Knauf Knauf

LIETUVOS ATEITIS – SUVALDYTA AKUSTIKA MOKYKLOSE

Jaunuolių ateitis formuojasi mokyklose bei universitetuose. Neseniai atliktas tyrimas parodė, jog mokinių ir mokytojų rezultatai yra tiesiogiai susiję ne tik su mokslo kokybe, bet ir su klasių bei auditorijų patalpų dizainu. Gerai suprojektuotos švietimo įstaigos skatina siekti daugiau, lemia geresnius rezultatus bei teigiamą mokinių požiūrį. Tačiau kaip sukurti tokias patalpas? Pasak Knauf techniko Kastyčio Vaserio, „svarbiausia gerai išmanyti patalpų erdvę, garso sklaidą bei akustiką“.

Weiter

Gera akustika – svarbus poreikis mokyklose bei universitetuose

Mokymosi metu esminis dalykas yra galimybė aiškiai girdėti kas yra sakoma. Bet koks nepageidaujamas triukšmas, skleidžiamas klasėje, sklindantis iš kitos klasės ar lauko, žalingai veikia mokinių ugdymą. Triukšmas daro neigiamą įtaką ir mokytojams – norint būti išgirstiems, jiems nuolat tenka kalbėti pakeltu balsu, o tai tampa gerklės ar galvos skausmų bei nuovargio priežastimi.

Tačiau trikdantis triukšmo lygis – nėra vienintelė problema. Susikaupimui klasėse kenkia ir prasta akustika. Kai sklindantis garsas yra prislopinamas ar iškraipomas aplinkos veiksnių, tam tikroje klasės dalyje sėdintiems vaikams gali būti itin sunku girdėti, ką sako mokytojas. Taigi gera akustika – dar vienas svarbus poreikis mokyklose bei universitetuose.

Išeitis yra

Knauf siūlo išeitį - gipsines sienų ir lubų plokštes Danoline, padedančias užtikrinti puikią akustiką švietimo įstaigose. Gipsas nuo seno vertinamas dėl naudingų akustinių charakteristikų – jis atitinka nacionalinius akustikos reikalavimus dėl konkrečių aidėjimo trukmių ir gali būti tiksliai pritaikytas skirtingų patalpų poreikiams, sukuriant tylesnę ir ramesnę aplinką. Atsižvelgiant į plokščių perforavimo būdą, gipsas gali sugerti, atspindėti ir išsklaidyti garsą, leisdamas suvaldyti patalpos akustiką.

Danoline produktų asortimentas, apimantis įvairias sugerties klases pagal BS EN ISO 11654, yra idealus pasirinkimas vykdant švietimo paskirties statybos projektus – akustiką galite pritaikyti pagal poreikius. Asortimentą sudaro tvirtos, garsą sugeriančios, higieniškos lubų ir sienų plokštės. Produktai išsiskiria aukštos kokybės eksploatacinėmis savybėmis ir yra estetiškai patrauklūs, todėl leidžia sukurti geresnę mokymosi aplinką ir darbuotojams, ir mokiniams.

Danoline akustinės plokštės sugeria iki 90 % į jo paviršių atsimušančio garso. Gipsas taip pat sukuria gerą klausymosi ir kalbėjimo aplinką, o tai leidžia mokiniams gerai susikaupti ir, žinoma, pasiekti puikių rezultatų. Danoline produktai ypatingi dar ir tuo, kad be puikios akustikos, užtikrina ir nepriekaištingą patalpų oro kokybę. Oro kokybei pakenkti gali ne tik aplinkos tarša, bet ir pastate naudojamos medžiagos (dažai, valymo priemonės, kvepalai ir net elektroniniai įrenginiai).

Vaikų plaučiai yra kur kas silpnesni nei suaugusiųjų, todėl yra jautresni taršai. Vaikystėje patirtas taršos poveikis gali turėti ilgalaikių pasekmių. Danoline produktai suprojektuoti taip, kad ne tik apsaugotų vidaus patalpų klimatą, bet ir aktyviai jį gerintų. Visuose produktuose naudojama unikali oro gryninimo technologija Cleaneo Technology®, pagerinanti patalpų oro kokybę ir, sumažindama jame lakiųjų junginių kiekį, užtikrinanti švarų patalpų orą.

Sprendimų įgyvendinimas

Nepaisant galimybių, daugumos Lietuvoje esančių mokyklų akustikos ir garso izoliacijos lygis vis dar yra labai žemas. Mokyklos yra pasenusios bei prastai suprojektuotos, todėl neatitinka šiuolaikinių mokymo ir mokymosi metodų reikalavimų.

Norint pagerinti mokinių rezultatus, išlaikyti darbuotojus ir optimizuoti patalpų efektyvumą projektuojant švietimo paskirties pastatus reikia pasitelkti holistinį požiūrį. Šio metodo pagrindas – teisingas statybinių medžiagų derinio pasirinkimas, padedantis užtikrinti ne tik puikų garsą bei akustiką, bet ir tyrą patalpų orą.

DAUGIAU INFORMACIJOS