Knauf Knauf

Kepyklėlė Zindelfingene

Weiter

Moderni lubų apdaila su perforacija. 2016 m. Maichingene pastatytoje kepyklėlėje „Frank“, derinant prie stilingos ir šiuolaikiškos aplinkos, buvo sumontuotos naujoviško dizaino perforuotos lubų plokštės Cleaneo UFF su barstytąja stačiakampių perforacija RE. Inovatyvi lubų perforacija, šiuo atveju įvairių dydžių stačiakampių, yra ne tik estetiškai graži, bet ir labai funkcionali. Šiuolaikišką dizainą Knauf sukūrė kartu su interjero architektais ir dizaineriu prof. Rudolfu Schrickeriu iš DID („deutsches institut innenarchitektur+design“).

Nuotraukos: Rogeris Schwarzas

Statybos užduotis

Kepyklėlei ir kavinei, įsikūrusiai didelėje, atviroje 150 m2 patalpoje su 50 sėdimųjų vietų ir demonstracine vitrina, iš pat pradžių buvo numatytos akustinės priemonės. Kad būtų galima ramiai pasišnekučiuoti ir gerai suprasti vienam kitą perkant. Užsakovai Andreasas ir Stefanie Frankai pageidavo ne tik efektyvios akustikos, bet ir naujoviško, modernaus dizaino, kuris tiktų prie aplinkos. Viena vertus, projekte buvo numatytos didelės sugeriamosios galios akustinės zonos, pvz., kavinės staliukų zonoje, aptarnavimo zonoje ir prie duonos pjaustymo mašinos. Pardavimo vietoje prie vitrinos, priešingai, reikėjo užtikrinti, kad garsas nebūtų pernelyg sugeriamas ir būtų galima gerai girdėti bei suprasti.

Sprendimas Knauf sausosios statybos skyriaus regiono vadovas Markusas Pedretti iš karto sužavėjo kepyklėlės savininkus nauju šiuolaikiško lubų plokščių varianto Knauf Cleaneo UFF perforacija RE pavyzdžiu. Čia skylės ne išdėstytos tvarkingai, bet išbarstytos atsitiktine tvarka. Lubos atrodo kaip išlietos, sandūros siūlių nematyti. Įmontuoti šviestuvai ir taškiniai apšvietimo elementai apšviečia patalpą ir akcentuoja sienas.

Kavinėje virš stalų sumontuotos akustinės plokštės sugeria patalpos garsus ir slopina foninį triukšmą, tad čia galima kalbėtis maloniu garsumu. Kaip ir aptarnavimo zonoje bei prie duonos pjaustymo mašinos. Virš pardavimo vitrinos, priešingai, skirtinguose aukščiuose sumontuotos neperforuotos sausosios statybos plokštės. Jos atspindi ir perduoda pardavėjo ir pirkėjo pokalbį, kad būtų galima gerai suprasti sakomus žodžius.

Užsakovas: kepyklėlė, konditerijos parduotuvė ir kavinė „Frank“, Zindelfingenas

Techninis konsultantas: Markusas Pedretti, sausosios statybos skyriaus regiono vadovas

Rangovas: „Hornikel Trockenbau GmbH“, Zindelfingenas

Statybų metai: 2016 m.

Statybos užduotis: lubų dizainas

Produktai: Cleaneo UFF su barstytąja stačiakampių perforacija RE

Barstytoji stačiakampių perforacija RE yra išbandytos akustinės sistemos Cleaneo UFF variantas, užtikrinantis geriausią akustiką.

Akustinį plokščių su barstytąja perforacija efektyvumą galima sulyginti su kito tipo perforacijos Cleaneo UFF akustinėmis plokštėmis, net jei perforuotoji dalis ten yra 13,6 % mažesnė. Pasirinktinai juodas arba baltas akustinis audinys galinėje plokščių pusėje papildomai sugeria garsą. A2 degumo klasės Cleaneo UFF akustinės lubų plokštės montuojamos prie CD / UD profilių konstrukcijos.

„Montavimas nesudėtingas, kaip ir kitų perforuotų lubų. Jei vieną kartą bandei, iš karto žinai, kaip daryti“, – teigė Dirkas Schumacheris, įmonės „Hornikel Trockenbau GmbH“ vadovas.

Knauf darbuotojas M. Pedretti paaiškino: „ Cleaneo UFF reiškia, kad briaunos nusklembtos ir gruntuotos gamykloje, taip pat ir plokštėms su barstytąja stačiakampių perforacija RE. Dėl specialių Cleaneo UFF briaunų galima paprastai ir tiksliai išlygiuoti perforuotas gipskartonio plokštes su ištisine perforacija, taip pat be krašto. Tai galima padaryti nenaudojant sulankstomos liniuotės.“

DAUGIAU INFORMACIJOS