Knauf Knauf

Verslo centras „Green Hall 2“

Weiter

VERSLO CENTRAS „GREEN HALL 2“

Green hall
  • Green hall
  • Green hall
  • Green hall
  • Green hall
  • Green hall

Sostinės Žvėryno rajone, dešiniajame Neries upės krante, etapais plėtojamas Gren Hall slėnio projektas. 2009 m. duris atvėrė 12 aukštų verslo centras „Green Hall“, po dviejų metų, 2017 m. lapkritį, pradėjo veikti 7 aukštų biurų pastatas „Green Hall 2“, o paskutinysis – „Green Hall 3“ – pastatas baigtas 2019 m.

Nuotraukų autorius: Leonas Garbačauskas

Green hall

Apie objektą

Sostinės Žvėryno rajone, dešiniajame Neries upės krante, etapais plėtojamas Gren Hall slėnio projektas. 2009 m. duris atvėrė 12 aukštų verslo centras „Green Hall“, po dviejų metų, 2017 m. lapkritį, pradėjo veikti 7 aukštų biurų pastatas „Green Hall 2“, o paskutinysis – „Green Hall 3“ – pastatas baigtas 2019 m.

Antrasis verslo centras „Green Hall 2“ apjungia gamtą ir modernias technologijas: pastato fasadas dengtas dvigubu skaidraus stiklo sluoksniu, biuruose netrūksta natūralios šviesos, įrengtas geoterminis šildymas, tylusis vėdinimas, pastatas įvertintas A+ energinio efektyvumo sertifikatu. Šio biurų pastato investicijos siekia daugiau nei 18 mlrd. Eur, bendras plotas – 8600 kv. m.

Pastato funkcija

„Green Hall 2“ – verslo įmonių biurams skirtas septynaukštis pastatas. Greta miesto centro esanti žalia gamtos zona natūraliai padiktavo šio pastato eksterjero ir interjero sprendimus. Lenktas išorinis fasadas atkartoja Neries upės vingius, viduje taip pat dominuoja natūralios medžiagos: medis, akmuo, augalai ir jų motyvai, kiti gamtos elementai.

Statybos užduotis

Pagrindinė architektams ir statybininkų komandai iškelta užduotis – sukurti ir pastatyti harmoningai į gamtą mieste įsiliejantį verslo centrą, kuris būtų patrauklus ne tik darbuotojams, bet ir miestiečiams bei kaimynams, taip pat sukurti komfortišką ir darbui tinkamą aplinką.

Sprendimas

Pagal specialų užsakymą Vokietijoje pagamintas dviejų sluoksnių lenktas pastato fasadas padeda efektyviau panaudoti natūralią dienos šviesą, apsaugo pastatą nuo perkaitimo ir užtikrina geresnį patalpų ventiliavimą. Du stiklo sluoksniai taip pat mažina triukšmo lygį bei minimizuoja biurų eksploatacijos kaštus.

Taip pat ne mažiau dėmesio skirta ir pastato aplinkai – Neries pakrantėje įrengtos darbo ir poilsio vietos, želdinių zonos, medžiuose iškelti inkilai.

Nuotraukų autorius: Leonas Garbačauskas.

Adresas:: Upės g. 21, Vilnius

Statybų trukmė: 2015 m. liepa – 2017 m. lapkritis

Informacija parengta: 2018 m. gruodžio mėn.

Papildoma informacija

„Green Hall 2“ yra vienas iš nedaugelio statinių Vilniuje, kurio šilumos energinius poreikius tenkina geoterminis šildymas. Pastate taip pat įrengtos specialios purvą, smėlį ir dulkes surenkančios dangos bei kojų valymo grotelės ir kilimėliai, sumontuotos modernios pakeliamos grindys.

Informacija apie naudotus produktus

„Knauf Blue“ – ypač dideliu atsparumu pasižyminti vidaus darbams skirta gipso kartono plokštė. Šios plokštės buvo pasirinktos dėl padidintos jų masės – tai leidžia nedidinant pertvarų pločio turėti geresnę garso izoliaciją. Tvirtesnė už standartinę ir drėgmei atspari plokštė pritaikoma visų tipų patalpoms. „Knauf Blue“ puikiai tinka priešgaisrinėms gipso kartono sistemos įrengti. Tai lengvai ir paprastai montuojama medžiaga, puikiai tinkanti vidaus apdailai, lenkiant galima išgauti įvairias formas. Be to, tai ekologiškas sprendimas, nes plokštės pagamintos nenaudojant kenksmingų medžiagų.

„Knauf Green“ – impregnuota vidaus patalpoms skirta gipso kartono plokštė. Tai stabilumu ir mechaniniu atsparumu pasižymintis gaminys, sukurtas nenaudojant kenksmingų medžiagų. Plokštė lengvai transportuojama ir apdorojama. Ją sudaro impregnuotas gipso branduolys su mažesniu vandens įgeriamumu ≤10 % ir žalios spalvos kartono paviršius. „Knauf Green“ plokštė tinka pertvaroms ir luboms montuoti ant karkaso, taip pat mansardoms, kabamosioms luboms įrengti bei yra pritaikyta šachtinių sienų konstrukcijoms. Ji gali būti klijuojama ant betono, mūro sienos naudojant klijus „Knauf Perlflix“. Šios plokštės savybės užtikrina efektyvų jos panaudojimo drėgnuose patalpose. Plokštės tipas – H2.

„Knauf White“ – vidaus darbams skirta gipso kartono plokštė. Tai paprastai ir lengvai montuojamas produktas. Standartinė gipso kartono plokštė su plačiausiomis panaudojimo galimybėmis yra skirta sienų ir lubų apdailai. Plokštę sudaro gipso branduolys su kartono paviršiumi. Plokštę galima lenkti, tai suteikia dideles dizaino galimybes. Mechaniškai atspari, lengvai transportuojama ir apdorojama plokštė pagaminta be kenksmingų medžiagų. Plokštė tinka pertvaroms ir luboms ant karkaso, mansardoms, kabamosioms luboms įrengti, ji pritaikyta ir šachtinių sienų konstrukcijoms. Taip pat gali būti klijuojama ant betono, mūro sienos, naudojant klijus „Knauf Perlflix“. Plokštės tipas – A.

„Knauf Red“ – priešgaisrinė vidaus darbams skirta gipso kartono plokštė. Ją sudaro gipso branduolys su stiklo pluoštu, padidinantis plokštės mechaninį atsparumą ir atsparumą ugniai. „Knauf Red“ plokštė skirta vidaus patalpoms. Ji tinka sienoms, pertvaroms ir luboms, mansardoms, taip pat pritaikyta šachtinių sienų konstrukcijoms. Ji gali būti klijuojama ant betono, naudojant klijus „Knauf Perlflix“. Tai stabili ir mechaniškai atspari plokštė, ji pagaminta nenaudojant kenksmingų medžiagų. Statybinės fizinės medžiagos savybės užtikrina efektyvų plokštės naudojimą priešgaisrinėse konstrukcijose. Plokštės tipas – DF.

Ypač tvirtas gipsinis siūlių glaistas „Uniflott“ pasižymi aukščiausia kokybe. Vidaus darbams ir darbui rankomis pritaikytas produktas yra lengvai glaistomas, džiūdamas mažai suslūgsta, paprastai nusivalo nuo įrankių. „Uniflott“ glaistas skirtas glaistyti gipsinių plokščių bei perforuotų akustinių gipso plokščių siūles, taip pat gali būti naudojamas Knauf Brio ar Knauf Brown plokščių siūlėms glaistyti.

„Knauf Trennwandkitt“ – naujos kartos sandarinamoji mastika, naudojama sausojoje statyboje. Ši priemonė yra pastos formos, be pridėtinių plastifikatorių. Priemonė yra atspari šalčiui ir gali būti dažomą. Dirbti su „Knauf Trennwandkitt“ yra itin lengva, nes jos konsistencija jau paruošta darbui, pasižymi geru sukibimu su pagrindu. Sausosios statybos sistemos elementų ir besiribojančių konstrukcijų jungtims sandarinti naudojama mastika.

Perforuota akustinė gipso kartono plokštė „Cleaneo“ skirta ne tik patalpų akustikai pagerinti. Plokštė pasižymi puikiu oro valymo efektu – plokštės sudėtyje esantis nuvandenintas ceolitas padeda gerinti pastato oro kokybę. Ši plokštė yra 12.5 mm storio, gali būti lenkiama į abi puses. Sumontuotos plokščių lubos pasižymi besiūle išvaizda. Dar viena svarbi šių plokščių savybė – platus skirtingų plokštės perforacijų pasirinkimas.

Plokštės gali būti naudojamos tiek individualių patalpų interjere, tiek visuomeniniuose ir plačios paskirties objektuose, tokiuose kaip mokyklos, ligoninės, viešbučiai, biuruose ir kitose įstaigose.

„Knauf CW“ – profiliai gipso kartono konstrukcijoms montuoti. Šie profiliai dažniausiai naudojami pertvarinių konstrukcijų, sienų apkalų ir lubų sistemų montavimo darbams. Profilių nugarėlėje kas 50 cm yra „H“ raidės formos perforaciniai įspaudai, kuriuos statybos vietoje galima atverti ir per juos perkišti mažesnius vamzdžius, kabelius ir laidus. Dėl skirtingo šoninių dalių ilgio profilius galima jungti – sudėti vieną į kitą. Skardos storis – 0,6 mm.

„Knauf UW“ – profiliai, naudojamas montuojant lubų ir sienų karkasus. Šie profiliai tvirtinami kaip perimetriniai profiliai prie esamų konstrukcinių elementų (sienų, grindų ir lubų) arba naudojami kaip CW, MW ir UA profilių jungiamasis elementas. Dėl perforuotos nugarėlės juos paprasčiau tvirtinti mūrvinėmis, nes nereikia papildomai matuoti atstumo. Skardos storis – 0,6 mm.

UAB „Veikmės statyba“ patirtis

Statybų bendrovės „Veikmės statyba“ projektų vadovas Valdas Radžiūnas prisimena, jog didžiausias iššūkis buvo sumontuoti išorinį pastato fasadą – 3D sieną, kuri būtų nedegi, negriūtų ir būtų vizualiai patraukli. „Mes turėjome pradinę idėją, jog norime būtent tokios lenktos konstrukcijos, tačiau neįsivaizdavome, kaip ją įgyvendinti. Būtent KNAUF specialistai mums pasiūlė sprendimą ir reikiamas priemones. Galiu drąsiai tvirtinti, jog šis objektas yra išskirtinis mano praktikoje – darbo ir rūpesčių buvo daug, tačiau pamačius galutinį vaizdą atėjo nugalėtojo džiaugsmas“, - sako Valdas Radžiūnas.

2017 m. konkurse „Už darnią plėtrą“ verslo centras „Green Hall 2“ pripažintas geriausiu „Ateities projekto“ kategorijoje, šių metų Aplinkos ministerijos organizuotame konkurse pastatas išrinktas geriausiu 2018 m. architektūriniu kūriniu.

Savo darbu prie šio pastato atsiradimo prisidėjęs Valdas Radžiūnas sako jaučiantis vidinį pasitenkinimą, jog sėkmingai pavyko realizuoti visas idėjas. „Jaučiu, jog po šio projekto įgyvendinimo ne tik įgijau naujų žinių, bet ir vadovai suteikia daugiau atsakomybės, paveda statyti daugiau stambių ir svarbių objektų“, - juokauja V. Radžiūnas.

DAUGIAU INFORMACIJOS