Knauf Knauf

Santariškių klinikos akušerijos skyrius

Vilnius, Lietuva

Weiter

Moderniausi architektūriniai ir inžineriniai sprendimai

VšĮ „Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos“ – viena didžiausių asmens sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje.

2013 m. duris atvėrusiame Akušerijos ir chirurgijos korpuse įdiegti moderniausi architektūriniai ir inžineriniai sprendimai, padedantys pacientams patogiai ir jaukiai jaustis. Galutinis rekonstrukcijos rezultatas pranoko visus lūkesčius, ir šiandien Santariškių klinikos yra viena moderniausių ligoninių Lietuvoje, stebinanti net užsienio ekspertus.

test

Pastato funkcija

Naujajame Akušerijos ir chirurgijos korpuse teikiamos aukščiausio – tretinio lygio – akušerijos, nėštumo patologijos, neonatologijos ir ginekologijos paslaugos. Taip pat šiame korpuse įsikūrę Medicininės genetikos, Ausų, nosies, gerklės ligų, Akių ligų bei Plastinės rekonstrukcinės chirurgijos centrai.

Statybos užduotis

Užtikrinti pastato saugumą, korpuso vidaus erdves ir interjerą pritaikyti tiesioginėms ligoninės funkcijoms. Įdiegti modernius inžinerinius sprendimus, užtikrinančius aukščiausius sterilumo standartus. Sukurti harmoningą interjerą ir eksterjerą, leidžiantį medikams ir pacientams jaustis jaukiai ir patogiai.

Sprendimas

Didelei daliai medžiagų buvo keliami specialūs techniniai reikalavimai, todėl naudotos išskirtinės medžiagos, kai kurios pirmą kartą. Kuriant interjerą apgalvota, kaip sergantis žmogus jausis pastato viduje. Projektuotojai atsisakė įmantrių dizaino formų, tamsių spalvų. Patalpos šviesios, neutralios, sukurtas paprastumo ir ramybės įspūdis.

Informacija paruošta 2014-11-07

Papildoma informacija

Kiekviename pastato aukšte įkurti akušerijos, chirurgijos skyriai, laboratorijų patalpos, auditorijos. Vidaus erdvės suplanuotos atsižvelgiant į tai, kokia medicininė aparatūra ten stovės. Korpuse nėra ilgų, tamsių ligoninėms įprastų tunelių, jungiančių skirtingas ligoninės dalis. Juos pakeitė išorinė perregima jungtis.

Adresas

Vilniaus Universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Santariškių g. 2, LT-08661, Vilnius

Statybų metai

2010–2011 m.

Informacija apie naudotus produktus

Vienas iš svarbių pastatui keliamų reikalavimų buvo labai gera garso izoliacija. Todėl parinktos pertvarų sistemos turejo atitikti STR 2,01,07:2003 „Pastatų vidaus ir išorės aplinkos apsauga nuo triukšmo“ nustatytas akustinių rodiklių vertes. Šioms daugiasluoksnėms pertvaroms įrengti buvo naudojamos Blue , Red gipso kartono plokštės, MW profiliai. Pasirinkta daugiasluoksnė plokščių danga akustikos atžvilgiu yra naudingesnė nei stora plokštė.

Blue – ypač atspari gipskartonio plokštė. Tvirtesnė už standartinę, atspari drėgmei, priešgaisrinė. Plokštę sudaro impregnuoto gipso branduolys su stiklo pluoštu, padidinantys plokštės mechaninį atsparumą ir atsparumą ugniai. Plokštės tipas – DFIRH2. Plokštės yra pritaikytos kritinėms ir didesnio krūvio zonoms, todėl naudojamos mokyklų sporto patalpose, ligoninėse, smūgiams atspariose konstrukcijose, garso izoliacinėse konstrukcijose, drėgnose patalpose.

Red – priešgaisrinė gipskartonio plokštė. Ją sudaro gipso branduolys su stiklo pluoštu, padidinantis plokštės mechaninį atsparumą ir atsparumą ugniai. Plokštės tipas – DF.

Naudojant MW profilį pasiekiamos geresnės garso izoliacijos vertės, esant vienodoms sienų konstrukcijoms ir tokiam pat sienų storiui. Dėl profilio geometrijos susidaro spyruoklinis poveikis, kuris atskiria abu gipsinių plokščių sluoksnius.

DAUGIAU INFORMACIJOS