Knauf Knauf

Restoranas „Meridianas“

Klaipėda, Lietuva

Weiter

2014 metų pabaigoje po rekonstrukcijos darbų klaipėdiečiams buvo pristatytas miesto simboliu tapęs laivas „Meridianas“.

2014 metų pabaigoje po rekonstrukcijos darbų klaipėdiečiams buvo pristatytas miesto simboliu tapęs laivas „Meridianas“. Barkentinoje lankytojų laukia prabangus žuvies restoranas su nuolat veikiančia jūrine ekspozicija. Danės upėje plūduriuojantis burlaivis atstatytas pagal senuosius Suomijos laivų statyklos brėžinius, tačiau vidus skiriasi nuo ankstesniojo išplanavimu ir šviesiomis interjero detalėmis. Senąsias autentiškas laivo detales galima išvysti pro stiklines laivo grindis, kuriose išlikusios pirminės medinės konstrukcijas.

test

Objekto funkcija

„Meridiano“ funkcija – pažintinė ir edukacinė. Įrengtame ir atkurtame burlaivio viduje veikia prabangus restoranas, kuriame įrengtos 65 vietos, 15 žmonių pritaikyta banketinė salė. Taip pat burlaivyje nuolat vykdomos pažintinės-edukacinės ekskursijos.

Sprendimas

Siekiant išsaugoti estetinę laivo išvaizdą ir sukurti aukščiausios klasės funkcionalumą, prireikė profesionalių darbuotojų ir kokybiškų medžiagų. Laivo rekonstrukcijai pasirinktos geriausiai statybinės medžiagos, turinčios mažiausią plotį, tačiau geriausiai sulaikančios šilumą ir pasižyminčios atsparumu drėgmei – gipso kartono plokštės Blue ir grindų plokštės GIFA Floor .

Papildoma informacija

„Meridianas“ – vienas iš dviejų vis dar likusių laivų, priklausiusių 1948 m. laivų statyba užsiėmusiai Suomijos kompanijai. Jo brolis dvynys šiuo metu iškeltas į krantą ir eksponuojamas sausumoje Suomijoje.

Pirmuosius metus barkentina buvo rekonstruojama laivų doke. Avarinės būklės, pavojų gyvybei keliantis burlaivis po rekonstrukcijos darbų grąžintas atgal į Danės upę, kur buvo užbaigti paskutiniai darbai. Rekonstrukcijos metu buvo įvestos komunikacijos, įrengtos santechnikos ir elektros instaliacijos, atlikti laivo izoliacijos ir sutvirtinimo darbai.

Adresas
Nemuno g. 51., Klaipėda.

Statybų metai
2013-2014

Informacija apie naudotus produktus

Daugiausiai dėmesio atliekant darbus pareikalavo sienos ir grindys.

Universali gipskartonio plokštė Blue yra lengvai ir paprastai montuojama. Aukštus kokybės standartus atitinkančios plokštės yra patikimos, pasižymi atsparumu ugniai ir drėgmei. Šios lengvai trasnportuojamos plokštės iš gipso kartono gaminamos naudojant patikimas medžiagas, yra nekenkmingos sveikatai.

Gipso grindų plokštės Gifafloor FHB – vieno sluoksnio, lengvai montuojamos ir pritaikomos įvairių formų grindims. Plokštės yra itin lengvos ir puikiai tinka darbams, kuriuose reikalaujama taupyti erdvę. Didelėse erdvėse šias plokštes patogu naudoti, nes jose paprasta integruoti elektros lizdus ir kitas instaliacijas.

Architektės komentaras

Architektės Dainoros Abelkienės komentaras

„Pagrindinis apdailos medžiagoms keltas reikalavimas – maksimalus šilumos iššsaugojimas bei gera garso izoliacija. Ne mažiau svarbi buvo suteikta laisvė pasirinkti kokybiškas medžiagas. Kadangi bortai ir perdangos yra lenktos keliomis kryptimis, beveik visos „Meridiano“ erdvės nėra standartinės. Tinkamai išpildyti užduotį padėjo KNAUF gaminama produkcija.

Kokias medžiagas reikėtų rinktis, konsultavomės su statybos darbų vadovu, kuris tiesiogiai bendravo ir tarėsi su KNAUF atstovais. Iš patirties žinau, jog šio gamintojo kainos, kokybės rodikliai bei klientų aptarnavimas yra vertinamas gerai, tad dėl darbų kokybės buvau visiškai rami“, - apie projekto užsakovų keliamus reikalavimus ir darbų eigą pasakojo Dainora Abelkienė.

DAUGIAU INFORMACIJOS