Knauf Knauf
Atgal

Ilgalaikis sandarumas ir saugumas su „Knauf“ hidroizoliacijos sistema

Ilgalaikis sandarumas ir saugumas su „Knauf“ hidroizoliacijos sistema

Visur, kur paviršiai liečiasi su vandeniu, svarbu įrengti optimalią pagrindo hidroizoliaciją. Tik tada vonios, terasos ir balkonai ilgai išliks gražūs. Naujoje sertifikuotoje mūsų hidroizoliacijos sistemoje tiek namų meistrai, tiek profesionalai ras visus puikiai tarpusavyje suderintus sistemos komponentus. Apie hidroizoliacijų savybes, naudojimą bei paskirtį pasakoja mūsų technikas Kastytis Vaseris.

Mes siūlome dvi, įvairiems pagrindams tinkančias, nelaidžias vandeniui, elastingas ir patikimas hidroizoliacijos sistemas. Šių sistemų patikimumą patvirtina ir eilė atliktų bandymų bei jų pagrindu išduoti Europos Techniniai Liudijimai (ETL). Tik naudojant išbandytas ir sertifikuotas hidroizoliacijos sistemas užtikrinamas sandarumo ilgaamžiškumas. Sistemų esminis skirtumas – papildomų komponentų naudojimas. Jie suteikia patikimumą taip vadinamose kritinėse vietose, t.y. trapo įrengime, vamzdžių išvadų ir vidinių ar išorinių kampų bei kampinių siūlių sandarinime.

Praktinė patirtis rodo, kad su hidroizoliacijos problemomis susiduriama ne tik senos statybos būstuose, bet ir naujai statomuose. Problemos kyla tiek dėl netinkamos hidroizoliacijos parinkimo (neteisingai įvertinami pagrindai, vandens apkrova, nėra naudojamos papildomos sandarinimo medžiagos pvz. trapo įrengimui), tiek ir patikint atlikti darbus menkos kvalifikacijos darbuotojams. Šios sistemos maksimaliai padeda išvengti šių trūkumų, nes yra saugios bei nesudėtingai įrengiamos – sako Kastytis Vaseris.

Pirmoji sistema – tai sandarinimas naudojant hidroizoliaciją. „Knauf“ Flächendicht yra dispersinė, paruošta naudoti, tepama hidroizoliacija, skirta drėgnoms patalpoms, pvz. gyvenamo būsto sanitarinės patalpos, virtuvės ir pan. Daugelis ją žino kaip teptinę „mėlynąją“ hidroizoliaciją. Ją galima nesunkiai padengti voleliu, teptuku arba glaistikliu. Ši sistema naudojama ant visų įprastų ir stabilių statybinių pagrindų, tokių kaip betonas, tinkuotos sienos ir pan.

Kitas variantas – sandarinimas naudojant ritininę hidroizoliaciją. Tai plona, lanksti, atspari vandeniui ir dengianti plyšius (iki 1,5 mm) hidroizoliacija, kuri gaminama polietileno pagrindu su dvipuse polipropileno sluoksnio danga. Specialaus pluošto audinys užtikrina optimalų „Knauf“ Abdichtungs- & Entkopplungsbahn ritininės hidroizoliacijos ir hidroizoliacijos sistemai priklausančių komponentų sukibimą. Ši sistema nepamainoma kai būtina įrengti hidroizoliacinį sluoksnį bei klijuoti plyteles ant kritinių pagrindų, pvz. ant sudėtyje medienos turinčių statybinių plokščių, pvz. OSB, Cetris, Minerit ir pan. Dėl savo elastingumo ir atsparumo temperatūros staigaus kitimo poveikiui ši sistema yra idealiai tinkanti balkonų ir terasų sandarinimui. Be to ši hidroizoliacinė sistema turi ir papildomą savybę – ji sugeba atskirti pagrindą nuo plytelių dangos. Tai labai svarbi savybė klijuojant didelio formato arba jautrias skilimui, pvz. natūralaus akmens, plyteles. Šiuo atveju įrąžos kylančios dėl pagrindo deformacijų (pvz. judančios OSB plokščių siūlės ar pleišėjantis betonas) yra neperduodamos į plytelių dangos sluoksnį ir todėl jis lieka saugus.

Visi sistemos komponentai yra puikiai suderinti bei ekologiški, patvirtinti EMICODE EC1-PLUS ženklu.

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf” informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite [email protected]

„Knauf” straipsnis publikuotas STRUCTUM žurnale 2016 vasario mėn. Pilną žurnalo straipsnį galite rasti čia .