Knauf Knauf
Atgal

Glaistas Q-filler, kas tai ir kuo jis ypatingas?

Glaistas Q-filler, kas tai ir kuo jis ypatingas?
  • Q1 – skirtas plytelėms kloti. Baigiamajam tinko sluoksniui, kurio grūdelių dydis ≥ 2,0 mm;
  • Q2 – skirtas vidutinės ir stambios struktūros paviršiams. Baigiamajam tinko sluoksniui, kurio grūdelių dydis > 1,0 mm;
  • Q3 – skirtas matiniams ir smulkios struktūros paviršiams. Baigiamajam tinko sluoksniui, kurio grūdelių dydis ≤ 1,0 mm. Skirtas dažyti matiniais, smulkios tekstūros dažais, taip pat smulkios tekstūros apdailai, pavyzdžiui, pluoštiniams tapetams;
  • Q4 – skirtas blizgiems ir lygiems paviršiams. Metalo ar vinilo sluoksniu padengtiems tapetams, šilkiniams gobelenams, vidutiniškai blizgių dažų sluoksniu dengtiems paviršiams.
  • Q4 PLUS – skirtas idealiai lygiam ir glotniam paviršiui. Lazūrinių arba aukščiausios kokybės dažų danga. Kai paviršius dengiamas dekoratyviuoju glaistu (Stucco Desing, Marble Desing).

Kuo didesnis kokybės reikalavimas – tuo daugiau įvairaus glaisto sluoksnių reikia glaistyti, laukti kol jis išdžius, jį šveisti, gruntuoti, vėl dažyti ir t.t. Kad kelias link siekiamos kokybės būtų paprastesnis ir trumpesnis, pristatome naują universalų gipsinį glaistą Q-Filler . Atliekant minimalias darbo operacijas, su šiuo glaistu greitai galima pasiekti net Q3 kokybės lygį.

Apie tai, kas yra glaistas Q-Filler ir kaip jis naudojamas, pasakoja mūsų specialistai.

Kur jį naudoti? Ar jis tinkamas tik individualiems vartotojams, ar jį gali rinktis ir įmonės didelėms darbų apimtims?

Glaistas Q-Filler pagamintas gipso pagrindu, todėl tai atveria plačias galimybes jo panaudojimui. Džiūdamas glaistas praktiškai nesitraukia ir netrūkinėja net glaistant storesniais sluoksniais. Dėl išskirtinių gipso savybių Q-Filler tinka tiek viso paviršiaus, tiek gipso kartono siūlių glaistymui. Be plataus panaudojimo šis glaistas labai ekonomiškas: 1mm/1m² tereikia 0,83 kg glaisto. Tuo tarpu įprastai gipsinių glaistų reikia apie 1 kg, o paruoštų naudojimui – 1,1-1,6 kg. Taigi tai – mažiausiai trečdaliu ekonomiškesnis glaistas.

Nuo ko pradėti paviršiaus ruošimo darbus? Kiek etapų reikia, kad turėtume stiklo lygumo sienas? Kiek tai užtrunka?

Paviršių glaistymas prasideda nuo paruošiamųjų darbų. Kad pilnai išnaudotume visas glaisto savybes, pagrindą reikia gruntuoti. Gruntas parenkamas pagal pagrindo tipą, pvz.:

Q-Filler lengvai paruošiamas tiek rankiniu būdu, tiek elektriniu maišytuvu.

O kaip su kampais? Juk kiekvienam mūsų svarbu, kad jie būtų lygūs. Ar ši medžiaga tinka ir šiems darbams?

Apsauginių kampų statymas atliekamas prieš paviršiaus glaistymą, tai lengvai galime daryti su ta pačia medžiaga, kuria ir glaistysime, pvz.: Q-Filler . Net gi įvairias įdaužas ar instaliacijų vagas taip pat galime užtaisyti su Q-Filler .

Ar yra skirtumas kokius paviršius lyginsime? Ar skiriasi medžiagos suvartojimas, ar ši medžiaga tinka visiems paviršiams?

Glaistant betoną ar kalkinį-cementinį tinką dažniausiai reikia storesnio glaisto sluoksnio. Šiam darbui Q-Filler glaistas patogus, nes dėl gipso savybių vienu kartu galime užtepti tinkamo storio sluoksnį, kuriuo išlyginame paviršių. Be to, nelaukiant kol pirmas sluoksnis pilnai išdžius, maždaug po valandos, paviršiaus glotnumui išgauti jį jau galime glaistyti plonu viršutiniu sluoksniu. Dėl tos pačios savybės, pastačius kampus nereikia laukti dienos ar kelių kol kampų statymui naudotas glaistas išdžius. Tokiems paviršiams prireiks nuo 0,8 iki 1,2 kg glaisto.

Pats glaistas yra smulkus, dėl to galime glaistyti ir plonu sluoksniu tokius paviršius kaip gipso kartonas ar glotnintas gipsinis tinkas. Tokiu būdu nereikia laukti ilgų džiūvimo procesų ir glaistymo darbus atlikti tą pačią dieną. Gipso kartono siūlėms prireiks apie 0,25 – 0,3 kg/ m², o visam gipso kartono paviršui nuglaistyti užteks nuo 0,4 iki 0,6 kg/ m².

Ar Q-Filler tinkamas smulkesniems remonto darbams, tokiems kaip langų angokraščių lyginimui?

Žinoma. Tai yra gipsinis mišinys, o gipso savybės leidžia lengvai išlaikyti sluoksnio storį ir su vienu produktu atlikti gana nemažai operacijų, tarp jų, ir tokias kaip langų angokraščių lyginimą.

Gal tada ši medžiaga yra nemalonaus kvapo, o gal ja aptaškius grindis nebeįmanoma išvalyti dėmių

Gipsas yra karjeruose kasama ir absoliučiai natūrali medžiaga, todėl praktiškai yra bekvapis, na bent jau neturi erzinančio, intensyvaus kvapo. Dėl dėmių – aišku, darbų metu patartina saugoti jau apdailintus paviršius, bet liekanos yra lengvai pašalinamos nuo statybinių paviršių.

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf” informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite [email protected] .

„Knauf” straipsnis publikuotas interjeras.lt žurnale 2016 kovo mėn. Pilna straipsnį galite rasti čia .

Glaistų pasirinkimas rinkoje platus, produktų daugybė, o meistrų glaistymo patirtis, įgūdžiai ir įpročiai irgi skiriasi. Tačiau vienas dalykas visada išlieka toks pats – tai užsakovo noras turėti idealiai lygias ir glotniais sienas už jam priimtiną kainą. Tad kaip užtikrinti kokybišką paviršiaus paruošimą bei kokias priemones tam rinktis, juk jų savybės ir galimybės nėra vienodos? Į šiuos bei kitus klausimus atsako mūsų specialistai:

Užsakant sienų glaistymo paslaugas, susitarimo pagrindą dažniausiai sudaro darbo kaina su medžiagomis už 1 m2 darbus. Dėl šios priežasties dažnai atsiranda nesusikalbėjimas tarp užsakovo ir rangovo, kadangi klientai dažniausiai renkasi medžiagas pagal savo galimybes, retai atsižvelgdami į tai, ką geriausio gali pasiūlyti specialistas. Siekdami padėti išspręsti iškylančius konfliktus, mūsų specialistai apibrėžė 5 skirtingus paviršiaus paruošimo būdus, kurie pagal kokybinį lygį yra skirstomi nuo Q1 iki Q4 PLUS: