Knauf Knauf

Paklenicos bunkeris Kroatijoje

Weiter

Kroatijos viduryje, Didžiosios Paklenicos tarpeklyje, netoli pakrantės gilumoje slypi vieta, kuri daugiau kaip 40 metų buvo laikoma paslaptyje. Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje Jugoslavijos kariuomenė pastatė didžiulę tunelių ir bunkerių sistemą, slepiamą 800 m Paklenicos nacionalinio parko uolų. Tik pastaraisiais metais šie bunkeriai vėl patraukė visuomenės dėmesį.

Statybos užduotis: Paklenicos nacionalinio parko administracija norėjo sukurti traukos centrą ir patikėjo Zagrebo architektams „Sto posto prirodno d.o.o.“ parengti renovacijos ir statybos projektą. Reikėjo ne tik sutvarkyti pačius tunelius, bet ir sukurti traukos centrą, suvenyrų parduotuvę su kavine ir net įrengti vidaus laipiojimo sieną bei parengti Kroatijos kalnų gelbėjimo tarnybos ekspoziciją – paversti buvusius bunkerius plataus masto turistų traukos vieta.

Sprendimas: Siekiant užtikrinti tunelio sistemos saugumą ir lankytojų patogumą, didžioji tunelio lubų dalis buvo uždengtos ir sutvirtintos. Šioje aplinkoje vyravo 16–18 °C temperatūra ir nuolat tvyrojo drėgmė. Padengus paviršius cementinėmis plokštėmis, bunkeriuose „Paklenicos požemių paslaptys“ lankytis tapo kur kas maloniau ir smagiau.

Architektai: „Sto posto prirodno d.o.o.“, Zagrebas

Statybų trukmė: 2016–2017 m.

Pastato funkcija: viešasis pastatas

Sistema: AQUAPANEL® Cement Board SkyLite

Statybos užduotis: 4000 m² tunelio lubos

Reikėjo rasti atsparias medžiagas, nelaidžias vandeniui ir atsparias pelėsiams bei grybeliui. Tam puikiai tiko AQUAPANEL® Cement Board SkyLite plokštės, kurioms būdingas reikiamas atsparumas ir didelis lankstumas. Kiekvienos plokštės lenkimo spindulys siekia 1 m, todėl šią medžiagą galima lengvai panaudoti ir gaubtuose tuneliuose.

DAUGIAU INFORMACIJOS