Knauf Knauf

ŠVARŪS IR GRAŽŪS FASADAI SU KNAUF MINERALAKTIV

Fasadas - viena didžiausių investicijų tiek naujojoje statyboje, tiek ir renovacijoje. Nepaprastai svarbu, kad statinio išorė būtų ne tik išvaizdi, bet ir būtų atspari drėgmei ir kuo lėčiau dėvėtųsi. Klaidinga manyti, kad renkantis fasado apšiltinimo būdą ir apdailos medžiagas, kaina garantuos kokybę. Brangiausios medžiagos ir darbai neužtikrina fasado gerųjų savybių ir ekspoatacinio ilgalaikiškumo. Tą įmanoma išgauti pasirenkant tinkamas medžiagas ir jų derinius bei darbo technologiją.

Weiter

Fasadas reaguoja į klimato kaitą

Lietuvos klimatui būdingi orų perkryčiai: vasaros kaitrą staiga gali keisti liūtys, tvankumą – šiauriniai vėjo gūsiai ir pan; žiemą dažnai kaitaliojasi atodrėkiai, lydimi kritulių, su atšalimais – tuomet žiemos šiluminė saulės spinduliuotė sukelia spindulinius atodrėkius, t. y. sienų išorinio paviršiaus temperatūra tampa aukštesnė nei nulis laipsnių, kai tuo metu oro temperatūra išlieka žemesnė. Ypač dėl užtektinai didelės temperatūros svyravimo amplitudės irsta pastatų apdailos paviršius. Dažytame sienos paviršiuje fotocheminius pokyčius sukelia UV spinduliai, jį neigiamai veikia oro tarša – ant fasado kaupiasi suodžiai, dulkės, druskos, mikroorganizmai.

Dėl visų šių priežasčių atsižvelgti į klimato specifiką labai svarbu, nes vienokių medžiagų fasado apdailai reikia šilto klimato šalyse, kitokių – šaltame ir drėgname klimate. Svarbu parinkti ir konkrečiai aplinkai tinkamą atsparų fasado tinką. Atkreipti dėmesį į aplinką reikia tam, kad galima būtų prognozuoti, koks kiekis dulkių ir purvo, mikroorganizmų nuo medžių ir kitos šalia fasado esančios augalijos, netoliese esančių vandens telkinių ir pan. nusės ant fasado.

Rinkoje yra daug gamintojų ir tiekėjų, kurie siūlo atskirus produktus, tačiau jie nesudaro sistemos, garantuojančios rezultato kokybę. Todėl verta atrasti Lietuvoje veikiančius kelis statybinių medžiagų gamintojus, kurie yra maksimaliai pritaikę fasadų medžiagas būtent mūsiškam klimatui. Vienas tokiu gamintojų yra Knauf. Knauf sistemų medžiagos yra sertifikuotos, t.y. dera tarpusavyje ir labai tinka Lietuvoje sparčiai besikaitaliojantiems orams.

Kokybės spąstai: mikroorganizmai, teplumas

Fasado kokybė iš esmės reiškia daugelį metų nesikeičiantį fasadą, kuris išliks atsparus degumui, vandens įsigėrimui, mechaniniams pažeidimams, bus laidus vandens garams ir išlaikys šilumos izoliacines savybes.

Pastaruoju metu Lietuvoje vis plačiau naudojamas akrilinis tinkas, populiarus ypač dėl savo prieinamos kainos. Tačiau jo pH yra neutralus, todėl medžių ir vandens telkinių aplinkoje jis nerekomenduojamas, nes neutrali pH terpė palanki mikroorganizmams veistis. Dėl šios priežasties į akrilinio tinko mišinius įmaišoma biocidų, tačiau jų poveikis nėra labai ilgas, su laiku jis silpnėja, todėl tokie fasadai dažniausiai apsamanoja. Kitaip tariant, akrilinis tinkas, lyginant su kitais tinkais, sukuria aplinką dumbliams ir samanoms veistis.

Kitas svarbus dalykas, lemiantis fasado išvaizdos kokybę ir amžių – teplumas. Fasadinio tinko plokštumos teplumas priklauso nuo paviršiaus struktūros, spalvos ir vietovės. Tiesa, visi tinkai yra kažkiek atsparūs tepimuisi, pavyzdžiui, mineraliniai tinkai atstumia nešvarumus, silikoniniai „apsivalo" lyjant ir pan. Tačiau siekiant, kad fasadas kuo ilgiau išliktų švarus it naujas, verta jį kartas nuo karto plauti paprastuoju būdu, taip pat ir perdažyti. Taip pat fasado išvaizdos ilgalaikiškumą gali stipriai lemti jo apdailai panaudoti inovatyvūs sprendiniai.

Naujovė – pažangios technologijos fasadų apsauga MineralAktiv

MineralAktiv - itin atsparus ir ilgaamžis fasadų apdailos variantas. Tai visiškai naujai sukurta tinko ir dažų sistema, kuri saugo fasadus nuo dumblių ir grybelių. Sukurta mineraliniu pagrindu ji turi ir daug kitų privalumų: padidina fasado ilgalaikiškumą; iš fasado neišplaunamos kenksmingos medžiagos, nes sudėtyje nėra biocidinių medžiagų, plastifikatorių, tirpiklių; gausios, individualios paviršiaus struktūros ir spalvos pasirinkimo galimybės; medžiagos ekonomiškai naudojamos tiesiog iš kibiro; pasižymi ypač gera išeiga, greitai džiūsta ir yra atsparūs lietui.

Grožio paslaptis – ilgalaikio šarmingumo rišiklis

Kadangi šiuolaikinės, difuzijai atviros Knauf tinkų ir dažų sistemos užtikrina kontroliuojamą drėgmės sugėrimą ir greitą jos pašalinimą, naujasis MineralAktiv irgi pasižymi drėgmės reguliavimo sistema, pažymėta ženklu: Aqua-Reverse. Tai labai veiksmingas ilgalaikio poveikio principas.

Ypatingai nepalanki MineralAktiv dumbliams ir grybeliams augti, mat šios sistemos sudėtyje yra unikalaus mineralinio rišiklio, kuris – tai labai svarbu – ilgam laiki užtikrina fasado šarmingumą ir drėgmės sugėrimo bei išskyrimo kontrolę. Šių savybių dėka natūrliu būdu sukuriamos fasado apaugimui dumbliais ir grybeliais nepalankios sąlygos.

Proveržis: šarmingumas saugo nuo UV spindulių

MineralAktiv yra ilgalaikio šarmingumo sistema su dažais, reaguojančiais į infraraudonuosius spindulius. Šiuose dažuose yra pigmentų, kurie dienos šviesą paverčia šiluma ir padidina fasado paviršiaus temperatūrą. Tai skatina greitesnį džiūvimą. Tai vertingas privalumas, ypač rytais, kai susidaro rasa, ir vakarais, šešėlyje esančioms ir vėsesnėms fasado dalims.

Jei fasadą apniko problemos...

Siūlome medžiagas ne tik naujam fasadui įrengti, bet ir papildomas priemones tvarkyti jau įrengtą ir turintį problemų fasadą.

Paslepia įtrūkius. Tiek mineraliniu, tiek silikoniniu tinku tinkuotame fasade atsiradusius nedidelius (iki 0,2 mm) ir stabilius įtrūkimus galima užtaisyti naudojant specialius armuojamuosius silikoninius dažus Faserfarbe . Jie pagaminti silikoninės dervos pagrindu su armuojančiu plaušu. Šie dažai gerai užpildo smulkius „voratinklinius" fasado trūkius, yra laidūs vandens garams, atstumia vandenį, turi labai nežymius įtempimus džiūvimo metu ir apsaugo nuo samanojimo. Prieš dažymą trūkius rekomenduojama hidrofobizuoti impregnuojančiaja priemone Finol. Dažai Faserfarbe atsparūs dumbliams ir grybeliams. Jie suteikia apdailai matinę išvaizdą. Dažai tiekiami baltos spalvos, tačiau pagal poreikį gali būti pigmentuojami kitais atspalviais.

Atstumia nešvarumus. Jeigu ant nutinkuoto fasado linkę kauptis nešvarumai ir mikroorganizmai, iš kurių susidaro dumbliai ir pelėsiai, nuvalius tokį fasadą rekomenduojama jį nudažyti hidrofobiškais silikoniniais dažais Autol su nešvarumų atstūmimo efektu. Jų dėka prie fasado apdailos mažiau limpa dulkės, purvas bei mikroorganizmai, o jau nusėdusius lengvai nuplauna lietus.

Naikina samanų, kerpių, dumblių poras. Jei šalia tinkuotų pastatų yra daug medžių, vandens telkinių, ant jų krinta šešėliai – fasadai irgi linkę samanoti, apkerpėti. Norint atnaujinti tokį fasadą ar parengti jį dažymui, pravers bespalvis vandens su biocidais tirpalas ir dezinfekcinė priemonė Algizid . Ji naikina samanų, kerpių, dumblių sporas. Priemonė tinka įvairiems tinkams ir paviršiams, taip pat betono klinkerio, silikatinių blokelių paviršiams. Taip pat Algizid gali būti naudojamas profilaktiškai prieš pradedant dažyti fasadą. Tirpalas paruoštas naudoti.

DAUGIAU INFORMACIJOS