Knauf Knauf
Atgal

Išmanūs garso izoliacijos sprendimai Jūsų namams!

Išmanūs garso izoliacijos sprendimai Jūsų namams!

Viso pastato ir vidaus erdvių garso izoliacija neretai tampa problematiška tema, kadangi ne visada tuo pasirūpinama prieš pradedant statyti pastatą. Atlikus statybos darbus, kartais paaiškėja, kad erdvės nėra tinkamai izoliuotos nuo triukšmo. Ką daryti tada? Išeitis yra – pasitelkus specialius konstrukcinius sprendimus triukšmo lygį gyvenamojoje erdvėje galima gerokai sumažinti. Kaip tai padaryti, pasakoja mūsų specialistai:

Anot mūsų bendrovės techniko Kastyčio Vaserio, jei garso izoliacijos problemų atsirado baigus projektavimo darbus, tuomet kokybiškam jų sprendimui būtina tam tikra papildoma konstrukcija, kuri užims maždaug 10-15 cm. Deja, bet teks aukoti dalį brangaus vidaus patalpų ploto.

„Kai norima pagerinti esamos sienos ar pertvaros garso izoliacijos parametrus, reikia papildomos konstrukcijas. Vienas iš galimų sprendimų – nedideliu atstumu nuo esamos sienos (1 – 3 mm) montuoti pertvarinį profilių karkasą (75 arba 100 mm). Po karkasu horizontaliais „Knauf“ UW profiliais padengiamas garso izoliacinis hermetikas „Knauf“ Trennwandkitt . Karkasas kruopščiai užpildomas mineraline vata. Montuojami du sluoksniai specialaus gipso kartono „Knauf“ Blue arba „Knauf“ Silentboard . Siūlės ir paviršius įprastai glaistomi ir paruošiami atsižvelgiant į pasirinktą apdailą (dažai, tapetai, plytelės)“, – dėsto specialistas. Pasak jo, tokia papildoma konstrukcija gali pagerinti esamos sienos garso izoliaciją net keliolika dB (konkretus pagerėjimas priklauso nuo esamos atitvaro savybių, aplinkinių konstrukcijų savybių ir montavimo kokybės).

Paklaustas į ką reiktų atsižvelgti perkant būstą, kad vėliau netektų papildomai daug investuoti, K. Vaseris primena, kad Lietuvoje galioja oficialus reikalavimas naujos statybos būstus klasifikuoti garso izoliacijos požiūriu, t.y. perkant naujos statybos būstą, reikėtų pasidomėti, kokią klasę jis turi. „Minimali reikalaujama klasė yra C, kuri turėtų užtikrinti normalų garso izoliacijos komfortą. Kai kurie statytojai sąmoningai pasirenka aukštesnius reikalavimus ir siekia aukščiausios A klasės, kuri turi užtikrinti komfortą šioje srityje, suprantama, kad toks būstas dažnai kainuoja kiek daugiau“, – dėsto garso izoliacijos sprendimų ekspertas.

Specialistai patikina, kad maždaug pusė besikreipiančiųjų dėl garso izoliacijos problemų, yra naujos statybos būstų savininkai. Akivaizdu, kad tai yra visuotinė nepakankamai kokybiško būsto problema. Modernūs sprendimai padeda pagerinti gyvenimo kokybę ir primena, kad technologijos garso izoliacijos srityje sparčiai tobulėja.

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf“ informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite [email protected].

„Knauf“ straipsnis publikuotas interjeras.lt svetainėje 2016 vasario mėn. Pilną žurnalo straipsnį galite rasti čia .