjimu.

Adresas
Vytauto g. 43, Palanga.

Statybų metai
2013–2015 m.

Informacija parengta
2015 rugpjūčio mėn.

Informacija apie naudotus produktus
Dėl aukšto gruntinio vandens lygio ir ypatingos statinio formos buvo pasirinktos vandeniui ir pelėsiams atsparios, formuoti patogios plokštės. Statinio paskirtis padiktavo pasirinkti gerą akustiką užtikrinančias bei priešgaisrinius reikalavimus atitinkančias medžiagas.

AQUAPANEL® Cement Board Outdoor – tvirta, nedegi, smūgiams atspari cementinė išorės plokštė, idealus pagrindas išorinėms sienoms ventiliuojamose bei apsaugotose nuo vandens sistemose. Ji pagaminta su cemento užpildu, kurio paviršius iš abiejų pusių padengtas stiklo pluošto tinkleliu. Ši plokštė tinka įrengiat ar renovuojant fasadus ir išorėje esančias lubas. Plokštė gali būti lenkiama sausa, jos lenkimo spindulys – iki 1 metro.

Impregnuota priešgaisrinė gipso kartono plokštė Blue (DFH2IR) – ypač tvirta ir drėgmei atspari gipso kartono plokštė. Plokštę sudaro impregnuoto gipso branduolys su stiklo pluoštu mechaniniam atsparumui ir atsparumui ugniai padidinti. Blue plokštė pritaikyta kritinėms ir didesnio krūvio zonoms, ji itin tinka garso izoliacinėse konstrukcijose ir drėgnose patalpose.

Ilgaamžės ir funkcionalios akustinės sistemos įrengimui buvo pasirinkta Cleaneo Akustik plokštė. Puikiomis garso sugėrimo savybėmis pasižymintis gipso kartono gaminys naudojamas lubų sistemose siekiant sukurti geresnę patalpų akustiką. Dėl Cleaneo Akustik sudėtyje esančio nuvandeninto ceolito, plokštė išsiskiria oro valymo efektu ir idealiai tinka patalpų oro kokybei gerinti. 12,5 mm storio plokštė lenkiama į abi puses, todėl jos montavimas yra paprastas.

Gipso kartono plokščių siūlėms glaistyti pasirinktas glaistas Uniflott . Iš specialaus gipso su polimerais ir mineraliniais užpildais gaminamas glaistas yra ypač tvirtas, pasižymi aukšta kokybe. Miltelinis glaistas Knauf Uniflott skirtas vidaus patalpoms, gali būti naudojamas su siūlių armavimo juosta ar be jos. Su šiuo glaistu lengva dirbti rankomis, jis lengvai nusivalo nuo įrankių.

Gipso grindų plokštės GIFA Floor – įvairių tipų grindims pritaikomos aukštos kokybės gipso plaušo plokštės. Jos puikiai tinka grindų, sienų ir lubų įrengimui, yra puikus pagrindas bet kokio tipo galutinei dangai įrengti, pasižymi gera akustika, atsparumu smūgiams. Plokštės pasižymi dideliu tankiu ir stabilumu, todėl tinka grindims, kur planuojamos didelės apkrovos, gali būti naudojamos montuojant šildomas grindis. Plokštės GIFA Floor atitinka A1 degumo klasę, dėl to tinka naudoti visu tipų pastatų vidaus apdailai. Šias plokštes itin patogu naudoti didelėse erdvėse, jos lengvai montuojamos.

Strukturputz – mineralinis dekoratyvus tinkas. Tai natūrali ilgalaikė medžiaga, tinkanti vidaus ir išorės darbams. Produktas naudojamas atliekant sertifikuotų fasado šiltinimo sistemų Termo Plus M ir Termo Plus P dekoratyvaus tinkavimo darbams. Taip pat gali būti naudojamas ant kitų mineralinio pagrindo tinkų, lygių betoninių paviršių, gipsinio tinko ir gipso kartono plokščių. Tinkas Strukturputz yra laidus vandens garams, jo sudėtyje yra vandenį atstumiančių priedų. Galima įsigyti skirtingų grūdelių dydžių tinką – 1.2, 2.0 ar 3.0 mm.

Aukštos klasės silikoninės dervos fasadiniai dažai Autol skirti naudoti ant mineralinių, polimerinių tinkų, taip pat ant silikatinio mūro, cemento pluošto plokščių, akrilinių dangų ir gelžbetonio. Dažai išsiskiria savaiminio valymosi efektu: šią savybę sukuria stipriai sumažintas purvo dalelių sukibimas su dažytu paviršiumi, todėl lietaus metu nešvarumai savaime pašalinami nuo fasado. Kitos Autol dažų savybės: laidumas vandens garams, vandens atstūmimas, atsparumas grybelių ir dumblių atsiradimui.

UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojo gamybai Tomo Grėbliausko komentaras

Pasak UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojo gamybai Tomo Grėbliausko, šis objektas yra svarbus Palangos akcentas ir kurorto veido dalis, tad statybos buvo itin atsakinga užduotis. Darbų pradžioje atsirado nenumatyta aplinkybė, su kuria susidūrė statybininkai – atrasti XIV–XV amžiaus archeologiniai radiniai.

„Pajūryje smėlėtoje vietoje esantis aukštas gruntinio vandens lygis – maždaug metro gylyje – projekto vykdymą kiek apsunkino. Įrengti objekto pamatus dėl to nebuvo labai paprasta, reikėjo įsigilinti ir įrengti patalpas 5 metrais žemiau gruntinio vandens lygio. Dar viena išskirtinė šių statybų ypatybė – sijoms naudotos 40 metrų ilgio klijuotos medienos stogo konstrukcijos. Naujovė mums buvo ypatingos formos ir konstrukcijos fasadas. Kartu su architektais, konstruktoriais bei Knauf specialistais reikėjo įvertinti ir rasti sprendimų daugeliui mazgų. Be to, dar reikėjo atsižvelgti į statinio grožį, akustiką ir šilumines savybes – visus šio projekto tikslus.

DAUGIAU INFORMACIJOS