Knauf Knauf

„Volkswagen“ automobilių centras „Moller Auto Savanoriai“

Weiter

Plačiau apie „Volkswagen“ automobilių centrą „Moller Auto Savanoriai“ Vilniuje

„Volkswagen“ automobilių centras „Moller Auto Savanoriai“ Vilniuje
  • „Volkswagen“ automobilių centras „Moller Auto Savanoriai“ Vilniuje
  • „Volkswagen“ automobilių centras „Moller Auto Savanoriai“ Vilniuje
  • „Volkswagen“ automobilių centras „Moller Auto Savanoriai“ Vilniuje
  • „Volkswagen“ automobilių centras „Moller Auto Savanoriai“ Vilniuje
  • „Volkswagen“ automobilių centras „Moller Auto Savanoriai“ Vilniuje
  • „Volkswagen“ automobilių centras „Moller Auto Savanoriai“ Vilniuje

Apie objektą

„Moller Auto Savanoriai“ – 2014 metų spalio mėnesį Vilniuje atidaryta „Volkswagen“ atstovybė Lietuvoje. Šis „Moller Auto“ automobilių prekybos ir priežiūros salonas yra vienas didžiausių Baltijos šalyse bei vienas moderniausių automobilių salonų visoje Rytų Europoje. Centro plotas siekia 7 tūkst. kv. metrų, vien automobiliams skirtos salės užima 2321 kv. m. Šio centro statybų investicijos siekė 11 mln. eurų. Pastatas priskiriamas B energinio naudingumo lygio kategorijai.

Pastato funkcija

„Moller Auto Savanoriai“ – modernus automobilių salonas su komercinėmis patalpomis. Tai estetiškas, šiuolaikiška ir specializuota „Volkswagen“ įranga aprūpintas automobilių centras, kuriame gerai jaučiasi tiek darbuotojai, tiek klientai. Po vienu stogu erdvėje telpa nauji lengvieji, komerciniai ir naudoti „Volkswagen“ automobiliai, didžiulis kėbulų tvarkymo cechas bei elektra varomos transporto priemonės. Automobilių centre esančiame servise atliekamas tiek garantinis, tiek pogarantinis automobilių remontas bei visa įprastinė automobilio techninė priežiūra.

Statybos užduotis

Centro „Moller Auto Savanoriai“ statybų komandai buvo keliamas uždavinys vos per metus pastatyti vieną didžiausių ir moderniausių autocentrų Baltijos šalyse. Didžiausiu statybų iššūkiu tapo užduotis suspėti per trumpą laiką pastatyti ir valstybinei komisijai priduoti visiškai užbaigtą pastatą – su inžinerinėmis sistemomis, vidaus interjeru, sutvarkyta aplinka. Pagrindinei didžiajai salei projekte buvo iškeltas aidėjimo trukmės reikalavimas.

Sprendimas

Per metus buvo įrengtos modernios, aukščiausios kokybės pardavimų, serviso, administracijos, sandėlių ir kitos paskirties patalpos. Vėdinimo sistemai panaudoti inovatyvūs „vėdinamų sijų“ sprendiniai, o reikiamai aidėjimo trukmei pasiekti buvo montuojamos specialios akustinės lubos. Įvairios statybų technologijos padėjo sukurti modernią, architektūriškai švarią, lengvą ir minimalistinę „Volkswagen“ modulinę sistemą, suteikiančią daug transformacijos galimybių.

Papildoma informacija

Statybos metu sukurtos naujos modulinės sistemos kuria bendrą „Volkswagen“ identitetą ir standartą visame pasaulyje. Be to, tai garantuoja, kad kiekvienas centras būtų individualus ir orientuotas į regionui būdingus kliento poreikius. Už šio objekto statybą statybos įmonė UAB „Irdaiva“ 2014 metais apdovanota „Lietuvos metų gaminio“ aukso medaliu.

Adresas: Vaduvos g. 3, Vilnius.

Statybų metai: 2013–2014 m.

Informacija parengta 2015 m. gruodžio mėn.

Informacija apie naudotus produktus

Green – drėgmei, atspari vidaus patalpoms skirta gipso kartono plokštė. Tai stabilumu ir mechaniniu atsparumu pasižymintis gaminys, sukurtas nenaudojant kenksmingų medžiagų. Plokštė lengvai transportuojama ir apdorojama. Ją sudaro impregnuotas gipso branduolys su ≤10 proc. vandens įgėrimo galimybėmis ir žalios spalvos kartono paviršius. Green plokštė tinka pertvaroms ir luboms montuoti ant karkaso, taip pat mansardoms, kabamosioms luboms įrengti bei yra pritaikyta šachtinių sienų konstrukcijoms. Ji gali būti klijuojama ant betono, mūro sienos naudojant klijus Perlfix. Šios plokštės savybės užtikrina efektyvų jos panaudojimo drėgnuose patalpose. Plokštės tipas – H2.

White – vidaus darbams skirta gipso kartono plokštė. Tai paprastai ir lengvai montuojamas produktas. Standartinė gipso kartono plokštė su plačiausiomis panaudojimo galimybėmis yra skirta sienų ir lubų apdailai. Plokštę sudaro gipso branduolys su kartono paviršiumi. Plokštę galima lenkti, tai suteikia dideles dizaino galimybes. Mechaniškai atspari, lengvai transportuojama ir apdorojama plokštė pagaminta be kenksmingų medžiagų. Plokštė tinka pertvaroms ir luboms ant karkaso, mansardoms, kabamosioms luboms įrengti, ji pritaikyta ir šachtinių sienų konstrukcijoms. Taip pat gali būti klijuojama ant betono, mūro sienos, naudojant klijus Perlfix. Plokštės tipas – A.

Red – ugniai atspari gipso kartono plokštė. Ją sudaro gipso branduolys su stiklo pluoštu, padidinantis plokštės mechaninį atsparumą ir atsparumą ugniai. Red plokštė skirta vidaus patalpoms. Ji tinka sienoms, pertvaroms ir karkasinėms luboms, mansardoms, kabamosioms luboms įrengti, taip pat pritaikyta šachtinių sienų konstrukcijoms. Ji gali būti klijuojama ant betono, naudojant klijus Perlfix. Tai stabili ir mechaniškai atspari plokštė, ji pagaminta nenaudojant kenksmingų medžiagų. Statybinės fizinės medžiagos savybės užtikrina efektyvų plokštės naudojimą priešgaisrinėse konstrukcijose. Plokštės tipas – DF.

Cleaneo Linear – akustinė lubų plokštė su oro valymo efektu ir akustiniu audiniu.  Tai itin geromis garso sugėrimo savybėmis pasižyminti plokštė.

Cleaneo® Akustik linear plokštės visos kraštinės turi laiptuotą špunto siūlių jungtį. Plokštės montuojamos preciziškai tiksliai ir jų siūlės neglaistomos. Plokščių paviršius padengtas baltos spalvos kartonu, todėl jis paruoštas kokybiškam galutinės apdailos sluoksniui. Itin tikslūs plokščių matmenys padeda automatiškai išlaikyti reikiamą atstumą tarp perforacijos kiaurymių ir gauti nepriekaištingai tikslų perforacijos vaizdą. Šios plokštės gaminamos tiek su baltu, tiek su juodu akustiniu audiniu – tai suteikia privalumų, siekiant įvairių projektinių dizaino sprendimų.

UAB „Irdaiva“ patirtis

Atsakingą užduotį per itin trumpą laiką atliekančiai statybų bendrovės „Irdaiva“ projekto komandai teko gerai organizuoti darbus.

„Mūsų sumontuotos „Knauf“ akustinės lubų plokštės buvo pasirinktos todėl, kad gamintojas pasiūlė palankų kokybės ir kainos santykį. Kadangi ši medžiaga man ir daugeliui mano kolegų buvo naujiena, nemažai konsultavomės su „Knauf“ specialistais. Be to, šios lubos buvo montuojamos maždaug devynių metrų aukštyje. Dėl to teko pasidaryti specialias stumdomas aliuminines apie 40 kvadratinių metrų pločio platformas. Ant jų kėlėme visas medžiagas, o tik paskui jas ruošėme montavimui“, – sako Š. Šeškus.

DAUGIAU INFORMACIJOS