Knauf Knauf

Parodoje „Resta 2024“ – tarptautinės jaunųjų apdailininkų varžytuvės

Parodoje „Resta 2024“ – tarptautinės jaunųjų apdailininkų varžytuvės

Balandžio 25–27 d. Vilniaus LITEXPO rūmuose vyko tarptautinė statybų ir remonto paroda „Resta 2024“, kurios metu jau 17-ąjį kartą organizuotas nacionalinis mokinių apdailininkų profesinio meistriškumo konkursas. Šiemet savo jėgas jame išbandė net 12 komandų, tarp jų – ir viena atvykusi iš Latvijos.

Konkurso dalyviai turėjo pademonstruoti savo profesinį meistriškumą ir sumaniai įveikti KNAUF atstovų parengtą užduotį – pagal pateiktus brėžinius, naudojantis KNAUF medžiagomis, sumontuoti gipso kartono konstrukciją ir ją nuglaistyti.

Anot KNAUF projektų vadovo Remigijaus Lukausko, konkurso užduotis buvo kuriama remiantis dabartinėje statybos rinkoje vyraujančiais sprendimais ir dažniausiai statybų objektuose pasitaikančiomis klaidomis: „Siekėme pateikti tokią užduotį, kuriai įveikti reikėtų konkurso dalyvių sumanumo ir kūrybiškumo. Taip pat pristatėme inovatyvius sprendimus, kad mūsų auganti karta galėtų susipažinti su statybų naujovėmis.“

Komisijai, sudarytai iš verslo įmonių atstovų, vertinant jaunųjų apdailininkų darbus svarbu buvo ne tik galutinis rezultatas, bet ir tai, kaip viso konkurso metu dalyviai laikėsi statybos darbų technologinių procesų, kokybės ir darbo saugos reikalavimų, ar tinkamai panaudojo medžiagas pagal paskirtį.

„Atlikdami užduotį, konkurso dalyviai turėjo galimybę pademonstruoti statybos brėžinių skaitymo įgūdžius, pasimokyti darbų planavimo ir darbų saugos, taip pat suprasti galutinės darbų atlikimo kokybės svarbą. Kitas ne ką mažesnis iššūkis – susikaupti chaotiškoje aplinkoje. Juk konkursas vyksta atviroje erdvėje, kurioje visą laiką vaikštinėja parodos „Resta“ lankytojai“, – apie konkurso užduotį ir iššūkius, su kuriais teko susidurti jauniesiems apdailos meistrams, pasakoja Remigijus Lukauskas.

Konkurso misija – ugdyti mokinių profesinį meistriškumą ir suteikti galimybę geriausiems iš jų pademonstruoti savo gebėjimus. Džiugu, kad šis renginys skatina jaunųjų apdailininkų motyvaciją ir prisideda prie jų ateities kūrimo.

Apie tai, kad konkursas nėra vien tik treniruočių aikštelė, bet gali tapti ir tramplinu profesinės karjeros link, prisimena ir KNAUF projektų vadovas Remigijus Lukauskas: „Prieš dešimtmetį savo jėgas šiame konkurse išbandė ir pirmą vietą užėmė Vilniaus statybininkų rengimo centro mokinys Žydrūnas Razmys. Šiandien jis kartu su broliu Egidijumi jau dirba profesionaliai, atlieka sausosios statybos darbus ir priklauso KNAUF sausosios statybos klubui. Negana to, šiais metais Žydrūną Razmį pakvietėme tapti Tarptautinio profesinio meistriškumo konkurso „Apdailos montuotojai 2024“ komisijos nariu.“

KNAUF komanda džiaugiasi galinti prisidėti keldama profesijos ir profesinio mokymo statusą, skleisdama savo profesinę patirtį ir ugdydama jaunųjų meistrų profesinį meistriškumą.

Renginio akimirkos čia