Knauf Knauf

Biurų pastatas Holcheime

Weiter

Tiesiog patobulinta patalpų akustika. Naudojant garsą sugeriančius sienų bei lubų modulius, akustinė atmosfera pardavimų biure buvo pagerinta vos per dvi dienas, nenutraukiant įprastų darbų. Tvirti, bet lengvi akustiniai moduliai Cleaneo Single Smart praktiškai be jokių nešvarumų buvo pritvirtinti prie sienos su paprastai reguliuojamomis lyninėmis traukėmis ir paprastais magnetiniais fiksatoriais.

Nuotraukos: Berndas Ducke

Statybos užduotis Darbinio pasaulio skaitmeninimas gali turėti ne tik daug pranašumų, bet ir netikėtų šalutinių poveikių, kaip išaiškėjo modernizuojant „Unsinn Fahrzeugtechnik GmbH“ pardavimų biurą. Įmonė, kuri per metus pagamina apie 12000 priekabų ir yra žinoma dėl įvairiausioms pramonės šakoms skirtų specialių konstrukcijų, šiandien naudojasi kompiuterizuota užsakymų valdymo sistema. Dėl to šiame biure nebereikia anksčiau įprastų ilgiausių lentynų su dokumentų segtuvais.

Sprendimas Modernizuojant lentynos buvo išmontuotos ir vizualiai tai suteikė akivaizdžios naudos, nes pardavimų skyriaus patalpos tapo šviesesnės ir tvarkingesnės. Tačiau dėl pašalintų popierių pasikeitė patalpos akustika. Dabar sienos ėmė reaguoti kaip „akustiškai kietos“ ir atspindėjo didelę dalį gaunamos garso energijos, todėl patalpoje buvo juntamas trikdantis pasakytų žodžių iškraipymas ir nemalonus aidėjimas.

Pirmosios priemonės buvo medžiaginė grindų danga ir vertikalūs akustiniai skydai prie rašomųjų stalų, kurie, deja, nepakankamai pagerino akustinę atmosferą. Tačiau nebuvo galima įrengti uždarų akustinių lubų, nes norėta išlaikyti didingą patalpos vaizdą su atviromis stogo santvaromis ir visų pirma centrinį stoglangį. Be to, po modernizacijos biuras vėl vykdė visapusišką veiklą ir reikėjo išvengti tolesnių darbų nutraukimo.

Užsakovas: „Unsinn Fahrzeugtechnik GmbH“, Holcheimas

Techniniai konsultantai: Jörgas Reutheris, Knauf Gips KG

Rangovas: „Strobel Trockenbau“, Alerheimas

Statybų metai: 2016 m.

Statybos užduotis: lubų dizainas, akustika

Produktai: Cleaneo Single Smart

Sistema: Cleaneo Single Smart

Atsižvelgus į visas sąlygas, pasirinkti atskirai pakabinami sienų ir lubų akustiniai moduliai Cleaneo Single Smart galiausiai tapo sėkmingu sprendimu. Kaip rodo rezultatas, iš viso 5 sienų ir 21 lubų elementas ne tik pagerino patalpos akustiką, bet ir vizualiai išraiškingai prisidėjo prie patalpos struktūros. Bet svarbiausia, kad dėl greito ir praktiškai švaraus elementų montavimo buvo galima toliau naudotis pardavimų biuru, iš kurio nereikėjo išnešti nei baldų, nei jautrios kompiuterinės technikos.

Cleaneo Single Smart yra tvirti, tačiau lengvi ir dėl 10 mm storio labai ploni patalpos akustiniai elementai. Jų gerai garsą sugeriantis paviršius yra uždaras ir beplaušis, todėl prikimba mažiau dulkių ir prireikus galima nuvalyti drėgna šluoste.

Sienų ir lubų akustiniai moduliai Cleaneo Single Smart buvo sukurti atsižvelgiant į paprastą naudojimą, dėl kurio juos galima papildomai montuoti jau pastatytose ir visiškai įrengtose mokyklose, vaikų darželiuose arba biuruose. Sausosios statybos įmonei naudingos nesunkiai pjaunamos iki 1200 x 2400 mm dydžio plokštės, kurias iki norimo dydžio ir formos galima pjauti standartiniu universaliuoju peiliu be papildomo pjūvio briaunų apdirbimo. Tvirtinimas yra lygiai toks pats paprastas. Atsižvelgiant į dydį, reikia tik 4–6 angų ir sistemai priklausančių montavimo rinkinių. Cleaneo Single Smart kaip sieninį sugėriklį galima pasirinktinai pritvirtinti magnetais arba sijų sistema. Lubų burėms montuoti tiekiamas tikslus reguliuojamas tvirtinimas lynais.

DAUGIAU INFORMACIJOS