Knauf Knauf

Oginskių dvaro karietinė Rietave

Weiter

Oginskių dvaro karietinė Rietave

Rietavo kunigaikščių Oginskių rūmai – itin reikšmingas istorinis pastatas. Per pirmąjį pasaulinį karą šis objektas ne kartą griautas, o sovietiniu laikotarpiu pastatai buvo visiškai apleisti. Dvaro arklidė ir karietinė – į Valstybės kultūros paveldą įrašyti objektai, todėl po ilgų metų nuspręsta pastatus restauruoti ir prikelti naujam gyvenimui.

test

Pastato funkcija

Anksčiau kunigaikščių karietoms laikyti skirta patalpa šiandien nebeatlieka tiesioginės paskirties. Moderniai restauruotose patalpose šiuo metu veikia šiuolaikiškas pramogų ir laisvalaikio centras su koncertinėmis salėmis, repeticijoms skirtomis patalpomis, biblioteka ir turizmo informacijos centru.

Statybos užduotis

Dirbti Oginskių dvaro karietinėje Rietave statybininkams nebuvo lengva. Per savo gyvavimo istoriją pastatas daug kartų griautas ir restauruotas toli gražu ne pirmos jaunystės, todėl reikėjo nemažai kantrybės ir išmonės. Valstybės saugomam objektui buvo keliami aukščiausi reikalavimai, todėl tiek pasirinktos medžiagos, tiek darbai turėjo būti atlikti nepriekaištingai.

Sprendimas

Darbams pasirinktos aukščiausios kokybės statybinės medžiagos. Nestandartinis pastato tipas reikalavo nestandartinių sprendimų, todėl meistriškai buvo derinami kelių rūšių skirtingi tinkai, kurie daugeliui darbuotojų buvo naujiena. Visuose pastato restauravimo etapuose naudota tinkų linija KNAUF Kbelosan.

Informacija paruošta 2015 m. vasario 2 d.

Papildoma informacija

Istorinio pastato viduje atkurtas interjeras skiriasi nuo laikų, kuomet čia gyveno kunigaikščiai. Pasikeitus pastato funkcijoms, patalpos tapo šviesios ir erdvios, vyrauja minimalistinis stilius. Lietuviškai santūrus ir subtilus interjeras byloja apie meistriškus architektų ir darbus atlikusių profesionalų sprendimus.

Adresas: L.Ivinskio g. 4, Rietavas.

Statybų metai: 2012 m.

Informacija apie naudotus produktus

Priklausomai nuo renovuojamos pastato vietos, buvo naudoti skirtingi Kbelosan tinkai. Jie pasirinkti dėl aukštos kokybės, kurios buvo reikalaujama atsižvelgiant į projekto unikalumą.

Darbų pradžioje buvo naudotas Kbelosan J tinkas, skirtas specialiai pagrindo formavimui. Vėliau, atliekant darbus rankomis, buvo pereita prie Kbelosan P sanavimo tinko. Išlyginamieji darbai atlikti naudojant Kbelosan V tinką, o baigiamiesiems dekoratyviniams darbams – Kbelosan F. Specialūs restauravimo darbams tinkantys tinkai pritaikyti dirbti rankomis, užtikrina atsparumą druskoms, drėgmei, kitiems aplinkos veiksniams. Kbelosan tinkų linija dažniausiai naudojama pastatų restauracijos darbuose ir siekiant išsaugoti objektų unikalumą, istorinę išvaizdą.

UAB „Mirigita" direktoriaus Giedriaus Kiauleikio komentaras

„Šis projektas buvo rimtas iššūkis mūsų darbuotojams ir statybinių medžiagų gamintojui Knauf. Pirmiausia, tai nestandartinis pastatas, antra – sanuojančiais tinkais buvo tinkuojama pirmą kartą. Kadangi pastatas senas, priklausantis Kultūros paveldui, jo fasadas privalėjo išlaikyti autentiškumą bei turėjo būti apsaugotas nuo druskų. Todėl buvo atliekami pastato fasado restauraciniai darbai naudojant Knauf sanavimo sistemas“, - teigė Giedrius Kiauleikis.

Darbų pradžioje mums trūko žinių, kaip ir ką daryti. Anksčiau neteko atlikti tokio pobūdžio didelės apimties restauravimo darbų, tad taikyti reikalingą techniką mokėmės atlikdami bandymus ir vėliau analizuodami rezultatus. Mūsų kasdieniame darbe labai svarbu dirbti su kokybiškomis medžiagomis. Tuomet lengviau prisiimti įsipareigojimus ir užtikrinti darbų kokybę, nekyla rizikos nei galutiniam rezultatui, nei darbų vykdytojo reputacijai“, - pastebi restauravimo darbus atlikusios įmonės „Mirigita“ direktorius.

DAUGIAU INFORMACIJOS