Knauf Knauf
Atgal

Kaip neapsirikti renkantis plytelių klijus?

Kaip neapsirikti renkantis plytelių klijus?

Plytelių klijavimas gali būti paprastas užsiėmimas, o atliktų darbų kokybė bei ilgaamžiškumas gali džiuginti tik tuo atveju, jei prieš pradėdami darbus atidžiai išsirinksite tinkamiausius jūsų atvejui klijus.

Žinoma, geriausia, kai plyteles klijuoja patyręs specialistas, turintis atitinkamą kvalifikaciją ir gerai išmanantis savo darbą bei jo subtilybes. Bet išbandyti savo jėgas gali ir mėgėjas, juk viskas išmokstama, jei tik pakankamai ilgai praktikuojamasi. Tokiu atveju kaip niekad svarbu išsirinkti geriausias ir tinkamiausias medžiagas, šitaip sumažinant tikimybę, jog padarytas darbas nueis niekais. Apie tai, kaip neapsirikti renkantis plytelių klijus, pasakoja mūsų specialistai:

Į mūsų specialistus dažnai kreipiasi klientai, ieškodami kuo įvairiausios informacijos. Viena dažniausiai pasitaikančių problemų, kuriai ieškoma sprendimo – tai silpnai besilaikančios plytelės. Klientai pasakoja, jog kartais jas galima atplėšti tiesiog užkabinus pirštu! Dažniausiai pagrindinė problemos priežastis – netinkamas plytelių klijų pasirinkimas. Išsirinkęs plyteles pagal visiems suprantamus žmogiškuosius faktorius – kainą ir išvaizdą, pirkėjas dažniausiai pamiršta pasidomėti jų paviršiaus įgeriamumu.

„Reikalas tas, - sako mūsų technikas Kastytis Vaseris, - kad standartiniai plytelių klijai, kaip, tarkim, mūsų K-line linijos K1 klijai, turi ne mažesnę kaip 0,5 kPa sukibimo su pagrindu jėgą. To pakanka klijuojant vidutinio ir gero įgeriamumo plyteles, tačiau jei plytelės mažai įgeriančios (tarkim, akmens masės ar klinkerio) – tokios jėgos nepakaks. Tokiu atveju klijai prastai sukibs su plytelės nugarėle, ko rezultate plytelė prisiklijuos labai netvirtai ir vėliau gali nukristi“.

Ką gi daryti? Plytelės jau nupirktos, o pasamdyti plytelių klojimo meistrai jau laukia kada galės pradėti dirbti...

K-line: visada puikus rezultatas

Siekdami palengvinti vartotojų pasirinkimą, mūsų specialistai sukūrė aukščiausius standartus ir griežčiausias statybos normas atitinkančių plytelių klijų liniją K-line, kurią sudaro šeši produktai, idealiai pritaikytų kuo įvairiausiems klientų poreikiams.

• dažniausiai gyvenamuosiuose namuose klijuojamoms plytelėms tinka universalūs „Knauf“ K2 plytelių klijai;

• klijuojant didelių matmenų (pvz., 60×60 cm) grindų plyteles – patariama naudoti klijus „Knauf“ K3 ;

• klijuojant plyteles plotuose, kuriuos gali veikti staigūs temperatūrų šuoliai (pvz., terasoje ar balkone, fasadą ar elektra šildomoms grindims, kai plytelės klijuojamos ant nestabilaus pagrindo, pvz., sausosioms grindims) – patariama naudoti ypač elastingus klijus „Knauf“ K4 ;

• klijuojant stiklo plyteles, keraminę mozaiką ar natūralų akmenį, vertėtų rinktis specialius baltus elastingus klijus „Knauf“ K5 ;

• klijuojant plyteles, kai darbus atlikti reikia labai greitai, pvz., remontuojant laiptus, – verta naudoti greitai stingstančius klijus „Knauf“ K6 ;

• klijuojant paprastas plyteles ant stabilių vidaus sienų, galima priimti ekonomišką sprendimą ir naudoti paprasčiausius klijus „Knauf“ K1 .

Pasirinkite teisingus klijus!

Patikimam ir kokybiškam mažo įgeriamumo plytelių priklijavimui mūsų specialistai rekomenduoja sukibimą gerinantį priemonių sistemą. Antrąją plytelių pusę geriausia nugruntuoti specialu sukibimą užtikrinančiu gruntu „Knauf“ Haftemulsion ir klijuoti jas ne standartiniais, o padidintos sukibimo jėgos klijais.

K. Vaseris be jokių abejonių rekomenduoja tokioms plytelėms naudoti „Knauf“ K2 (C2TE) klijus. Jų sukibimo jėga didesnė nei 1kPa, o patys klijai pasižymi universalumu ir yra populiariausias K-line linijos produktas. Klijai sukurti atlaikyti papildomus krūvius, didesnes svorio, temperatūrų kaitos ar drėgmės sąlygas, idealiai tinka šildomoms karštu vandeniu grindims. Be to, tai idealus sprendimas mažai įgeriančioms plytelėms.

Dar vienas būdas padidinti klijuojamų plytelių sukibimą – užuot gruntavus jas, padengti papildomu kontaktiniu klijų sluoksniu. Tam naudojami tie patys didesnio sukibimo K2 klijai. Plytelė padengiama klijų sluoksniu ir, luktelėjus kol jie pradės stingti, prispaudžiama prie pagrindo, padengto tais pačiais klijais. Šitaip suformuojama vientisa, patikima ir visu plotu puikiai sukibusi su pagrindu plytelių danga.

Antruoju iš minėtų aukščiau atvejų, kai klijuojate plyteles vasarą ir klijai greičiau apsitraukia plėvele, mūsų technikas K. Vaseris pataria ruošti ir tepti klijus mažesnėmis porcijomis, kad priklijuotumėte plyteles, kol jie nespėjo apsitraukti. O jei jau apsitraukė – negailėkite, nuimkite juos ir išmeskite. Verčiau uždengti naują, nespėjusį pakisti sluoksnį.

Klaidų pasekmės

Pasirinkę netinkamus klijus, rizikuojate susidurti su liūdnomis pasekmėmis: tarkim, gali atšokti ką tik priklijuotos plytelės (nes klijai spėjo pasidengti plėvele), trupėti ir skilti siūlės (nes klijai nepakankamai elastingi), o kartais gali suskiltinet pačios plytelės. Ypač rizikinga priimti netinkamą sprendimą, kai plytelės klijuojamos ant paviršių, kuriuos veikia didesnės temperatūrinės apkrovos – terasose, balkonuose, ant fasadų ar ant šildomų grindų (ypač elektra). Ne ką mažiau pavojinga apsirikti su klijų pasirinkimu, kai klijuojate didesnių matmenų (daugiau nei 60x60 cm) plyteles arba kuomet plytelėmis išklijuotis paviršius veikia didelės fizinės apkrovos (tarkim, krovimo zonos sandėliuose ar garažuose).

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf” informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite info@knauf.lt .

„Knauf” straipsnis publikuotas Statyk žurnale 2016 kovo mėn. Pilną žurnalo straipsnį galite rasti čia .