Knauf Knauf

Verslo centras FLOW

Weiter

Vilniaus Lvivo g. įsikūręs verslo centras „Flow“ išsiskiria ne tik dydžiu ir architektūriniu dizainu, bet ir ypatinga erdve, kurioje suplanuotos ergonomiškos ir lengvai skaidomos biurų patalpos.

Verslo centre įdiegtos naujausios ir pažangiausios WELL statybos standartą atitinkančios inžinerinės sistemos užtikrina komfortą, sveiką būvį ir mažesnį energinių išteklių poreikį. Jame bus naudojama tik žalioji energija, taigi centras – puikus pavyzdys, kaip galima prisidėti prie aplinkosaugos ir didesnio tvarumo.

Naujoji verslo erdvė statoma laikantis tarptautinio tvarių pastatų standarto BREEAM. Siekiama, kad pastatui būtų suteiktas aukščiausias įvertinimas – sertifikatas „BREEAM Outstanding“, todėl statyboms naudojamos daugiausia vietos gamintojų statybinės medžiagos, kurių dalis yra pagamintos ir iš antrinių žaliavų.

Pastato funkcija: verslo centras „Flow“ – A++ energinio naudingumo klasės erdvė verslui pažangiame Vilniaus verslo rajone.

Papildoma informacija: verslo centrą sudaro dvi sujungtos 15 ir 20 aukštų pastato dalys. Bendras plotas – 15 000 kv. m. Ant 15 aukštų pastato dalies bus įrengta stogo terasa. Veiks 3 aukštų požeminė transporto priemonių aikštelė.

Statybos užduotis: formuluodamas architektams užduotį, objekto užsakovas išskyrė miestui ir visuomenei svarbius vizualinius sprendimus. Pageidavo, kad pastatas išsaugotų ryšį su nekilnojamojo kultūros paveldo objektais ir Vilniaus senamiesčiu, o statinio tūris ir siluetas darniai įsilietų į bendrą sostinės kraštovaizdį. Ypatingą dėmesį numatyta skirti stogui, integruojant kuo daugiau paslėptų inžinerinių sprendimų.

Sprendimas: verslo centrą supa žaliosios zonos, skirtos kokybiškam bendravimui ir poilsiui: 490 kv. m ploto terasa ant 15 aukštų pastato dalies stogo, apželdintos atsipalaidavimo erdvės, darbo zona su „Wi-Fi“, jogos ir mankštos erdvė, panoraminiai vaizdai į Neries upę ir miesto senamiestį. Šalia verslo centro – žaliuojantis amfiteatras, o aktyviam laikui – J. Jablonskio skveras ir naujai formuojama Šnipiškių aikštė.

Moderniame verslo centre „Flow“ įdiegti pažangiausi technologiniai sprendimai padės pajusti komfortą, saugumą ir energiją: išmanioji BMS pastato valdymo sistema, inovatyvūs garso izoliacijos ir akustikos sprendimai, aukščiausius higienos standartus atitinkanti oro cirkuliacija, šilumos siurbliai su trivamzde VRV (VRF) sistema patalpoms vėsinti ir dalinai šildyti, individualus biuro ir kiekvienos jo patalpos šildymas / vėsinimas tuo pačiu metu, būvio davikliai, temperatūros ir C02 jutikliai, oro filtrai, individuali vėdinimo sistema, fasado lamelės ir atitinkamo pralaidumo langų ritininės užuolaidos apsaugai nuo saulės, individuali drėkinimo sistema, greitaeigiai liftai su išmaniuoju valdymu.

Adresas: Lvivo g. 21A, Vilnius

Informacija parengta: 2023 m.

Blue – labai atspari, paprastai ir lengvai montuojama gipskartonio plokštė, skirta vidaus darbams. Kadangi yra didesnės masės, užtikrina geresnę garso izoliaciją. Tvirtesnė už standartinę plokštę, atspari drėgmei, pritaikoma visų tipų patalpoms. Puikiai tinka priešgaisrinėms gipskartonio sistemoms. Gali būti lenkiama. Ekologiška, be kenksmingų medžiagų. Plokštės tipas – DFH2IR.

Green – stabili, drėgmei atspari gipskartonio plokštė, skirta vidaus darbams. Atspari mechaniniam poveikiui, lengvai transportuojama. Tinka pertvaroms, ant karkaso montuojamoms luboms, mansardoms, kabamosioms luboms, šachtinių sienų konstrukcijoms. Gali būti klijuojama ant betono ar mūro sienos. Tinka drėgnoms patalpoms. Be kenksmingų medžiagų. Plokštės tipas – H2.

Red – priešgaisrinė specializuota gipskartonio plokštė, skirta vidaus darbams. Būdingas didelis mechaninis ir priešgaisrinis atsparumas. Tinka sienoms, pertvaroms ir karkasinėms luboms, mansardoms, kabamosioms luboms, šachtinių sienų konstrukcijoms. Gali būti klijuojama ant betono. Be kenksmingų medžiagų. Naudojama su sistemomis, kurioms keliami priešgaisriniai reikalavimai. Plokštės tipas – DF.

Cleaneo UFF – perforuota akustinė gipskartonio plokštė su specialiomis UFF briaunomis. Viena plokštės pusė padengta kartonu, kita – juodu arba baltu plaušiniu. Pagal specialų užsakymą antroji pusė gali būti ir be plaušinio. Specialios skersinės ir išilginės plokštės UFF briaunos leidžia lengvai išlygiuoti perforuotas plokštes su ištisine perforacija. Briaunos gruntuotos gamykloje. Plokštė gali būti lenkiama.

CW profiliai – C formos profiliai, skirti gipskartonio konstrukcijoms montuoti. Dažniausiai naudojami pertvarų konstrukcijų, sienų apkalų ir lubų sistemų montavimo darbams. Profilių nugarėlėje kas 50 cm yra „H“ raidės formos perforaciniai įspaudai, kuriuos galima atverti ir per juos perkišti mažesnius vamzdžius, kabelius ir laidus. Skardos storis – 0,6 mm.

UW profiliai – U formos profiliai, skirti lubų ir sienų karkasams montuoti. Tvirtinami kaip perimetriniai profiliai prie esamų sienų, grindų ir lubų arba naudojami kaip CW, MW ir UA profilių jungiamasis elementas. Su perforuota nugarėle, todėl juos paprasčiau tvirtinti mūrvinėmis. Skardos storis – 0,6 mm.

Trennwandkitt – naujos kartos sandarinamoji garso izoliacinė mastika, naudojama sausosios statybos sistemose. Pastos konsistencijos, be pridėtinių plastifikatorių. Atspari šalčiui, gali būti dažoma, paruošta darbui ir gerai sukimba su pagrindu. Ypač tinka tose erdvėse, kurioms keliami aukšti garso izoliacijos reikalavimai. Dengiama specialių pistoletu, visiškai sukietėja per 10 dienų.

UAB „Eika“ statybų projektų vadovo Tomašo Zacharevičiaus komentaras

2021 m. pradėtas verslo centro „Flow“ statybas planuojama užbaigti jau 2023-iųjų pabaigoje. UAB „Eika“ statybų projektų vadovo Tomašo Zacharevičiaus teigimu, svarbiausias visų statybų uždavinys – kad darbai būtų atlikti laiku ir kokybiškai, todėl susidūrus su iššūkiais reikia reaguoti iškart.

„Statybos tapo didžiuliu iššūkiu, nes vos joms prasidėjus pajutome ir karo Ukrainoje padarinius: kai kurios statybinės medžiagos pabrango dvigubai, susidūrėme su jų trūkumu ir tiekimo trikdžiais, todėl reikėjo greitai reaguoti, priimti sprendimus ir sklandžiai suvaldyti situaciją“, – pasakoja UAB „Eika“ statybų projektų vadovas.

Vis dėlto, pasak Tomašo Zacharevičiaus, iššūkius pavyko išspręsti. Maža to, verslo centras statomas atsižvelgiant į aukščiausio sertifikato „BREEAM Outstanding“ reikalavimus, o juos įgyvendinti padeda patikimi partneriai.

„Su „Knauf“ bendradarbiaujame jau ilgą laiką ir visuose savo projektuose nedvejodami rekomenduojame naudoti šios įmonės siūlomas medžiagas. „Knauf“ – tai ne tik aukščiausia medžiagų kokybė, bet ir patikimumas, individualus požiūris į kiekvieną klientą. Operatyvus „Knauf“ specialistų ir inžinierių bendradarbiavimas, statybinių mazgų pritaikymas išskirtinai statomam objektui, technologinių specifikacijų paruošimas, profesionalios technologinės konsultacijos statybos metu – visa tai kertiniai aspektai, kurie ir lemia ilgametį mūsų bendradarbiavimą“, – įsitikinęs Tomašas Zacharevičius.

DAUGIAU INFORMACIJOS