Knauf Knauf

Kauno „Žalgirio“ arena

Kaunas, Lietuva

Weiter

KNAUF medžiagų naudojimas didžiausios arenos tiek Lietuvoje, tiek Baltijos šalyse statybose.

Didžiausia arena Baltijos šalyse – Kauno „Žalgirio“ arena – atidaryta 2011 m. rugpjūčio mėnesį. Arenai suteiktas „Žalgirio“ vardas simbolizuoja Lietuvai svarbų istorinį Žalgirio mūšį, taip pat Kauno miesto krepšinio komandą.

Didelė ir moderni arenos erdvė skirta sporto ir kultūros renginiams, pasaulinio garso muzikos atlikėjų pasirodymams. Arena pasižymi išskirtinai gera akustika, įrengta profesionali apšvietimo sistema, vidaus interjere gausu atvirų erdvių ir smulkių detalių, permatomų paviršių – visi procesai, varikliai, ventiliacijos sistemos, automatika ir davikliai yra atviri lankytojų akims. Šešių aukštų Kauno „Žalgirio“ arenos statybos truko trejus metus. Nemuno saloje pastatyto pastato plotas siekia 40 000 kv. m. Sporto renginių metu arena gali talpinti daugiau nei 15 tūkst. lankytojų, koncertų metu – daugiau nei 17 tūkst. žiūrovų.

test

Pastato funkcija

Pagrindinė pastato funkcija – patogi ir funkcionali įvairių sporto šakų ir įvairaus žanro kultūros renginiams skirta erdvė. Arenos projekto autoriai atsižvelgė, jog Kauno „Žalgirio“ arena turės būti pritaikyta įvairioms sporto rungtynėms ir muzikos atlikėjų pasirodymams, mugėms, tarptautinėms parodoms.

Statybos užduotis

Devyniakampis kevalas, supantis ovalo formos Kauno „Žalgirio“ areną, suformavo daugiakampį turį, kurio netradicinės architektūrinės formos reikalavo inovatyvių sprendimų ir technologijų. Išskirtinis dėmesys statybų metu buvo skiriamas aukštos kokybės akustinės sistemos sukūrimui, moderniam daugiafunkciam apšvietimui – skirtingiems renginiams buvo pritaikyti skirtingi sprendimai ir technikos.

Sprendimas

Formuojant arenos vidaus erdves ir konstrukcijas, buvo naudojamos kokybiškos KNAUF statybinės medžiagos. Pertvaros tarp patalpų įrengtos panaudojant skirtingų rūšių KNAUF gipskartonio plokštes, gerą akustiką padėjo užtikrinti speciali akustinė plokštė.

Informacija paruošta 2014-11-07

Kauniečiai ir miesto svečiai gausiai renkasi į Kauno „Žalgirio“ arenoje vykstančius renginius. 2011 m. arenoje vyko 37-ojo vyrų Europos krepšinio čempionato ketvirtfinalių ir pusfinalių kovos, finalinės čempionato rungtynės. Pasirodymus Kaune surengė tokie pasaulinio garso atlikėjai kaip Lenny Kravitz, Stingas, „The Prodigy“, Marilyn Manson, Kylie Minogue, Elton John, artimiausiu metu koncertus Kauno „Žalgirio“ arenoje planuoja surengti Enrique Iglesias, Robbie Williams.

Adresas

Karaliaus Mindaugo pr. 50, LT-44334 Kaunas

Statybų metai

2008 – 2011 m.

Informacija apie naudotus produktus

Statant naują nacionaliniu ir Baltijos šalių mastu svarbią areną buvo rūpinamasi, kad pastatas išliktų ilgaamžis. Tam pasirinktos tarpusavyje derančios Knauf gipskartonio plokštes – White , Green ir Red , akustinė plokštė Cleaneo .

White (GKB) – standartinė gipskartonio plokštė, skirta sienų ir lubų apdailai. A tipo plokštę sudaro gipso branduolys su kartono paviršiumi. Vidaus patalpoms – sienoms, pertvaroms ir luboms – skirta plokštė yra stabili, mechaniškai atspari ir lengvai apdirbama.

Tam, kad pastatuose nesikauptų drėgmė ir nesiformuotų pelėsis bei grybelis, vidaus pertvaroms buvo panaudota gipskartonio plokštė Green (GKBI). Šią plokštę sudaro impregnuoto gipso branduolys, į kurį gali įsigerti ≤10 proc. vandens. Dėl šios savybės Green plokštė labiausiai tinka naudoti patalpose, pasižyminčiose trumpalaike drėgme: virtuvėje, vonios kambaryje ir kt. Plokštės tipas – H2.

Red (GKF) – gipskartonio plokštė, atspari ugniai. Ją sudaro gipso branduolys su stiklo pluoštu, padidinantis plokštės mechaninį atsparumą ir atsparumą ugniai. Plokštės tipas – DF.

Akustinės sistemos įrengimui naudota Cleaneo akustinė plokštė. Šio tipo plokštės dažniausiai naudojamos viešose įstaigose, tokiose kaip mokyklos, vaikų darželiai, ligoninės, viešbučiai ir kt. Cleaneo akustinės plokštės yra įvairaus dizaino, šias plokštes taip pat galima dažyti.

DAUGIAU INFORMACIJOS