Knauf Knauf

Grindų renovacija

Weiter

Patogus ir greitas sprendimas

Atliekant bet kokio tipo remonto darbus ar renovuojant paviršius, ypač aktualus laikas: ir darbų atlikimo, ir laukimo, kol paviršius bus paruoštas eksploatuoti. Atnaujinant grindis bute, individualiame name ar net biure, sunku įsivaizduoti bet kokius darbus, kuriems gali prireikti vadinamųjų šlapių procesų. Nusprendus išlieti naują grindų pagrindą, būtina įvertinti džiūvimo laiką, o jis gali trukti nuo 4 iki 6 savaičių. Blogiausiu atveju rizikuojama sugadinti kitus patalpos elementus ar net užlieti kaimynus.

Patogiausias ir greičiausias būdas pagerinti ar pakeisti esamų grindų savybes – rinktis sausosios statybos sistemas. Jos puikiai tiks ten, kur reikia riboti grindų konstrukcijos svorį, kur nepatogu naudoti išlyginamąjį skiedinį, bet reikia grindis išlyginti, pašiltinti ir pagerinti jų garso izoliaciją, ten, kur sunku naudoti šlapią betoną ar liejamųjų grindų mišinius. Tokio tipo grindys nepakeičiamos senamiesčio zonose esančiuose senuose daugiabučiuose namuose, kur perdangos neretai būna medinės ir jų negalima smarkiai apkrauti.

Sausųjų grindų sistemą sudaro surenkamosios plokštės (įprastai gipso kartono Brown arba gipso plaušo Brio ) ir pagal poreikį naudojama izoliacinė medžiaga, išlyginamasis sauso barstalo sluoksnis, izoliacinė juosta, PVA klijai. Tai ypač universalios konstrukcijos, leidžiančios keičiant sluoksnių storius ir tipus priderinti sistemą prie individualių poreikių, keisti jos garso ir šilumos izoliacijos savybes.

Garso izoliacijos gerinimas

Jeigu žemiau esančiose patalpose girdimas viršuje keliamas triukšmas (žingsnių, bėgiojančių vaikų, baldų stumdymo garsai) – turima reikalų su prasta smūginio garso izoliacija. Jeigu gyvenate nuosavame name ir norėtumėte pagerinti akustinį patalpų komfortą, reikėtų tinkamai izoliuoti perdangų konstrukcijas. Daugiabučiuose pastatuose su tuo kovoti šiek tiek sudėtingiau, tačiau, jei kaimynai drumsčia jūsų ramybę, tikėtina, kad ir jūsų bute atliekamų veiksmų garsai gali aidėti apatiniuose aukštuose. Tokiu atveju greitą ir nesudėtingą grindų renovaciją galima atlikti tiek savo bute, tiek įkalbėti kaimynus sekti jūsų pavyzdžiu.

Procesas paprastas: ant bet kokio apkrovas laikančio pagrindo (betonas, gelžbetonio plokštės, lentos, OSB ar medžio drožlių plokštės ir pan.) klojamas smūginį garsą izoliuojantis sluoksnis. Ant jo dedamos specialios grindų plokštės, pvz., Knauf gipso kartono plokštės Brown arba ypač stiprios monolitinės gipso plaušo plokštės Brio .

Neretai manoma, kad kuo daugiau, tuo geriau, o pageidaujamam rezultatui pasiekti būtina naudoti daug smūginį garsą izoliuojančių medžiagų. Tai mitas – tam, kad pagerėtų smūginio garso izoliacija, užteks kokybiškai atskirti sluoksnius akustiškai ir laikytis rekomenduojamos darbo eigos. Stori izoliacinės medžiagos sluoksniai būtini tik orinio garso izoliavimui. Jeigu ypač svarbu išsaugoti nedidelį grindų storį, galima naudoti plonas, bet efektyvias medžiagas, pvz., vos 10 mm storio Knauf medžio vilnos plokštes. Baziniu atveju pakanka vieno plokštės sluoksnio, tačiau, jei tikslas – stipriai pagerinti smūginio garso izoliaciją, reikėtų kloti du plokščių sluoksnius, kurių bendras storis bus tik 2 cm. Ant tokių medžio vilnos izoliacinių plokščių toliau dedamos įprastos gipsinės grindų plokštės. Žinoma, reikia nepamiršti gipso plokščių dangą atskirti nuo sienų, kolonų ar kitų vertikalių konstrukcijų, tam naudojamos specialios mineralinės vatos juostos, kurios tvirtinamos prie sienų. Tokia sistema dar vadinama „plaukiojančiomis“ grindimis, nes medžiagos nėra tvirtinamos į perdangos konstrukciją ir plokštės tarsi kabo ore. Tačiau būtent tai, kad nėra tiesioginio tvirtinimo su perdanga ir tiesioginio kontakto su sienomis, užtikrina gerą smūginio garso izoliaciją.

Šilumos izoliacijos gerinimas

Prastos kokybės grindys gali turėti įtakos patalpų šiluminiam komfortui. Netinkamai izoliuotomis grindimis ne tik nemalonu vaikščioti be batų – jos gali būti ir reikšmingas didesnių šilumos sąnaudų veiksnys.

Norint gerinti grindų šilumines savybes, būtina į sausųjų grindų sistemą įtraukti termoizoliacinius sluoksnius: specialų polistireninį putplastį, specialią mineralinę vatą ar birų barstalą. Galima naudoti ir papildomus EPS arba XPS plokščių sluoksnius, tačiau reikia atsižvelgti, kad EPS plokščių gniuždymo stipris būtų > 100 kPa. Jei reikia palyginti esamas grindis arba turėti vietos instaliacijai grindyse, galima naudoti birius ir sausus posluoksnius. Lietuvoje tam įprastai naudojamas 2–4 mm frakcijos keramzitas. Ant tokio posluoksnio klojamos plokštės tvirtinamos ne prie pagrindo, o tik tarpusavyje – sudaroma „plaukiojančių“ grindų konstrukcija.

Paprastas montavimas

Remontai ir renovacijos – nepigus malonumas. Kokybiškos medžiagos kainuoja nemažai, lygiai kaip ir profesionalaus meistro darbas. Tad populiariausi tie sprendimai, kuriuos galima įgyvendinti savarankiškai. Sausųjų grindų konstrukcijų patrauklumą lemia ne vien jų praktiškumas, bet ir paprastas įrengimas. Nereikia turėti specialių įrankių ar įgūdžių: dažnai žmonės, niekada nesiėmę tokio tipo darbų, sugeba grindis susimontuoti patys (ir tai padaro gana kokybiškai). Be abejo, geriausiam rezultatui pasiekti reikia išsamių specialistų konsultacijų, būtina laikytis gamintojo nurodytos darbo eigos ir kitų reikalavimų.

DAUGIAU INFORMACIJOS